Skocz do zawartości

[ANKIETA] Zostawić ujemna reputację?


Siper

Czy ujemna reputacja powinna zostać wyłączona?  

94 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy ujemna reputacja powinna zostać wyłączona?

    • Tak, WYŁĄCZYĆ
      38
    • Nie, ZOSTAWIĆ
      56

Ankieta jest zamknięta na nowe głosy


Recommended Posts

6 minut temu The Silver Cheese napisał:

@Siper zmodyfikuj odpowiedź "Tak" na to co dał @GoForGold - to byłoby wtedy fair.

 

"Tak" w tej ankiecie akurat oznacza, że ujemne repki mają zostać wyłączone.

To pytanie w ankiecie trochę dziwnie jest zadane, bo ja z początku zaznaczyłem właśnie "tak", gdzie intencją moją było, aby ów repki zostały, a z pytania wynikałoby, że chciałem, aby te repki usunięto :v

  • +1 3
Link do komentarza
11 godzin temu GoForGold napisał:

Byłoby dobrze, gdyby została, jednak z lekką modyfikacją - powiadomieniem o otrzymaniu negatywnej, tak samo jak w przypadku pozytywnej.

 Jestem za usunięciem... Chyba że... Ja bym dodaj jeszcze konieczność uzasadnienia... oddania takiego a nie innego głosu. Tak jak z epikiem i legendary w fanfikach... W końcu zawsze można zacytować fragment który nam się nie podobał w takim komentarzu :)

 

W innym wypadku, byłbym za ich całkowitym usunięciem.

Edytowano przez Accurate Accu Memory
  • +1 4
Link do komentarza

http://i.imgur.com/jJWnlXn.png

 

Jak widać - bardzo kontrowersyjna, obraźliwa wypowiedź, która zasłużyła na -2 do reputacji. Oczywiście piszę to w bardzo, bardzo sarkastycznym tonie... Wybrałam "Tak". Co prawda można kombinować z tym, że przy reputacji ujemnej powinno się umieszczać powód dla którego się ją daje, ale wąpię by działało to na dłuższą metę. Ludziom w naszej wypowiedzi może nie przypasować cokolwiek, i zgaduję, że nikt w tym nie będzie widział problemu, dopóki powód dla którego minus został przyznany będzie odpowiednio sformułowamy. Minus za byle co, ale powód odpowiednio sformułowany, coś komuś nie przypasowało, ma prawo, więc minus zostaje, nie ważne, że został przyznany za coś, o co nawet dzieci w piaskownicy nie potrafiłyby się obrazić. Taaa... Sorry, na tym forum są momentami takie cyrki, że taki scenariusz wydaje mi się aż nazbyt prawdopodobny.

 

Przy okazji - nazwa i treść ankiety trochę się ze sobą nie kleją. Jeśli patrzeć na nazwę, to odpowiedź "Tak" jest za pozostawieniem ujemnej reputacji, a "Nie" jest za jej usunięciem. Za to z treści ankiety można wywnioskować, że odpowiedź "Tak" jest za usunięciem, a "Niie" za pozostawieniem. Myślę, że dobrym pomysłem byłoby tak to wszystko sformułować, by nie było niepotrzebnego bałaganu. Ja zagłosowałam na "Tak" patrząc na treść ankiety, ale niektórzy mogą zagłosować na "Tak" patrząc na nazwę tematu. Wiem, trzeba czytać i w ogóle, ale może to doprowadzić do pewnych nieporozumień w wynikach.

 

Wiem, może uwaga niepotrzebna, ale wolę napisać, tak dla pewności. :P

  • +1 3
Link do komentarza
7 godzin temu Socks Chaser napisał:

Minus za byle co, ale powód odpowiednio sformułowany, coś komuś nie przypasowało, ma prawo, więc minus zostaje, nie ważne, że został przyznany za coś, o co nawet dzieci w piaskownicy nie potrafiłyby się obrazić.

Plusy też są za byle co. Często i gęsto za: "lubię go/ją, niech ma". Minusy są po prostu bardziej dostrzegalne, zwraca się na nie większą uwagę. Ot coś w rodzaju:

- dostajesz cukierka za byle co - dzięki :rarityexcited:

- zabiorą ci cukierka za byle co - ej! Za co? Tłumacz się! :madtwilight:

 

Kilka razy pisano o tym, że aby wprowadzić powiadomienia dla "minusów" trzeba by zresetować "repki". Wszyscy straciliby wszystkie "tazo". Wtedy to byłby płacz. A skoro nie da się wprowadzić powiadomień bez jakichkolwiek konsekwencji to lepiej w ogóle wyrzucić "minusy". 

