Skocz do zawartości

[Wywiad] Triste Cordis


Cipher 618

Recommended Posts

Witajcie! Mamy dla was dość nietypowy wywiad. Ba, trzy wywiady. Z okazji Prima Aprilis postanowiłyśmy przepytać naszych opiekunów. Mam nadzieję, że przypadną wam do gustu. Wywiady rzecz jasna :spin:

~Swetie Belle, Apple BloomScootaloo (gościnnie)

Od opiekuna

Spoiler

Dodam tylko, że wywiad ten powstał w tzw. międzyczasie. Nie ma jakiegokolwiek wpływu na inne, nie będzie przez niego opóźnień :) 

 

1. Jak dowiedziałeś się o serialu i forum?
Serial? To nudna historyjka, ale skoro pytasz... Dawno dawno temu znalazłem na YouTube kilka parodii znanych bajek. Oberwało się takim hitom jak Król Lew czy Aladyn. Pewnego dnia obok Simby, Pumby i Dżinna rozsiadły się wygodnie jakieś "kolorowe koniki". Musiałem sprawdzić co to jest, i czy zasługuje na przebywanie w tak zacnym gronie. Odpowiedź jest chyba oczywista :) A forum? Polecił mi je znajomy.

Dałabym sobie kopyto uciąć, że gdzieś już słyszałam o tej parodii. Najwidoczniej dzięki niej wiele osób dowiedziało się o MLP.   

Dobry gust, też lubię te filmy :sweetiebelle:

Ja tam o nich nigdy nie słyszałam, ale skoro Sweetie Belle tak twierdzi...No dobra, słyszałam o Królu Lwie

 

2. Czy pamiętasz jakąś zabawną sytuację z początków swojej kariery jako Opiekun Działu, lub Administrator?
Co prawda zdarzyło się to nieco później, ale jest na swój sposób zabawne. Zorganizowałem konkurs literacki pod tytułem "Nie wyszło tak jak powinno". Kilkanaście dni później zniknęły działy postaci drugoplanowych. "Nie wyszło tak jak powinno". Dosłownie. 

Faktycznie nie wyszło tak jak powinno. Miejmy nadzieję, że taka sytuacja już nigdy się nie powtóży. W końcu jesteś jednym z opiekunów naszego działu. 

Pamiętam tę dramę, akurat to były moje początki na tym forum.

Faktycznie. Sporo się działo

 

3. Czy praca jako Admin i Opiekun bywała stresująca?
Nie. Gdyby ta "praca" zaczęła być stresująca zrezygnowałbym z posady. W końcu mi za to nie płacą (a szkoda) :)

Cieszę się, że jesteś kolejnym opiekunem, który nie narzeka na swoją pracę. 

Za przyjemności nie powinno się pobierać opłat.

A dlaczego nie? :) Na wyścigach pegazy dostają nagrody

 

4. Czym się inspirowałeś, wybierając taki właśnie nick?
Łaciną. Nie wiedzieć dlaczego brzmi fajnie. Dziwny jestem. Chciałem, żeby coś o mnie mówił. 

Lepsze to niż bycie "pustym bokiem" lub kurczakiem, prawda Scootaloo? :rdblink: Na szczęście to już przeszłość.

"Mówił?", Przecież sukienki i nazwy użytkowników nie mówią...

Apple Boom...  :burned:

 

5. Czy twój nick coś oznacza?
Owszem. Jak już wspomniałem pochodzi z łaciny i jest zlepkiem dwóch słów. Wybrałem "serce" oraz "smutny" i trochę je "poprzekręcałem" aby brzmiały dobrze. Może ludziska w końcu przestaną myśleć, że inspirowałem się Tristanem i Izoldą? Pomijam branie za kobietę :/ 

Trochę trudno to pomylić. W końcu "Triste Cordis" nie brzmi kobieco chociaż mogę się mylić. Nie będę się wypowiadać za innych. 

Myślę, że samo "Cordis" zupełnie by starczyło ;)

Czyli - smutne serce (o ile się nie mylę). Chyba nie jesteś przez cały czas smutny?

 

6. Jakbyś rozmawiał z osobą która jest anty brony?
Jeśli rozmówca byłby głuchy na argumenty i ograniczał się do plucia jadem przestałbym z tym kimś rozmawiać. 

I słusznie, po co marnować swo czas i nerwy, na głuchych.

Ja bym była trochę bardziej przekonywująca.

