Skocz do zawartości

Zapytaj Zecorę


Cahan

Recommended Posts

Ciekawi cię coś, szkodniku młody? By pytać nie ma przeszkody. Odpowiem na każde Wasze pytanie, chyba że inne będę miała zdanie. Nie lękaj się, klątwy nie rzucę, najwyżej Was z chaty wyrzucę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu Poszukiwacz15 napisał:

1 Jak to się stało że zamieszkałaś w lesie everfree?

2 Znajdzie się u ciebie może jakiś eliksir na lenistwo?

1. Widzisz kucyku mój miły, świat Equestrian bywa niemiły. Nie chciałam zmuszać kucyków do mej obecności, więc w Everfree lesie oddają się samotności. Cudownych roślin rośnie tu wiele, więc chodzić daleko nie muszę po magiczne ziele.

2. Lenistwo eliksirem chcesz leczyć? Chyba zaraz zacznę złorzeczyć. Nie bój się pracy, kucyku mój młody, choć czasem życie rzuca pod nogi kłody. Zacznij coś robić, może być trudno, ale na pewno nie będzie nudno. W końcu się wciągniesz, pracę polubisz i może wiary w siebie nie zgubisz.

 

12 minuty temu Bertram Quist napisał:

1- Skąd dokładnie pochodzisz ?

2- Czy twoi krewni zamierzają odwiedzić Equestrię ?

3- Kto cię nauczył przyrządzania eliksirów ?

1. Zebrice sawanny były mym domem, lecz już się stały zamkniętym tomem. Plemię me wielkie, niegdyś potężne, upadło choć zaiste walczyło mężnie. Kwaggi wygrały, musiałam uciekać, a w zebrzej krainie nikt na mnie nie czeka.

2. Krewnych już nie mam, zginęli tragicznie. Lecz zebrze plemiona trwać będą wiecznie. Może odwiedzą, a może nie, pewnie zależy kto, kiedy i gdzie.

3. Nauk udzielił mi pewien chwat, spędziłam u niego tak wiele lat. Był on szamanem mego plemienia, już pochłonęła go Zebrice ziemia.

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór Zecoro.

1. Czy każda zebra wplata w swoje wypowiedzi rymy ?

2. Wyobraź sobie, że przez jeden dzień jesteś księżniczką Celestią. Jakie byłyby twoje pierwsze decyzje? Co zmieniłabyś w Equestrii?

3. Znasz wiele mikstur o przeróżnym działaniu. Czy w twoim repertuarze są także nieco bardziej ,,imprezowo- wyskokowe" nalewki?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu Korund napisał:

Dobry wieczór Zecoro.

1. Czy każda zebra wplata w swoje wypowiedzi rymy ?

2. Wyobraź sobie, że przez jeden dzień jesteś księżniczką Celestią. Jakie byłyby twoje pierwsze decyzje? Co zmieniłabyś w Equestrii?

3. Znasz wiele mikstur o przeróżnym działaniu. Czy w twoim repertuarze są także nieco bardziej ,,imprezowo- wyskokowe" nalewki?

1. Nie każda zebra rymy składa, każda z nas inaczej gada. Nasze plemiona różne są, nie jesteśmy jedną rasą. Rymy to szamanów mowa, w czary nam układa słowa.

2. Na tronie złotym Celestia zasiada, kucom potrzebna jej dobra rada. Ja na jej miejscu bym wiele zrobiła i parę zasad kucom wpoiła. Na edukację dać skarbca dochody, bo tutaj widzę spore schody. Więcej na biednych i schorowanych, bo oni nie dadzą na siebie samych.

