Skocz do zawartości

Wydanie Save me, dodruk Antropologii


Sun

Recommended Posts

Zostało nieco ponad dwa tygodnie, więc przypominam o wydaniu, o płaceniu i zamawianiu. 

 

Swoją drogą, pochwalę się, do jakiego wydania (grudniowego) rozpocząłem starania. Nie mam co prawda jeszcze odpowiedzi ze zgodą, ale sądzę, że to może być wina starym kontaktem. Myślę też, że uda mi się jednak uzyskać potrzebne informacje by podjąć decyzję zgodną ze stanem faktycznym. Ale, ale. Miałem powiedzieć o jaki tytuł chodzi. Zatem:

Spoiler

Uwaga Spoiler

Spoiler

Mówię poważnie

Spoiler

Zepsujesz sobie niespodziankę

Spoiler

Na pewno chcesz mieć zepsutą niespodziankę? 

Spoiler

Definitywnie?

Spoiler

To już ostatnie ostrzeżenie

Spoiler

Dobra, kłamałem

Spoiler

Ale teraz już koniec

Spoiler

Chyba

Spoiler

Jeszcze ci się nei znudziło?

Spoiler

No dobra

Spoiler

Zatem, wydanym w grudniu tytułem będzie

Spoiler

werble

Spoiler

Fallout Equerstria w wersji angielskiej

Spoiler

o ile się oczywiście uda zdobyć potwierdzenie, że wydać można.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godziny temu Accurate Accu Memory napisał:

Czyli jednak szykujemy miedzy dwóch, a trzech Jagiełłów.

Przy dobrych wiatrach wystarczy półtora, ale to się jeszcze muszę dopytać w odpowiednim momencie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Właśnie teraz turbo638 napisał:

Wiadomo już czy nakład będzie wystarczający ?

A nie napisałem już, ze będzie? Musiałem zapomnieć. Minimalny, według moich obliczeń to 28, a każdej mamy ponad 40. Zatem oba fanfiki powstaną

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minuty temu Sun napisał:

A nie napisałem już, ze będzie? Musiałem zapomnieć. Minimalny, według moich obliczeń to 28, a każdej mamy ponad 40. Zatem oba fanfiki powstaną

Sun... 28 sztuk minimum, a Fallout cały to 5 książek, wiesz? Nawet nie chce wiedzieć ile ci mieszkania ON sam, zajmie :D To będzie dopiero KUPA kucykowej twórczości :D

 

Ale po porażce PGC2017 - to już fakt, poinformowano na stronie wydarzenia. Nie znaleziono na czas odpowiedniego miejsca -  dobrze, że chociaż ten projekt wypali. Tylko, nie wiem czy zdobędę na niego kasę, bo planuje jeszcze dość drogi zakup pod koniec roku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu Accurate Accu Memory napisał:

Sun... 28 sztuk minimum, a Fallout cały to 5 książek, wiesz? Nawet nie chce wiedzieć ile ci mieszkania ON sam, zajmie :D To będzie dopiero KUPA kucykowej twórczości :D

 

Accu. Miałem w domu 230 sztuk kryształowego, 60 sztuk past sinsów i bodajże 55 sztuk opowiadań za jednym zamachem. Wiem ile to zajmuje. I mówiąc szczerze, przy falloucie obawiam się czego innego. To co napisałem powyżej, ważyło ponad 250 kilogramów (czytaj, ćwierć tony książek). W wypadku fallouta myślę, że może być podobnie, albo gorzej. A ja mam ograniczoną pojemność samochodu, o udźwigu nie mówiąc. Bo jakoś pakowanie i wysyłanie mi nie będzie specjalnie przeszkadzać. najwyżej wysyłka będzie na raty. Ewentualnie, jeśli się wyrobię przed świątecznym  zasuwem i szef się zgodzi, to pójdzie firmowo. Ale wątpię by się zgodził na taką ilość paczek, jaka może się z tego zrobić

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu Sun napisał:

Accu. Miałem w domu 230 sztuk kryształowego, 60 sztuk past sinsów i bodajże 55 sztuk opowiadań za jednym zamachem. Wiem ile to zajmuje. I mówiąc szczerze, przy falloucie obawiam się czego innego. To co napisałem powyżej, ważyło ponad 250 kilogramów (czytaj, ćwierć tony książek). W wypadku fallouta myślę, że może być podobnie, albo gorzej. A ja mam ograniczoną pojemność samochodu, o udźwigu nie mówiąc. Bo jakoś pakowanie i wysyłanie mi nie będzie specjalnie przeszkadzać. najwyżej wysyłka będzie na raty. Ewentualnie, jeśli się wyrobię przed świątecznym  zasuwem i szef się zgodzi, to pójdzie firmowo. Ale wątpię by się zgodził na taką ilość paczek, jaka może się z tego zrobić

No, to wystarczy 68 kopii "pięcioksięgu Kucykowego" - nie, nie pije do Mojżesza, choć pasuje jak ulał :D -  Fallouta, i przebijesz wszystkie te sztuki które wypisałeś, dodane do siebie :D A co do auta, nie mógłbyś pożyczyć autka firmowego, by móc odebrać książki/ zawieść packi na pocztę? I o co ci chodziło z tą firmową wysyłką?

