Skocz do zawartości

Kącik heretyka


Pixelator

Recommended Posts

31 minut temu Hi, I'm Uzi, Wanna Play? napisał:

Kościół nam wmawia że Bóg i Jezus istnieją, a ktoś ich widział? Są zdjęcia czy filmy? No nie 

Kościół nam nic nie wmawia, ani nie przekonuje, tylko nam to sugeruje, albo nas zastrasza. To zależy od tego czy spotkamy przedstawiciela konserwatywnego, czy nowoczesnego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu falconek napisał:

Mnie od czasów lekcji religii w podstawówce irytował dogmat, że Kościół katolicki nieomylnie wyjaśnia pismo Święte.

Mnie wkurza że nie jest otwarty na naukowe wyjaśnienia Pisma. W tych czasach z pomocą nauki da się wytłumaczyć każdy cud...

Edytowano przez Pixelator
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DENERWJE MNIE TO, że my, Polacy, dumni potomkowie pogromców chrześcijańskich Niemców i panów Cesarstwa Rzymskiego (Sarmatów) jęczymy pod butem żydowskiego bożka z Judei!!! PRZECIEŻ MAMY SWOICH BOGÓW, swoją wiarę, swoje świątynie i święta, niecnie ukradzione przez religię żydowską i czarną stonkę spijającą nasze pieniądze (państwowe czyli nasze) i pasącą swoje brzuszyska!!! Jesteśmy dumnymi potomkami LECHITÓW, i tylko WIARA PRZODKÓW jest prawdziwa!!!

SLAWA BRACIA I SIOSTRY, SLAWA!!!

  • +1 2
  • Nie lubię 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu Cygnus napisał:

DENERWJE MNIE TO, że my, Polacy, dumni potomkowie pogromców chrześcijańskich Niemców i panów Cesarstwa Rzymskiego (Sarmatów) jęczymy pod butem żydowskiego bożka z Judei!!! PRZECIEŻ MAMY SWOICH BOGÓW, swoją wiarę, swoje świątynie i święta, niecnie ukradzione przez religię żydowską i czarną stonkę spijającą nasze pieniądze (państwowe czyli nasze) i pasącą swoje brzuszyska!!! Jesteśmy dumnymi potomkami LECHITÓW, i tylko WIARA PRZODKÓW jest prawdziwa!!!

SLAWA BRACIA I SIOSTRY, SLAWA!!!

Łojeju... Przecierz wiara nie jest dziedziczna. Człowieku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

godzinę temu Pixelator napisał:

Nie mówię, że Jezus uzdrawiał ludzi, ani nawet że faktycznie żył, ale że nie można nazwać tego "wmawianiem".

Ty nie mówisz ale księża, (chociaż chciałbym ich inaczej nazwać, ale se już odpuszczę) wmawiają, mimo że sami tego nie widzieli ale spoko, oni wiedzą lepiej

Edytowano przez Hi, I'm Uzi, Wanna Play?
  • +1 1
  • Nie lubię 5
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ziemowit
12.04.2017 at 16:36 Hi, I'm Uzi, Wanna Play? napisał:

Kościół nam wmawia że Bóg i Jezus istnieją, a ktoś ich widział? Są zdjęcia czy filmy? No nie 

Kościól (przynajmniej światowy) NIE WMAWIA. Można wybrać czy jest Bóg czy go nie ma i można tego poszukać w Piśmie Świętym. Zdjęć i filmów nie ma, bo każdy głupi wie, iż takich wynalazków nie było. Pismo Święte może być dowodem na istnienie Boga. 

 

12.04.2017 at 17:23 Hi, I'm Uzi, Wanna Play? napisał:

 wytłumacz to, że niby Jezus ludzi uzdrawiał, a teraz co? Znudziło mu się to, że tego nie robi?

K****, naprawdę spodziewałem się, że, jednak jesteś mądrzejszy. Jest pełno cudów uzdrowienia itp., wystarczy wyszukać sobie w Google. A tak na marginesie jest podobny temat: 

 

Edytowano przez Sosna
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ziemowit
12.04.2017 at 19:31 Hi, I'm Uzi, Wanna Play? napisał:

Co tam lekarze, wiara w kogoś, kogo nikt niewidział cię uzdrowi oczywiście : /

K**** czy ty widzisz co ja piszę. Dajmy na to człowiek umiera i nie ma szans na przeżycie, lekarze nic nie robią i człowiek zostaje uzdrowiony? I to jest na pewno w 100% racja lekarzy, bo przecież "tak wiele zrobili". 

Edytowano przez Sosna
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu Hi, I'm Uzi, Wanna Play? napisał:

 

Kościół nam wmawia że Bóg i Jezus istnieją

 

Akurat Jezus jest postacią historyczną, o czym wspominają także teksty niechrześcijańskie. 

 

31 minut temu Hi, I'm Uzi, Wanna Play? napisał:

wiara w kogoś, kogo nikt niewidział cię uzdrowi

Fal grawitacyjnych, promieniowania podczerwonego, powietrza, próżni i twojego ogarnięcia również nikt nie widział, a jednak wierzysz, że istnieją.

  • +1 7
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu GoForGold napisał:

 

 

Fal grawitacyjnych, promieniowania podczerwonego, powietrza, próżni i twojego ogarnięcia również nikt nie widział, a jednak wierzysz, że istnieją.

Ja powietrze widuję codziennie rano, ale ja mieszkam na Śląsku

  • +1 7
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misie drogie, ale proszę nie offtopować. I przypominam, że innowierstwo i ateizm nie są herezją, tylko czymś zupełnie innym.

 

A co do wiary i uzdrawiania - pomijając ewentualną ingerencję boską, to placebo potrafi wiele zdziałać. Więc wiara nie zaszkodzi, a może nawet i pomoże :rainderp: 

  • +1 6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu Pixelator napisał:

Żebyście się nie kłócili, postanowiłem że dam wan temat. Mianowicie pogodzenie wiary z nauką. Uwarzam, że jedyne aspekty nauki które nie są do pogodzenia z kościołem, to historia i ewolucja.

Ewolucja - zgadzam się. A co do historii... Możesz podać jakieś konkretne przykłady? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Ja też dorzucę swoje trzy grosze. Ja to w zasadzie nie wierzę (ale czasem zostaję zmuszony do pójścia do kościoła) i biblia jest tak pełna dziur logicznych, potocznie zwanych "metaforami". Więc gdyby je zebrać wszystkie razem, powstałaby CZARNA DZIURA LOGIKI. Ale bez jaj, to całe sugerowanie (Jezus istnieje itp.), czasami naprawdę potrafi natruć tyłka.

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...