Skocz do zawartości

Galacon 2017


Zbysio

Recommended Posts

Uhm... Cześć

Mam wrażenie, że wylatuje z tym na początku marca jak Filip z konopii ale pomyślałem, że im szybciej tym lepiej. Zwłaszcza zważając jeszcze na lekko przymierające tempo forum. No ale nie ważne. O co mi chodzi.

Otóż zaplanowałem sobie już dawno, że wybiorę się na ten event, jako że nigdy nie byłem na takiej imprezie a fandom robi się coraz starszy. Zastanawiam się czy ktoś z was tu obecnych kto już wie, albo myśli czy pojedzie nie chciałby mi - albo ja jemu :D - potowarzyszyć. Wiadomo, że jadąc z kimś zabawa jest jeszcze lepsza niż samemu.

Jeśli chodzi o dojazd to wiadomo, są autokary, ale tu jest jeden smaczek który chcę dodać. Oferuję swój samochód w który mogę zabrać do 3 osób. Mieszkam w centrum kraju więc jadąc z początku na Berlin mogę zebrać ludzi tu i ówdzie. Jeśli znalazły by się przynajmniej 2 miłe dusze, które chciałyby ze mną pojechać samochodem byłoby to znacznie tańsze niż autokar. (Liczyłem koszta). Jeśli ktoś chce wiedzieć jakieś dokładne szczegóły walić śmiało.

 

No to byłoby z grubsza na tyle co chciałem powiedzieć. Mam nadzieje że nasz polski fandom jest na tyle żywy, że znajdę chociaż kogoś kto tam jedzie. Ze mną czy beze mnie :D

Żeby się chociaż tam spotkać i jakoś ogarnąć. 

 

 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurcze 2 możliwe osoby! Zapowiada się dobrze! 

Poziom języka ważny nie jest bo ja znam inglisz bardzo dobrze.

Może to się jakoś rozkręci do lipca i się jakaś sroga ekipa zbierze! O ale by było świetnie!

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem fajnie, że już znajdują się osoby, które mogą pojechać. 

 

Ze zbiórką chętnych czekam do napewno do końca kwietnia. Potem trzeba ustalić gdzie i skąd ktoś może być odebrany jeśli zakończymy na samochodzie bo napewno nie będę jechał  więcej niż 50km w przeciwną stronę.

 

Wciąż jednak myśle, że okres czasu jaki jest do konwentu pozwoli nam zebrać sporą forumową grupkę!

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możemy podjechać do bliższego miasta, aby tobie ułatwić jazdę. Weźmy też pod uwagę, że należy też coś w Ludwigburgu lub okolicy wynająć, bo na Galaconie nie ma opcji nocowania w szkole czy w obiekcie. Pozostają wszelkie hotele, hostele, osoby użyczające pokoju lub spanie w samochodzie (co może być dość problematyczne :v ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no spania w samochodzie to ja pod uwagę nie biorę... Się coś tam wynajmie. 

Wyglądasz na poważnego kandydata. Ale z wszystkim trzeba poczekać bo to marzec dopiero. Event jest za 140 dni to mysle, że się więcej ludziska zleci. Mam nadzieje, że nie będę musiał robić jakiejś odstrzałki na ludziach...

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie wiem, ale potrzebuje jeszcze trochę czasu żeby tych ludzi zebrać. Jeśli jesteś pewny tak jak ja że pojedziesz to cie wpisze na swoją jeszcze nie stworzoną listę pasażerów :D Zawsze jeden towarzysz. Może się jeszcze ktoś do końca marca znajdzie to będzie łatwiej z bookowaniem jakiegoś spania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ustalmy, że czekamy do końca marca. Jak nikt się nie znajdzie do końca marca to można sobie zamówić jakies spanko w 1 miejscu i potem poczekać jeszcze bo może ktoś na samą podróż później się załapie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar pojechać, jednak auto już załatwione mam. Radzę rozglądać się za hotelem już teraz, bo ceny strzeliły w górę o 30% do nawet 100% w stosunku do zeszłego roku jak byłem na poprzedniej edycji. Ewentualnie jeśli będzie auto zawsze można rozważyć coś taniego w Stuttgarcie i codziennie dojeżdżać na miejsce. Pociągiem jest to 20 minut jazdy, więc autem wliczając światła do 30 minut powinno zająć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja teraz wygląda następująco.

 

Ja i @The Silver Cheese jesteśmy na 100 zaklepani. Mam wciąż 2 wolne miejsca w samochodzie więc jeśli znajdzie się ktoś chętny na jechanie z nami to mogę go zebrać na trasie poniżej 28 Lipca w porannych godzinach.

Spoiler

fKQPRts.png

Ewentualnie cofnąć się kawałek do Katowic mogę jeśli ktoś jest w stanie się tam dostać.

