Skocz do zawartości

[Luźna Rozmowa] Wolicie mówić Minuette czy Colgate ?


Minuette czy Colgate ?  

27 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jak wolicie mówić Minuette czy Colgate ?

    • Miunuette
      14
    • Colgate
      13


Recommended Posts

Witam wszystkich :D 

W tym temacie a raczej luźnej rozmowie chciałbym się was spytać jak wolicie mówić Minuette czy Colgate i dlaczego. Ja osobiście wole mówić Colgate :colgate: Dlaczego ? Ponieważ jak pierwszy raz poznałem tę postać to właśnie pod takim imieniem potem zacząłem oglądać arty Colgate jako dentysty oraz wiele filmików na necie. Dla mnie Colgate się lepiej wymawia i lepiej brzmi :giggle:

I tak się już przyjęło. Po prostu poznawałem ją pod tym imieniem. To jest luźna rozmowa i nie musicie pisać długich komentarzy. Fajnie by było jakbyście napisali jak poznaliście naszą dentystkę i jak wolicie na nią mówić Minuette czy Colgate :) Pewnie zrobię do tego jeszcze ankiete którą można wypełnić powyżej :fluttershy4:

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ziemowit

Wszystko kojarzy się ze sklepem. Colgate - kojarzy się wiadomo, z pastą do zębów, a Minuette z herbatką minutką. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Colgate przyjęło się jako pierwsze chyba zanim jeszcze powstała oficjalna figurka - Minuette. Poza tym Colgate ma swoją bardzo fajną gierkę:

http://www.dragon-mango.com/ponygame/colgate.htm

 

Minuette też ma gierkę (od tego samego autora), ale ona też powstała później i sam autor wmawia, że to dwa inne konie.

http://www.dragon-mango.com/ponygame/tardy/

 

Oczywiście nie jest to kanon, ale można się do tego przyzwyczaić.

 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku znałam ją jako Colgate, dentystkę. Potem jednak zaczęła się pojawiać jako Minuette i o ile wiem na oficjalnych figurkach od Hasbro też widnieje imię Minuette. Jakoś tak bardziej spodobało mi się to drugie. Colgate było zabawne i pasowało do dentystki (bo nadal widzę Minuette jako dentystkę), ale jednak to nazwa własna już zajęta przez pastę do zębów i inne takie. 

 

Inna sprawa, że Minuette to dla mnie także TARDIS :rainderp:  

Edytowano przez Uszatka
  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wolę Minuette, choć nie jest to pierwsze imię, pod jakim poznałem tę postać. Colgate jakoś mi nie pasowało i dalej nie pasuje do niej. Chodzi zapewne o jej znaczek. Aczkolwiek, nie mam nic szczególnego przeciwko niemu. Może mieć przecież dwa imiona, czyż nie? Poza tym Minuette jakoś lepiej, według mnie, brzmi.

Jak pierwszy raz natknąłem się na nią? W serialu najpewniej. Ale tak poza nim, to poprzez arty w necie. Chyba nawet szukając czegoś o zupełnie innym kucyku; była to Lyra najpewniej; w każdym razie spodobała mi się ta postać kolorystycznie, więc ją zapamiętałem. Fajnie, że pojawiła się w serialu jako jedna z głównych postaci odcinka, byłem miło zaskoczony :colgate:

Przy okazji, nie widać wyników ankiety. Albo ja jestem już ślepy.

1.04.2017 at 05:02 Uszatka napisał:

Inna sprawa, że Minuette to dla mnie także TARDIS

Minuette vs Tardiness :)

Ciekawe czy ma ona coś wspólnego z Dr Whooves'em? :lunathink:

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o mnie to wolę użyć dwuczlonowej nazwy 

 

Colgate Minuette. 

 

I tak samo opisuję ją w fanfikach.

 

Choć gdy widzę tę postać na artach czy filmach mój mózg podpowiada mi jedno. Pasta do zębów...

