Skocz do zawartości

[Konkurs] Konkurs Literacki "Pod Gradobiciem Fików" Edycja Szósta


Dolar84

Recommended Posts

Mam pytanie. Czy Sequel istniejącego fanfika może być jeśli opowiadanie będzie spełniało wszelkie wymogi konkursowe i przede wszystkim będzie nowe?

 

Czy Zecorę można zastąpić inną przedstawicielką tego gatunku?

 

Dziękuję :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, sequel może być, ale to ryzykowne posunięcie - jeżeli w tej samej edycji Gradobicia nie będzie pierwszej części, to jury nie ma obowiązku się z nią zapoznawać. Tak więc pomyśl, czy czytelnik pojmie w nim wszystko bez znajomości pierwszej części.

 

Co do bohaterów to nie ma żadnych wytycznych, więc tak - możesz zastąpić ją kim tam sobie chcesz.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

martwi mnie właśnie jedna rzecz. Mianowicie mam pomysł na 2 fanfiki. I to pomysł, który byłby swego rodzaju eksperymentem.Co więcej, widzę, że mam nawet dość czasu by to napisać. Brak mi jednak trzeciego pomysłu, a także mam obawy, że tego klimatu MLP to trzeba będzie przez lupę szukać. 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również postanowiłem wziąć udział w Waszym zacnym konkursie. Na razie napisałem jeden fanfik, ale już się biorę za kolejny. Mam nadzieję, że dam radę skrobnąć wymaganą ilość do zakończenia przyjmowania prac. Tematy są super, chęci mam, pomysły też, tylko wolnego czasu mi nieco brak. Cóż, póki co przedstawiam Wam ten oto fanfik:

Dwułapy bandyta na zerołapym ruma(cz)ku[Slice of Life], [Comedy] (TEMAT NUMER 10)
Link:   http://bit.ly/2m8sRCS

UPDATE:

 

Oto i drugi fanfik - Somnambulizm[Dark], [Slice of Life], [Violence] (TEMAT NUMER 6)
Link:   http://bit.ly/2mi8jbe

UPDATE 2:

Trzeci fanfik - Jeśli chcesz pokoju, gotuj[Slice of Life], [Comedy] (TEMAT NUMER 1) 
Com się namęczył, aby zmieścić się w limicie słów, końcówka na tym ucierpiała znacznie...
Link:   http://bit.ly/2msLbqo


UPDATE 3:

Trwało to wieki, ale czwarty fanfik - Let the chaos begin![Comedy], [Random], [Slice of Life] (TEMAT NUMER 8) został przeze mnie ukończony.
W ten sposób i moje prace wreszcie kwalifikują się do oceny. Dalszych, z uwagi na mizerną prędkość pisania, raczej nie przewiduję.
Link:  http://bit.ly/2mUdihX 


UPDATE 4:

A jednak zdołałem jeszcze coś naskrobać, w dodatku w rekordowym (dla mnie) czasie. Przedstawiam Wam fanfik Avena sativa[Slice of Life] (TEMAT NUMER 5)
Link:  http://bit.ly/2nsYJ8a

Ten fanfik jest już moim ostatnim opowiadaniem konkursowym. Pozostałe tematy bowiem mi nie leżą. Poza tym, pięć prac to ilość, która mnie więcej niż satysfakcjonuje. Pozdrawiam i życzę miłego czytania. 

Edytowano przez Youkai20
  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opowiadania należy czytać w podanej kolejności, gdyż mają się one ze sobą łączyć

 

1. W szponach chaosu - Kilka złych słów

2. W promieniach zachodzącego słońca - Podróż po odpowiedź

3. Noc, krew i kły - Każdy może być kucoperzem

4. Dzień z życia Zecory - Zecora zawsze na pomoc

5. Owies na tysiąc sposobów - Jedzenie czyni cuda

 

Wszystkie opowiadania mają tag: [slice of Life]

 

Życzę miłego czytania

Edytowano przez Kacpi
Dopisani opowiadania numer 5
  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że przydałoby się zrobić w życiu coś więcej, niż tylko tępym wzrokiem patrzeć w monitor, postanowiłem wysilić mózgownicę i spróbować coś napisać do konkursu.