Edytowano przez Accurate Accu Memory
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu Accurate Accu Memory napisał:

No, to wystarczy 68 kopii "pięcioksięgu Kucykowego" - nie, nie pije do Mojżesza, choć pasuje jak ulał :D -  Fallouta, i przebijesz wszystkie te sztuki które wypisałeś, dodane do siebie :D A co do auta, nie mógłbyś pożyczyć autka firmowego, by móc odebrać książki/ zawieść packi na pocztę? I o co ci chodziło z tą firmową wysyłką?

Fakt, Accu, ale pierwsze dwa tomy są dość chude, a nawet najgrubszy nie osiąga rozmiarów KO, które robiło tu za największą część wagi. Wiec na ilość może, ale na wagę to raczej niekoniecznie. 

Tak jakby moja firma, a raczej firma w której robię nie ma służbowego autka. To sklep modelarski (a szef mi swojego nie pożyczy, z resztą wcale nie ma jakiegoś, wielkiego). A z firmą to mówiłem, ze może mógłbym podrzucić pośród naszych paczek z modelami na wysyłkę, co by nie nosić, ale za dużo tego wyjdzie żeby się raczej zgodził. Z resztą, an razie jestem w lesie, sto lat za zebrami. 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pora na kilka informacji. 

Po pierwsze, cieszę się, że tak licznie zainteresowaliście się akcją wydawniczą. Rekord co prawda nie padł, ale powstaną 44 egzemplarze save me i 40 antropologii. Tak więc wynik uznaję za przyzwoity. A nawet za bardzo ładny.
Po drugie, wciąż nie otrzymałem wpłat od 3 osób. Te osoby dostaną dziś maila z ostatecznym przypomnieniem. Większość jednak przelała pieniądze i nawet udało im się dobrze tytułować przelewy (ten mail w tytule naprawdę wiele zmienia)

Po trzecie, w poniedziałek rano (albo we wtorek, jeśli w poniedziałek coś mi nie pozwoli) jadę zamówić książki. Powinny więc dotrzeć przed 17 czerwca do mnie i najpewniej 20.06 nastąpi wysyłka. Istnieje szansa, że wysyłka nastąpi jeszcze 16.06, ale nie jestem w stanie tego obiecać. 

Po czwarte, wybywam aż do poniedziałku (licząc od teraz) i kontakt ze mną będzie nieco utrudniony. 

I to chyba na tyle, z ważnych informacji. Jak coś mi się po drodze przypomni, to na pewno się tu dowiecie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

godzinę temu Sun napisał:

Po pierwsze, cieszę się, że tak licznie zainteresowaliście się akcją wydawniczą.

Przecież zawsze tak jest :) Wielu Bronies chce mieć ładną książkę na półce, a ty jesteś naszym głównym fandomowym wydawcą, tak że niema się co dziwić :) Książki są niemal zawsze wysokiej jakości - pomijając ten nieszczęsny, pierwszy rzut Sinsów, ale to była "beta" wydawnicza, więc można wybaczyć :)

 

Więc tak, zainteresowanie nie maleje, bo czemu miało by tak być?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godziny temu Accurate Accu Memory napisał:

Przecież zawsze tak jest :) Wielu Bronies chce mieć ładną książkę na półce, a ty jesteś naszym głównym fandomowym wydawcą

 

Chyba jedynym, aktywnym wydawcą. A przynajmniej nie przypominam sobie drugiego, który by sie w to bawił. A szkoda. No dobra, Spidi w sumie sam swoje wydaje w dużym stopniu. A na pewno poradziłby sobie beze mnie.

 

13 godziny temu Accurate Accu Memory napisał:

 

Więc tak, zainteresowanie nie maleje, bo czemu miało by tak być?

Bo fandom umiera.

A tak poważnie,to nadal trochę mnie dziwi aż tak duża (ale i słabnąca) popularność dzieł książkowych.

