Skocz do zawartości

Moja kucysia/Jak na Paint to mi się podoba


Migjana Pink

Recommended Posts

Gość Ziemowit

Ładna, ale wygląda mi trochę bardziej na sowe niż na kucysie jak to ciekawie w nazwie tematu określiłaś

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego, że to jest przerżnięte z jakiegoś rysunku, który pozę brał z tego:

Spoiler
mlp base

 

Ludzie, używajcie mózgu.
> 12 lat
> paint
> low quality
> zaskakująco cudowna anatomia i proporcje

No juz bejbi, dawaj swoje rysunki a nie przerysowane gówno :x

  • +1 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu Servant Saber napisał:

Zacznijmy od tego, że to jest przerżnięte z jakiegoś rysunku, który pozę brał z tego:

  Ukryj zawartość

mlp base

 

 

 

Kalka to dosłowna nie jest, chyba, że wykorzystała inną bazę (zmienione pozycje przy kopytach). Jakoś też musiała narysować skrzydła i ogon, a w bazie powyżej ich nie ma, a te zostały wykonane serio dobrze. Aglet szukaj dalej tej zerżniętej bazy, bo obrazek wyżej to 50% sukcesu i nie wyjaśnia reszty :v. Sam też szukałem, też wydało mi się to podejrzane, stąd pytam autorkę czym to dzieło robiła. Wyszukiwanie obrazem w Google milczy. 

 

Jeśli nie tablet to są 2 opcje:

1) Skądś ma odpowiednią bazę i zrobiła recolour.

2) Są ludzie, którzy potrafią rysować myszką (a tacy są). Nie dyskryminuję po tym, że autorka ma 12 lat. 

 

Co nie zmienia faktu, że @Migjana Pink pisz na czym robiłaś, a jeśli z czegoś korzystałaś, np. z bazy, konkretnych elementów rysunku (kopiuj wklej) to się do niego odwołaj, bo potem może pójść fala niepotrzebnego hejtu (teraz powoli się to robi, więc lepiej wyjaśnij) :fluttersad:.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie teraz Cheese napisał:

 

Kalka to dosłowna nie jest, chyba, że wykorzystała inną bazę (zmienione pozycje przy kopytach). Jakoś też musiała narysować skrzydła i ogon, a w bazie powyżej ich nie ma, a te zostały wykonane serio dobrze. Aglet szukaj dalej tej zerżniętej bazy, bo obrazek wyżej to 50% sukcesu i nie wyjaśnia reszty :v. Sam też szukałem, też wydało mi się to podejrzane, stąd pytam autorkę czym to dzieło robiła. Wyszukiwanie obrazem w Google milczy. 

 

Jeśli nie tablet to są 2 opcje:

1) Skądś ma odpowiednią bazę i zrobiła recolour.

2) Są ludzie, którzy potrafią rysować myszką (a tacy są). Nie dyskryminuję po tym, że autorka ma 12 lat. 

 

Co nie zmienia faktu, że @Migjana Pink pisz na czym robiłaś, a jeśli z czegoś korzystałaś, np. z bazy, konkretnych elementów rysunku (kopiuj wklej) to się do niego odwołaj, bo potem może pójść fala niepotrzebnego hejtu (teraz powoli się to robi, więc lepiej wyjaśnij) :fluttersad:.  

 

Cytuj

Zacznijmy od tego, że to jest przerżnięte z jakiegoś rysunku, który pozę brał z tego


Jprdl, czytajcie ze zrozumieniem

 

Jeżeli spojrzysz na jej avatar i nadal będziesz się łudził, że ten "rysunek" nie jest zerżnięty to zaśmieję Ci się w twarz.

Poza tym - jeżeli tak dobrze rysuje to czemu używa Painta, nie cieniuje i zapisuje w *.jpg? XDDDDDDDDDDD

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu Servant Saber napisał:

Jprdl, czytajcie ze zrozumieniem

 

Ja bym tu uważał z językiem, ale to na marginesie :grumpytwi:.

