Skocz do zawartości

[Wywiad] Cahan


BiP

Recommended Posts

Witamy ponownie, dzisiaj mamy kolejny wywiad z jeszcze jednym "Ogórkiem", Cahan :brohoof: 

Dawno Pegasis tu nie było, tak więc, żeby nie przedłużać, zapraszamy do czytania :cmc: 

Dzisiaj w wywiadzie wspomoże mnie też Triste, jako :spin: 

 

1. Jak dowiedziałaś się o serialu i forum?

 Zobaczyłam parę ciekawych artów z MLP, najbardziej zainteresował mnie jeden, w którym Celestia miała piłę mechaniczną zamiast rogu i szła na wojnę. Myślałam, że to kadr z serialu i byłam bardzo rozczarowana, kiedy odkryłam, że w tej bajce nie ma takich fajnych rzeczy. Jednak nieszczęście się stało i przebrnęłam przez pierwsze odcinki. Wtedy bardzo spodobała mi się Rainbow Dash, ponieważ jest tępym jak but i agresywnym tęczowym koniem. Uznałam, że to zabawne. Potem zaczęłam czytać fanfiki, odkryłam FGE, zaczęłam pisać własne i tak trafiłam na forum, które służyło mi jako miejsce do publikacji "Cienia Nocy", który dalej pozostaje nieukończony.

To bardzo ciekawe... I troszkę... dziwne. Piła zamiast rogu? Przerażające. Swoją drogą coś mi mówi, że Scootaloo może się "trochę" zdenerwować za tą Rainbow Dash. Przejdźmy do następnego pytania.

 

2. Czy pamiętasz jakąś zabawną sytuację z początków swojej kariery jako Moderator ?

Tak, pamiętam. Na początku mojej kariery Moderatora niejaki BiP się mnie zapytał o zabawne przygody początkującej Pani Moderator :rdblink:. A tak serio, to każdy dzień i każdy użyszkodnik stanowi dla mnie źródło beki.

"Użyszkodnik"? Czy tylko ja odnoszę wrażenie, że ten "błąd" pojawił się celowo? 

Miło mi to słyszeć

Spoiler

HAbvJml.gif

 

3. Czym się inspirowałaś, wybierając taki właśnie nick?

"Cahan" to imię mojej pierwszej postaci na larpie. Tak jakoś przylgnęło i już zostało. To słowo ze staroirlandzkiego i oznacza bitwę. Sądzę, że pasuje mi do osobowości, zresztą, używam tego imienia, w odróżnieniu od prawdziwego, którego nie lubię.

Ciekawa geneza, czy jak to się mówi. U wielu nick nic nie znaczy. Twój jest bardzo ciekawy (chociaż mój opiekun też wziął pseudonim z jakiegoś starego języka).

 

4. Co sądzisz obecnie o fandomie?

Fandom to rak i był błędem. A tak serio, to fandom jest wspaniałym źródłem beki. Teraz wszedł w fazę, w której brakuje w nim trochę świeżej krwi, chęci i motywacji. Bronies wyprodukowali już niemal wszystko co było do wyprodukowania, teraz są wręcz znudzeni. Nowi tymczasem oczekują, że starzy za nich zrobią albo oni spróbują i dostaną tonę pochwał. Niestety, to tak nie działa, a na początku popełnia się głównie błędy

"Rak"? Ludzie często używają takiego określenia gdy coś jest złe. Nigdy nie zrozumiem dlaczego. Przecież to straszna choroba. No chyba, że miałaś na myśli zwierzaka. Cieszę się, że to był tylko żart. :spin: 

5. Jakbyś rozmawiała z osobą która jest anty brony?

Normalnie albo bym nie rozmawiała, jakby ten ktoś się mnie czepiał. Jakby się odczepić nie chciał, to odpłaciłabym się pięknym za nadobne. Ja rozumiem, że ktoś może nie lubić kucyków i jest to ok. Rozumiem, że ktoś może uważać bronies za bandę przegrywów, bo jak patrzę na niektórych, to trudno przyznać mi nie przyznać takiej osobie racji. Ale jeśli ktoś musi o tym ze mną gadać i nie trafiają do niego logiczne argumenty, to nie jest godny bycia moim rozmówcą. A w bonusie mogę w podobny sposób zmasakrować mu coś co on lubi.

Moim zdaniem takie podejście jest uniwersalne, czasami lepiej odpuścić chociaż nie zawsze mi się to udaje. 

 

6. Za jakim userem najbardziej tęsknisz?

Chyba za żadnym. No, może za Burning Question, z którą utrzymuję kontakt poza forum. Fajnie się z nią tutaj dyskutowało.

Spieszmy się rozmawiać ze znajomymi, tak szybko z forum odchodzą... 

 

7. Jak widzisz przyszłość forum?

Nie widzę i nie chcę widzieć. Żyjmy chwilą, po co się zastanawiać nad przyszłością forum, fandomu i serialu? To i tak nic nie zmieni.