3. Znam liczne grzyby i wiele ziół, po pewnych dobrze Ty byś się czuł.

 

7 minut temu darkblodpony napisał:

1 Co robisz gdy nie możesz znaleźć odpowiedniego rymu?

2 Lubisz czytać?

3 Jak unikasz niebezpiecznych mieszkańców lasu everfriee? 

1. Kto tyle rymuje, ten myśleć umie. Czasami język nieco kaleczę i wcale, a wcale temu nie przeczę.

2. Czyż to nie jasne i oczywiste? Bo czytać lubię, zaiste. W książkach jest wiedza, w książkach jest czar, literatura to wielki dar.

3. Zwierzęta mnie nie atakują, dobrze się koło mnie czują. Niegroźna natura dla zebrzych szamanów, oto potęga jest naszych klanów.

 

7 minut temu Bertram Quist napisał:

Kto zbudował ci dom w Everfree ? Kucyki czy może ty sama ?

Przyjął mnie las, co nie chce was.

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu darkblodpony napisał:

Tęsknisz za domem?

Dlaczego przeprowadziłaś się do lasu Ewerfriee?

Hodujesz jakieś roślinki tylko dla przyjemności?  

1. Dom swój już dawno pozostawiłam, tęsknotę za nim w sobie zdusiłam. Czasem brakuje mi mojej sawanny, to mija, gdy chłód tu zawita poranny. Doczesność o smutku zapomnieć pomoże, kucyk także pomóc tu może.

2. Jeśli tak bardzo chcesz znać moje zdanie, zadaj mi proszę inne pytanie. Na to już wcześniej odpowiedziałam, wiele przeszkód pokonać musiałam. Moje plemię zostało pokonane, Zebrice nie będzie już takie same. W Equestrii z rasizmem miałam małe starcie, tylko w tym lesie, mając oparcie.

3. Hodować nie muszę, od tego mam las, rośliny same rosną, ja oszczędzam czas. Uprawiam za to coś praktyczniejszego, może mniej barwnego, lecz wcale nie brzydszego. W Everfree nie znajdziesz wszystkich ziół, pamiętaj kucyku, bo jakbyś źle się czuł, to za domem mam małą uprawę, przyznaję, w pielęgnacji rzadkich roślin mam niemałą wprawę.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu Zodiak napisał:

Czy w drodze z Zebrice do Equestrii miałaś jakieś przygody? Dobre? Złe?

Wiele widziałam podczas podróży, część ominę, bo Ciebie znuży. Przeszłam sawanny i srogie pustynie, w Arabii Górach spotkałam erynie. Stwory zaiste są to plugawe, głupie, złośliwe i trochę brudnawe. Z wyglądu nieco do harpii podobne, ale jeszcze bardziej niezdobne. Chciały mnie nawet na obiad przerobić, lecz nie wiedziały jak mają to zrobić. Wtedy uciekłam, je zostawiając, galopowałam wtedy jak zając.

Cuda arabskich miast widziałam, a ich ogrody wręcz pokochałam. Gdybyś widział te wspaniałości, te rzeźby, rośliny, te kosztowności! Ach w zachwyt wpadam na samo wspomnienie, chcę znów zobaczyć Arabów mienie. Potem przez morze ciężka przeprawa, lecz ważna mnie na nie goniła sprawa. Saahal-el-Kwahzaab w ogniu stanęło, a chwilę później i krwią spłynęło. Jakieś ich dynastyczne sprawy, nic co dotyczy mojej wyprawy. Jednak krwi napsuć potrafią zamieszki, a wszystko przez paru możnych grzeszki. Jeśli cię to tak bardzo ciekawi, to może i fakt ten ci humor poprawi: wszystko się stało z tego powodu, że szach Haarim miał dość swego narodu. Wypił także za dużo troszeczkę i to bynajmniej nie czarną porzeczkę. Rozkazy wydał, spać poszedł pijany, takie to u Arabów są dramy. Potem nie wiedział wręcz co się stało i czemu pół miasta wyparowało.

Szczerze nie lubię morskich podróży, ten środek transportu mi zbytnio nie służy. Jestem raczej lądowym stworzeniem, więc się chowałam pod pokładu cieniem. Ponoć minęły mnie sztormy straszliwe, wolę nie wiedzieć jak to możliwe.