 

3 minuty temu Servant Saber napisał:

Zacznijmy od tego, że to jest przerżnięte z jakiegoś rysunku, który pozę brał z tego

 

No to gdzie ten obrazek? Ja też umiem używać wyszukiwania, potrafię szukać jak coś wydaje mi się podejrzane, ale żadnego plagiatu (oprócz lekko zmodyfikowanej pozy) nie widzę. No to proszę, znajdź mi DOKŁADNIE te obrazki, na które zostały użyty recolour, to wtedy ci uwierzę, ale teraz jest to:

 

Spoiler

 

 

A ja w .jpg zapisuję jak w SAIu robię, bo facebooku nie lubi jak coś jest powyżej 3 mb i jest to np. format .png :v. Oczywiście domyślnie w .png i .sai zapisuję. I chyba jest problem na forume, bo nadal nie lubi, jak coś jest powyżej 1 mb :v.    

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu Servant Saber napisał:

Zacznijmy od tego, że to jest przerżnięte z jakiegoś rysunku, który pozę brał z tego:

  Pokaż ukrytą zawartość

mlp base

 

Ludzie, używajcie mózgu.
> 12 lat
> paint
> low quality
> zaskakująco cudowna anatomia i proporcje

No juz bejbi, dawaj swoje rysunki a nie przerysowane gówno :x

 

Równie dobrze może to być rysunek zrobiony na podstawie tej base, a nie od razu przerżnięty z czyjegoś rysunku.

 

12 lat - Są osoby które mają talent. Ja kiedyś np. dostałam commissiona na dA od osoby młodej (Teraz nie pamiętam za bardzo ile miała lat, ale około 14, więc wiek zbliżony) która używała tabletu graficznego, znała się na pracy z programami graficznymi, i, co najważniejsze, potrafiła bardzo pięknie rysować.

Paint - Każdy rysuje w czym chce.

Low quality - Nie można po polsku pisać? Tutaj już kwestia bardziej pogmatwana, ale należy brać pod uwagę, że ktoś może bardzo postarać się przy robieniu obrazka, ale mieć zerowe doświadczenie jeśli chodzi o wybór np. formatu. Do tego należy dodać, że niektóre strony same zmieniają format obrazka np. na Imgur obrazy mające powyżej 1MB mają automatycznie zmieniany format na JPG, który znacząco pogarsza jakość obrazka. Jeśli przyjąć, że obrazek został wrzucony na facebooka czy inną stronę, to istnieje możliwość np. pogorszonej jakości czy zmniejszonego rozmiaru.

Zaskakująco cudowna anatomia i proporcje - Jeśli chodzi o proporcje ciała... obrazek był robiony na podstawie base (co robi wiele osób, sama często rysuję używając base lub rysunków innych ludzi, zawsze pytając o zgodę) więc proporcję są ok. Narysowanie grzywy, ogona też nie należy do trudności. Za to w proporcjach odrobinę mi nie odpowiadają skrzydła, czuję, że mogłyby być odrobinę jakby... mniejsze?

 

"Przerysowane gówno" - Ja wiem, to jest forum o kucykach i w ogóle, ale jednak na forum obowiązują zasady grzeczności. Nazwanie czyjejś pracy "przerysowanym gównem" nie jest zbyt miłe...

 

Jeśli Migjana Pink użyła base, to co z tego? Po to są base, by z nich korzystać. Co więcej, base mogą służyć początkującym rysownikom do nauki rysowania, a przy odpowiednich umiejętnościach można z base zrobić coś na prawdę ładnego. Jeśli Migjana użyła czyjejś pracy - nie widzę w tym problemu. Jeśli zapytała o zgodę, i takową otrzymała, to nie ma się czego czepiać. Jeśli o zgodę nie zapytała - zawsze można się zrehabilitować, przyznać się autorowi do błędu. Sama raz nie zapytałam autora o zgodę - nie wiedziałam, że ma on DeviantART, a w źródle obrazka był odnośnik do jego profilu na innej, azjatyckiej stronie. Gdy dowiedziałam się, że autor ma DeviantART, to napisałam do niego, wytłumaczyłam, on powiedział, że nie ma problemu.