  • +1 5
Link do komentarza

Dopiero czytając wasze komentarze zauważyłem, że ankieta wygląda tak jakby była przeprowadzona przez Erdogana.

Mam wrażenie, że @Siper specjalnie tak ją napisał by więcej osób zagłosowało za usunięciem ujemnych reputacji.

Niedopatrzenie czy celowa manipulacja?

 

Według mnie powinny zostać, bo zamiast dwóch kategorii: "fajne, dam repkę" i "to nie zasługuje na repkę", dochodzi jeszcze trzecia: "to jest tak złe, że zasługuje na ujemną". Wystarczy tylko dorobić powiadomienie otrzymania ujemnej i będzie dobrze. (ja jeden z moich postów dostał -4, to skłoniło mnie do zastanowienia dlaczego i po chwilowym namyśle usunąłem go, bo rzeczywiście nie był zbyt mądry).

Edytowano przez Miszcz Tencz
  • +1 1
Link do komentarza

@Miszcz Tencz

Ja nie doszukiwałbym się tutaj jakichś wymyślnych manipulacji. Po prostu należy czytać pytania i ze zrozumieniem na nie odpowiadać ;)

 

Co do tematu - zagłosowałem na "tak", co jest zgodne z moim stanowiskiem, o którym pisałem w Księdze Wniosków i Zażaleń. W skrócie, dobrze było jak było, obawiam się, że ta moc będzie nadużywana. Niemniej, uszanuję werdykt większości. Póki co prowadzi opcja "nie", toteż mam pewną propozycję, jeżeli tenże trend się utrzyma. Nie wiem czy ktoś już wcześniej o tym pisał, ale co gdyby wyświetlać dodatnie i ujemne repki osobno? Np. zamiast "-2", wyświetlać osobno "+4 -6". Zamiast "+3", wyświetlać "+5 -2". Taki mechanizm funkcjonuje bodaj na Wirtualnej Polsce. O ile oczywiście jest to możliwe, opowiadałbym się za takim rozwiązaniem, jeżeli już miałaby zostać wprowadzona ujemna reputacja.

 

Dziękuję, pozdrawiam :D

  • +1 7
Link do komentarza
6 godzin temu Triste Cordis napisał:

Plusy też są za byle co. Często i gęsto za: "lubię go/ją, niech ma". Minusy są po prostu bardziej dostrzegalne, zwraca się na nie większą uwagę. Ot coś w rodzaju:

- dostajesz cukierka za byle co - dzięki :rarityexcited:

- zabiorą ci cukierka za byle co - ej! Za co? Tłumacz się! :madtwilight:

 

Kilka razy pisano o tym, że aby wprowadzić powiadomienia dla "minusów" trzeba by zresetować "repki". Wszyscy straciliby wszystkie "tazo". Wtedy to byłby płacz. A skoro nie da się wprowadzić powiadomień bez jakichkolwiek konsekwencji to lepiej w ogóle wyrzucić "minusy". 

 

Tak, plusy są też za byle co, i tak być nie powinno. Nie zmienia to jednak faktu, że same plusy działają... lepiej. Hoffman jakiś czas temu, w Księdze wniosków i zażaleń, napisał, że plusy spełniają swoją rolę. Jak ktoś jest lubiany itp. to ma plusów dużo, jak nielubiany to ma ich mniej. Wciąż jednak mała liczba reputacji, ale reputacji dodatniej, jest lepsza od czerwonych, brzydkich, paskudnych minusów. Kiedyś grając w pewną grę MMORPG siedziałam trochę na forum, i tam gracze mający ujemną reputację bardzo rzadko wzbudzali sympatię. Ujemna reputacja może skutecznie odstraszać od użytkownika, przez co skreślamy go już na początku.

 

Poza tym, jak widać na screenie który dałam w poprzednim poście, reputację ujemną można dostać nawet za żartobliwą odpowiedź na jakieś pytanie, więc...