 

Uwaga: Niska jakość tekstu może spowodować szczękościsk lub/i zgrzytanie zębów, więc uprzejmie proszę o uważanie na swoje uzębienie.

 

A tak na serio, to życzę miłego czytania.

 

1. (temat 1) Sekrecik Zecory [slice of Life]

2. (temat 2) O wielkości Celestii i wiecznie żywych szkolnych zasadach [Komedia] [Random] [Alternate Universe]

3. (temat 6) Duch drzew [Dark] [Violence]

4. (temat 9) Kompetencja jest nuudnaa [Komedia] [Random] [Alternate Universe]

 

EDIT

 

5. (temat 10) Nie ufaj zdrajcy [Wojenny]

6. (temat 4) Wielka Trójka: Śmierć Powierniczkom Elementów [Dramat] [Komedia]

(Przykład na to, że amator nie powinien brać się za to, czym parał się Fredro i Szekspir oraz tego, że dramatu nie powinno się pisać gdzieś w około godzinę.)

7. (temat 8) Wariatkowo w orlich szponach [Random] [Komedia] 

(Za to coś, to chyba ktoś zrobi mi krzywdę.)

Edytowano przez Ravik
  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jako że już kilka osób (spoza dotychczas publikujących) wyraźnie nie przeczytało regulaminu to przypominam, że tym razem na Gradobiciu wymagane są minimum cztery opowiadania a nie trzy jak w poprzednich edycjach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Noc, krew i kły:

Cień Nocy: Zlecenie [dark][fantasy]

2. Sztuka oksymoronu: zimny ogień, sucha woda i kompetentna Celestia

Księżniczka Przyjaźni [comedy]

3. Dzień z życia Zecory

Otaczają mnie idioci! [slice of life]

4. Luna vult, Celestia akbar!

Nerdcon [comedy] [random]

Edytowano przez Cahan
  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pora dodać swoje trzy grosze (a raczej cztery fanfiki) do konkursu. Powiem szczerze, że nie licze na poczesne miejsce, ani jakieś laury, bo postanowiłem, że wykorzystam ten konkurs by nieco poeksperymentować z kilkoma ideami. 

 

Dzień z życia Zecory: Niewolnica Zecora [Anthro][Crosover]

Spoiler

Zecora jest niewolniczką i służącą na plantacji bawełny. Anthro nie ma specjalnie znaczenia dla fabuły. Ma jedynie zmieniać obraz postaci w umyśle czytelnika.

W promieniach zachodzącego słońca: Plantacja Cottonów  [Anthro][Crosover]

Spoiler

Niby to samo, co wyżej, ale osobna historia. (choć się delikatnie zazębia)

Krew, pot i kły: Trzynasty [Changeling*]

* Nie miałem pomysłu, jak to coś otagować

Spoiler

Tu kolejny, mały eksperyment. Bazujący na pomyśle, który przyszedł mi do głowy podczas rozmowy z Socks. Otóż, skoro tylko podmieńcy mają w serialu kły, to czemu właśnie one nie miałyby pić krwi. Inna sprawa, czy do tego dochodzi.

W szponach chaosu: Zaświadczenie A-38 [Comedy][TCB][Discord]

Spoiler

Krótkie wyjaśnienie, skąd tagi tCB i Discord. Otóż to równie dobrze mógł być human, zamiast TCB, ale stwierdziłem, że za blisko temu do mojego, dawnego TCB, a poza tym, są urzędy do spraw migracji międzyportalowych. 

A czemu Discord? Bo random to za dużo, a brak randomu to za mało. A Discord jest Discord i tyle.

 

Z całego serca współczuję jury i niech wygra najlepszy. 

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze opowiadanie... Teraz potrzebuję magii, aby napisać pozostałe trzy.