 

Pierwszy raz spotkana w serialu (odcinek jeden) i bardzo przypadła mi do gustu na tyle, aby popełnić wielki błąd i zshipować ją z najbardziej rozpoznawalnym ogierem mojej fikcji  (paczk sygna) Do dziś motyw jest wspominany w nowszych fikach

Edytowano przez Darth Evill (Fire Sky)
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
1 godzinę temu, Mr. Black the Shadow napisał:

Wolę mówić Colgate ponieważ znam takiego kolegę (przyjaciela ;) ) który ją lubi i ma jej awatar na profilowym na tym forum i nie tylko :D oraz przyzwyczaiłem się tak do niej mówić. 

Ciekawe kto to XD

  • Haha 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
1 godzinę temu, Barrfind V. napisał:

Minuette, z prostego powodu, żę kucyki nazywamy po ich znaczku, a nie umaszczeniu. I one nie znają marki Colgate więc wszystko to mówi, że ona nazywa się Minuette.

Oczywiście każdy wie że ona nazywa się Minuette gdyż tak było w serialu :) A Colgate w tym przypadku nie traktujemy jako firmę tylko po prostu jako imię :colgate:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedziałem tak z prostego powodu. Ludzie zobaczyli jej grzywę i od razu. O wow, wygląda jak pasta jakiej używam, a więc będę ją nazywał Colgate. Ja tam nie wiem tak naprawdę, skąd się wzięło to Colgate, no nie? Więc jakby ktoś mnie oświecił w którym momencie i powodu tak przyjęli, będę wdzięczny. Nie zmieni to mojego zdania co do jej imienia ale fajnie by było wiedzieć. Jeśli w serialu też występuje jako Minuette, to skąd te Colgate? Nie powiem, te brushie brushie jest słodkie, tak mogła by robić jako dentystka. Ale spójrzcie na jej tyłek! Klepsydra? Dajcie jej na plota szczoteczkę i wtedy zacznę ją zwać Colgate. :twilight6:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.12.2017 o 22:09, Barrfind V. napisał:

Powiedziałem tak z prostego powodu. Ludzie zobaczyli jej grzywę i od razu. O wow, wygląda jak pasta jakiej używam, a więc będę ją nazywał Colgate. Ja tam nie wiem tak naprawdę, skąd się wzięło to Colgate, no nie? Więc jakby ktoś mnie oświecił w którym momencie i powodu tak przyjęli, będę wdzięczny. Nie zmieni to mojego zdania co do jej imienia ale fajnie by było wiedzieć. Jeśli w serialu też występuje jako Minuette, to skąd te Colgate? Nie powiem, te brushie brushie jest słodkie, tak mogła by robić jako dentystka. Ale spójrzcie na jej tyłek! Klepsydra? Dajcie jej na plota szczoteczkę i wtedy zacznę ją zwać Colgate. :twilight6:

Ja wolę nazywać ją Colgate gdyż pod takim imieniem ją poznałem no i wcześniej nieznane było jej imię więc przyjąłem fanowskie imię :) Nazywają ją Colgate chyba przez to co powiedziałeś (grzywa) stąd to się wzięło no i teorie że jest dentystką. W serialu możemy zauważyć  że w dzieciństwie nosiła aparat na zęby a na halloween przebrała za dentystkę. A co do znaczka to wiem że ma się nijak do dentystki ale to nic nie znaczy. Nie zawsze znaczek ma się bezpośrednio do zawodu czy imienia  np. Derpy (Derpy to tak naprawdę też imię fanowskie) ma bąbelki z nie list a Rarity diamenty a nie sukienkę czy tam igłę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
  • 2 weeks later...

Od zawsze mam tak, że nie lubię zastępować imienia jakiejś postaci wymyślonym przez jakąś grupę ludzi przezwiskiem. Wolę używać jej oryginalnego imienia, gdyż pod takim imieniem występuje w serialu i taką ją stworzyli twórcy... nie muszę ich poprawiać ani ich wizji. Głos oczywiście na Minuette jedyny sensowny dla mnie wybór i dla niej. :suspicious:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...