Skocz do zawartości

[Wywiad] Tarreth


BiP

Recommended Posts

Witamy ponownie, dzisiejszy wywiad jest przeprowadzony z jednym z pierwszych Administratorów założycieli tego forum. Jest nim Tarreth, dobrze znany starym użytkownikom :bronies:

BiP, Triste, Zandi.

 

1. Masz jedno życzenie do spełnienia. Jakie to życzenie?

Zaczynacie z grubej rury. Mam wiele życzeń, ale to najważniejsze to chyba założyć rodzinę. Ewentualnie umrzeć, jako bohater. Nie jestem człowiekiem o nie wiadomo jakich celach. Chcę być po prostu zapamiętany. Jeśli nie przez własne dzieci, wnuki i prawnuki, to przez obcych ludzi, za których oddałem życie.

 

2. Jaka jest najzabawniejsza rzecz, w jaką wierzyłeś jako dziecko?

Wierzyłem w ludzi. Chyba wszyscy przez to przechodziliśmy, bądź przechodzić będziemy.

 

3. O czym najbardziej lubisz rozmawiać, na jakie tematy mógłbyś dyskutować godzinami?

Całe forum chyba pamięta, jak całymi dniami potrafiłem rozmawiać o Warhammer 40k. Nadal potrafię, z tym, że teraz bardziej, jako słuchacz. W uniwersum wiele się zmieniło, a ja nie jestem na bieżąco. Poza tym historia, może jakiś film. Niestety, bywam monotematyczny.

 

4. Zdajesz sobie sprawę z tego, że Moderatorzy Globalni (dawniej inkwizycja) nie jest zbyt szanowaną funkcją? Ba, należy do jednej z nienawidzonych przez użytkowników. Co sądziłeś o tej funkcji gdy byłeś userem? Czy miałeś z nią problemy?

TAK. Prosta sprawa: Z jednej strony niektórym sodówka uderzała do głowy, a z drugiej strony miałem chmarę dzieci 4chana, gdzie wszystko było dozwolone. Nie da się tego wypośrodkować i wiecznie komuś coś nie pasowało. A obie strony posiadały złotoustych, którzy pięknie mówili i pięknie się ich słuchało.

 

5. Co sądzisz o CMC? Która z nich jest twoją ulubioną i jakie odczucia budzą u Ciebie odcinki z nimi?

Ciekawe przemieszanie pytań. Tutaj na poważnie, a tu nagle kuce. No, ale dobrze... W fandomie nie jestem, kuce mnie już nie interesują i pytań z nimi związanych będę raczej unikał. Chociaż nie wszystkich. Sweetie Belle.

Spoiler

HAbvJml.gif

 

6. Czy lubisz poprzednie wersje MLP?

Nigdy nie oglądałem. Wychowany byłem w czasach, kiedy takie rzeczy były "dla tych gupich dziewczyn" - za smarkaty byłem.

 

7. A czy są na forum osoby które chciałbyś spotkać w realu?

Arjen, Kirara, Soczek i Yay. Chyba tylko ich mi do szczęścia brakuje.

 

8. Chciałbyś wrócić do okresu dzieciństwa?

Nie masz nawet pojęcia, jak.

 

9. Wyobraź sobie, że możesz zmienić jedną rzecz na świecie. Co by to było?

Żądza pieniądza i władzy. Jest to potrzebne, jednak żądza niszczy ludzi. I kraje.

 

10. Czy gdyby kucyki z MLP były prawdziwe, to jak byś zareagował na to że któryś z nich puka do twoich drzwi?

Bez komentarza.

 

11. Jesteś optymistą, pesymistą czy realistą?

Nie ma pesymizmu. Jest optymizm i realizm. Pesymizm zakłada, że może być gorzej. To samo zakłada życie, realia tego świata. Jestem realistą.

 

12. Jakie tematy na forum lubisz najbardziej, zabawy, quizy, dyskusje, galerie, itd?

Nie było mnie tam od lat.

 

13. Jak spędzasz wolny czas?

Zabijam czas rozmawiając ze znajomymi na skype/discordzie (niektóre osoby nawet z forum, czy fandomu!) i gram. Zawsze jednak chętnie wyjdę z kimś na miasto.

 

14. Jak dowiedziałeś się o serialu i forum?

Ja STWORZYŁEM to forum. Cóż, nie dosłownie, bowiem moje zdolności w tworzeniu stron internetowych są równe zeru, jednak jego ukształtowanie, pierwotna filozofia i ogólny sposób życia, jaki starałem się tam utrzymać przez ten czas były moim zamysłem. O serialu dowiedziałem się z polskiego forum League of Legends. Tam zresztą się wszystko zaczęło.