 

Jest jeszcze opcja, że mogę zebrać kogoś na tej trasie 27 Lipca i wtedy nocujemy u @The Silver Cheese. Jeśli jest wśród was ktoś bardziej z północy kto chciałby pojechać z nami samochodem mogę go zabrać, ale pod warunkiem, że na własną rękę dostanie się do Inowrocławia.

Spoiler

IYnTjC4.png

 

Edytowano przez Zbysio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że dobrym pomysłem byłoby zapytać na jednej z grup Bronies Polska na Facebooku, czy ktoś się nie wybiera. Jest tam sporo ludzi, może ktoś się trafi. Auto jest opłacalnym środkiem transportu pod warunkiem, że zapełni się wszystkie miejsca. W przeciwnym razie autokar wychodzi porównywalnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu Wonsz napisał:

Myślę, że dobrym pomysłem byłoby zapytać na jednej z grup Bronies Polska na Facebooku, czy ktoś się nie wybiera. Jest tam sporo ludzi, może ktoś się trafi. Auto jest opłacalnym środkiem transportu pod warunkiem, że zapełni się wszystkie miejsca. W przeciwnym razie autokar wychodzi porównywalnie.

 

A masz stronę z tymi autokarami Wonsz? Bądź co bądź warto sprawdzić jak cenowo za autokar też wyjdzie, ale jakoś mi się wydaję, że autem wyjdzie to taniej, nawet jak na 2 osoby.

Edytowano przez The Silver Cheese
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu The Silver Cheese napisał:

 

A masz stronę z tymi autokarami Wonsz? Bądź co bądź warto sprawdzić jak cenowo za autokar też wyjdzie, ale jakoś mi się wydaję, że autem wyjdzie to taniej, nawet jak na 2 osoby.

Sindbad z Wrocławia do Stuttgartu to 320 zł za osobę w dwie strony. Polecam Wrocław, bo to dobra baza startowa do wyjazdu na Niemcy. Odjeżdża stamtąd wielu różnych przewoźników, w tym wielu tańszych. Ja wybrałem Sindbada bo mają autokary w dobrym standardzie i możliwość kupienia biletów przez internet. Wielu mniejszych przewoźników prowadzi sprzedaż telefoniczną, dlatego trzeba trochę podzwonić, żeby znaleźć coś trochę poniżej 300 zł w dwie strony.

 

Nie wiem ile pali auto Zbysia i czy ma instalację LPG, ale śmiem stwierdzić, że we dwóch autem wyjdzie was podobnie, może nawet trochę drożej, biorąc pod uwagę fakt, że Zbysio musi z Inowrocławia przebić się do Ciebie, a potem przez cały Śląsk aż do Saksonii. Znacznie taniej dojedziecie do Wrocławia pociągami regio, zwłaszcza, że masz ulgę studencką, nie wiem jak Zbysio. Musicie sobie wszystko skalkulować i podjąć decyzję. Ja jadę autem, ale łącznie będzie nas jechało 5, w tym co najmniej 3 kierowców, więc w takiej konfiguracji się opłaca, bo koszt niski i czas dojazdu krótki, bo zamiast robić przerwy będziemy zmieniać kierowców :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich obliczeń jakże zaawansowanych wynika, że 2 strony za osobę jest koło 220 złotych we dwoje. Jakby udało się w 3, a z tego co wiem może się uda to byłoby już 150. To już brzmi ciekawie.

Te ceny mi się wydają aż za małe, oszczędny samochód mam albo oszczędny w matematyczne umiejętności muzg :O

Edytowano przez Zbysio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 L/100 km? Mało trochę, ale no nic, pozazdrościć tylko oszczędnego auta. Trasę ustaliłem na podstawie posta Silvera na Facebooku i twojego komentarza z aktualizacją z opcją krakowską. Łącznie wyszło 1500 km (1491, by być dokładnym) w jedną stronę. Poniżej masz koszt według scenariusza, w którym dla uproszczenia całą trasę trzymasz te 5 L/100 km, w obu krajach ON jest po średniej cenie polskiej czyli ok. 4,60 zł za litr (w Niemczech jest to ok. 5.11 zł), oraz dzielicie się kosztami jakbyście obaj jechali z tego samego miejsca i wracali dokładnie tą samą trasą do końca, czyli do Inowrocławia.

 

1500 x 2 = 3000 km

3000:100 = 30

30 x 5 L = 150 L

4.60 zł / L x 150 L = 690 zł <--- całkowity koszt przejazdu

690:2 = 345 zł <--- koszt na głowę przy dwóch osobach

 

Jak więc pisałem wcześniej, autokar wychodzi porównywalnie, przy dwóch osobach w aucie :)

 

Edytowano przez Wonsz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...