Skocz do zawartości

[Wywiad] SPIDIvonMARDER


Cipher 618

Recommended Posts

Witajcie. Dziś prezentujemy wam wywiad z autorem Kryształowego Oblężenia - SPIDIvonMARDERem

 

~Sweetie Belle, Apple Bloom, Scootaloo

 

1. Jak dowiedziałeś się o serialu i forum?
O forum dowiedziałem się od Mentosa, który mnie tutaj zaprosił. Z kolei o serialu dowiedziałem się z kwejka, kiedy to po emisji pierwszych odcinków wyskoczyło mnóstwo memów.

 

Słyszałam o tej "lawinie". Wiele osób miało serdecznie dość kucyków. Do dziś mają alergię na MLP. Ich strata :)
 
2. Czy pamiętasz jakąś zabawną sytuację z początków swojej kariery jako Opiekun Działu, lub Administrator?
Niestety nie bardzo.
 
3. Czym się inspirowałeś, wybierając taki właśnie nick?
"Spidi" pochodzi od wpisywana się na listę rekordów w Need For Speedzie II SE, a "Marder" od niemieckiego niszczyciela czołgów.

 

"Spidi"? Wyścigi? Hej, kiedyś była taka bajka o sympatycznej, bardzo szybkiej myszy - Speedy Gonzales! Pamiętacie?

Uwielbiam się ścigać. Muszę tylko popracować nad techniką.
 
4. Czy twój nick coś oznacza?
W sumie to jak wyżej

 

Hmmm... Czyli w dosłownym tłumaczeniu będzie to: "Rekordowy niszczyciel niemieckich czołgów"? Brzmi dziwnie, ale troszkę zabawnie, prawda? 

Apple Bloom... No błagam... :rarity3:
 
5. Jakbyś rozmawiał z osobą która jest anty brony?
Anty w sensie, że nie lubi kuców i wyraża dezaprobatę? Mam wielu takich znajomych, gadamy normalnie. Po prostu unikam tego tematu.

 

Też bym tak zrobiła. Trudno żeby przez jedno zainteresowanie rezygnować ze znajomych
 
6. Za jakim userem najbardziej tęsknisz?
Za Silmą, Mentosem, Magentą...
 
7. Jak widzisz przyszłość forum?
Wygaśnie do pewnego minimalnego poziomu aktywności, na którym może utrzymywać się całkiem długo.

 

Troszkę to pesymistyczne :OTE2F:
 
8. Chciałbyś wrócić do początku istnienia forum?
Na forum jestem od 2013 roku, więc nie pamiętam jego początków. Jednak w 2013 mi się bardziej podobało.
 
9. Jakie masz plany na najbliższą przyszłość?
Ale jaką? Fandomową? Skończyć Oblężenie (i uwolnić się od niego ), robić dalej meety.

 

W takim razie życzymy powodzenia, weny i wytrwałości :)

Podpisuję się pod tym. Powodzenia 
 
10. Nadal czujesz się częścią fandomu?
Oczywiście, bardzo mocno!
 
11. Czy praca jako Admin i Opiekun bywała stresująca?
Tak. Zawsze opiekowanie się jakimś portalem to konieczność rozwiązywania niewdzięcznych problemów i konieczność bycia złym i dobrym policjantem.
 
12. Jaką postać z serialu lubisz najbardziej?
Oczywiście Twilight Sparkle. Za jej rozwagę, mądrość, oczytanie, umiejętność dowodzenia. Jest też przepiękna i ma dobre serce.

 

Księżniczka ma wielu miłośników wśród ludzi. Moja siostra chyba trochę mniej. Niestety.

Nie mnie oceniać urodę księżniczki, ale zgadzam się, że jest bardzo mądra. Aha. Apple Bloom. Głowa do góry. Prędzej czy później porozmawiamy z kimś kto najbardziej lubi Applejack. 
 
13. Co ci się najbardziej podoba na forum, a co najmniej?
Najbardziej mi się podobał zawsze jego rozmiar i fakt, że kiedyś byli tutaj wszyscy bronies. Najmniej podoba mi się surowa atmosfera, przyzwolenie na hejt a także niski poziom kultury dyskusji.

 

Może wystarczy zatrudnić więcej moderatorów? :twilight3:
 
14. Gdybyś mógł zostać kucykiem to kim byś był i jaki był twój talent?
Swoją ponysoną, a więc Digterem. Jednorożcem, który jest natchnionym poetą i prozaikiem.