 

15. Czy pamiętasz jakąś zabawną sytuację z początków swojej kariery jako AV?

Odpowiedzi Hulkretha. Z pewnością ktoś je gdzieś znajdzie na forum, jeśli jest zainteresowany.

 

16. Skąd w ogóle taki nick?

Pierwotnie miał byś to Tar'reth, jednak system tworzenia nicków w World of warcraft nie był tak rozwinięty. To imię mojego orka wojownika. Świetna postać do Roleplay. Podstarzały zrzęda, z upośledzonymi umiejętnościami socjalnymi. Typowy trep.

 

17. Co sądzisz obecnie o fandomie?

Zastanawia mnie tylko czy potrzebuje respiratora, by jeszcze żyć.

 

18. Jakbyś rozmawiał z osobą która jest anty brony?

Po prostu nie poruszałbym tego tematu. Po co wdawać się w niepotrzebną kłótnie?

 

19. Za jakim userem najbardziej tęsknisz?

Pytanie jest równie głupie, jak spytać ojca "Za którym swoim dzieckiem tęsknisz najbardziej?". Odpowiedź jest prosta: Za każdym, nawet najbardziej skiśniętym, doprowadzającym mnie do białej gorączki lewakiem tęsknię tak samo. Ci ludzie byli moją drugą rodziną. Nadal są, nawet jeśli wolę tego miejsca unikać.

 

20. Jak widzisz przyszłość forum?

"Wszystko, co ma początek ma też swój koniec." - Agent Smith.

 

21. Chciałbyś wrócić do początku istnienia forum?

I tak i nie. Ciężko na to odpowiedzieć. To były ciężkie, acz piękne czasy, dobrze je wspominam, mimo że życie mnie nie rozpieszczało. Z drugiej jednak strony nie chciałbym przechodzić przez wszystkie te problemy jeszcze raz.

 

22. Jakie masz plany na najbliższą przyszłość?

To zachowam dla siebie.

 

23. Nadal czujesz się częścią fandomu?

Od chyba 4 lat nie.

 

24. Rozważałeś może powrót na forum (na stałe)?

Wiesz, że myślałem o tym dość często? To jednak by porobiło więcej złego, niż dobrego. Zacząłbym się rządzić nawet bez kolorku, marudzić, jak to "Za moich czasów", etc. Po co? Dobrze mi z tym, że jestem żywą legendą w historii forum, tym metaforycznym Imperatorem na Złotym Tronie.

 

25. Czy nadal oglądasz serial?

Nie.

 

26. Czy praca jako Admin i Opiekun bywała stresująca?

Jak jasny szlag. Mówiłem o tym wcześniej - starałem się wszystkim dogodzić. Najpierw byłem ja i Lukiner: Admini socjalni. Nas sprawy techniczne nie interesowały. My byliśmy dla użytkowników. Lukiner był twardą ręką prawa, a ja tym dobrodusznym wujaszkiem Tarrethem, który pogłaskał, dał lekcje na przyszłość. Gdy Lukiner zniknął, musiałem być i jednym i drugim, co lekko mówiąc było niewykonalne. I im większy stres, tym twardszą ręką zaczynałem rządzić. Miałem po prostu dość tego wszechogarniającego syfu. I tak zostało. Byłem ten dyktator, Imperator forum w złotej zbroi z armią Inkwizycji do palenia heretyków. Przybył Arjen i on został dobrotliwym wujaszkiem.

 

27. Czy twój nick coś oznacza?

Kompletnie nic. Chociaż... Pewien użytkownik kiedyś uznał, że Tarreth to nie osoba, a organizacja, sekta, kult. Był o tym piękny post na forum. Popytajcie starszych użytkowników na ten temat.

 

28. Co ci się najbardziej podoba na forum, a co najmniej?

Bez komentarza.

 

29. Powiedz proszę, udzielasz się w fandomie: rysujesz, piszesz opowiadania, tworzysz muzykę etc? 

Nie.

 

30. Byłeś już na jakimś meecie? Jeśli nie, to czy planujesz?

W swojej złotej erze byłem wszędzie i wszyscy mnie szukali. Teraz, jak się domyślasz nie.