 

7. Za jakim userem najbardziej tęsknisz?
Nie ma takiego. Jestem aspołecznym dziwakiem, który unika rozmów jak ognia ;) A tak na serio to jest raptem kilka osób z którymi regularnie rozmawiam.

Przepraszam jeśli ciebie urażę, ale może powinieneś otworzyć się na innych? W końcu nic na tym nie stracisz, możesz jedynie zyskać. 

To fajnie, że że mój opiekun należy do tak wąskiego grona ;)

 

8. Jak widzisz przyszłość forum?
Dopóki są osoby, które będą chciały utrzymać je przy życiu będzie dobrze. Jedno z forum na którym udzielałem się prawie 10 lat(!) padło tylko i wyłącznie dlatego, że nie było porządnego admina. 

Dziesięć lat? Wow... Niezły wynik. 

BiP  powiedział mi kiedyś, że był na forum, które niedawno padło, po ok 12/14 latach istnienia, lecz nie z winy admina, a zwyczajnie ludzie poznikali i forum wymarło.

Dziesięć? To nie tak dużo. 

 

9. Chciałbyś wrócić do początku istnienia forum?
Nie. Jedyne czego mi brakuje to nagrody, które są niczym osiągnięcia w grach - większość ludzi je uwielbia. 

Hej, a kto nie lubi nagród? Nawet jeśli to tylko maleńki obrazek. 

Nie tylko tobie ich brakuje.

Dokładnie. Fajnie tak móc się pochwalić jakimś trofeum

 

10. Co ci się najbardziej podoba na forum, a co najmniej?
Najbardziej? To że jestem opiekunem ;) A tak na poważnie to atmosfera, która jest jak gacie. Raz luźna, raz zbyt ciasna, innym razem niezbyt świeża. Najmniej? Branie wielu rzeczy na serio, rozmowy o polityce czy religii. Na szczęście jest ich co raz mniej.

Cieszę się, że jesteś moim opiekunem. Mogę to skomentować bardziej osobiście. Skromnością to ty nie grzeszysz. No i to porównanie...

Trafne porównanie, które idealnie pasuje.

Moim zdaniem porównanie jest trochę dziwne, ale pasuje

 

11. Nadal czujesz się częścią fandomu?
Jak to powiada Ferdynand Kiepski: "no jak nie, jak tak"

No cóż...

Spoiler

 

 

12. Jaką postać z serialu lubisz najbardziej?
Fluttershy. W pierwszych dwóch sezonach podobieństwo charakterów trochę mnie przerażało. 

Wybacz, ale nie za bardzo to rozumiem. Co jest złego w byciu do kogoś podobnym? Tym bardziej, że jest to tak sympatyczny kucyk. 

Czyli mam rozumieć, że Fluttershy się rozwinęła, a ty nadal nie?

To było dobre Sweetie :) Myślę, że chodzi o inne zmiany. No wiecie jak np. stała się nietoperzem, kucoperzem... Jak zwał tak zwał. 

 

13. Gdybyś mógł zostać kucykiem to jaki był twój talent?
Umm... Pisanie? Muzyka? Nauczanie? Pewnie podzieliłbym wasz los i latami szukał czegoś w czym jestem dobry (nie bij). 

"Trochę" to obraźliwe, wiesz? 

Szukanie czasem daje więcej radości, niż egzystencja bez celu.

 

14. Wyobraź sobie, że możesz przenieść się do Equestrii na 24 godziny. Jaką rasę byś wybrał i co robił? (Alikorn odpada)
Zostałbym pegazem (chyba). Rzucanie zaklęć szybko by mnie znudziło. A co robił? Początkowo cieszył niczym Pinkie na widok tortu urodzinowego. Później próbował przeżyć próby lotu. Resztę dnia przespał na chmurze, a po powrocie do domu żałował, że nie zrobiłem tego, tamtego i owego.

Nie da się ukryć, że doba to mało. Tym bardziej nie warto tego przesypiać. Tak się zastanawiam, co ja bym zrobiła w waszym świecie. W przeciwieństwie do ciebie najprawdopodobniej byłabym przerażona. 

Eeee tam, zaraz Pegazem, jak jest Red Bull, to i tak można latać ;)

 

15. Co sądzisz obecnie o fandomie?
Bycie w jakimkolwiek fandomie przypomina miłość. Początkowo jesteś zauroczony i świata poza nim nie widzisz, ale z czasem ci "przechodzi". Albo w nim zostaniesz, albo stwierdzisz, że "to nie dla mnie, to nie to co kiedyś, kiedyś było lepiej"

Nigdy nie słyszałam takiego porównania. Ma sens, ale coś mi mówi, że wiele osób będzie innego zdania.   

