Skocz do zawartości

[Konkurs] Wiosenny Konkurs Literacki


D.E.F.S

Recommended Posts

Witajcie moi drodzy. Dołączyłem do fandomu osiemnastego kwietnia 2012. A więc nieuchronnie zbliża się moja piąta rocznica. Z tej właśnie okazji i z okazji trwającej wiosny, ponownie przygotowałem dla was konkurs z nagrodami.

 

Temat przewodni : Alicorny i Wiosna. Opowiadanie ma być wiosenną przygodą jednej z Księżniczek. Resztę zostawiam już waszej wyobraźni. Warunek jest prosty, Podczas oceniania ja i pozostała dwójka jurorów musimy poczuć wiosnę :) 

 

Jeśli już mowa o Jury to ponownie na pokładzie jest pan Zodiak. Osoba z dużym doświadczeniem konkursowym. Gorąco witam też na pokładzie drugiego jurora. Miłośniczka zwierząt wodnych, najpopularniejsza forumowa Zeberka Cahan. :) Na własnej skórze przekonałem się o jej wysokiej kompetencji. 

 

 

 

 

 

A teraz kilka zasad,które warto przeczytać 

 

1. Limit słów - maksymalnie 1500

2. Termin oddawania prac - 23:59:59 07.05.2017

3. Opowiadania muszą być w klimacie MLP

4. Formatem obowiązującym jest wysyłanie linków do google docs w których będą prace. 1 link = 1 fanfik. Przypominam, że po opublikowaniu opowiadania nie można dokonywać w nim żadnych zmian, dlatego proszę o wyłączenie opcji komentowania/edycji aż do ogłoszenia wyników. Jednocześnie prace można publikować w dziale po zakończeniu terminu ich wysyłania, ale przed ogłoszeniem wyników.

5. Tagi - dowolne, zarówno w liczbie jak i w rodzaju (z wyłączeniem gore/clop). Przypominam, iż tu w konkursie, nie trzeba umieszczać tagów obowiązkowych - one wchodzą dopiero przy normalnej publikacji.

6. Możemy oddać jedno opowiadane.

7. Główna bohaterka musi być jedną z pięciu Księżniczek. (Celestia, Luna, Cadence, Fluffy Heart, Twilight Sparkle)

8. Prace które przekroczą limit słów, będą zawierać elementy gore/clop, zostaną poddane korekcie przez osoby trzecie lub zostaną wysłane po terminie podlegają natychmiastowej i nieodwołalnej dyskwalifikacji.

9. Trzy najlepsze opowiadania zostaną nagrodzone upominkami MLP.

10. Bohaterka zwycięzkiego fica, zostanie ogłoszona "Księżniczką Wiosny"

11. Najlepsze opowiadanie otrzyma swój sequel mojego autorstwa.

12. Skład Jury: Cahan, Zodiak, Darth Evill

13. Przystępując do konkursu, uczestnicy w całości akceptują powyższe postanowienia.

 

W razie jakichkolwiek wątpliwości, proszę zadawać pytania w tym temacie. Postaramy się odpowiedzieć jak najprędzej.

 

Edytowano przez Darth Evill (Fire Sky)
  • +1 8
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu Ravik napisał:

Ja mam pytanie, sir.

 

Sprawdzanie czy limit słów nie został przekroczony odbędzie za pomocą worda czy docsa (dobrze byłoby wiedzieć gdzie sprawdzać)

Dobre pytanie. Szczerze mówiąc nie myślałem o tym. Wydaje się, że skorzystamy z Docsa. :)

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość BrainDev
2 godziny temu Catniss napisał:

Ten uczuć, kiedy wchodzisz na forum po raz pierwszy od dłuższego czasu i widzisz konkurs literacki, kończący się jutro *płacz*

 

@BrainDev - ładnie, ładnie napisałeś, gratki  :bronies:

A dziękuję bardzo :bronies:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam iż do zakończenia konkursu zostały dokładnie 24 godziny. To wciąż sporo czasu i jak pisała Cahan

7 godzin temu Cahan napisał:

Pisać, miśki. Mój rekord to 2 fanfiki w 14 minut, dacie radę :badass: 

A więc jeszcze raz gorąco zachęcam do pisania i rozwijania swojej kreatywności :3

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niniejszym oznajmiam iż "Wiosenny Konkurs" dobiegł końca. Serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom. Osobiście wybrałem już swojego faworyta, lecz na oficjalne wyniki i recenzje trzeba jeszcze chwilę poczekać. Dokonamy wszelkich starań aby oceny i recenzje pojawiły się w miarę bliskim terminie.

 

Dwa konkursy mamy już za sobą. Kolejny pojawi się już niebawem :3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Napisano (edytowany)

Witajcie moi drodzy. Nadszedł wyczekiwany przez was moment. 

Jest to bowiem moment ogłoszenia wyników.