 

31. Jaką postać z serialu lubisz najbardziej?

Celestia. I uwielbiałem, jak wszyscy wdawali się ze mną w dyskusję, jaka to ona nie jest be, bo mary sue, bo troll, etc. Troll etc? Wytwór fandomu. Proszę pokazać jeden dowód na bycie trollem. Mary sue? Nie była w stanie sama pokonać ani swojej siostry, ani królowej robali. Obżerała się ciastem PRAWIE tak brutalnie, jak ja. To jest mary sue?

 

32. Jaka jest twoim zdaniem największa zaleta i wada serialu?

Prosta i przyjemna dla oka kreska i postaci. Wada? Timeline nie trzymający się kupy, plot z dziurami wielkimi, jak krater wulkanu, robienie z tego tasiemca nie wiadomo po jaką cholerę.

 

33. Czy masz jakieś hobby? Jeśli tak, to jakie?

Kiedyś rysowałem. Dużo. Gdzieś może jest jeszcze temat z moimi rysunkami i linkiem do deviantarta. Od trzech lat jednak nie rysuję

 

34. Jak reagujesz na osoby które śmieją się z twojej pasji/hobby?

Nie spotkałem takich. Gdyby nawet, to co mnie ich zdanie? To moje hobby, mój czas, moja rozrywka.

 

35. Wiele osób ukrywa zainteresowanie serialem. Czy twoi najbliżsi wiedzą, że go oglądasz? A jeśli tak, to jak na to reagują?

Wiedzieli. Przyjęli do wiadomości i... tyle. Ani nie było to wypominane, ani nic. Jedni oglądali Trudne Sprawy, inni CSI, ja oglądałem kuce.

 

36. Czy przed MLP udzielałeś się w jakieś grupie?

Niezbyt. Nigdy nigdzie nie zdobyłem takich tytułów i honorów, jakie z MLP.

 

37. Jaka jest twoja ulubiona książka?

"Sztuka Wojny" Sun Tzu.

 

38. Jaki jest twój ulubiony film?

To już trudne. "Piękna i Bestia" - ponadczasowy przekaz i będąc szczerym, była to pierwsza baśń, jaką w życiu poznałem. Byłem wtedy jeszcze w żłobku!

 

39. Jaki jest twój ulubiony zespół/wykonawca?

Wszystko, co jest muzyką symfoniczną - klasyka, tudzież nowoczesna. Two Steps From Hell, Hans Zimmer, Audiomachine i wiele, wiele innych. Polecam.

 

40. Czy oprócz MLP oglądasz jakieś inne seriale?

Seriale o superbohaterach Marvela, DC... Ostatnio Samuraj Jack doszedł. Nowy, piąty sezon.

 

Dziękujemy za szybkie udzielenie odpowiedzi i życzymy powodzenia :cmc:

Jeśli macie jakieś uwagi, czy pomysły dotyczące wywiadu, to podzielcie się nimi tutaj, lub w "Sugestiach" :bronies: Mamy jednak nadzieję, że starzy użytkownicy dowiedzieli się czegoś nowego o jednym z założycieli, a nowi przynajmniej mają okazję go poznać..

  • +1 7
  • DEJ! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam parę zastrzeżeń:

1) Nie wiem na jakiej zasadzie przeprowadzaliście wywiad, ale pytania na które znana jest odpowiedź z góry, znaczy z poprzednich odpowiedzi, są i tak zadawane.

2) Jak można nie odpowiadać na pytania zadane przez CMC :fluttercry2:

12 godziny temu BiP napisał:

Ciekawe przemieszanie pytań.

To jest idealne podsumowanie całego tego wywiadu :v 

 

Mnie bardziej ciekawią trochę inne sprawy niż były poruszane:

1) Co skłoniło Cię do założenia forum?

2) Czy tworzenie go było trudne?

3) Po jakim czasie, od momentu założenia, można było mówić, że forum "żyje"?

O takie rzeczy trzeba było pytać, a nie jakieś zdublowane pytania z poprzednich wywiadów, których odpowiedzi nie są zbyt satysfakcjonujące.

Na forum jest dużo osób "nowych" (<3 lata na forum to osoba w sumie nowa ...) które nie mają pojęcia jak to się stało, że takie forum powstało i może chcą się dowiedzieć czegoś więcej. Także ja oczekuję, albo części 2 albo odpowiedzi na te moje pytania od kogoś innego, ale wystarczająco kompetentnego.

Żeby nie było, że tu jakiś hejt stosuję czy inne cuś, wywiad jest dobry, ładnie napisany. Tak trzymać! (tylko lepiej :drurrp:)

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...