Skocz do zawartości

[Konkurs] Konkurs Literacki "Pisiont!"


Foley

Recommended Posts

Witam! Tym razem pora na mnie. :D

 

Konkurs Literacki "Pisiont!" by Foley.

 

Skąd nazwa? To akurat bardzo proste, postanowiłem w ten sposób uczcić pewien fakt. Jeśli odpalicie Listę Fanfików i w wyszukiwarkę wpiszecie "Foley", a następnie zliczycie wszystkie fiki, które Wam wyskoczą (sumując te z działu ogólnego, MLN oraz Archiwum), otrzymacie okrągłą liczbę pięćdziesiąt. Czy jak kto woli - pisiont. Dużo? Mało? Nie mnie to oceniać, jednak przyznam, że kiedy publikowałem swoje pierwsze opowiadanie, to nie spodziewałem się, że dobiję do tego wyniku...

 

wtugg.jpg

 

Dosyć ględzenia, pora na szczegóły!

 

Waszym zadaniem jest oczywiście napisać fanfic na przynajmniej jeden temat z podanych.

 

Tematy konkursowe:

1. "50 000 ponies used to live here... Now it's a ghost town".  <---Po angielsku i w cudzysłowie, gdyż jest to przerobiony cytat z CoD4.

2. Discord-ów dwóch.

3. MareGyver.

4. Ukraść Księżyc!

5. Husaria przybyła!

 

Interpretacja dowolna, jednak jeśli któryś jest dla Was niejasny - śmiało mówcie.

 

Na każdy temat można napisać maksymalnie jedno opowiadanie, co oznacza, że każda osoba może w sumie oddać aż pięć fanfików! Każdy jest oceniany oddzielnie, zatem więcej prac = dodatkowa szansa na zwycięstwo.

 

Garść zasad:

1. Fanfic musi być w klimacie MLP: FiM.

2. ZAKAZ clopów, gore (bo znajdujemy się w dziale ogólnym), TCB oraz EqG.

3. Limit słów: brak! Obowiązuje Was tylko limit czasowy.

4. Praca musi być samodzielna, nie może zostać wcześniej poddana prereadingowi/korekcie przez inne osoby, a po jej zamieszczeniu nie można dokonywać żadnych poprawek.

5. Termin oddawania prac: 26 kwietnia 2017 godz. 23:59. Uwaga! Każda praca, która zostanie oddana do dnia 10 kwietnia 2017 godz. 23:59, dostaje dodatkowy jeden punkt gratis do ogólnej oceny! W końcu nie od dziś wiadomo, że cenię pisanie w ekspresowym tempie? :rdblink:

6. Każde nadesłane opowiadanie dostanie oprócz oceny punktowej standardową mini-reckę.

7. Prace umieszczamy w tym temacie, nie muszą być wszystkie w jednym poście.

 

Macie jakieś wątpliwości? Coś jest niejasne? Pytajcie śmiało.

 

Przejdźmy teraz do najprzyjemniejszej części - NAGRODY! Troszkę nad tym myślałem, bowiem konkurs bez nagród ma mniejsze powodzenie. Zastanawiałem się nad żelkami, ale uznałem, że nie będę ściągał od innych i wymyślę coś swojego. A że ostatnio nie mam zbyt wiele do czytania, to...

 

Aha, zrezygnowałem z systemu nagradzania pierwszej trójki - zamiast tego wyłonię zwycięzcę oraz opowiadania wyróżnione, których liczba nie jest z góry określona. Czemu tak? Bo czasami pojawiają się np. dwie dobre prace i reszta średniaków, a czasami perełek jest o wiele więcej niż miejsc na podium.

 

Nagroda dla zwycięzcy:

Przeczytanie/komentarz/recenzja (nazywajcie to jak chcecie), wykonana oczywiście przeze mnie, do wybranego przez osobę nagrodzoną fanfika, którego oczywiście jest się autorem, o maksymalnej długości 40 tysięcy słów (plus-minus, ze mną zawsze można się dogadać).

 

Nagroda dla wyróżnionych:

Jak wyżej, tylko fanfic do 15 tysięcy słów.

