Skocz do zawartości

Koszykówka, NBA i zabawa


C.J Sparkle

Recommended Posts

Koszykówka jest to jeden z najbardziej emocjonujących sportów na świecie.Dzisiaj istnieje wiele lig kosza np:D-League,NCAA, Euroliga.Najważniejszą z nich jest przede wszystkim NBA.

W tym dziale chciałbym zebrać wszystkich pasjonatów ligi albo przynajmniej kosza ,aby mogli się wypowiedzieć, pytać oraz dyskutować o ulubionych drużynach, swoich osiągnięciach itp.

Można pisać również o najróżniejszych memach związanych z NBA oraz teoriach spiskowych. Pamiętajcie , również o dobrej zabawie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ziemowit

Wreszcie jakiś nowy temat w tym dziale. Cóż kilka razy widziałem mecze koszykówki, NBA i tzw. Mecze Gwiazd, choć często nasza strefa czasowa na to nie pozwala, dlatego wolę pozostać w naszej Tauron Basket Lidze z Toruńskimi Twardymi Piernikami. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś chciałem grać w kosza i grałem, ale na podwórku ;) Niestety u nas w mieście nie było żadnych klubów gdzie można by się zapisać i trenować a pozniej jedzić na zawody. Koszykówka w Polsce jest mało rozwinięta, jest to sport bardziej afroamerykański dlatego u nas jest mało popularny. Chodz bieganie też kiedyś było mało popularne, kiedy ja zaczynałem to na zawodach było bardzo mało osób, i ogólnie bieda była taka, a teraz to impreza normalnie i wszystko się tak dobrze rozwinęło. Więc może coś u nas pójdzie w kierunku kosza do przodu :)  

Spoiler

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Tak długo nic nie stawiałem a zainteresowanie jest zerowe. Gdzie ja miałem mózg? No dobra czas to nadrobić. Zacznę od  umówienia sezonu 2016/2017 w NBA.Później przejdzie się do tego o czym się mówi najgłośniej tego lata o postsezonie.

 

Zacznę od samego początku sezonu.

Cleveland Cavaliers są mistrzami a za zadanie jest obronić tytuł mistrzowski. Golden State Warriors tworzą... no właśnie.Ciężko to nazwać  super drużyną to jest raczej mega drużyna, odkąd Kevin "The Bandwagon"  Durant postanowi zniszczyć ligę raz na zawsze. Trudno nie wspomnieć o Boston Celtics( drużyna z największą liczbą pucharów mistrzowskich), którzy mają dobry zespół aby walczyć w playoffs, ale za słaby aby konturować z GSW ( Golden State Warriors) oraz Kawalerzystami, więc powinni pomyśleć o przebudowie pod koniec sezonu.Inne zespoły są dobre, ale nie ma to żadnego znaczenia ponieważ GSW.

 

Przenosimy się do stycznia,czyli środka sezonu oraz przed ALL STAR WEEKENDEM.

Cavaliers mają wielkie dziury w obronie ,jak ser szwajcarski. Kibice wymuszają na LeBronie(najlepszym koszykarzem ligi) kolejne przeszkody. Robią to zwłaszcza hejterzy, fani Jordana, fani Duranta, fani Currego oraz prawdziwi fani Golden State Warriors ( ci to akurat, w najmniejszym stopniu) ponieważ boli ich tyłek o to,że LeBron może stać się lepszy niż Michael Jordan.Mimo przeciwności pokazuje,że tu on jest najlepszy. Mega drużyna z Oakland bez problemu pokonuje swoich rywali, czasami przegrywając. Curry stracił siłę przebicia przez Kevina Durant a.k.a węża, bandwagona. Pokazują oni swoją siłę i to ,że playoffy będą zrujnowanie. W przeciwieństwie do początku sezonu inne drużyny zaczęły zaskakiwać. Russell Westbrook z Oklahomy City Thunder rozpoczął bicie rekordu Oskara Robertsona czyli 41 potrójnych zdobyczy( trzy statystyki po 10 razy PKT,AST,REB, i tak dalej oprócz strat. Ponadto San Antonio Spurs są jedyną drużyną, która mogłaby pokonać GSW z liderem drużyny Kawaii Leonardem. Boston Celtics oraz Washington Wizards (drużyna w której gra obecnie Marcin Gortat) walczą o pierwsze miejsce w Konferencji Wschodniej.Houston Rockets sprowadzają kilku zmieników z Los Angeles Lakers ( grały tam wielkie gwiazdy takie jak Magic Johnson w latach 70, 80, Kobe Bryant tej dekady oraz Shaq O'Neal to samo ) w zamian za nic w sumie.

 

Teraz zatrzymujemy się przed końcem sezonu regularnego.

Przed końcem trade deadline Sacramento Kings ( drużyna Oscara Robertsona,gdy istniał pod nazwą Cincinnati Royals) pozbył się swojej obecnej gwiazdy DeMarcusa Cousinsa za przeciętnego rzucającego obrońce  Buddiego Hielda, pick 1 rundy draftu, który też do najlepszych nie należał. Boston wyszedł na pierwsze miejsce w Konferencji Wschodniej. Russell Westbrook pobił rekord w potrójnych zdobyczach (42). Pierwszy raz w historii ligi nie rozdano nagród po sezonie zasadniczym. Oraz LeBron pierwszy raz pominięty w głosowaniu na MVP( najbardziej wartościowy zawodnik sezonu). Po za tym nic ciekawego.

 

Na koniec playoffy 2017.

Niewiele było ciekawego w playoffach.

Konferencja Zachodnia: Pierwsza runda GSW-POR(Portland Trail Blazers) 4-0

 ( Los Angeles Clippers)  LAC-UTA (Utah Jazz) upset 3-4

                                        HOU-OKC  najciekawsza seria 4-1

                                        SAS-MEM(Memphis Grizzlies) 4-2 najciekawszy mecz (4)

Półfinały Konferencji inaczej druga runda: GSW-UTA 4-0

                                                                   SAS-HOU 4-2

Finały Konferencji: GSW-SAS 4-0

 

Konferencja Wschodnia: Pierwsza Runda CAV-PAC(Indiana Pacers) 4-0 chasedown block LeBrona na Thaddeusie Youngu

                              (Chicago Bulls) CHI-BOS 2-4  (2-0) przed kontuzją Rondo

                             (Atlanta Hawks) ATL-WAS 2-4

                             Toronto Raptors TOR-MIL  (Milwaukee Bucks) 4-1

          Druga Runda: CAV-TOR 4-0

                                 WAS-BOS 3-4

 Finały Konferencji: BOS-CAV 1-4

 LeBron  pierwszy na liście punktujących w playoffach.

 Finały NBA:  GSW-CAV 4-1 choke gra trzecia i najlepszy mecz Finałów gra czwarta

NUDA!

MVP Finałów: Kevin Bandwagon Durant

To tyle! Jakieś pytania?

                                

                            

                                       

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...