Więc tobie się chyba układa w tym związku, skoro nadal tu jesteś.

 

16. Powiedz proszę, udzielasz się w fandomie: rysujesz, piszesz opowiadania, tworzysz muzykę etc?
Coś tam robię. Od czasu do czasu coś napiszę, ale ostatnio nie mam weny. Próbowałem też rysować. Słowo klucz - próbowałem.

Jeśli mogę coś zasugerować - nie warto się poddawać. Weź przykład z nas.   

Lepiej próbować, niż nic nie robić.

Sweetie Belle ma rację. Próbuj 

 

17. Byłeś już na jakimś meecie? Jeśli nie, to czy planujesz?
Byłem na czymś, co można nazwać "mikro-meetem". Obecnie nie planuję żadnych. Muszę poświęcić praktycznie cały dzień na kilku godzinne spotkanie. Poza tym dojazdy kosztują.  

Dojazdy może i kosztują, ale wspomnienia są bezcenne.

Czasami warto się poświęcić

 

18. Wiele osób ukrywa zainteresowanie serialem. Czy twoi najbliźsi wiedzą, że go oglądasz? A jeśli tak, to jak na to reagują?
Wiedzą i nic nie mówią. Może wolą to wszystko przemilczeć? No dobra, brat trochę biadolił, ale przestało go to obchodzić. 

Moim zdaniem lepiej słuchać zrzędzenia niż żyć w niepewności.

A jak się dowiedzieli, bo chyba nie oznajmiłeś im, że zostajesz brony?

 

19. Czy przed MLP udzielałeś się w jakieś grupie?
Nie i raczej tak pozostanie.

Cóż, to twoja decyzja, ale nie lepiej przynajmniej spróbować? Ja bym spróbowała. 

Czyli jako pierwszy fandom wybrałeś właśnie nasz, to znaczy, że masz dobry gust.

 

20. Jakie masz plany na najbliższą przyszłość?
Będzie nudno i standardowo: znaleźć pracę.

Przynajmniej twardo stąpasz po ziemi.

Teraz rozumiem twój pociąg do $$$ za prowadzenie działu. Cóż powodzenia zatem.

 

21. Jaka jest twoja ulubiona książka?
Oskar i Pani Róża. Krótka, ale świetna. Polecam

Ciekawe czy znajdę ją u nas? Raczej nie, ale kto wie? Nie takie rzeczy się tu działy. 

Cóż nie znam tych książek, ale mam jeszcze dość czasu, aby je przeczytać. Na pewno są gdzieś w Equestrii Apple Bloom.

 

22. Jaki jest twój ulubiony film?
Mam kilkanaście ulubionych :) Skoro mam wybrać jeden to wezmę Park Jurajski. Nieźle mi namieszał w głowie gdy byłem mały.  

Widzę, że lubisz dinozaury, a znasz dinozaura o imieniu Denver?

 

23. Jaki jest twój ulubiony zespół/wykonawca?
Wykonawca, a konkretnie DJ. Dash Berlin. Co prawda jego utwory bardziej przypominają dance niż trance, ale na scenie nie ma sobie równych. Istne połączenie Pinkie Pie i DJ Pon-3.

Brzmi ciekawie. To ktoś w rodzaju zwariowanego, pozytywnie zakręconego artysty? Swoją drogą, co to jest trance? Wiem, że muzyka, ale jak to mniej więcej brzmi?

To mu być widowiskowe...

Musimy to obejrzeć. Na pewno znasz sposób, żeby nam to pokazać :) 

 

24. Czy oprócz MLP oglądasz jakieś inne seriale?
Tak. Family Guy, ale nie polecam go dzieciom (które i tak go oglądają ;) ). Swoją drogą to ciekawe. Dorośli oglądają seriale dla dzieci, dzieci oglądają seriale dla dorosłych. Dziwny jest ten świat. 

Szkoda, że nigdy nie będę mogła obejrzeć tej bajki. 

Bo dzieci chcą poczuć się jak dorośli, a dorośli chcieliby poczuć się jak za młodu... :lunathink: 

 

25. Interesujesz się grami komputerowymi. Jaki jest twój ulubiony gatunek i dlaczego? 
Nie mam ulubionego, ale skoro mam ograniczyć się do jednego... Logiczne przygodówki. Niestety jest ich co raz mniej :( Ostatnią na prawdę dobrą grą z tego gatunku była The Talos Principle. Uwielbiam zastanawiać się jaki guzik wcisnąć, którą dźwignię pociągnąć czy jak skierować promień lasera tak, aby otworzyć drzwi. 