 

 

W ogóle to trochę nie rozumiem Wiele osób głosuje na "Nie", chcą pozostawić ujemną reputację. Ale ta ujemna reputacja przecież nie będzie działać jak powinna. Wprowadzenie powiadomień o przyznaniu ujemnej reputacji wiąże się z koniecznością wyzerowania reputacji wszystkich użytkowników. Na innych forach ludzie by powiedzieli "Nie działa w 100%, do kosza", za to na MLPPolska ludzie chcą trzymać coś, co nawet nie spełnia tego, co spełniać powinno. Wiem, zaraz będzie, ż MLPPolska to nie są "inne fora", ale kurde, to tak jakby w szkole był mały gnojek co dostaje same jedynki, matka mu mówi "Twoi koledzy mają piątki", a on na to "Ale ja nie jestem moimi kolegami!". Krótko - MLPPolska może iść inną drogą niż inne kucykowe fora np. zagraniczne, ale nie usprawiedliwia to implementowania funkcji, które nie spełniają w pełni swojego zadania, są zepsute. Ujemna reputacja jest i będzie zepsuta, no chyba, że załatwi się ogólne wyzerowanie reputacji wszystkim użytkownikom, a to nie każdemu będzie na rękę. Ujemna reputacja była zepsuta od początku, a zepsute rzeczy albo są poprawiane, albo lądują w koszu. A ujemna reputacja poprawiona być nie może, a nawet jeśli, to wciąż pozostaje parę kwestii które według mnie ją skreślają.

 

 

W ogóle... sama nazwa tematu i pytanie zawarte w ankiecie się ze sobą nie kleją. Ja wybrałam "Tak" w znaczeniu takim, że chcę by reputacja ujemna została wyłączona, patrzyłam na pytanie w ankiecie. Ale jeśli patrzeć na nazwę tematu to wychodzi na to, że jestem za tym, by ujemna reputacja została. Może to prowadzić do różnych błędów np. ktoś głosuje na "Nie" patrząc na nazwę tematu, nie chce ujemnej reputacji, a według ankiety jest tak, jakby był za tym by ujemna reputacja została. Serio, weźcie to jakoś sformułujcie porządnie, bo już sama nie wiem, czy głosowałam dobrze, czy źle.

 

 

I cholera, no smuci mnie fakt, że większość jest za tym, by tak zepsuta funkcja została zaimplementowana na stałe. Wciąż mam jednak cichą nadzieję, że jest choć parę osób które zagłosowały na "Nie" dlatego, że mają zdanie "Ujemna reputacja powinna zostać pozostawiona, ale musi zostać poprawiona, w innym wypadku nie ma racji bytu", lub dlatego, że zmylił je tytuł i pytanie z ankiety. Boję się jednak, że będzie to miało małe znaczenie, lub że się mylę i wszystkie te głosy zostały przyznane przez użytkowników świadomie...

 

Takie cyrki tylko tutaj...

  • +1 1
  • Nie lubię 4
Link do komentarza
7 godzin temu Triste Cordis napisał:

Kilka razy pisano o tym, że aby wprowadzić powiadomienia dla "minusów" trzeba by zresetować "repki".

Ale dlaczego taki wymóg? A nawet jeśli, to po zresetowaniu, nie można by przypisać wszystkim userom takich repek, jak mieli przed resetem? Chodzi mi o wartości.

7 godzin temu Triste Cordis napisał:

A skoro nie da się wprowadzić powiadomień bez jakichkolwiek konsekwencji to lepiej w ogóle wyrzucić "minusy". 

Tutaj się z tobą zgodzę, skoro zawiadamianie i wpisanie powodu, jest niemożliwe/bądź tak trudne, to lepiej się z tym w ogóle nie pieprzyć i ty wywalić. Sam proponowałem :)

Edytowano przez Accurate Accu Memory
Link do komentarza

Mnie odpowiada jak jest teraz, jak widzę że ktoś mi daje "-" to zwyczajnie w świecie wiem że kogoś wnerwiłem, obraziłem lub zasłużyłem na czyjąś nienawiść i tyle uznaję to za informację którą przyjmuje do wiadomości i staram się poprawić/mam gdzieś(w zależności od mojego posta). Jedyne co bym dodał to opis przy "-" np:

  • "Nie podobał mi się ten suchar" - XYZ
  • "Nie obrażaj mnie" - ZYX
  • "Zły temat chłopcze" - JBC

Btw. Co komuś by przeszkadzał reset "fejmu" to tylko walona cyfra, nic za nią nie kupisz, nic nie sprzedaż jak wbiło się miliony da rade wbić znowu...