I tak trafiłam do krain smoków, po drodze spotkałam i parę roków. Niegościnne to były ziemie, w końcu ogniste tam mieszka plemię. Gady to wielkie oraz rogate, w wielu kolorach, strasznie pstrokate. W końcu minęłam lądy spalone, gorące, nieczyste i opuszczone. W końcu osła jakiegoś spotkałam i tak do Equestrii już zawitałam.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witaj Zecoro:zecora3:

1.Czy możesz powiedzieć, gdzie znajduje się Twoja kraina z perspektywy od Ponnyville?

2.Czy będziemy mieli okazję zobaczyć Twoją krainę w serialu?

3.Ile jest zebr w całej Equestrii, tak około? Bo na pewno nie jesteś jedyną przedstawicielką gatunku.

4.Czy słyszałaś o czymś takim, jak człowiek?

5.Może nawet jakiegoś leczyłaś?

6.Twoje rymowanie jest wrodzone, czy nabyte?

7.W sumie, może przytulas?

8.Czy pojawisz się w siódmej serii serialu?

9.Jak podobasz się sobie z głosem Anny Gajewskiej?

Edytowano przez SebastianRichCountryOwner
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu SebastianRichCountryOwner napisał:

1.Czy możesz powiedzieć, gdzie znajduje się Twoja kraina z perspektywy od Ponnyville?

2.Czy będziemy mieli okazję zobaczyć Twoją krainę w serialu?

3.Ile jest zebr w całej Equestrii, tak około? Bo na pewno nie jesteś jedyną przedstawicielką gatunku.

4.Czy słyszałaś o czymś takim, jak człowiek?

5.Może nawet jakiegoś leczyłaś?

6.Twoje rymowanie jest wrodzone, czy nabyte?

7.W sumie, może przytulas?

8.Czy pojawisz się w siódmej serii serialu?

9.Jak podobasz się sobie z głosem Anny Gajewskiej?

1. Zebrice na innym kontynencie leży, daleko od Ponyville obrzeży. Musiałbyś ruszyć na południe, a jak morze przepłyniesz, to będzie cudnie. Trochę na zachód lekko w Memfitis odbij, Arabii pustynię też rychło podbij. A kiedy zobaczysz sawanny trawę, to wiedz, że właśnie skończyłeś wyprawę.

2. Nie jest mi znane Hasbro zdanie, proszę mi zdać inne pytanie.

3. Zdecydowanie nie jestem tu sama, ale dokładna odpowiedź nie jest mi dana. W większych miastach znajdziesz naszych, wyróżniają się wśród waszych.

4. Człowiek? Cóż to za stworzenie, świnie jakieś czy jelenie?

5. W moim świecie nie ma tego, nie leczyłam więc, kolego.

6. Musiałam nauczyć się rymy składać, by zebrzą magią swobodnie władać.

7. :hug: 

8. Nie mam tutaj żadnej pewności, ale tak zdają się mówić kości.

9. Coś mi w nim niezbyt pasuje, ale pani Annie i tak podziękuję. Brak jej niestety giętkości języka i gładkość rymów gdzieś tutaj zmyka.

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu Pixelator napisał:

Czy nauczyłaś się już myśleć rymami?

Trudno mi czasem zrymować zdanie, nie wiem jak lepiej to ująć, kochanie. Może rozumuję zazwyczaj rymami, ale nie są one jedynymi myślami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...
Dnia 26.04.2018 o 18:56, TotallyNormalGuy napisał:

Hej, Zecoro. Mam pytanie. Od kiedy zaczęłaś mówić rymami?

