Skocz do zawartości

Klub Konesera Polskiego Fanfika - temat oficjalny (ogłoszenia, propozycje, itd.)


Recommended Posts

Mała zmiana planów - w ten piątek o 20 odbędzie się dyskusja o wzbudzaniu emocji w fanfikach, pierwotnie planowana na 16. czerwca.

 

Przypominam, że lekturą w tym miesiącu jest "Kanclerz" (link w pierwszym poście), które to opowiadanie omawiać będziemy 23. czerwca, o godz. 20

 

Zapraszam!

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu Coldwind napisał:

jak ożywić fandomowy półświatek literacki

Może standardowy rytuał ożywienia martwych, tylko że bardziej w duchowej formie, a nie cielesnej? Zgromadzimy się o północy na jakiejś polanie otoczonej lasami, odziani w ciemne szaty z głębokimi kapturami skrywającymi nasze twarze, gdzie wezwiemy Wielkich Przedwiecznych, wyśpiewując zaklęcia w plugawym języku sprzed narodzin człowieka.

Musimy tylko dokonać wyboru. Albo wszyscy poświęcimy cząstkę samych siebie, aby z naszej esencji odrodził się duch tego działu, albo też złożymy w ofierze najlepszego z nas, który, jako odrodzona istota, bluźnierczo sprzeniewierzająca się Naturze, stanie się natchnieniem dla użytkowników tego forum.

Oczywiście, nie zdołamy zachować zdrowych zmysłów odprawiając ten rytuał, więc tylko ochotnicy :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Pora na ogłoszenia!

 

W ten piątek, czyli 23. czerwca o 20 omawiamy "Kanclerza" autorstwa @Marquise Fancypants di Coroni.

 

30. czerwca o 20 - Dyskusja: "Nad Niemnem w Wyzimie, czyli o opisach słów parę"

 

Od 3. do 7. lipca "Fanfikowy tydzień":

Poniedziałek, 3. lipca o 20: "Goi, goi Alicornie!" autorstwa @SPIDIvonMARDER i "Golden Armours Win Wars" autorstwa @Verlax

Wtorek, 4 lipca o 20: "Panienka" i "Ten świat sprzed lat" autorstwa @Nika

Środa, 5. lipca o 20: "Sprawiedliwość Pustkowi" i "Dwanaście uderzeń" autorstwa @Malvagio

Czwartek, 6, lipca o 20: "Lojalność" i "Czas" autorstwa @Applejuice

Piątek, 7. lipca o 20: "W słusznej sprawie" oraz "Cukierek albo kulka" autorstwa @Sun (link do serii)

 

14. lipca o 20 - Dyskusja: "Smokozły, Zebriki i inne językowe wybryki - czyli parę słów o języku"

 

21. lipca o 20 - omawiamy "Ostatnią rzecz, jaką zrobi" autorstwa @Thar - całkiem możliwe, że na dyskusji tej zjawi się sam autor.

 

Serdecznie zapraszam!

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tsk, muszę przyznać, że naprawdę zostałem zaskoczony. Raz, że ostatnio (znaczy przez jakiś... eee... rok) byłem raczej martwy, a dwa - przez sam wybór opowiadań. Cóż, może uda mi się pojawić, ale wszystko zależy od tego, czy będę miał wtedy wolny dzień w pracy, czy nie. Tak, czy inaczej, zobaczymy.

 

No i nawet jeśli dziękować nie trzeba, to i tak dzięki.

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spodziewałam się, że kiedykolwiek moje fanfiki będą tu omawiane (głównie dlatego, że nie tworzę najlepszych dzieł).

Cieszę się jednak i bardzo dziękuję. W rzeczywistości zaglądam czasem, co piszecie na serwerze - nie udzielam się jednak, bo mało fanfików mam przeczytanych na koncie i nie do końca jestem w stanie się przemóc, choćby na inne tematy. Niemniej może jakoś spróbuję (choć przyznam, nie do końca wiem, jak zacząć).

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Malvagio Jakby co, w soboty mamy jeszcze tzw. poprawiny i wtedy mógłbyś się pojawić, gdyby cię nie było w czasie spotkania.

 

@Nika Jak zacząć? Oczywiście od początku. :pinkie4: Ale tak na serio - napisz cokolwiek na temat, a dalej jakoś pójdzie. Nie przejmuj się, ja też tak miałem.

 

Przy okazji przypominam wszystkim o piątkowym spotkaniu, na którym omawiać będziemy "Kanclerza"!