Dwie Połówki [Human][Slice of Life] Celestia Akhbar i Luna Vult

https://docs.google.com/document/d/1A17H70fexrv8Do3K_hP8knFKGwuRzk7hpLkd-Y6G3eg/edit?usp=sharing

 

Nocny Spacer [Adventure][Violence] Noc, krew i kły

https://docs.google.com/document/d/168oo5VzVsPKtCsAep1QYju4iKB0Xo3Wi0alDFX_nkn0/edit?usp=sharing

 

Mały Pomocnik [Slice of Life] Śmierć powierniczkom elementów

https://docs.google.com/document/d/1enex3hbAOT6x-63aXB4ojw_j9CfH1_9JOLa11vPzT0c/edit?usp=sharing

 

Dzień z życia Celestii [Slice of Life] Sztuka oksymoronu: zimny ogień, sucha woda i kompetentna Celestia

https://docs.google.com/document/d/1QX4qXnBl-Ec8jdfyp4mnwIyb2TKSxI2HR5xkJ0SRK4M/edit?usp=sharing

Edytowano przez falconek
  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne klacze i szanowne ogiery, proszę powitać oklaskami mój pierwszy post na MLPPolska i przy okazji debiut pisarki, nie licząc konkursu "Jesienne opowiadanie" w podstawówce.

 

Także ten...

 

Bitwa pod Las Pegasus Temat "Vivat Las Pegas" [wojenny]

Spoiler

Okręty z początku naszego XX wieku. Może zawierać śladowe ilości nawiązań do Bitwy pod Cuszimą. Niestety Jerzy Wołkowicki się nie zmieścił :(

 

Za Słoneczne Cesarstwo! Temat "Luna Vult, Celestia Akhbar" [NLR vs SE] [violence]

Spoiler

Wojna polityczna? Wojna religijna? "Wojna nigdy się nie zmienia"® 

Musiałem podzielić to opowiadanie na dwoje, żeby zmieścić się w limicie. Mam nadzieję, że to się uda.

 

Najdłuższy zachód słońca. Szkoda, że ostatni. Temat "W promieniach zachodzącego słońca" [sad]

Spoiler

Powiązany z "Za Słoneczne Cesarstwo", doradzam czytanie po kolei, ale można na przekór.

 

Czysta robota Temat "Owies na tysiąc sposobów" [violence] [vulgar] [criminal]

Spoiler

Krótko o Firmie i o tym jak nie zawsze wszystko idzie zgodnie z planem.

 

Edytowano przez Pantofelek Abominacji
Nie wiedziałem, czy się wyrobię przed deadlinem i wrzuciłem linki "na sucho" bez tagów i opisów.
  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gemacht.

 

Ziemia Święta [Slice of Life][Tourist]

Temat 2. Luna Vult i Celestia Akhbar

 

Nie będzie herbatnika [Political][Comedy]

Temat 3. Chimeryczna rodzinka: Discord, Dyskurs i Dysfunkcja

 

Proszę słonia [Crossover][Comedy]

Temat 6. Noc, krew i kły

 

Poczekaj, Kiedyś Przyjedzie [Slice of Life][Rail]

Temat 8. W szponach chaosu

 

Życzę jury miłego oceniania.

  • +1 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mi się (cudem) udało:

 

1. Temat 1: Dzień z życia Zecory

Noc duchów [dark][sad]

 

2. Temat 4: Śmierć Powierniczkom Elementów!

Szczęśliwe zakończenie [comedy][slice of life]

 

3. Temat 10: W promieniach zachodzącego słońca

Najdłuższy dzień [sad][slice of life]

 

4. Temat 2: Luna Vult i Celestia Akhbar

https://docs.google.com/document/d/18w7FG0fwdju_eJplgi2MNxvid04AkPW9JaXfHA0v2UA/edit?usp=sharing

 

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

I nastał dzień siedemnasty. Uczniowie po raz kolejny wylegli przed świątynie by oczekiwać znaku wprzódy zapowiadanego. Nie wiedzieli jak ów znak wyglądac powinien, ani kiedy się pojawi, lecz wiedzieli, że na pewno go rozpoznają.

Jednak mimo oczekiwania od świtu znak ten nie nadszedł. Widać nie był to jeszcze dzień, w którym znak miał nadejść. 

Uczniowie jednak nie zrazili się tym i czekali dalej, albowiem tak zostało zapisane: czekajcie, aż się doczekacie.

