Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mało kucy przedstawiono przez tyle lat istnienia forum, więc postanowiłem przedstawić swojego. Będzie to mój pierwszy post od czasu założenia tutaj konta w 2013 roku.

Uzasadnione hejty mile widziane

 

Imię: Krzycholden, jednak wszyscy wołają na niego Krzych
Płeć: Ogier
Wiek: 20 lat urodziny 2 czerwca
Rasa: Jednorożec
Orientacja: Heteroseksualny

Status: Nie ma szczęścia. Samotny xD

Wygląd: Przez kilka ostatnich lat w końcu chyba dotarłem do tego "złotego środka". Przeciętnego wzrostu kuc, może nieco wyższy niż przeciętna Equestrii, nie wyróżniający się niczym niezwykłym. Czasami nosi zielone ocieplacze na tylnych kopytkach oraz niebieski szal. Jest on umaszczenia bordowego, jednak wyraźnie podchodzi pod czerwień (głównie to zasługa grafików, kiedyś był ciemniejszy). Zielone oczka, jeden róg, ogon i grzywa tej samej barwy. Grzywa granatowa/niebieska (to też zasługa grafików/rysowników) zaczesana w tył, co nadaje mu dość osobliwego wyglądu, natomiast ogon prosty, niezbyt puszysty. Taki, jaki przystoi ogierowi. W sam raz. Po za tym dwoje uszu, cztery kopytka, jeden pyszczek i nos. Nie zapominajmy o rogu, w końcu to jednorożec!

Spoiler

Aktualny wygląd:

tumblr_nrfftbkvnX1u45imko1_1280.jpg

Oryginalnie:

██████████Futerko██████████

██████████Grzywa i ogon██████████

██████████Oczy██████████

Miejsce zamieszkania: Parę kilometrów od Fillydelphii znalazł swój zaciszny kącik, a raczej malowniczą dolinę, gdzie postanowił osiąść daleko od kucy. Dlaczego? Niżej znajdziesz wyjaśnienie

Historia: Urodził się w Canterlocie, jednak nie odpowiadało mu życie w "tych" sferach. Nie pochodzi ze szlacheckiej rodziny, mimo że jego imię na to wskazuje. Gdy tylko mógł, opuścił dom i udał się do Ponyville, gdzie próbował szczęścia w znalezieniu drugiej połówki, ale niestety się mu nie udało. Nie mieszkał tam jednak zbyt długo - jego dom spłonął, za co do tej pory obwinia kuce i ich nieostrożne zabawy z magią - jest na tym punkcie nieco przeczulony. Dlatego właśnie wyprowadził się tam, gdzie "kuce mnie nie znajdą". Aktualnie, za namową klaczy, z którą stracił kontakt dawno temu, zaczął dla swojego zdrowia nieco częściej podróżować, głównie do Fillydelfphii. Żyje niezbyt bogato, ale i nie w biedzie, jednak typowo po kawalersku. Zarabia na życie poprzez wytwarzanie podstawowych mikstur oraz ucząc od czasu do czasu młode jednorożce co nieco o magii. Jeśli zaś o magię chodzi, nie jest ekspertem w jej używaniu, ale z ksiąg, które zbierał przez całe życie i które trzyma w swojej domowej bibliotece (bo biblioteczką tego nazwać nie można), zna sporo zaklęć defensywnych, ofensywnych, jak i neutralnych, które zostały już raczej wyparte przez nowsze dziedziny magii. Czasami hobbystycznie eksperymentuje z przepisami znalezionymi w starych księgach na potężniejsze mikstury, co czasami skutkowało drobnymi obrażeniami. Na szczęście nie stało się jeszcze nic poważniejszego, jak utrata wzroku czy zamiana w klacz, czego i tak w sumie by nie chciał

Charakter: Jest raczej samotnikiem, bywa nieco wstydliwy. Wierny swoim zasadom i nie tylko, coś w stylu dżentelkuca, rycerza okrągłego stołu, ale w wydaniu nieco mniej szlacheckim. Uparty, potrafi postawić na swoim. Chciałby wejść w poważny związek, ale nie potrafi podrywać. Jest dość sztywny, jeśli chodzi o kontakty z innymi kucami, co z pewnością jest jego wadą i źle wpływa na jego relacje z otoczeniem. Oddany tym, którzy wyciągnęli w jego stronę kopytko i zaprzyjaźnili się z nim

Lubi: Chyba jak każdy ogier uwielbia klacze w skarpetach, księgi, których czytanie jest jego hobby, podróżowanie, chociaż nigdy nie był poza granicami Equestrii. Kuce stawiające mu cydr w karczmach xD

Nie lubi: Natrętnych kucy, nieostrożnie posługujących się magią jednorożców, bajarzy

 

PS: Krzych nie zna żadnej z kanonicznych postaci. Nie przepadam za mieszaniem kanonu z non-kanonem, mimo to żyje w okresie mane6