Brzmi nieźle, ale ja zasnęłabym z nudów.  

I ja też wolę więcej akcji...

Podpisuję się pod tym. Bez akcji nie ma frajdy

 

26. Wyobraź sobie, że można podróżować do światów z gier komputerowych. Który byś wybrał i dlaczego?
W tym przypadku nie mam najmniejszych wątpliwości - Tomahna z gry Myst IV. To piękna, spokojna, skalista kraina w której nie brakuje zieleni czy wodospadów. Poruszanie się ułatwia fantastyczna podniebna kolejka, a śpiew ptaków sprawi, że nigdy nie wstaniesz lewą nogą. Niestety nie ma tam internetu.  

Po tym co napisałeś chętnie bym się tam wybrała na wakacje. Tomahna musi być super, a brak internetu to plus. 

Taka utopia trochę...

A są tam jakieś atrakcje dla sportowców? Brzmi tak, jakbyś opisywał kurort wypoczynkowy dla seniorów  ;)

 

27. Jaka jest twoja ulubiona postać i dlaczego?
Akira z gry Go Go Nippon: My first trip to Japan. To nastolatka, która potrafi świetnie gotować, ma zadziorny charakter i rozbawi do łez swoim łamanym angielskim. Chociaż lepiej się z tego nie śmiać. W ramach zemsty potrafi wsypać kilka łyżek soli do porannej kawy.

Nawet gdyby nic nie dosypywała i tak nie można się z czegoś takiego nabijać. To okropne  

 

28. Jak reagujesz na osoby które śmieją się z twojej pasji?
Nie reaguję. Lepiej mieć taką "prymitywną" pasję niż wylegiwać się przed TV oglądając seriale paradokumentalne. 

Moim zdaniem nie jest prymitywna. Co prawda to nie to samo co sport czy śpiew, ale lepsze to niż nic. 

 

29. Na jaki kolor nigdy w życiu nie pomalowałbyś włosów?
Zacznijmy od tego, że nigdy bym ich nie przemalował, ale skoro mam wybrać - różowy. 

Uwielbiam ten kolor! To jeden z moich ulubionych. Jak można go nie lubić? 

A podobno różowy to taki męski kolor... :rarity5:

O wiele gorszy jest zielony

Dziękujemy za udzielenie wywiadu. Mam nadzieję, że moje komentarze nie są nudne czy obraźliwe. :cmc:

Edytowano przez Triste Cordis
  • +1 8
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
1 minutę temu, misterspauls napisał:

Cześć Triste!!

Dlaczego oglądasz MLP?

Cześć! :YEtmX:

Kiedyś oglądałem MLP aby odreagować stres związany głównie ze studiami (a także rodzinnymi problemami). Ten kolorowy, spokojny świat był doskonałą odskocznią od szarej, nudnej i dołującej rzeczywistości. Teraz oglądam go jedynie z przyzwyczajenia. Na dobrą sprawę to nie pamiętam odcinków z przykładowo sezonu szóstego.

 

Cytat

Długo jesteś bronym?

Tak. Od 2012 roku

 

Cytat

Czy chciałbyś mieć prawdziwego własnego kucyka z MLP?

Nie, ponieważ mieszkam w bloku. Wolałbym mieć Pikachu mówiącego głosem Deadpoola... A tak na serio, to najzwyklejszego w świecie psa. 

 

Cytat

Jaka jest twoja ulubiona Postać z MLP?

Lyra. Powody są dwa. Po pierwsze, bardzo fajny wygląd, a po drugie, to jak ją wykreował fandom. Poza tym to postać z tła, dlatego można ją "dopasować pod siebie", czyli dodać jakieś konkretne cechy. W moim przypadku jest to taka trochę dziecinna, pozytywnie zakręcona "wariatka". 

- Sam jesteś wariat! :lyraaxe:

- Powiedz mi coś, czego nie wiem. I z całym szacunkiem, ale nie możesz tu przebywać. 

- Dobra, już sobie idę. Ale zapamiętaj... "EYE CAN SEE YOU" :lyraamuse:

- Przestań udawać Billa. 

-  Spying on you is a breeze, there are eyes inside the trees... Papa!

 

Cytat

I o to wszystkie pytania mój przyjacielu

Dziękuję za pytania, i zachęcam do zadawania kolejnych. Tym bardziej, że niektóre są już nieaktualne

  • Lubię to! 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...