 

 

 

 

  • +1 8
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dwudziesty trzeci był niezwykle słoneczny i ciepły. Nie poprawiło to jednak nad\strojów wśród uczniów, którzy i dziś przybyli tłumnie przed świątynie by oczekiwać znaku. Szemrali oni i rozprawiali między sobą o tym, czemu znak nie nadchodzi. Czyżby kapłani kłamali, że znak będzie? A może najwyższy kapłan sprawdza ich cierpliwość? Albowiem tylko najcierpliwsi dostąpić mieliby otrzymania znaku. Uczniowie jednak nie znali wielkiego planu, który krył się za zasłoną milczenia, stąd ich siła woli zaczynała słabnąć. Czy cierpliwość ich zostanie nagrodzona zanim jej pokłady się wyczerpią? To wiedzą tylko najwyżsi kapłani. A uczniom pozostaje tylko cierpliwie czekać. Albowiem doczekają się tylko cierpliwi.

 

 

Spoiler

Tak, nudzi mi się.

 

  • +1 7
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia trzydziestego objawił się deszcz. Wierni zebrani przed świątynią schronili się w pobliskiej salce, gdzie, w towarzystwie herbat, mogli rozprawiać o znaku. A raczej o braku takowego. Zaczęły pojawiać się coraz częstsze głosy wątpliwości. Niektórzy wysuwali wątpliwości co do sensu istnienia znaku. Inni wysunęli twierdzenie, że znak tak naprawdę nie istnieje, tak samo jak wyroki  wielkich kapłanów. Jeszcze inni wysunęli sugestię by zacząć wybierać piewszego spośród wiernych w sposób demokratyczny, jednak szybko zostali naprostowani. Pośród tłumu zaczęło się jeszcze inne, niebezpieczne szemranie. Wątpiący stwierdzili, ze najwyżsi kapłani nic tak naprawdę nie robią, oszukując swych wiernych. Jednak mało kto chciał tego słuchać. Jeszcze.

Tymczasem znaku jak nie było, tak nie ma.

  • +1 7
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień trzydziesty siódmy przyniósł zdecydowane ochłodzenie nastrojów. Tłum ponownie przybył przed świątynię, lecz nie był nawet w połowie tak liczny jak dnia pierwszego. Zebrani jednak nie kontemplowali faktu znaku, ani długiego oczekiwania. Ich rozmowy dotyczyły rzeczy całkowicie przyziemnych. ich obecność tutaj wynikała raczej z poczucia obowiązku, niż z gorliwej wiary w to, że to dziś. Nikt już w tłumie nie liczył, że to dziś wielki kapłan wyjdzie ze świątyni i ogłosi, że znak wskazał pierwszego spośród wiernych. 

Przyjdzie, to będzie - mawiali, gdy ktokolwiek schodził na ten niepopularny dziś temat. A zaraz potem rozmowy wracały do gier, obiadów i inszych spraw przyziemnych. 

  • +1 7
  • Nie lubię 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony serdecznie gratuluję zwycięzcom. No cóż, poziom był wysoki, więc przegrać przy takiej konkurencji to nie wstyd.

 

Byliśmy świadkami bardzo dobrych debiutów, co jest dobrym prognostykiem na przyszłość. Kto wie, może dzięki temu nasz półświatek fanfikowy się odrodzi? Będę śledził postępy debiutantów, a nuż będą kolejne nowości do wypromowania.

 

A, zapomniałbym pogratulować naszemu jury za wyniki, co z tego, że przyszło nam na nie oczekiwać aż 37 dni?

 

Jeszcze raz gratuluję i pozdrawiam!

 

 

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie byłem ostatni więc cel minimum osiągnięty :yay:. Z ocen za opowiadania też jestem zadowolony, gdyż mniej niż 4 nie było co też jest jakimś sukcesem. No i mój standardowy standard, czyli "Musisz popracować nad stylistyką". Nie mogło być inaczej

 

Krótko mówiąc wszystko fajnie. Gratuluję tym którzy wygrali oraz każdemu kto wziął udział w konkursie

 

Aaa... no i urzekł mnie obrazek zawarty w jednej z recenzji mojego opowiadania

Edytowano przez Kacpi
  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...