 

Można krytykować, bo są nieodpowiednie proporcje, złe dobranie kolorów, bo obrazek jest zwykłą bazgrołą. Ale wieszanie psów na kimś, nazywanie jego pracy "przerysowanym gównem" bo czujemy, myślimy, że jego praca jest przerysowana, to spora przesada.

 

42 minuty temu Servant Saber napisał:


Jprdl, czytajcie ze zrozumieniem

 

Jeżeli spojrzysz na jej avatar i nadal będziesz się łudził, że ten "rysunek" nie jest zerżnięty to zaśmieję Ci się w twarz.

Poza tym - jeżeli tak dobrze rysuje to czemu używa Painta, nie cieniuje i zapisuje w *.jpg? XDDDDDDDDDDD

 

Kultura jak widzę na wysokim poziomie. Ciekawe tylko czemu przekleństwo napisane skrótem... nie ma to jak wieszać psy na jakiejś losowej 12 latce, ale przekleństwa pisać skrótem, bo jeszcze przyjdzie ktoś i wlepi warna.

 

Patrzę na jej avatar, pewnie też zrobiony z jakiejś bazy, po czarnym tle wnioskuję, że może być zapisany w JPG. Póki nie będzie dowodów na to, że Migjana Pink zerżnęła z czyjegoś obrazka bez pozwolenia, to mówienie, że tak zrobiła jest zwyczajnym chamstwem. A nawet jeśli jest zerżnięty... jak pisałam wyżej, każdy może się zrehabilitować. Poza tym trzeba serio mieć dużo wolnego czasu by śmiać się z jakiejś losowej 12 latki, a czepianie się jej, nazywanie jej pracy "przerysowanym gównem" tylko o tobie świadczy. Bardzo negatywnie. Możesz zaśmiać się mi w twarz, śmiało.

Młoda osoba, jeśli nie chce używać Gimpa czy SAI to jej wybór. Cienie na obrazku są, proste, ale są. No i pierwszy raz spotkałam się z tym, że ocenia się autora po tym w jakim formacie zapisuje obrazek. A! I dodaj jeszcze więcej "XD".

 

Jeśli nie masz racji - jesteś chamska, śmiejesz się z młodej osoby która ma jeszcze wiele przed sobą.

Jeśli masz rację - Spoko, popełniła błąd, powinna przeprosić. Nie daje ci to jednak pozwolenia na obrażanie jej lub jej pracy ("Przerysowane gówno") czy używanie przekleństw ("Jprdl" - nie martw się, każdy dokładnie wie od czego to jest skrót) w stosunku do niej i innych użytkowników.

  • +1 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie wielkie oczyska :lunaderp: Bardzo ładny rysunek jak na twój wiek~

Ale nigdy nie lubiłam kiedy rysowano postaciom oczy na włosach. Wiem, że to taki styl, ale osobiście uważam, że skoro tam są włosy to oko zasłaniają i koniec. To taka mała uwaga. Nie musisz się do niej stosować, bo jak mówiłam, wiele osób rysuje w ten sposób. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę się ogólnie wypowiadał, bo rysunek rzuciłem dawno, a kompterowym się nigdy nie zajmowałem, ale zrobienie takiego rysunku w paincie na myszce nie byłoby problemem, co może dowodzić ten oto filmik... czy dokładniej seria filmów:
 

Spoiler

 

Jednak faktycznie, jak na tak młodą użyszkodniczkę, zrobienie czegoś takiego bez formy (mówię teraz o obrazku na szczycie strony, o który rozbiega się ta cała... wojna), jest trochę mało prawdopodobne i trudno mi w to uwierzyć. Ale bez DOKŁADNEJ formy nie można nic udowodnić.

Dziękuję, tyle z mojej strony. ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu Socks Chaser napisał:

"Przerysowane gówno" - Ja wiem, to jest forum o kucykach i w ogóle, ale jednak na forum obowiązują zasady grzeczności. Nazwanie czyjejś pracy "przerysowanym gównem" nie jest zbyt miłe...

 

Jeśli nie masz racji - jesteś chamska, śmiejesz się z młodej osoby która ma jeszcze wiele przed sobą.

