Skocz do zawartości

[KONKURS] Czarci Żart


Cahan

Recommended Posts

Witajcie, choć dział funkcjonuje ledwo parę dni, to z powodu 1 kwietnia postanowiłam zorganizować konkurs. Konkurs rysunkowy, do wygrania kredkowy rysunek ode mnie lub roślina (do wyboru parę gatunków rosiczek, aloes ościsty, Dendrobium phalaenopsis). W przypadku wybrania rośliny możliwy jest tylko odbiór osobisty na jakimś konwencie czy ponymeecie. Pojawiam się często, więc dość łatwo mnie gdzieś złapać :derp2:

 

Na chwilę oddam głos Zecorze, która wyjaśni założenia konkursu.

W Everfree rośnie kwiat Czarci Żart, narysuj działanie, pokaż coś wart. Lecz nim ukończysz swoje zadanie, to zadaj sobie jedno pytanie: efekt ma widać, bo jeśli nie, to będzie bardzo, bardzo źle. Z baz nie korzystaj, użyj wyobraźni, to ma być początek naszej przyjaźni. Pracę na konkurs specjalnie wykonaj, uczciwie swych przeciwników pokonaj.

 

Czyli tak: 

1. Macie narysować Zecorę i jakiegoś kucyka/zebrę/gryfa/osła/cokolwiek co padło ofiarą czarciego żartu. Technika dowolna.

2. Używanie baz i plagiatowanie są zabronione. Wiąże się to z natychmiastową dyskwalifikacją. Najbardziej krzywy bazgroł jest lepszy od zżynki.

3. Prace należy nadsyłać do końca kwietnia, czyli do 30.04.2017, do godziny 23:59.

4. Zwycięzcę ogłoszę w tym temacie oraz skontaktuję się z nim na PW w kwestii wyboru i dostarczenia nagrody.

5. Wszystkie prace otrzymają jawne recenzje i konstruktywną krytykę.

6. Prace umieszczamy schowane w spoilerach, w tym temacie.

7. Nie ma limitu oddawanych prac na osobę.

8. Skład sędziowski: Cahan.

 

To chyba wszystko, ewentualne pytania proszę zadawać w komentarzach.

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

A co mi tam. Leć mój obrazku. Może nie jestem artystą, ale rysować umiem.

 

Spoiler

las.thumb.png.275346296094ddd50fa35adf57109226.png

 

Krótka historia:

Dzielny kucyk postanowił dać prezent swojej damie serca. Z tej przyczyny wyruszył do EverFree Forest. Jego uwagę przykuł niebieski kwiat.

-Strzeż sie! To Czarci Żart je!- ostrzegła go Zecora.

-No, gadaj zdrów- odpowiedział pewny siebie.

Lecz, gdy tylko dotknął kwiatu, jego sierść zmieniła się w korę, a grzywa i ogon porosły liśćmi.

-No, gadaj zdrów...- Zecora wybuchła śmiechem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja tez wrzucam coś od siebie. Mam nadzieje, że nie uszkodzi wam wzroku. 

Spoiler

e8c4caa1b135e56cgen.jpg

Fabuła:

  Minęło parę miesięcy odkąd Rainbow Dash I Pinkie Pie odwiedziły Griffinstone. Pinkie Pie poleciła Gildzie proszek do pieczenia, by jej ciasteczka w końcu były jadalne. Teraz przyjaciółki eksplorują las Everfree, w poszukiwaniu nowych przypraw korzennych do ciastek, by przywrócić chwałę tradycyjnym ciastkom - wizytówce Griffinstone . Gildzie bardzo spodobały się tajemnicze niebieskie kwiaty.

- Skoro jesteśmy blisko Ponyville, to może odwiedzimy Twilight Sparkle. Ona ma sporą kolekcję książek i atlasów botanicznych. Chętnie nam coś pożyczy. - zaproponowała Greta

- Nie chce krakać, ale coś mi mówi, że te niebieskie kwiatki są jakieś dziwne. Ja bym ich nie zrywała - dodała Gabrysia

- Ale z was nudziary. Jak jakiś głupi kwiatek może mi zaszkodzić - sarknęła Gilda.

       Po paru godzinach wędrówki Gilda poczuła dziwne swędzenie w tylnej części ciała. Początkowo myślała, że to zwykłe zmęczenie długim spacerkiem. Jednak po chwili jej tylna połowa zmieniła się w zad kucyka. Jakby tego było mało, pojawił się też uroczy znaczek przedstawiający sprawce tego zamieszania -Czarci Żart

- ONA MA SWÓJ ZNACZEK !!!- krzyknęła zachwycona Gabrysia.

- No to teraz musisz iść do Twilight albo Zecory. Nie masz wyjścia- powiedziała Greta, z trudem tłumiąc śmiech.

- W życiu! Ja nigdy się nie pokaże tak kucykom! - rozbeczała się Gilda.

- O, to może wolisz paradować w Griffinstone z takim tyłkiem ? - odparła Greta.