"Żyj chwilą". A czy to nie jest z jakiegoś starego języka? Powtarzam się, przepraszam, ale coś mi się tak kojarzy. Cape, campe... 

 

8. Chciałabyś wrócić do początku istnienia forum?

Tak, poczytać jak parę znajomych mi osób za młodu pisało różne głupoty i się pośmiać. Nie było mnie tu wtedy, więc nie mam za czym tęsknić.

Kiedyś przeczytałam swój stary pamiętnik. Ale ja tam głupie rzeczy wypisywałam.:applebloom:

 

9. Jakie masz plany na najbliższą przyszłość?

 Wyczyścić akwarium, posprzątać mieszkanie, zrobić prawo jazdy, expić w Wiedźmina 3, rysować, pisać, zmienić studia...

Masz akwarium? Wow! Musi być fajne! :tigertaming:

"Wiedźmin", to jest to :sweetiebelle:

 

10. Nadal czujesz się częścią fandomu?

Tak, czemu miałabym się nie czuć?

Bo ja wiem? Czasami robimy coś z przyzwyczajenia. Mój kuzyn kupuje jakieś czasopisma, ale prawie ich nie czyta. 

 

11. Czy praca jako Mod, bywa stresująca?

Nie, praca jako mod jest fajna. Lubię ją. Może czasami muszę zrobić coś na co nie mam zbytnio ochoty, ale i tak ogarnianie porządku na forum jest całkiem zabawne.

Jakbym słyszała Applejack, która mówi o jabłkozbijaniu: "czasami nie mam ochoty, ale to fajna praca".

 

12. Jaką postać z serialu lubisz najbardziej?

 Królową Chrysalis, ponieważ jest piękna, potężna, sprytna i inteligentna. Bardzo lubię też Celestię, która jest moją ulubioną księżniczką (co nie znaczy, że nie lubię Luny, bo lubię). Celestia jest wielka, potężna, lubi jeść, trollować i wykorzystywać swoje miniony, zamiast samodzielnie ruszyć swój leniwy zad. Z mane 6 czy raczej mane 7 na pierwszym miejscu są Rarity i Starlight Glimmer, a z "Equestria Girls" oczywiście Sunset Shimmer. Jeśli chodzi o postać poboczną, to chyba Zecora, która ze wszystkich bohaterów "Mój Mały Kucyponek: Tęczowy Laser to Przyjaźń" jest najbardziej inteligentna.

Chrysalis jest straszna, brzydka i dziwacznie się śmieje. Pewnie o tym słyszałaś, ale kiedyś nas porwała. Nie da się polubić porywacza. 

 

13. Co ci się najbardziej podoba na forum, a co najmniej?

Najbardziej mi się podoba dział opowiadań, a najmniej SB. Lubię porządek na forach i merytoryczne posty, więc irytują mnie wszelkie "Parówki" i emotkowe spamy.

 

14. Gdybyś mogła zostać kucykiem to kim byś była i jaki byłby twój talent?

Pewnie skończyłabym jako kartofel jak większość ludzi. Chociaż nie chciałabym, bo nie lubię pyr. Z ponikowych ras wybrałabym jednorożca, bo już sama możliwość używania telekinezy daje dużo możliwości. Jednak moją ponysoną jest zebra z białym pentagramem na zadzie. Pentagram jest symbolem ochronnym, który symbolizuje wyższość umysłu nad żywiołami (materią), ale i równowagę w przyrodzie. Moim specjalnym talentem jest biologia i zrozumienie funkcjonowania przyrody.

Kurcze, masz sporą wiedzę. Musiałaś się pewnie dużo uczyć.

 

Cóż, w imieniu Znaczkowej Ligii, dziękujemy za udzielone pytania i poświęcony czas :cmc: 

  • +1 9
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu BiP napisał:

13. Co ci się najbardziej podoba na forum, a co najmniej?

Najbardziej mi się podoba dział opowiadań, a najmniej SB. Lubię porządek na forach i merytoryczne posty, więc irytują mnie wszelkie "Parówki" i emotkowe spamy.

 

:shiningcadance:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ziemowit

Wrzuciłbym parówkę, ale nie chciałbym się stać rosołem 

 

Bardzo ciekawy wywiad, jak prawie zawsze. Szanuję. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14.03.2017 at 22:36 Korund napisał:

Zmieńcie kolorki na coś ciemniejszego, bo nic nie widać:grumpybloom:...

Przykro mi, ale musi być tak jak jest. Musimy dobierać kolory pod postać (a trochę ich jest, prawda?). Jako opiekun Apple Bloom (ale to zabrzmiało :rdderp:) mógłbym używać tego, ale to kolor Applejack. Coś pomiędzy czerwonym a różowym (grzywa, kokarda) należy do Pinkie Pie i nie za bardzo pasuje do tej postaci. Poza tym jestem leniem patentowanym, któremu nie chce się grzebać w okienku "więcej kolorów". A tak na serio to taki już "urok" wypalającego oczy jasnego tła  :rd7:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...