 

Bardzo ładnie opisane :) I przyziemne 
 
15. Co sądzisz obecnie o fandomie?
Fandom bardzo spuchł pod względem rozmiaru,  także zdecydowanie stał się bardziej wybredny wymaga od siebie samego więcej (większych, lepiej zorganizowanych meetów, lepszej jakości sztuki), co zmusza go do pracy nad sobą. To jest dobre, póki nie dyskryminuje też drobnych walorów i małej aktywności. Wzniósł się na wiele wyżyn i umożliwił swoim członkom np. na zarabianie niezłych pieniędzy na kucykach.
 
16. Jesteś autorem (chyba) najdłuższego i najbardziej rozbudowanego polskiego opowiadania. Jak wiele czasu mu poświęcasz?
O wiele za mało. Powinienem nad nim siedzieć codziennie, lecz wracam zbyt zmęczony z pracy, a także inne rzeczy mnie angażują. A i tak jest to rzecz, które mi dominuje w głowie i często w planie dnia.

 

Chyba każdy się zgodzi, że lepiej pisać wolniej a dobrze, niż na siłę i beznadziejnie. Szkoda tracić czytelników. Dziewczyny pewnie się zgodzą.  
Rainbow Dash powtarza żebym trenowała jak najwięcej póki mam mnóstwo wolnego czasu.  


17. O ile się nie mylę to pracujesz nad trzecim tomem. Planujesz napisanie kolejnego czy pozostaniesz przy tej swego rodzaju trylogii?

To będzie trylogia + kilka opowiadań. Już zapowiedziane 'The Ocean, the Lady and the U-Boot", a także trochę powojennych historii.
 
18. Chciałbyś napisać coś równie dużego, ale weselszego? Czegoś, co mogłyby przeczytać źrebięta bez podpadnięcia rodzeństwu?
Bardzo. Już te historie powojenne będą mniej brutalne. Mam też parę pomysłów na słodkie teksty.
 
Czekam na te słodkie! A wy? 

Nie bardzo. Nie jestem molem książkowym :) 

 

19. Wszystko zaczyna się od pomysłu. To oczywiste, ale czy początkowo miał to być krótki tekst, a może od razu planowałeś stworzenie takiego giganta?
Najpierw chciałem napisać po prostu powieść, nie aż tak wielką. Napisałem na próbę opowiadanie, które miało zbadać sytuację. Ponieważ się spodobało, to ruszyłem z pracami nad poszerzeniem tematu, lecz wymknął się spod kontroli  
 
20. Jaka jest twoja ulubiona książka, (oczywiście prócz "KO")?
Ciężko wybrać konkretnie jedną. Chyba seria o Harrym Potterze. Darzę ją ogromnym sentymentem, to była magia mojego dzieciństwa.
 
21. Czy masz jakieś hobby? Możesz coś o nim opowiedzieć?
Modelarstwo, gry planszowe, pisanie i czytanie. te dwa ostatnie chyba nie wymagają komentarza. Modelarstwem zajmuję się od 20 lat. Kleję głównie niemiecką pancerkę w skali 1:35, a także trochę samolotów w 1:32. Oczywiście plastik. Z kolei w planszówkach siedzę jeszcze dłużej, choć na poważnie zainteresowałem się nimi w gimnazjum. Posiadam sporą kolekcję, pracuję trochę w biznesie, lecz własnej gry nigdy nie ukończyłem. Bardzo lubię ich klimat i interakcję na żywo między graczami.

 

Życzę ci żebyś ukończył jakąś grę. Przy takich ciekawych zainteresowaniach byłaby ciekawa. Ech... Powtarzam się.:ivXRI:
 
22. Na jaki kolor nigdy w życiu nie pomalowałbyś włosów?
Na łososiowy. Strasznie mi się nie podoba :/

 

Wcale mnie to nie dziwi. Ani trochę. Kolor wnętrza ryby nie może być fajny. 

Nie wiem jak wygląda łososiowy, ale skoro to kolor wnętrza ryby to i ja podziękuję :sick:
 
23. Od kiedy interesujesz się archeologią?
W sumie to od wczesnego dzieciństwa, kiedy czytałem książki o starożytnych cywilizacjach, a także zwiedzałem z  rodzicami muzea.