Cóż, może to kwestia dzieł. Może grudniowe wydanie pójdzie lepiej.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcvie bracia i siostry. Mam dla was nowinę. Otóż dziś w drukarni będąc, zamówiłem 44 egzemplarze antropologii i 44 egzemplarze Save me. Zatem, jak sami widzicie, ilość ludzi dopisała, z czego się bardzo cieszę. Po drugie, okazuje się, że mój monitor jest dobrze ustawiony pod kątem drukowania (porównałem efekt z profesjonalnym) i choć są pewne różnice, to wiem, ze efekt wydruku będzie zbliżony do tego, co widziałem. A to bardzo ważne.

Ale to nie jest koniec dobrych wieści. Otóż, moja, wspaniała drukarnia, w której pracują fenomenalni ludzie oznajmiła, że upora się z tym do przyszłego poniedziałku. Zatem wszystkie książki wyjdą przed wrocławskim i na wrocławskim będą dostępne w spidimarkecie (tak jak KO, czy Past Sins). Przede mną zaś ostatnie dwa zadania związane z wydaniem. Zdobyć wieczka od kartonów po ksero i wysłać wam książki.

 

W spoilerze łapcie randomową bibliotekarkę Twilight z książką

 

Spoiler

full.gif

Spoiler

kłamałem

Spoiler

Ale tylko co do Twilight

 

 

 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minuty temu InżCzesio napisał:

Jeżeli zapłaciłem za wysyłkę, to jest szansa odbioru książek na Wrocławskim i ew zwrot/bon na zakupy o wartości wysyłki? :D PS: Zostałem bardzo miło zaskoczony powiadomieniem o dodruku na e mailu, za co bardzo dziękuje. 

Myślę, ze byłaby możliwość dostawy na wrocławski meet i zwrot kosztów wysyłki. p Vistulianie stwierdziłem, że dawanie opcji odbioru na meecie to zły pomysł (dla mojego grzbietu), ale jedna, czy dwie książki nie będą bolały (wtedy miałem ze 12-15 kilo)

 

Zaś powiadomienia staram się wysyłać, bo dzięki temu moji dotychczasowi klienci mają pewne informacje o tym, ze można zamówić coś i akcja ma większe szanse na powodzenie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dla was dwie dobre wiadomości i jedną niekoniecznie. Zacznijmy jednak od tych dwóch, a może i nawet trzech dobrych, bo to was pewnie najbardziej interesuje.

Zatem, na sam początek powiem, że mam już książki. Całe 96 sztuk (48 Antropologii i 48 Save me). Z tego też wynika druga, dobrza rzecz, a mianowicie drukarnia dała mi po cztery egzemplarze gratis. Część trafi na aukcje na wrocławskim i ambermeecie (jeśli będzie), a część pewnie do spóźnialskich wszelkiej maści. 

Jest też trzecia, prawdopodobnie dobra wiadomość. Prawdopodobnie, bo nie do końca jestem w stanie ją w tej chwili zweryfikować. Otóż, po zmianie monitora na nowy, udało mi się ten nowy względnie poprawnie skonfigurować, żeby uzyskać obraz zbliżony do efektu wydruku (jeszcze muszę parę rzeczy poprawić, ale to się zrobi). Dlaczego jednak ciężko mi to zweryfikować? Otóż tu dochodzimy do tej, mniej fajnej części. Otóż, drukarnia się odrobinę machnęła. Nic wielkiego. Zamiast ofoliować Save me folią błysk, ofoliowała matową. A czemu nie jest to za fajne, skoro wszystkie książki ode mnie były matowe (KO jest defacto dziełem Spidiego)? Otóż oryginalna kolorystyka okładki jest dość ciemna. Dodajmy do tego fakt, że monitory świecą, a kartka nie, oraz to, że po konwersji na CMYK kolory też ulegają pewnemu osłabieniu. Folia błyszcząca miała wyciągnąć kolory i sprawić, że cała kompozycja będzie wyraźna. A dostaliśmy folię mat, która łagodzi kolory. Efekt widać na  zdjęciach poniżej

Spoiler

 

Zdjęcia robione kartoflem, więc słabo wyszły, ale widać mniej więcej o co chodzi. Tytuł i takie tam się słabo  odcinają, jak się patrzy z większej odległości. Widać to, jak się zdjęcie powiększy. Jeśli chodzi o ziarnistość i brak ostrości, to wina fotografa. W poniedziałek zorganizuję lepszy sprzęt i cyknę kilka dodatkowych zdjęć. 

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały update. Save me pojechało do poprawki i powinno być przed bożym ciałem z powrotem. Tym razem już z okładką foliowaną na błysk. 

Zatem, poniżej plany wysyłki:

13.06, czyli we wtorek, postaram się wysłać wszystkie zamówienia z samą antropologią\

Jeśli Save me zostanie poprawione do wtorku wieczorem, to istnieje spora szansa, że w środę wyjdą wszystkie pozostałe paczki, a przynajmniej te pocztowe. Reszta w piątek po bożym ciele.