Rymy splatam już od źrebięcych czasów, długo zanim przyjęłam mrok Everfree lasów. Kiedy pewnej nocy me przeznaczenie wyśniłam, to dnia następnego już je spełniłam. Duchy do mnie przemówiły, o szamaństwie sny ziściły. Lat miałam pięć czy może cztery, kiedy zaczęłam tak składać litery.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.04.2018 o 11:12, Jakubas18 napisał:

1. Co sądzisz o Starlight Glimmer?

 

Nie miałyśmy zbyt wielu okazji do rozmowy, tak to już jest, gdy ktoś w Ponyville nowy. Panna Starlight od Everfree nie lubi zaglądać, więc rzadko przychodzi mi na twarz jej spoglądać. Jednak wydaje się klaczą mądrą, zdolną i ambitną, a gdy przyjdzie potrzeba, także całkiem bitną. Liczę na to, że kiedyś zajrzy do mego lasu i przyjdzie nam spędzić ze sobą nieco więcej czasu.

 

Dnia 30.04.2018 o 11:12, Jakubas18 napisał:

2. Jakie eliksiry polecasz dla kucyków?

Żadnych. Eliksiry to nie są zabawki, które wywołają co najwyżej czkawki. Bierze się je, kiedy jest potrzeba, uniwersalne rady nie spadają z nieba.

 

Dnia 30.04.2018 o 11:12, Jakubas18 napisał:

3. Czy byłaś kiedyś w wiosce założonej przez Starlight?

Nie było mi dane, po Equestrii wędrowałam mało, przez kucyków reakcje zbytnio się nie dało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

1. Kucoperze, przez niektórych testralami zwane, to stwory ciemności i księżniczki Luny ukochane. W moim życiu je widywałam, ale z żadnym nie rozmawiałam. Wiem, że stąpają cicho niczym koty, że niewidoczne są ich nocne loty, pies na diamenty węchu im zazdrości, a i porachować potrafią wrogom kości.

2. W waszym świecie lekarze mają pewne tajemnice, więc wiedz, że i ja mam swoje granice.

3. Nigdy kiriny mnie nie spotkały, może czas sprawi by drogi się skrzyżowały.

4. Kucyki i tolerancja? Różnie już z tym bywa, czasami wchodzisz do wsi, a wieś się cała zmywa. Z czasem się przekonują i przywykają, a nawet czasami cię odwiedzają. Oczywiście, że kiedy są w wielkiej potrzebie, bo przecież nie mogłyby same z siebie. Zdarzały się również spotkania z pomidorem... burakiem, cebulą i jednym zgniłym porem. Lecz kiedy pojawi się jakiś kuc z widłami, to zanim zaraz biegnie tłum cały z pochodniami.

5. Wątpię by kiedykolwiek doszło do tego, kucyki boją się Everfree, mój drogi kolego. Czysto hipotetycznie... Mogę podnieść ceny za moje mikstury, wykupić teren wokół, postawić znak ponury. A treść jego: Teren prywatny. Nie śmiecić, nie niszczyć, nie wprowadzać dziatwy.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Uszatka napisał:

1. Często zdarza ci się chorować? 

Na to pytanie nie ma prostej odpowiedzi, choruję zwykle po tym gdy jakiś kucyk mnie odwiedzi. Wirusy i bakterie raczej się mnie nie imają, lecz magiczne dolegliwości już dobrze mnie znają. Ktoś zawsze coś rozsypie, potrąci czy rozpyli, że bezpieczniej jest już chyba przejść przez stado żmii. Był też Rockhoof i wielki rój os, oj bardzo mnie chyba nie lubił wtedy los.

1 godzinę temu, Uszatka napisał:

2. Czy zdarza się, że jakieś dzikie stworzenia mieszkające w lesie próbują włamać ci się do chatki? 

Pająki, muchy oraz komary, ich pakowałyby się całe chmary. 

1 godzinę temu, Uszatka napisał:

3. Potrafisz przygotować eliksir młodości? 

Temat nie jest dla mnie wcale nowy i robię niezły krem przeciwzmarszczkowy. Nie da się pokonać starości, z każdego z nas pozostaną kości.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
×
×
  • Utwórz nowe...