 

Może ja powinnam się czymś zająć? Gdy dorosnę będę w tym mistrzynią. Sweetie, może poświęcisz się śpiewaniu?
 
24. Skąd narodził się w twojej głowie pomysł na "Przewodnika Stada"?
W okolicach oglądania po raz pierwszy 3-4 odcinka. uznałem, że do tych słodkich kucyków warto dodać odrobinę mroku i męski pierwiastek. Wtedy jeszcze nie wiedziałem, jak bardzo jestem nieoryginalny.

 

Nie przesadzaj. Trudno żebyś na "dzień dobry" orientował się w fandomie jak my w domku na drzewie. :giggle:
 
25. Widać że oprócz Darling Do, bardzo lubisz Rarity skąd u ciebie atencja dla niej?
Jest mądra, piękna i szlachetna. prawdziwa dama. To mój wymarzony archetyp kobiety.

 

Popieram, też ją bardzo lubię. :rarity:

Spoiler

ABecVam.gif

 Trudno żebyś nie lubiła swojej siostry :) 
 
26. Czy przed MLP udzielałeś się w jakieś grupie?
O tak, w bardzo wielu. Od ASG, przez portale poetyckie, aż po sceny różnych gier komputerowych i planszowych.
 
27. Jak reagujesz na osoby które śmieją się z twojej pasji?
Z reguły staram się im wytłumaczyć, że skoro śmieją się z kucyków, to równie dobrze mogą z piłki nożnej. To czasami daje do myślenia.

 

Domyślam się, że przeważnie nie działa. Bo ta cała piłka jest też dla dorosłych, a MLP tylko dla dzieci (w teorii). 
 
28. Czy tęsknisz za posadą Opiekuna Działu, lub Admina?
N.i.e.
 
29. Co lubisz na meetach najbardziej?
Możliwość pogadania o kucach na żywo z ludźmi, których lubię. A Ci, których nie lubię, w 99% na żywo są o wiele sympatyczniejsi, niż w internecie.

 

Zastanawiam jacy są na prawdę opiekunowie naszego działu... :twilight3:

Ja też się zastanawiam. Może są fajni? 
 
30. Czy piszesz, lub rozmyślasz nad napisaniem innego opowiadania, nie tylko z kucykami w tle?
Tak, mam całkiem sporo takich pomysłów na powieści, lecz ie chciałbym na razie ich zdradzać.

 

Dziękujemy za udzielenie wywiadu i życzymy powodzenia, weny oraz chęci przy pisaniu opowiadań. :cmc:

Edytowano przez Triste Cordis
  • +1 5
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, trochę nudno tu to trochę sobie pokomentuję, jeśli można:

 

11.04.2017 at 21:42 Triste Cordis napisał:

przyzwolenie na hejt a także niski poziom kultury dyskusji.

Może wystarczy zatrudnić więcej moderatorów? :twilight3:

Czy to jest żart? Mnie nie śmieszy od czasu kiedy zostałem opiekunem działu ... i stwierdziłem, że połowa aktywnych użytkowników to "kolorki" :v

A tak btw. to hejt i niski poziom dyskusji przeszedł na naszego discorda :drurrp: (więc na forum już go nie ma)

11.04.2017 at 21:42 Triste Cordis napisał:

22. Na jaki kolor nigdy w życiu nie pomalowałbyś włosów?
Na łososiowy. Strasznie mi się nie podoba :/

Na łosiowy (pacz avatar):drurrp: A nie czekaj ... xD

 

11.04.2017 at 21:42 Triste Cordis napisał:

męski pierwiastek.

Bo damska całka już była xD

 

11.04.2017 at 21:42 Triste Cordis napisał:

portale poetyckie

No to widzę, że z grubej rury ...

 

11.04.2017 at 21:42 Triste Cordis napisał:

28. Czy tęsknisz za posadą Opiekuna Działu, lub Admina?
N.i.e.

To zostań alicornem planetarnym ...

 

11.04.2017 at 21:42 Triste Cordis napisał:

Zastanawiam jacy są na prawdę opiekunowie naszego działu...

Chyba byście nie chciały xD

 

A co do moich propozycji na pytania:

To ja bym się trochę więcej o książkę zapytał, bo tylko o niej słyszałem, nawet widziałem na ponymeecie, ale nikt mi jakoś nie polecał ani nic ...

 

No i pozdrawiam spidiego, niech CHĘĆ będzie z tobą xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...