 

Każdy od czegoś zaczyna i najbardziej smutne jest to, że artysta, który posiada już trochę skilla i robi dobre prace zamiast być wsparciem, radą i przykładem dla słabszych osób używa takich określeń jak wspomniałaś. Nie jest to nic innego jak podcinanie skrzydeł i założę, się, że autorka tematu przeczytała te posty i opuściła to forum z zniszczonym samopoczuciem. To nie powinno tak wyglądać. Każdy od czegoś zaczynał, bazy nie są złe na wystartowanie z nauką digitalu. Korzystając z baz nauczyłem się większości funkcji Photoshopa i używania wielu narzędzi.

 

Jeśli autorka tematu jednak wróci i przeczyta wszystkie posty, które tutaj są, to chciałbym jej powiedzieć- nie ma się czym przejmować! Niektórych użytkowników i ich mądrości czy chamstwo trzeba po prostu ignorować i iść dalej do przodu. Sam idealny nie jestem, zdarzyło mi się czasami popełnić błąd, ale są osoby, które nie trzymają się kultury nagminnie. Nie chce tutaj na nikogo naskakiwać, po prostu uważam, że niektóre osoby muszą jeszcze w pewnym stopniu dojrzeć.

 

Rób to co robisz dalej, szlifuj umiejętności w programach do tworzenia grafiki, z czasem z Painta przesiądź się na coś lepszego i kto wie, może w najbliższym czasie stworzysz coś w pełni własnego i oryginalnego.

 

Trzymam kciuki!

  • +1 5
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Servant Saber, proszę, wyrażaj się grzeczniej. Przekleństwa są dozwolone, ale nazywanie czyjejś pracy "gównem" nie jest mile widziane. Szczególnie, że mówimy tu o bardzo młodej użytkowniczce.

 

Czy praca jest przerysowana/ z base? Może tak, a może nie. Jakoś potrafiłabym przy odrobinie wysiłku zrobić myszką w Paincie takie coś - a pikseloza w takim wypadku jest raczej normalna, czasem też ciężko z jakością zdjęć na forum. Grzeczniej proszę, to tylko głupie rysunki tęczowych osiołków, nie ma o co się spinać.

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

godzinę temu Servant Saber napisał:

Jesteście bardziej żałośni niż myślałam :lol: 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bardzo inteligentna wypowiedź. Mniej więcej poziom dzieciaka który przylał koledze, a na pytanie "Czemu go uderzyłeś" odpowiada "bo tak". Skoro tak bardzo jesteś pewna, że obrazek Migjany jest ukradziony/przerysowany z czyjejś pracy, to podaj dowód np. link do oryginału. Bo póki co jedyne co potrafisz pokazać to chamstwo w stosunku do autorki oraz innych użytkowników.

Edytowano przez Socks Chaser
  • +1 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu Socks Chaser napisał:

 

  Pokaż ukrytą zawartość

 

 

 

 

 

 

 

Bardzo inteligentna wypowiedź. Mniej więcej poziom dzieciaka który przylał koledze, a na pytanie "Czemu go uderzyłeś" odpowiada "bo tak". Skoro tak bardzo jesteś pewna, że obrazek Migjany jest ukradziony/przerysowany z czyjejś pracy, to podaj dowód np. link do oryginału.

 

Daj spokój, szkoda nerwów i czasu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak dowodu fałszywości nie jest dowodem prawdziwości ;-; Nie wiemy nic o pracy, bo autorka nie umieściła żadnego opisu i nawet nie bierze udziału w tej dyskusji, która dotyczy w końcu jej samej ;-; Więc albo nie ogarnia co się dzieje, albo to faktycznie plagiat i wstyd się jej do tego przyznać. Może niech ktoś po prostu się z nią skontaktuje na pw? Bo ta kulturalna i jakże błyskotliwa wymiana opinii u góry nie ma większego sensu, jeśli ona się nie wypowie .-.

A rysunki ładne, tylko staraj się kolorować w jedną stronę i nakładać więcej warstw kredki.

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...