 

UWAGA! O ile opowiadanie, które zostanie nagrodzone, wybiera sam autor, o tyle jednak istnieją pewne obostrzenia:

- fanfic musi być po polsku, własnego autorstwa, w klimacie MLP,

- bez TCB, EqG czy clopów,

- romanse, humany, crossovery z czymś, czego nie znam: na swoją odpowiedzialność (żeby nikt nie miał potem pretensji, jak komentarz nie będzie pozytywny, bo wybraliście coś, czego z góry nie cierpię).

 

Zatem... Skoro tyle osób narzeka na brak zainteresowania ich fanfikami, to macie teraz możliwość to zmienić. A kto wie, może natknę się dzięki temu na jakąś perełkę i na stałe zainteresuję się czyjąś twórczością? Pozostaje mi życzyć powodzenia, raz jeszcze przypominam, że jeśli coś jest niejasne, to możecie śmiało zadawać pytania - przecież nie gryzę.

 

Let the Fun begin!

  • +1 8
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już 50 opowiadań? Gratuluję, niezwykle imponujące. Czytałem The Hounted House, Nacht der Untoten oraz Mroczną stronę - to ciekawe i bardzo dobre fanfiki. Ja może też kiedyś nauczę się tak świetnie pisać. Trening czyni mistrza, zatem postaram się coś skrobnąć. Fajne tematy, szczególnie "Ukraść Księżyc!" oraz "Husaria przybyła!". Szkoda, że to konkurs bez EQG, właśnie szykowałem się do napisania fanfika w "ludzkim uniwersum". Cóż, za tamten pomysł wezmę się chyba nie prędzej, niż w maju. 


Aktualizacja:

Tak więc zacząłem pisanie. :)  Swój udział  w zabawie potwierdzam fanfikiem, który nazwałem "Dominus vitae necisque" [NZ], [Slice of Life], [Adventure], [Violence], [Sad] (kolejność tagów przypadkowa). To wielorozdziałowiec, temat numer 4 ("Ukraść Księżyc!"). Póki co, wrzucam rozdział 1, będący zaledwie krótkim prologiem. Następne będą, kiedy będą. 
Link:
http://bit.ly/2nx67yN

Rozdział 2 gotowy! :) 
Link:
http://bit.ly/2nvW6iV



UWAGA :

Z powodu pewnych OGROMNYCH problemów w moim życiu osobistym, z którymi musiałem się zmierzyć w ciągu ostatnich dwóch, strasznie szalonych dla mnie tygodni, i które pokonałem ostatecznie dopiero wczoraj, do dziś zdołałem napisać zaledwie dwa nowe rozdziały mojej konkursowej pracy. Przed rozpoczęciem pisania założyłem sobie, że mój nowy fanfik będzie liczył sześć rozdziałów, co oznacza, że muszę napisać jeszcze dwa. Niestety, z całą pewnością nie dam rady ukończyć Dominus vitae necisque przed północą, czyli nie zmieszczę się w terminie oddawania prac. Jest mi z tego powodu niezmiernie przykro, przepraszam za to autora konkursu. Linki do pozostałych rozdziałów wrzucę do tego posta, gdy tylko ukończę fanfik. Jeszcze raz przepraszam i życzę powodzenia pozostałym uczestnikom. Youkai20.

Edytowano przez Youkai20
  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. :)

 

22 minuty temu Youkai20 napisał:

Szkoda, że to konkurs bez EQG, właśnie szykowałem się do napisania fanfika w "ludzkim uniwersum".

Niestety, ale tak się składa, że EqG nie cierpię całym swoim jestestwem, więc wiesz... :crazytwi:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ogłoszenie parafialne. Przypominam, że jeżeli ktoś liczy na gratisowy punkcik za szybkie pisanie, to ma czas do najbliższego poniedziałku do godziny 23:59.

 

26.03.2017 at 21:27 Foley napisał:

Uwaga! Każda praca, która zostanie oddana do dnia 10 kwietnia 2017 godz. 23:59, dostaje dodatkowy jeden punkt gratis do ogólnej oceny!

 

Pozdrawiam. :ghost:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Ogłoszenie parafialne. Zainteresowanym przypominam, że pozostały już tylko trzy dni, więc radzę powoli dokonywać ostatnich szlifów w swoich tekstach. No, chyba że lubicie czekać do ostatniej chwili. :rdblink:

 

26.03.2017 at 21:27 Foley napisał:

5. Termin oddawania prac: 26 kwietnia 2017 godz. 23:59

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wreszcie się wbiłem. Czekałem, aż będę miał gotowe opowiadanie konkursowe.

