Skocz do zawartości

Poznajmy się!


Adisso

Recommended Posts

Witaj DrathVader i sandro na forum :brohoof: @DrathVader cuda elektroniki z lat PRL mówisz... w takim bąź razie co to były za scalaki GML 26/2 jakie układy na nich powstawały o jakiej mocy i jaki sprzęt byś wybrał : Radmor VS Diora . Co sądzisz o konstrukcjach lampowych a tranzystorowych :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

asiekierka, lat 0x0F, programista, nolife, slucham muzyki kucykowej i chiptuneow, Linuxowiec i Applista jednoczesnie, fan My Little Pony, znawca zagranicznego fandomu. Drogie CIA: Wiecej informacji nie znajdziecie! Nie ludzcie sie, FB nie mam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Bluedraft

cuda elektroniki z lat PRL mówisz... w takim bąź razie co to były za scalaki GML 26/2 jakie układy na nich powstawały o jakiej mocy i jaki sprzęt byś wybrał : Radmor VS Diora . Co sądzisz o konstrukcjach lampowych a tranzystorowych

(widać, że siedzisz w temacie, już cię polubiłem :D )

GML 26/2 to były hybrydowe wzmacniacze mocy, montowali takie chyba w Elizabetach. Wybrałbym Radmora, bo ma lepsze brzmienie (patrz 510x), ale sam mam Diorę (SSL-042) bo jest po prostu tańsza. Swoją WS-kę cały czas przerabiam, i zaczyna brzmieć całkiem nieźle (nie zwiększam mocy, do moich kolumn 2x35W to aż za dużo).

Co do tych lamp i tranzystorów to chętnie bym sobie sprawił wzmacniacz słuchawkowy na jakichś ładnych lampkach, ale nie mam żadnych lamp, a tym bardziej doświadczenia w tym temacie. Tranzystory mają gorsze brzmienie niż lampy, ale można z nich wycisnąć dużo więcej mocy.

@ askierka

programista, nolife

Bratnia dusza :D
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jabłko jest kapitalistycznym potworem, linux wydaje się całkowitą opozycją, choćby przez darmowość Ubuntu...?

Nie jestem jakimś fanatykiem tematu, ale widzę pewną sprzeczność :rainderp:

Jestem fanem wolnosci i otwartosci, no ale niestety, dusza estety (brony personality test pokazal mi dzis, ze cos z Rarci w sobie mam) tez potrzebuje wytchnienia...

No. iPad ma tez duzo wiecej apek od Androida, a i Android przez wszystkie wersje 3.x byl w 90% zamkniety.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nowo przybyłych :brohoof:

@Arpegius: Oba systemy są unixowe :)

Właściwie oba systemy opierają się na tylko na jądrze Linuxoskim dość uwielbianym przez programistów ze względu na licencje GNU która im umożliwia wprowadzanie własnych modyfikacji

@ DrathVader

Sam posiadam 4 wzmaki jedną 40 watową samoróbkę na tranzystorach BD912/911 Unitrę PW8040 Diorę WS354(rozebrana stoi i czeka na remont :D) i właśnie dwie końcówki mocy GML26/2 które dostałem w prezencie od wujka :D i dwie kolumny Altus 200 :D marzyłem o 140 ale jednak zdecydowałem się na te nowe egzemplarze ;) A co do tranzystorów to jest jeden rodzaj co pozwala uzyskać parametry mocno zbliżone do lamp a mianowicie N Mosfet :D

Dobra wracam do tematu witajcie Nowi bawcie się dobrze na forum :brohoof:

( to tak bym nie skleił za OT XD)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie oba systemy opierają się na tylko na jądrze Linuxoskim dość uwielbianym przez programistów ze względu na licencje GNU która im umożliwia wprowadzanie własnych modyfikacji

Mac jest oparty bardziej na BSD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mac jest oparty bardziej na BSD.

Bardzo nie chciałem tu robić takiego offtopu, ale jak już jest... Bardziej mi chodziło o stereotyp linuksiarza i makoesowca.

Jeden system jest maksymalnie zamknięty, drugi maksymalnie otwarty. Za jednego przepłacasz, za drugiego nie musisz wydać ani centa. Na jednym zarabiasz jako developer aplikacji, na drugim... oh wait! no i przynajmniej nie wciskasz ludziom kitu. 

Ktoś mi ostatnio wmawiał że na Androidzie nie da się tak zarobić jak na iOSsie, bo ludzie kradną aplikacje. 

Tak czy inaczej ja jestem zły na świat że MeeGo upadło, bo to mógł bym najbardziej otwarty system na urządzenia przenośne, pozostała mi jedynie znajomość QtQuick którą jak się szczęśliwie okazało mogłem wcisnąć w pracy zamiast Javy czy Flasha, z jakim skutkiem?... to się dopiero okaże.

W każdym bądź razie życzę wszystkim powodzenia w spełnianiu swoich kacykowych fantazji!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! Mam na imię Cezary i muszę przyznać, że forum zrobiło na mnie bardzo pozytywne wrażenie:D chodź jestem dość zagubiony i nie wiem jak zacząć:exclamation:. Uwielbiam gry. Przeszedłem Skyrima:heart: oraz Wiedźmina 2. Lubię czytać. Przeczytałem wszystkie części Harry'ego Pottera, Wiedźmiński pięcioksiąg ( również :heart: ) i wiele innych książek. Mieszkam w Chwałowicach - małej wiosce niedaleko Wrocławia do której nikt nigdy nie może trafić:P. Moją ulubioną bohaterką MLP jest Pinkie Pie. Mam nadzieję, że w jakiś sposób zafunkcjonuję na forum i na coś się przydam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Red :brohoof: Już się cieszyłem że mieszkasz obok mnie (mieszkam koło Rybnika a Chwałowice to jedna z dzielnic miasta ._.) Ale cóż baw się dobrze na forum. Łap hug'a od Dashie :rdhug: Aha i powiedz co sądzisz o prog-rocku i czy grasz na jakimś instrumencie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@krystian

witaj Krystianie, tez się ciesze ze ty się cieszysz i mam nadzieje ze będziesz się dobrze bawił

@asiekierka

:yay: kolejny programista na forum, bardzo mi się spodobały twoje posty do HoryPl oraz obrona Polskiego fandomu bardzo mądre i przemyślane słowa. mam nadzieje ze będę mógł jeszcze przeczytać twoje mądrości :)

@RedSky

witaj Cezary widze ze gustujesz i książkach w tych samych grach co ja :derp: . baw się dobrze na forum i szerz magie przyjaźni na cały swiat

Obrazek dla was:

Dołączona grafika

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...