PSS: Nie nazywam go "OC'kiem" ze względu, że się do niego przywiązałem, nie nazywam go też ponysoną, ponieważ nie do końca jest mną. Jest po prostu kucem :v

 

 

#Shitstormowy spojler

Spoiler

Jeśli chodzi o mieszanie kanonu i non-kanonu, zauważyłem że dużo OC'ków ma za siostrę kanoniczą postać. Paliłbym na stosie za takie herezje, mimo wszystko chciałbym udowodnić okazjonalnie, że można mieć za siostry np. Fluttershy i Rainbowdash jak moja znajoma z WoE, gdzie wielokrotnie niegdyś czyszczono jej profile z tego względu, pomimo że one nie są spokrewnione

 

Ogier --- x --- Klacz ##### Ogier --- x --- Klacz

V ##### \ ----- | ----- / ##### V

Rainbow Dash ### OC ####### Fluttershy

 

Ojciec jednej kanonicznego kuca i matka drugiej kanonicznego kuca mogą być rodzicami niekanonicznej postaci. To kieruję do tych, którzy twierdzą, że nie da się jednocześnie mieć dwójki z mane6 za rodzeństwo. Co prawda RD i FS nie są siostrami, ale jakiś kuc może mieć obydwie za siostry - z trójką, albo i szóstką byłyby już komplikacje. Wyjściem byłby "łańcuszek", ale to i tak nie bezpośrednia rodzina, a jak w przypadku powyżej, poprzez jakiegoś kuca xD

 

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzycholden to swietne imie! Chociaz srednio mi pasuje stawiac je w swiecie gdzie wszystkich imiona sa polaczeniami typu nwm .. Carrot Top(?), Apple Bloom i tak dalej, ale podoba mi sie. Cos ala Kryszard - imie mojego Kota.

Podoba mi sie charakter jaki mu wykreowales, wstydliwy w relacjach z innymi a bezposredni jesli chodzi o nauke (magia i mikstury), chetnie pomagajacy ale trzyma sie na uboczu. Lubi cydr, siadzac w karczmie troche autystycznie. 

No I wyglad bardzo fajny : ) Moze z czasem stanie po ciemnej stronie <evil> bo na takiego Mi osobiscie pasuje :fluttershy4:

Czy dobrze wszystko zrozumialem ?

 

 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ziemowit

Imię bardzo fajne, historia również na plus, ale podejrzewał, ze trochę (powtarzam: Trochę) dałoby się to rozwinąć. Repka jest zachętą do dalszej pracy, ponieważ czuje, że jesteś w stanie robić jeszcze więcej fajnych kucy czy nawet fanfików. Powodzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ciastek tak, wiem, może i nie pasuje, ale ten pseudonim towarzyszy mi już jakieś 13, może 14 lat. Może i się wyróżnia, ale też jest nieco tajemnicze, kiedy to imiona innych kucyków chociażby częściowo zdradzają ich umiejętności. I o co dokładniej ci chodzi z ciemną stroną? Jeśli czarna magia/nekromancja/inne podobne, to raczej nie, a jeśli chodzi o clopy... tu przyznam się, że pomimo bycia do nich nastawiony sceptycznie, lubię czasami napisać takiego w shippie, co zdarza się dość rzadko ze względu, że mało kto ma czas i ochotę na prowadzenie takich związków kucykowych. Resztę dobrze zrozumiałeś :)

 

@Ziemowit może i dałoby się nieco bardziej rozpisać, jednak Krzych ma już ~~trzy i pół roku, został stworzony w pierwszy dzień, w którym wstąpiłem do fandomu. Jest to jedna z "zardzewiałych" rzeczy, których zbytnio zmienić się już nie da. Historia jest dość luźna, Krzych o niej nie opowiada zbyt wiele, a truć tu o jego przygodach w trakcie tych lat nie będę truł (więcej raka chyba by się tu znaleźć nie mogło). Jeśli chodzi o tworzenie kucy, to w sumie nie jestem pewien. Próbowałem wiele razy, Krzych nadal jest moim jedynym podopiecznym. Znaczy się... stworzyłem jeszcze jednego, ale go sobie ani nie przypisuję, ani też nim nie gram. Jest zamrożony, że tak powiem. Z jakiego powodu? Bardzo trollowa postać i wszelkie próby jej wprowadzenia na WoE kończyły się usuwaniem całej postaci jeszcze zanim zdążyłem rozpisać jej historię. Może tu kiedyś wrzucę, a może nawet się wam spodoba, kto wie. Z kolei fanfice... pisałem kiedyś, nie przeczę, ale nie publikowałem. Twierdziłem, że zbyt rakowe potwory wychodzą spod mojego kopyta. Może jednak warto byłoby coś kiedyś tu wrzucić i zderzyć się w końcu szerszą opinią xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...