- No dobra, chodźmy.. - zgodziła się mocno wkurzona Gilda.

  

 

 

 

 

Edytowano przez Korund
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to i ja się dogram, skoro jest okazja. Ale na początek kilka spraw informacyjno-administracyjnych. Po pierwsze, miałem dwa pomysły, zrealizowałem obydwa, ale maksymalnie skupiłem się na postaciach. Po drugie, chciałem bardzo dodać normalne tła, ale nic mi nie wychodziło, to dałem „żetony” :/ Po trzecie, pełna rozdzielczość jest taka trochę „CAD-owska”, jeżeli kogoś to uwiera, to przepraszam. Skoro moi poprzednicy dopisali do swoich obrazków backstory, nie pozostało mi nic innego jak dostosować się ;)

 

 

Trening Wonderbolts nie ma końca, podobnie jak ich służba – sumienność i niezwykłe zaangażowanie najznakomitszych pegazów są kluczowe dla budowy wspaniałej, przepełnionej przyjaźnią Equestrii. Niestety podczas pieczołowitych przygotowań do nadchodzącego powitania lata doszło do pewnego przykrego incydentu. Jak się okazało, Spitfire i Soarin omyłkowo zebrali nie te niebieskie kwiaty co trzeba...

 



YCopVih.png

 

Krilo-skupljen; Noga-nakovanj

Zagadkowy efekt Czarciego Żartu, polegający na uniemożliwieniu lotu, a co za tym idzie, obniżeniu sprawności fizycznej danego pegaza. Mówiło się, że jedyną rzeczą potężniejszą od skrzydeł Spitfire jest jej temperament – teraz jednak skurczone skrzydełka nie są w stanie unieść jej ciała, co zbiło znacznie jej pewność siebie. Soarin też nie ma lekko – jego skrzydła pozostały takie jak przedtem, ale kopyta rozrosły się i przybrały na wadze, co stawia nie lada wyzwanie jego mięśniom. Nie ma mowy by oderwał się od ziemi, to cud, że dotarł do Zecory na piechotę.

 

 

Panika w Ponyville! Potwór ma trzy głowy, zieje czymś co przypomina złote błyskawice, potrafi latać, ryczy jak jasna... Celestia! Czy to King Ghidorah?

 



mq8yGuH.png

 

Telo-atrakcija

Trixie jest najlepszą przyjaciółką w historii! Jest najlepsza dla Starlight Glimmer (tak jej dopatrza, nikt jej tak nie dopatrza jak Trixie jej dopatrza), jest lepsza od Twilight, ale lepsza na tyle, że Twilight też może być jej przyjaciółką! Jak każdy kucyk!

No i właśnie, Czarci Żart dał Trixie prawdziwą moc przyciągania – czy to jej niezwykła magia, czy czar sceny, czy charakter, to wszystko nie ma znaczenia, bo teraz klacz jak magnes przyciąga innnych do siebie i skleja się z nimi, niczym papużki nierozłączki. Wrażenie, jakoby kucyki sklejały się tyłkami jest błędne – Trixie cała przyciąga :P A Twilight nie umie zapanować nad skrzydłami? *POMF*

Zecora ma na sobie alternatywny strój na tym obrazku. Klasyczne postacie w Tekkenie 7 dostają po latach nowe wdzianka, Zecora nie może być gorsza.

 

 

Pozdrawiam!

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Przede wszystkim chciałam podziękować wszystkim za udział (zdyskwalifikowanym też, doceniam chęci :) )

 

Wygrywa Hoffman i jego Telo-atrakcja. Z Hoffmanem skontaktuję się odnośnie nagrody, a teraz przejdę do dokładniejszego ocenienia poszczególnych prac.

 

1. wopybookLight46

Mamy kucyka-drzewo, Zecorę, która się śmieje, tło (zawsze docenię) i historyjkę, która prosi się o zakończenie rodem z "Chwili dla ciebie", czyli: "śmiechom nie było końca". Rysunek jest dość prosty i przypomina mi trochę stare gry. Przydałoby się jakieś cieniowanie. Myślę, też, że z cieńszymi liniami i bardziej stonowanymi kolorami wyglądałoby to lepiej. Sama zebra ma za duże uda i za małą kłodę. Rysunek jest zabawny i sympatyczny.

 

2. Korund i jego urocze gryfy. niestety bez Zecory. Greta ma trochę za małą głowę. Poćwicz też kolorowanie. Propsy za tło i fajną paprotkę. Fajna historyjka i pomysł. Moim zdaniem najlepszy.

 

3. Hoffman

a) to pierwsze

Bardzo fajnie to wygląda, niestety bez tła. Te koniki mają coś mocno nie tak z udami. Lewitujące podstawki wyglądają dziwnie. Za to pyszczki Zecory i Spitfire są super. W ogóle Zecory dobrze Ci wychodzą. Nogi Soarina są niezłe.

 

b) Głównie to samo co wyżej. Ciekawy pomysł, super pucyki (poza udami) i fajne te nowe szaty Zecory. Ciekawa mimika kucyków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...