Skocz do zawartości

[Konkurs] Konkurs Literacki "Pod Gradobiciem Fików" Edycja Szósta


Dolar84

Recommended Posts

Witamy ponownie.

 

Od ostatniego konkursu (z porządną frekwencją) minęło sporo czasu. A skoro MLS dostał swój, to i tutaj pora przywrócić tę tradycję. Dlatego też, bez dłuższych wstępów przejdźmy do kolejnej edycji Gradobicia. Wracamy do 10 tematów - 5 od Zodiaka i 5 ode mnie. Teraz jednak należy przejść do standardowego marudzenia.

 

1. Limit słów (na jedno opowiadanie) - 1500

2. Termin oddawania prac - 23:59:59 31.03.2017

3. Opowiadania muszą być w klimacie MLP

4. Formatem obowiązującym jest wysyłanie linków do google docs w którym będą prace. 1 link = 1 fanfik. Jednocześnie przypominam o wyłączeniu opcji komentowania/edycji do czasu zakończenia oceny prac.

5. Wszystkie prace proszę umieszczać w jednym poście  edytując go w miarę potrzeby.

6. Tagi - dowolne zarówno w liczbie jak i rodzaju (oprócz gore/clop). Tagów obowiązkowych nie trzeba umieszczać w pracach konkursowych (wymagane są dopiero przy publikacji w dziale).

7. Prace które przekroczą dozwolony limit, będą zawierać elementy gore/clop, zostaną oddane po terminie lub zostaną poddane korekcie przez osoby trzecie podlegają natychmiastowej i nieodwołalnej dyskwalifikacji.

8. Minimalna ilość prac kwalifikująca do oceny - cztery opowiadania.

9. Uczestnicy przystępując do konkursu w całości akceptują powyższe postanowienia.

 

Tematy:

1. Dzień z życia Zecory

2. Luna Vult i Celestia Akhbar

3. Chimeryczna rodzinka: Discord, Dyskurs i Dysfunkcja

4. Śmierć Powierniczkom Elementów!

5. Owies na tysiąc sposobów

6. Noc, krew i kły

7. Vivat Las Pegas!

8. W szponach chaosu

9. Sztuka oksymoronu: zimny ogień, sucha woda i kompetentna Celestia

10. W promieniach zachodzącego słońca

 

Jury: Zodiak, Dolar84

 

Jak widzicie tym razem trzeba napisać cztery opowiadania. Naturalnie zachęcamy by było ich więcej - macie w końcu ponad półtora miesiąca. Naturalnie jeżeli macie jakieś pytania, zadawajcie je w temacie - odpowiemy na pewno. Cóż, chyba wszystko już zostało powiedziane - teraz pozostaje nam czekać aż zadziwicie nas swoją wyobraźnią.

 

Let the chaos begin!

  • +1 9
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu Dolar84 napisał:

A skoro MLS dostał swój, to i tutaj pora przywrócić tę tradycję.

<tu wstaw obszerną wypowiedź o tym, że MLN taki pominięty i niekochany, i w ogóle Dolar zły, bo od paru lat nie zrobił kolejnego konkursu gore>

I smutna RD :rainbowcry:, żeby Dolcze miał wyrzuty sumienia. (wiem, nie będzie miał)

 

Ekhm... Tematy widzę jak zwykle są... średnie. :P

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 minuty temu Foley napisał:

<tu wstaw obszerną wypowiedź o tym, że MLN taki pominięty i niekochany, i w ogóle Dolar zły, bo od paru lat nie zrobił kolejnego konkursu gore>

I smutna RD :rainbowcry:, żeby Dolcze miał wyrzuty sumienia. (wiem, nie będzie miał)

 

Ekhm... Tematy widzę jak zwykle są... średnie. :P

 Smutna RD (worst pony) to może co najwyżej wywołać u mnie dziką radość a nie wyrzuty sumienia :crazytwi: 

A tematy są jakie są. Owszem, trzeba nad nimi trochę pomyśleć, ale wiem że dacie radę :D

