Skocz do zawartości

Księga Harmonii czyli jak zbudowany jest świat [Oneshot] [Random]


Recommended Posts

Zastanawiałam się kiedyś, jak mogłaby wyglądać księga Genesis świata kucyków. No i wyszło mi to. To jest mój pierwszy fanfik więc nie bijcie za mocno. Dziękuję.

 

- Witaj poszukiwaczu prawdy. (No świetnie jeszcze jeden. Echhh.) Widzę że przebyłeś długą drogę aby odkryć odpowiedzi na pytania jakie dręczą każdą świadomą istotę.

Jak zaczął się świat? Dlaczego tu jestem? Dlaczego wszyscy inni też tu są?..

- I dlaczego znowu muszę jechać tym zatłoczonym autobusem?

- Siedź cicho Chaos. Nie pomagasz.

- No co? To jest równie ważne pytanie! I bardziej powszechne.

- Wiesz że nie wolno ci tu wchodzić kiedy mam gości! I w ogóle jak się tu... a, nieważne. To na czym skończyłam?

- Pytania dręczące świadome istoty.

- Ach tak... no więc... Różni myśliciele i filozofowie, ciągle zawracali mi głowę, więc napisałam książkę w której odpowiadałam na większość z tych pytań ale... świat nie był jeszcze gotowy na takie objawienie.

- Czytaj: nikt nie chciał jej wydać.

- Chaos...

- Pewnie dlatego że zupełnie nie umie pisać.

- Chaos.

- Strasznie przynudza jeśli chcesz znać moje zdanie.

- Chaos!

- Tak, słucham?

- Zamknij się.

...

- Dobrze. Tak więc, śmiertelniku... skoro już dotarłeś tak daleko na drodze oświecenia, oto przed tobą egzemplarz autorski mego znakomitego dzieła. Księga Harmonii! Oczywiście nie dam ci jej na zawsze ale możesz przejrzeć ją w czytelni... och... już poszedł.

- Widać nie był gotowy Harmonio.

 

https://docs.google.com/document/d/1RASy9ejznhgChcDQ3J0MmmatGnxL7eK10OnDn8p8jCU/edit?usp=sharing

Edytowano przez zofifi
literówki
  • +1 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne pomysły. I dobrze zachowany balans między powagą a humorem. Silmarillionu czy drugiej mitologii przez to drugie nie będzie, ale pisz dalej, zobaczymy co z tego dzieła kreacyjnego wyjdzie...

 

Acha, i 42 słowa. Wprawdzie pewnie wymusza to trochę okrojenie samej treści, ale godne pochwały :efWiK:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mieszane uczucia co do tego opowiadania.

Z jednej strony jest fajne (42 słowa, też ciekawi mnie dlaczego), i nawet zabawne, przypomina mi moją Genesis świata autorskiego, która gdzieś mi zaginęła, a i tak była słaba; a z drugiej czegoś tekstowi jednak brakuje. Możliwe, że chodzi o jego długość, a może o to, że na końcu pomyślałem sobie: "Co? To tyle?", i miałem wrażenie urwania. Mam nadzieję, że zamierzasz to rozbudować, ponieważ chcę wiedzieć, czemu 42 słowa chciałbym poznać nieco więcej historii.

Poza tym, nie wiedzieć czemu, lubię czytać tego typu rzeczy :crazytwi:

 

Pozdrawiam :giggle:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedź dla tych którzy nie wiedzą czemu akurat "42"; przeczytajcie "Autostopem przez galaktykę" Duglasa Adamsa. Warto.

I macie rację. Faktycznie miał być ciąg dalszy tyle że mi się rozlazł i go nie napisałam. Tak jakoś.

[głosem GLADoS] Nasz najlepszy personel pracuje nad tą kwestią. Życzymy miłego dnia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe opowiadanie, nawet mnie zaskoczyło, pozytywnie oczywiście. Czytało się lekko i przyjemnie, jest po prostu dobrze napisane. Ma jedną podstawową wadę - za krótkie! Chętnie przeczytałabym jeszcze parę stron, bo kończy się tak, jakby miało być coś dalej.

Od strony technicznej jest nieźle, tylko dialogi są źle napisane i z nieznanych mi przyczyn często piszesz spację przed przecinkiem, z kolei przed myślnikiem nie.

Mam nadzieję, że jeszcze coś napiszesz, bo dobrze ci to wychodzi. :fluttershy5:Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, no... Nie kiepsko. Tylko... ah, kiepsko jest być grammarnazi, serio.

Fajnie napisane, ciekawa koncepcja... Nie często żałuję, że to, co przeczytałem jest takie krótkie. Tutaj żałuję, bo można to rozwinąć i osiągnąć niezły efekt.

No, to czekam na ciąg dalszy lub coś nowego z twojej strony ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...