Skocz do zawartości

Niepokojące pęknięcia nad przejściem w ścianie nośnej


Maklak2

Recommended Posts

W domu, w przejściu w ścianie nośnej, zauważyłem niepokojące pęknięcia. Zna się ktoś może na budownictwie i umie powiedzieć, co z tym najlepiej zrobić? Bieżący plan zakłada wybudowanie ceglanych kolumn z obu stron i danie na górę szyny, ale wtedy prawie nie będzie przejścia i można zapomnieć o noszeniu dużych rzeczy, np. mebli. Ja bym tam najchętniej dał drewniane belki 10x10 lub 12x12 cm.

 

https://drive.google.com/drive/folders/0B5oOG6GC8_0Rd01iRzFMdXNCTlE?usp=sharing

 

Edytowano przez Maklak2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Hm, właśnie zauważyłem dziwnie wyglądające pękniecie w ważnym dla konstrukcji domu miejscu? Wygląda to trochę niepokojąco, bo przecież w najgorszym scenariuszu zawali mi się dom. Coś mi mówi, że powinienem wezwać jakiegoś fachowca ALE JEBAĆ TO, ZAPYTAM SIĘ NA FORUM O KUCYKACH CO MAM ZROBIĆ. PRZECIEŻ TO OCZYWISTE, CO NIE?!?"

Edytowano przez Talar
  • Nie lubię 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Talar w całej swej okazałości ukazuje swoją prawdziwą twarz :drurrp:

A co tej ściany ... jestem takim nie ogarem, że ja tego pęknięcia w ogóle nie widzę.

Serio radzę: poszukaj rady na forach budowlanych, tam jest większe prawdopodobieństwo, że otrzymasz fachową pomoc (czyli nie taką:

3 godziny temu WilczeK napisał:

Szara taśma - nie ignoruj jej mocy.

xD).

Pozdrawiam,

Miszcz Tencz

 

Ps. PROŚBA do wszystkich innych chcących jeszcze napisać jakiś post: jeśli nie masz nic ciekawego do napisania lub po prostu nie znasz się na temacie, proszę nie pisz i nie zaśmiecaj forum. Tego typu tematy bardzo łatwo lądują w koszu z powodu tego, że stają się nagle śmieciowiskiem, ponieważ niektórzy nie potrafili uszanować tego, że ktoś może pisać na serio. Tyle z mojej strony, jeśli przeczytałeś, wiedz, że jesteś wielki! :)

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dokładniej "A napiszę coś tutaj. Właściwie nic mnie to nie kosztuje i na forum jest sporo ludzi, więc zawsze jest szansa, że ktoś coś sensownego podpowie".

 

Wrzuciłem to też na reddit, zobaczę co tam mi odpiszą.

 

I na 4chan:

https://boards.4chan.org/diy/thread/1134725

 

Edytowano przez Maklak2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...