 

Po pierwsze i najważniejsze - Gratuluję! (Wiem, ostry poślizg.) Życzę kolejnej równie dobrej (a nawet lepszej) pięćdziesiątki fików.

 

A teraz drugie - Déjà vu [SoL] [komedia]

(Wiem, przy otagowaniu się nie popisałem, jak zwykle :P) (przy sprawdzeniu technicznej strony też.)

 

Życzę również miłego sprawdzania prac konkursowych. (Przy tym czymś może to być jednak trudne :rainderp:.)

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zatem, północ minęła już jakiś czas temu, co oznacza koniec konkursu. Na dobrą sprawę w szranki stają "Déjà vu" oraz nieukończone "Dominus vitae necisque", więc ustalenie werdyktu nie zajmie wiele czasu. Wyniki będą... najszybciej jak to możliwe. Przy czym uspokajam, moja definicja "najszybciej" jest zgoła inna od tej Dolara. :lol: 

 

Stay tuned.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oto i wyniki... Chociaż nie, może najpierw wyjaśnię swój system oceniania.
 

Spoiler

 

Każde opowiadanie było oceniane pod różnymi względami.

1. Realizacja tematu, pomysł - czyli to, jak spodobało mi się wykorzystanie przez Was danego tematu, ogólny zamysł opowiadania itp.

2. Ogólne spojrzenie - czyli ocena, przy której starałem się być jak najbardziej obiektywny. Tak na wypadek, gdyby ktoś napisał tekst, który pod względem literackim jest jak najbardziej dobry, ale z jakichś powodów nie przypadłby mi do gustu.

3. Odbiór opowiadania - czyli ocena subiektywna, na ile dane opowiadanie mi się spodobało.

4. Poprawność - czyli interpunkcja, ortografia, literówki i cała reszta. Generalnie jestem w tych sprawach dosyć wyrozumiały.

5. Punkty dodatkowe - jeśli w tekście znalazło się coś, co wg. mnie zasłużyło na podniesienie oceny, to zawierałem to w tym miejscu.

W pierwszych trzech można było uzyskać maksymalnie po 5 punktów, czwórka była oceniana w przedziale 0-2, natomiast dodatkowych punktów nie można było uzyskać więcej niż trzy. W sumie do zdobycia było 17 pkt + 3 dodatkowe. Przy czym wiadomo - najwyższy wynik wygrywa, natomiast żeby zdobyć nagrodę wyróżnienie, trzeba było uzyskać więcej niż 10 punktów.

 

 

Przechodząc teraz do części najważniejszej, często mówi się, że "liczy się jakość, a nie ilość". Cóż, jeśli tak, to Konkurs mogę uznać za sukces, bowiem mimo małej ilości prac, poziom był wysoki, czytało mi się przyjemnie. A teraz...

 

Zwycięzca:

@Youkai20

 

Wyróżnienie:

@Ravik

 

Najprzyjemniejsza część, czyli mini recki wraz ze szczegółowymi ocenami: KLIK!

 

Dziękuję za udział, gratuluję napisania dobrych fanfików, a po "odbiór" nagród proszę się zgłosić na PW kiedy tylko chcecie. Dodam tylko, że termin ważności nagrody wynosi.. tak długo, jak Foley będzie w tym fandomie. Więc jeśli ktoś nie ma w tym momencie pomysłu na wykorzystanie swojej nagrody, to bez obaw - nie przepadnie.

 

Foley out! :salut:

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, szybki jesteś.

Szkoda, że uczestników było tak mało, no ale co zrobić... (chociaż akurat Foley nie ma powodów do marudzenia - było niewiele tekstów do sprawdzenia :P)

Przede wszystkim chciałbym podziękować za fajną recenzje, @Foley. (Tym bardziej, że jest to pierwsza recenzja jaką dostałem)

 

A, i przy okazji. @Youkai20, z niecierpliwością czekam na następne rozdziały. Masz kolejnego czytelnika.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu Ravik napisał:

chociaż akurat Foley nie ma powodów do marudzenia - było niewiele tekstów do sprawdzenia :P

No nie wiem, mi akurat czytanie sprawia frajdę, więc gdyby prac było więcej, to na pewno bym nie narzekał. :rwink: Co najwyżej Wy byście narzekali, że wyniki pojawiłyby się o parę godzin później. :rdblink:

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...