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga! Od poniedziałku do piątku "Fanfikowy tydzień"!

 

Harmonogram omawianych fanfików wraz z linkami do nich znajduje się w pierwszym poście.

 

Zaczynamy oczywiście o 20, przed każdym omówieniem tradycyjnie zbiórka.

 

Zapraszamy!

 

Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ogłoszenie: w piątek o 20 dyskutować będziemy o języku w fanfikach i wszystkimi związanymi z tym zagadnieniami.

 

W przyszły piątek (21. lipca) o 20 omówienie "Ostatniej rzeczy, jaką zrobi" autorstwa Thara (link w pierwszym poście). Całkiem możliwe, że na dyskusji tej pojawi się dawno niewidziany u nas autor.

 

Zapraszam do uczestnictwa!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dobra, czas na kolejne spotkania po przerwie!

 

W ten piątek, czyli 4. sierpnia o 20 dyskusja "I stała się światłość, czyli o kreacji świata przedstawionego"

 

Od 7. do 11. sierpnia kolejny "Fanfikowy tydzień":

Poniedziałek, 7. 08, godz. 20: "Legenda o ciemnej stronie księżyca" i "Trzy... dwa... jeden... Akcja!" autorstwa @Bester

Wtorek, 8,08, godz. 20: "Kwiat paproci" i "Everyday a Little Death" autorstwa @Cahan

Środa, 9.08, godz. 20:"Dzieło" i "O szyby deszcz dzwoni" z serii Kresy autorstwa @Hoffman

Czwartek, 10. 08, godz. 20: "Detrot" i "Przemawiający ze szczytu" autorstwa @Niklas

Piątek, 11. 08, godz. 20: "Półsmok" i "Bestiariusz Wszędobylskiego Travellera" z serii Opowieści Żałobnego Miasta autorstwa @Mordecz

 

18. sierpnia o 20 dyskusja "Proza życia, czyli o opowiadaniach Slice of Life"

 

25. sierpnia o 20 omawiamy fanfik "Szklistość: Hiperbola" autorstwa @Alcyone

 

Zapraszam!

Edytowano przez Coldwind
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Dobry!

 

Przypominam, że w piątek o 20 omawiać będziemy opowiadanie "Szklistość: Hiperbola" (link) Zapraszam serdecznie!

 

Przy okazji informuję, że przeprowadzam taką małą ankietę, dzięki której będziemy mogli dokonać w Klubie takich zmian, by stał się atrakcyjniejszym dla użytkowników.

 

Ankieta

 

Wkrótce pojawi się harmonogram kolejnych spotkań.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie: jutro o 20 omawiamy w Klubie "Szklistość: Hiperbolę". Przed spotkaniem i w jego trakcie będzie można zgłaszać pytania i tematy do dyskusji.

Zapraszam!

 

P. S.: Jak ktoś nie wypełnił jeszcze ankiety, to niech kliknie tutaj. Im więcej feedbacku, tym lepiej dla naszej inicjatywy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ostatniej chwili: dziś o 20 dyskusja improwizowana - możecie dawać dowolne tematy literackie! Szukacie porad pisarskich? Chcecie coś przeczytać, ale nie wiecie, co?

To idealna okazja dla was!

Pamiętajcie, dziś o 20 totalna improwizacja!

Zapraszam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, w nowy miesiąc wkraczamy już na dobre z kolejnymi spotkaniami!

 

Zaczynamy w ten piątek, czyli 15. września o 20 dyskusją "I'm gonna make you smile - czyli o komediowych fanfikach". Chcecie poznać arkana komediopisarstwa? To zarezerwujcie sobie czas na spotkanie! Pamiętajcie, taka okazja może się nie powtórzyć!

 

Poniedziałek, 18. 09, godz. 20 - oneshoty: "Owies na tysiąc sposobów" (link) autorstwa @darkblodpony i "Uśmiechnij się! Marzenia się spełniają!" (link) autorstwa @OneTwo. Autorzy już czekają z niecierpliwością na wasze opinie. Nie zawiedźcie ich!

 

Środa, 20. 09, godz. 20 - wchodzimy do świata pogańskich kuców dzięki jednostrzałom "Kwiat paproci" (link) i "Everyday a little death" (link) od @Cahan. Ostatnim razem się nie udało ich omówić, teraz może być już tylko lepiej.

 

Piątek, 22. 09, godz. 20 - wieczór "Klubowicze polecają". Masz jakieś ulubione fanfiki i pragniesz zachęcić innych do ich przeczytania? JUST DO IT! Teraz masz do tego idealną okazję.