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu Dolar84 napisał:

Smutna RD (worst pony) to może co najwyżej wywołać u mnie dziką radość a nie wyrzuty sumienia :crazytwi:

Doskonale zdaję sobie z tego sprawę, dlatego ją wybrałem. :lol:

 

4 minuty temu Dolar84 napisał:

A tematy są jakie są. Owszem, trzeba nad nimi trochę pomyśleć, ale wiem że dacie radę :D

Gdyby nie to, że mam trochę wolnego, to nawet bym na nie spojrzał drugi raz. :hmpf: Ale Wasze szczęście, może jak mi się będzie nudzić, to coś naskrobię dla podbicia frekwencji.

 

EDIT:

Żeby jednak nie być dla Was tak surowym - nr 4. i 6. nawet może być.

Edytowano przez Foley
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu Foley napisał:

Gdyby nie to, że mam trochę wolnego, to nawet bym na nie spojrzał drugi raz. :hmpf:

 

Dobrze mendo marudna, następnym razem obiecuję że specjalnie dla Ciebie dam temat "One Pony Army" :D

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu Dolar84 napisał:

Dobrze mendo marudna, następnym razem obiecuję że specjalnie dla Ciebie dam temat "One Pony Army" :D

Uznam to za złośliwe zrządzenie losu, bowiem niedawno ukończyłem fanfic[edit: na publikację jeszcze sobie poczekacie :P ], który uznałem, że będzie moim ostatnim, w którym wykorzystam motyw OPA. :fluttershy: Wiem, ciężko w to uwierzyć, ale uznałem, że trzeba coś zmienić w swojej tfu!rczości.

Edytowano przez Foley
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luna Vult = Deus Vult. Deus Vult to wola boża, tak więc Luna Vult to wola Luny.

 

Celestia Akhbar = Allah Akhbar. Islamskie zawołanie oznaczające dosłownie "Bóg (Allah) jest największy". 

 

Interpretacja dowolna.

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasmatrim, uwiżym. Mam na razie dość sporo roboty, nie mówiąc o pomyśle na clop konkurs, który miałem zamiar zrealizować (i też mało czasu, bo końcówka sesji i parę innych pierdół). 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie opowiadań. Każda z nich ma być o czym innym, czy mogą się one ze sobą łączyć jak w poprzednich edycjach?

Edytowano przez Kacpi
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Moje pracę konkursowe. najlepiej czytać w kolejności poniżej, tytuły są takie jak tematy. 

 

Edytowano przez darkblodpony
  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pora na moją radosną twórczość:

 

1. Życie od kuchni [Slice of Life] - Temat: Owies na tysiąc sposobów.

 

2. Przemijanie [Slice of Life] - Temat: W promieniach zachodzącego słońca.

 

3. Noc z życia jabłkowego wampira [Random][Slice of Life] - Temat: Noc, krew i kły

 

4. Sztuka wojny wg księżniczki Celestii [Random][Parody] - Temat: Sztuka oksymoronu

 

Serdecznie zapraszam do przeczytania.

Edytowano przez Coldwind
  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga! W razie wątpliwości co do długości pisanego tekstu, każdy z uczestników może wysłać mi go przed publikacją, żebym sprawdził jego długość w Wordzie. Jeżeli okaże się za długi,  powiadomię o tym użytkownika, który będzie miał możliwość... skorygowania tego potknięcia. To powinno raz na zawsze zakończyć problemy z przekraczaniem limitu. Od razu mówię, że opowiadania nie będą podczas sprawdzania czytane, ani nie będę sugerował w nich żadnych zmian/poprawek - jedyne co zostanie skontrolowane to liczba słów.

 

Jako że sytuacja wyniknęła już w trakcie trwania konkursu, osoby które już opublikowały teksty czyli @darkblodpony (4 teksty) oraz @Coldwind (1 tekst), wyjątkowo również mogą przesłać mi je do sprawdzenia i w razie problemów będą miały możliwość dokonania korekty.

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...