 

  • +1 1
Link do komentarza
21 minut temu DobryDobry ;) napisał:

Btw. Co komuś by przeszkadzał reset "fejmu" to tylko walona cyfra, nic za nią nie kupisz, nic nie sprzedaż jak wbiło się miliony da rade wbić znowu...

Dla wielu to jest zwyczajnie kolekcja. Zabrali nam oznaki, a teraz jeszcze mają zabierać nam repki? Tak łatwo poprzednią wartość bym nie wbiła, a myśląc ile bym mogła mieć tych durnych cyferek połączonych z nowymi i starymi by było zwyczajnie takie meeh.

 

Tak szczerze to nie sądziłam, że brak powiadomień może być aż taki "zły". Mi nie przeszkadza. Równie dobrze pozytywne repki mogą nie mieć powiadomień. I tak jak napisze jakiś post to zerkam na niego co jakiś czas, nie patrząc na powiadomienia. Jak dla mnie jest dobrze, jest fajnie. Powiadomienia o ujemnych repkach byłby dobrze, ale nie na tyle by zerować wszystkie od początku. Tylko niektóre osoby same robią cyrki o nic.

 

 

Edit. Dodam jeszcze że myślę że zbieranie na forum repek jest o wiele lepsze niż zbieranie ilości postów jak to kiedyś było a wielu forach. Bo teraz jakby liczy się jakość, a nie ilość. Wiesz że w jakiś sposób albo rozśmieszyłeś (bo często za durne teksty się też dostaje) albo napisałeś coś mądrego (to już mniej u mnie, ale sama daje jak widzę mądrą wypowiedź) bądź też często jeśli ktoś opowiada o swojej pasji dostanie też sporo reputacji za chęć zagłębienia kogoś w inny temat.

Edytowano przez DerpKapitan
  • +1 3
  • Nie lubię 1
Link do komentarza
godzinę temu Socks Chaser napisał:

Ujemna reputacja jest i będzie zepsuta, no chyba, że załatwi się ogólne wyzerowanie reputacji

Nie jest zepsuta, nie będzie zepsuta. To, że może nie być powiadomień to drobna niedogodność. Wiemy już, że bardzo cię te minusy bolą, ale nie staraj się szukać wad i stwarzać wyimaginowanych problemów tam, gdzie ich nie ma.

  • +1 1
Link do komentarza
1 minutę temu GoForGold napisał:

Nie jest zepsuta, nie będzie zepsuta. To, że może nie być powiadomień to drobna niedogodność. Wiemy już, że bardzo cię te minusy bolą, ale nie staraj się szukać wad i stwarzać wyimaginowanych problemów tam, gdzie ich nie ma.

 

Reputacja dodatnia działa w odpowiedni sposób. Może dawać ją każdy, otrzymujemy powiadomienia gdy ktoś nam ją przyzna, zwiększa się licznik reputacji. Reputacja ujemna nie ma powiadomień. Dla niektórych jest to drobna niedogodność, dla innych jest to coś co wręcz dyskwalifikuje ujemną reputację. Ja cieszę się z każdego punktu reputacji jaki dostanę, dla mnie reputacja to nie jest tylko liczba, ale coś z czego chcę być dumna, wiedząc, że każdy punkt otrzymałam "za coś", a nie za nic. I dla mnie brak powiadomień nie jest "drobną niedogodnością", bo komplenie nie uśmiecha mi się sytuacja, w której widzę, że ubyło mi reputacji, a potem szukam pod jakim postem, co tam napisałam, co mogło wkurzyć innych, nie spodobać się. Szczególnie, że ujemną reputację można dostać nawet za coś, co w ogóle nie obraża kogokolwiek.

 

Spoko, dla ciebie to "drobna niedogodność", ale ja mam inne zdanie na ten temat. I nie dyskwalifikuje mnie to z dyskusji, nie oznacza to, że szukam na siłę wad, stwarzam problemy. Po prostu mam inne zdanie.

  • +1 2
  • Nie lubię 3
Link do komentarza
3 minuty temu Socks Chaser napisał:

Szczególnie, że ujemną reputację można dostać nawet za coś, co w ogóle nie obraża kogokolwiek.