 

Kolejny tydzień wyjątkowo upłynie nam pod znakiem twórczości zagranicznej, przybliżonej rodakom przez naszych tłumaczy.

 

Poniedziałek, 25. 09, godz. 20 - "Z Jednego Na Drugą" (link) w przekładzie @Poulsen i "Dear Idiot" (link)  przetłumaczone przez @Kingofhills. Tłumacze znani z przekładu Opadowych fanfików przedstawiają nam Polakom zupełnie inne historie. Warto przeczytać i skomciać!

 

Środa, 27. 09, godz. 20 - to spotkanie należy do @aTOM i dzieł w jego tłumaczeniu: "Nosflutteratu" (link) i "Five Hundred Little Murders" (link).

 

Piątek, 29. 09, godz. 20 - wisienka na torcie - dyskusja "Lubię te utwory, które już znam - czyli słów parę o fanfikowych klasykach". O czym konkretnie? Fikach, które ubóstwa duża część fandomu: "Past Sins", "Fallout'cie", "Antropologii" i wielu, wielu innych. Wiem, że część z was tego chciała. A teraz śmiało, do Klubu! I udzielać mi się tam!

 

Wtorek, 03, 10, godz. 20 - "Szczęśliwy Klejnot" i "Duch Ponyville" z serii "Poszukiwacze Ścieżek" (link) autorstwa @Alberich. Kto wie, może feedback jednak przekona autora do kontynuacji? 

 

Piątek, 06. 10, godz. 20 - fanfik "Czarne Słońce" (link) autorstwa @Dadudałe. Odkopane przez samego Dolara i posiadające jego znak jakości.

 

Pamiętajcie jeszcze o wypełnieniu ankiety - kliknijcie tu, by to zrobić.

 

A już niedługo więcej informacji o kolejnych zmianach w Klubie.

 

Pozdrawiam i zapraszam na spotkania!

Edytowano przez Coldwind
  • +1 2
  • Mistrzostwo 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam: w piątek o 20 będziemy dyskutować na wszelkie tematy związane z komediowymi fanfikami.

 

Będzie mała zmiana w harmonogramie. Tłumaczenia @aTOM będziemy omawiać 25. 09, a te od @Poulsen i @Kingofhills 27. 09. Poza tym bez zmian.

 

Zapraszam do udziału w spotkaniach!

Edytowano przez Coldwind
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam o najbliższych spotkaniach!

 

Poniedziałek, godz. 20 - omawiamy "Owies na tysiąc sposobów" od @darkblodpony i "Uśmiechnij się! Marzenia się spełniają!" od @OneTwo

 

Środa, godz. 20 - pogańskie kuce od @Cahan, czyli "Kwiat paproci" i "Everyday a little death"

 

Linki do opowiadań znajdziecie w harmonogramie (w pierwszym poście oraz trzy posty wyżej)

 

Piątek, godz. 20 - wieczór "Klubowicze polecają" - podczas spotkania możecie zachęcić innych do przeczytania jakichś konkretnych fanfików. Pamiętajcie, by przygotować im dobrą reklamę!

 

Przypominam też o ankiecie, dostępnej pod tym linkiem.

 

Zapraszam!

Edytowano przez Coldwind
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam o nadchodzących spotkaniach! Ten tydzień dość wyjątkowo upłynie nam pod znakiem tłumaczeń.

 

W poniedziałek o 20 omawiać będziemy "Nosflutteratu" i "Five Hundred Little Murders" w tłumaczeniu @aTOM.

 

W środę o 20 - "Z Jednego Na Drugą" w przekładzie @Poulsen i "Dear Idiot" przetłumaczone przez @Kingofhills.

 

W piątek  wisienka na torcie - dyskusja na temat klasyków fandomu - czyli m. in. "Past Sins", "Fallouta: Equestria", "Antropologii, "My Little Dashie" i wielu, wielu innych polskich i zagranicznych klasykach.

 

Linki do omawianych opowiadań i info na temat spotkań za tydzień znajdziecie w harmonogramie.

 

Zapraszam! 

Edytowano przez Coldwind
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Coldwind napisał:

Zapraszam!

A ja tylko technicznie zapytam... Dostałem od Zodiaka miech Bana za spam na nieodpowiednim kanale... Ale wygląda to jak perm, bo miech dawno minął. Mógłbyś się odnieść właścicielu serwera?

 

EDIT: Sprawa wyjaśniona.

Edytowano przez Accurate Accu Memory
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...