Skocz do zawartości

Murder One [Violence][Human][Slice of Life][One shot][Alternate Universe][Eaglecrest]


Recommended Posts

Dzień dobry!

 

Pewnego dnia naszło mnie na pisanie i popełniłem coś podobnego jako one shot. Historia jest zasadniczo kompletna, ale może się pojawić znaczna ilość pytań typu: "A komu to potrzebne? A dlaczego?". Pomimo, że na końcu fanfika zamieściłem fragment mający naświetlić kilka spraw, to niektóre kwestie pozostają otwarte i czytelnik może się ich jedynie domyślać, co nie jest niczym dziwnym, ponieważ jest to intencją autora.

 

Istnieje spora możliwość, że zostaną dodane kolejne one shoty z tagiem [Eaglecrest] będą one powiązane z fanfikiem zamieszczonym poniżej, ale będzie je można czytać osobno. Chronologicznie będą one wypadały przed lub po wydarzeniach w Murder One. Zawsze będę to dokładnie określał w opisie.

 

Z racji tego, iż nie mogę określić czy kolejne one shoty faktycznie powstaną, zamieszczam jedynie poniższy. Jeśli wypuszczę w przyszłości przynajmniej dwa kolejne, to bardzo prawdopodobne, że wrzucę je w jeden temat jako serię.

 

Zapraszam do czytania z nadzieją, że nie wywróci Wam wnętrzności.

 

Czy jest możliwe, aby pojawienie się obcej istoty w świecie Equestrii, Gryfonii, Kryształowego Królestwa i innych państw, mogło wpłynąć nie tylko na samą istotę czy kucyki, które spotka na swej drodze, ale również na wygląd całego kontynentu? Młoda dziewczyna, która ponad sto lat wcześniej pojawiła się znikąd u południowych granic Equestrii, zdaje się być nie tyle ewenementem biologicznym, co mało znaczącą postacią, z którą nie liczą się nawet zwykli Equestrianie. Od ostatniej, zakończonej pełnym sukcesem operacji, mija kilka lat. Młoda kobieta przyjeżdża do Canterlotu...

 

Murder One

Edytowano przez The Lord High Protector
  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Do przeczytania fanfika skłonił mnie brak komentarzy.

 

Akurat w momencie, gdy (pod silnym wpływem gier z serii Hearts of Iron) zastanawiałem się, czy i jak niewielki naród byłby w stanie stworzyć potężne imperium, znalazłem tego fanfika.

 

Ciekawy świat stworzyłeś i ciekawie go ukazałeś. Pochwała należy się przede wszystkim za silny wątek wywiadowczo-spiskowy. Zdecydowanie za rzadko widujemy w fanfikach działanie państw i ich instytucji oraz politykę międzynarodową. Zwłaszcza w sytuacji, gdy wśród dawnych potęg pojawia się nowe państwo, niewielkie, ale wybitnie zaawansowane technicznie i silnie uprzemysłowione.

 

Plus też za świetny opis sceny akcji w canterlockim zamku.

 

Spoiler

Kilka wątków sprawia wrażenie niedokończonych, w tym przyprawienie Ceśce męża i pochodzenie królowej Slipstream (jest człowiekiem, ale ma kły i szpony oraz liczy sobie ponad sto lat, ale jednocześnie wrzuca wszędzie nawiązania z naszego świata...), więc mam nadzieję, że zdecydujesz się tę serię kontynuować, bo chętnie poznałbym dalszy ciąg.

 

Ocena ogólna: polecam/10.

Edytowano przez psoras
  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...