Skocz do zawartości

Problem z aktualizacją Windowsa


Sowenia

Recommended Posts

Aktualizacja funkcji dla systemu Windows 10, wersja 1607. 

 

Takie coś próbuje mi się zainstalować na chama od...chyba z miesiąc już będzie. Z początku codziennie laptop sam mi się restartował i próbował to zaktualizować, za każdym razem kończyło się na cofaniu zmian. Od jakiegoś czasu ręcznie przesuwam to przymusowe ponowne uruchomienie, ale prędzej czy później i tak musi się od nowa uruchomić i zawsze jest to samo. 

 

Wie ktoś może co zrobić żeby to gówno albo w końcu się zaktualizowało, albo przestało zmuszać mnie do aktualizacji? Dodam, że automatyczne aktualizacje mam wyłączone. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynym wyjściem jest odinstalowanie 10 i powrót na 7 :rainderp:

#PotwierdzoneInfo

 

Spoiler

A tak naprawdę to nie wiem ... mam 7 od dobrych paru lat i nie narzekam.

No i oczywiście same się aktualizacje nie instalują :v

 

Szukałaś na forach microsoftu?

Jeśli jest to jakiś większy problem, a masz oryginalny system, to zawsze można do supportu się zgłosić. Może coś mądrego wymyślą ...

 

  • Nie lubię 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typowy Windows 10. Parę miesięcy temu miałem przymusową aktualizacje i skasowała mi program z którego korzystałem.

 

39 minut temu Miszcz Tencz napisał:

Jedynym wyjściem jest odinstalowanie 10 i powrót na 7 :rainderp:

#PotwierdzoneInfo

 

Nie jestem ekspertem, ale wydaje mi się, że to może być niemożliwe. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie teraz Salto napisał:

Nie jestem ekspertem, ale wydaje mi się, że to może być niemożliwe. 

>Ściągnij windowsa 7 z neta

>Sformatuj dysk

>Zainstaluj win 7

>???

>Profit :v

 

Wszystko się da jeśli człowiek chce :yay:

A w pierwszej kolejności nie trzeba było zmieniać systemu na dziesiątkę XD (dobra, więcej się nie odzywam już ...)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Pobrać shut up windows 10.

2) Zaznaczyć wszystkie opcje, które chcesz wyłączyć (na przykład przymusowe aktualizacje).

3) Zrestartować komputer.

 

Jest to rozwiązanie tymczasowe, aż nie wypuszczą nowej aktualizacji. 1607 nie tylko Tobie sprawiała problemy.

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm ja to informatykiem nie jestem, ale chciałbym być :rainderp:  Ja mam aktualizacje automatyczne włączone, i zawsze się aktualizowało jak wyłączałem komputer... Po prostu wyłączał się troszkę dłużej. Ostatnio dałem se do kompa dysk ssd, no i teraz to żadnych problemów nie ma z czymkolwiek 

Spoiler

Jak to mój jedyny przyjaciel powiedział: "Polecam zformatować komputer" xD

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie, które sugeruje Decaded jest chyba najprostsze i mało inwazyjne. Shut up windows 10 to bardzo fajne narzędzie, przy okazji pozwala ubić sporą część telemetrii. Warto spróbować.

 

Z drugiej strony ten program ubija tylko niepotrzebną komunikację blokując system przed dowiedzeniem się, że ma coś do zainstalowania. Wówczas zadziała to na przyszłe aktualizacje, ale nie te których OS jest już świadomy. U ciebie informacja już doszła i wszystkie potrzebne pliki masz już na dysku. Możliwe więc, że będzie nadal próbował zainstalować łatkę...

(A przynajmniej taki problem miał ten program kiedyś. Może już to poprawili i cały powyższy akapit jest już nieaktualny :rd11:)

 

Tak więc jeśli dalej będziesz miała problem:

Settings > Update & Security > Windows Update > Update History

Wówczas przejrzyj listę i daj znać dokładnie które elementy z listy wywalają błędy. Mając konkrety numer paczki łatwiej będzie dalej szukać rozwiązania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...