Na początek chciałbym wam serdecznie podziękować za udział

To zaszczyt móc ujrzeć nowe, rodzące się i kiełkujące talenty pisarskie

 

A więc oto lista:

Miejsce I : BrainDev

Miejsce II : Kacpi

Miejsce III : darkblodpony

 

Wszyscy uczestnicy zostaną nagrodzeni upominkami MLP.

W tej sprawie skontaktuję się z wami poprzez prywatne wiadomości.

 

Miejsce pierwsze zajął BrainDev, więc zgodnie z regulaminem to właśnie jego opowiadanie otrzyma Sequel.

Księżniczka Twilight Sparkle otrzymuje tytuł "Księżniczki Wiosny"

 

Poniżej opinie, oceny i recenzje

 

 

Wyniki - Cahan

Wyniki - Zodiak

Wyniki - Darth Evill

 

Edytowano przez Darth Evill (Fire Sky)
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu Darth Evill (Fire Sky) napisał:

 

Wszyscy uczestnicy zostaną nagrodzeni upominkami MLP.

W tej sprawie skontaktuję się z wami poprzez prywatne wiadomości.

 

Jeśli o mnie chodzi to chciałbym zrezygnować z nagrody. Moje opowiadanie okazało się słabe i najzwyczajniej w świecie głupio mi otrzymać za nie jakąś gratyfikacje.

Przy okazji gratuluję zwycięzcy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje dla uczestników~
Cóż, @Kacpi, nie do końca rozumiem dlaczego miałbyś rezygnować z nagrody, toć biorąc udział wziąłeś chyba pod uwagę, że Twoje opowiadanie może zająć miejsce na podium ^^ 
No ale to Twoja decyzja.
Swoją drogą, mam nadzieję, że uczestnicy nie zniechęcą się ocenami jurorów, które chociaż sprawiają wrażenie surowych, są w pełni trafne (przynajmniej według mnie). Liczę, że rady jury wezmą sobie do serca i będą się starali szlifować swój warsztat pisarski, bo jeśli pisanie naprawdę sprawia wam przyjemność, to myślę, że warto. 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kruczek Jedno znaleźć się na podium, a drugie napisać coś zadowalającego. Tutaj mogłem oddać niemal pusty dokument zawierający jedynie jedno zadanie opowiadania oraz podpis i też skończyłbym w trójce, ale oczywiście wykazałem to minimum zaangażowania i coś napisałem. Niestety to z czym się zgłosiłem do konkursu było słabe, ze średnią ocen 4/10, więc raczej nie daje mi podstaw do dumnego powiedzenia samemu sobie, że na nagrodę zasłużyłem.

 

Mogę to porównać do sytuacji która miała miejsce w 2005 roku w USA podczas zawodów Formuły 1, kiedy to do wyścigu przystąpiło z około dwudziestu uprawnionych kierowców jedynie sześciu, z których to aż czterech było najsłabszych w stawce i w normalnych warunkach mogli tylko pomarzyć o jakimś sensownym miejscu. No i jak nie trudno się domyśleć do jednego z nich uśmiechnęło się szczęście i uzupełnił podium. Regulaminowo wszystko było w porządku i nie było podstaw aby cokolwiek anulować. Zawody się odbyły, zawodnicy na podium otrzymali puchary, protokół został spisany i wysłany do centrali, ale co z tego skoro poziom wyścigu był w najlepszym przypadku marny, a niemal każdy obecny tego dnia na torze zdawały się mówić: "Chodźmy już do domu i zapomnijmy o tym". Jedynym radującym się tego dnia był ten jeden szczęśliwiec, który ze sporą stratą do lidera dojechał na trzecim miejscu zdobywając dla siebie pierwsze historyczne podium.

 

Zatem, czy mam się cieszyć? Oczywiście, że tak! Skończyłem w końcu na drugim miejscu, co patrząc jedynie na wynik końcowy jest dla mnie najlepszym wynikiem, ale z drugiej strony, po recenzjach można dojść do wniosku, że się raczej nie popisałem. Wrócę na chwilę jeszcze do mojego porównania z wyścigiem F1. Jeżeli ktoś bez zagłębienia się w temat spojrzy jedynie na klasyfikację podium pomyśli sobie: "Wow... szkoda, że tego nie widziałem. Co się musiało dziać, że ten kierowca był tak wysoko?" Przez co żyje w błędzie, że ten zawodnik w zawodach najwyższej rangi, w stawce z silnymi zawodnikami osiągnął zasłużony sukces. Dopiero znając wszystkie fakty można wyciągać wnioski, a mój wniosek jest taki, że jakościowo na przebywanie w blasku glorii i chwały, wynikającej z wysokiej pozycji końcowej, nie zasługuję.

 

Edytowano przez Kacpi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak: nie zniechęcać się. Tylko pisać, pisać i pracować nad sobą. A co do konkursu - może wielu się zdziwi, ale ja naprawdę doceniam aktywność i chęci. Tak to już w życiu bywa, że się coś czasem nie uda. Powiem też, że w konkursach tak samo oceniam starych wyjadaczy jak i nowicjuszy. A oceniam ostro. 

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...