Jeśli zaś Save Me dotrze w środę, to paczkomaty wyjdą w piątek (a przynajmniej ich cześć, a reszta paczek będzie wychodzić w poniedziałek i wtorek po wrocławskim meecie ( 19-20 czerwca)

Za utrudnienia... Chwila, nie ma żadnych utrudnień dla was. Wysyłka i tak była planowana wstępnie na 19-20 czerwca. Zatem musicie jeszcze trochę poczekać, a ja ponapawam się stosikiem antropologii

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna porcja wiadomości:

Jak być może część z was wie, byłem se na wrocławskim meecie i było wspaniale. Wielkie gratulacje dla organizacji i ludzi, którzy byli. Tam też można było zobaczyć mnie i ofoliowane na błysk Save me. Jest lepsze, ale do ewentualnego dodruku się jeszcze okładkę poprawi z deczka.

Jak już też pewnie kilka osób wie, dziś z rana była wysyłka. Część paczek została wysłana. Czemu tylko część? Z dwóch powodów. Po pierwsze, zabrakło mi zasobów (taśmy i kartonów), a po drugie moje plecy mają ograniczony udźwig (nie miałem dziś jak podjechać autem, z resztą patrz punkt pierwszy). Resztę wyślę we wtorek.

Jak też mi na meecie przypomniano, miałem ogłosić to wielkie, grudniowe wydanie. Ale w sumie wszyscy i tak wiedzą, co to będzie, więc nie wiem, czy to będzie jakaś, wielka zapowiedź. Ale na dole znajduje się spoiler z tytułem.

Pamiętam też, ze miałem jakoś opracować wyniki ankiety i propozycje fanfików do wydania (których swoją drogą była olbrzymia ilość). Co ciekawe, niektóre nawet nadają się do wydania w naszych warunkach (spora część dzieł nieukończonych, część dzieł do przełożenia (w tym falout i PH), a część dzieł budzi moje wątpliwości (ktoś wpisał Past Sins)). Więc wezmę je pod uwagę (wyniki znaczy). Ale od razu mówię, że nie zabiorę się ani za tłumaczenie fallouta, ani za tłumaczenie PH. To za dużo jak dla mnie.

 

Spoiler

Szykujcie pieniążki, bo przed gwiazdką zostanie wydany fallout equestria, po angielsku

Spoiler

Tak, mam zgodę KKat na wydanie fallouta w polsce i użycie oryginalnych PDFów.

Spoiler

Nie mam jeszcze zgody na okładki, ani na rozdział 20.5, więc jeszcze parę spraw musze załatwić, ale pierw trzeba skończyć to.

Spoiler

Pewnie zapisy na fallouta ogłoszę na początku października, albo w połowie września, tak by wysyłkę realizować na początku grudnia (aby przyszło pod choinkę). A cena wyniesie między 100 a 150 zł, nie liczyłem jeszcze dokładnie i nie rozważałem opcji (zbiorc<ze opakowanie, obwoluta) na pewno okładka będzie miękka.

 

 

 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie teraz Accurate Accu Memory napisał:

To OBY książki nie były tak grube, żeby pękały. To w sumie duże opko :)

Oryginalne PDFy, z tego co pamiętam mają od 250 do 550 stron, czyli nie aż tak dużo. Może podpytam o opcję szyto klejonej oprawy, ale  powoli

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sun

 

Książka dotarła :) Wielkie dzięki, że nadal wydajesz dla nas papierowe pozycje :)

 

Ps: Obiecałem ci kiedyś, że pokażę ci książkę TLoU, gdyż ma nietypowy format, a teraz mam okazję, gdyż mam porównanie do formatu Save Me :D

Spoiler

wqsKF.JPG

 

Mówiłem, trochę dziwny ten format, na bank nie A4.

 

No a niżej, jak się prezentuje samo Save Me :D

Spoiler

wqsN2.JPG

 

Edytowano przez Accurate Accu Memory
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko, że mój angol nie pozwala mi się w pełni cieszyć oryginałem - dlatego mam lichą nadzieję na dalsze tłumaczenie - i książka będzie raczej ozdobnikiem półki - jak zresztą każda, bo czytam na kompie, oczy :( - niż faktycznym czytadłem. Choć język i tak w miarę prosty.

Spoiler

Uwaga, poniżej spoiler fabularny... Mały, ale czytasz na własną odpowiedzialność.

Spoiler

Ostatnie minuty Scootaloo, wypluwającej płuca w kryjówce RD, zrozumiałem aż nadto. A więc stąd takie stosy szkieletów i odrapane kopytami drzwi stajni LilPipki :(

 

Edytowano przez Accurate Accu Memory
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...