Czemu zakładasz, że ujemna reputacja ma być za obrażanie? Za obrażanie dostaje się warny, a nie ujemną reputacje.

...szczególnie, że sama raczej tej zasady nie uznajesz.

 

4 minuty temu Socks Chaser napisał:

Spoko, dla ciebie to "drobna niedogodność", ale ja mam inne zdanie na ten temat. I nie dyskwalifikuje mnie to z dyskusji, nie oznacza to, że szukam na siłę wad, stwarzam problemy. Po prostu mam inne zdanie.

Oczywiście, że nie. Ale wcześniej skomentowałaś "takie cyrki tylko tutaj" kiedy to Ty stworzyłaś te, jak to nazwałaś, cyrki. Ale teraz to tylko Twoje zdanie, bo jak inni je mają to są cyrki :drurrp:

 

@Socks Chaser Więc jeśli system źle wychodzi to zawsze użytkownicy mogą się zmówić. Jak dajesz komuś ujemną repkę to piszesz mu pw o tym, albo w poście, jeśli przy tym odpowiadasz. 

Przy okazji, dostajesz ją ode mnie w poście wyżej.

  • +1 1
  • Nie lubię 1
Link do komentarza

@Socks Chaser Na poprzednim silniku nie było powiadomień o pozytywnej, nikt wtedy nie walczył, a w szczególności ty. 

 

Tak swoją drogą, jak wspomniałaś na sb "każdy" o tobie gada, ale tobie to chyba pasuje patrząc na oficjalne pożegnanie, potem kolejne statusy, teraz znów płacz "bo forumowe śmieszki mnie nie lubią". Atencja musi się zgadzać, nieważne jak mówią, byle tylko mówili.

 

Poirytowałem się tylko, przestaję tutaj pisać bo powiedziałbym coś, za co dostałbym warna.

 

 

  • +1 2
  • Nie lubię 1
Link do komentarza
1 minutę temu DerpKapitan napisał:

Czemu zakładasz, że ujemna reputacja ma być za obrażanie? Za obrażanie dostaje się warny, a nie ujemną reputacje.

...szczególnie, że sama raczej tej zasady nie uznajesz.

 

 

Cóż, sporo minusów dostałam za post, w którym kogoś mocno uraziłam. Poza tym obrażanie, urażenie kogoś jest jedną z wielu rzeczy które kwalifikują się pod minusa. i to, że podałam jedną nie oznacza, że nie istnieją inne.

 

Czy uznaję... zdarzyło mi się zgłosić parę rzeczy negatywnych. Ujemnej reputacji za bardzo nie daję, zresztą i tak zaraz ktoś wyrówna, jak ktoś mnie obraża, daje jakieś chamskie obrazki to zgłaszam.

 

15 minut temu DerpKapitan napisał:

Oczywiście, że nie. Ale wcześniej skomentowałaś "takie cyrki tylko tutaj" kiedy to Ty stworzyłaś te, jak to nazwałaś, cyrki. Ale teraz to tylko Twoje zdanie, bo jak inni je mają to są cyrki :drurrp:

 

Wiesz... ja chciałam napisać co myślę, dać coś od siebie, jak wyszło to zostawiam do oceny innym, według mnie mogloby być lepiej. :P Jeśli chodzi o cyrki... to nie ja zaczęłam wyciągać brudy na publicznym forum. ;3 Może i byłam w centrum pewnych cyrków, nawet byłam prowodyrem niektórych, ale niektóre osoby które stanęły naprzeciw mnie w "dyskusjach" potrafiły przebić mnie wielokrotnie.

 

31 minut temu DerpKapitan napisał:

 Więc jeśli system źle wychodzi to zawsze użytkownicy mogą się zmówić. Jak dajesz komuś ujemną repkę to piszesz mu pw o tym, albo w poście, jeśli przy tym odpowiadasz.

Przy okazji, dostajesz ją ode mnie w poście wyżej.

 

Sorry, nie wiem czy to taki żart czy na serio, ale jeśli na serio, to... cóż, powiedzmy, że takie spojrzenie na sprawę jest bardzo... naiwne.

 

I dzięki za ujemną repkę. :P

 

20 minut temu GoForGold napisał:

Na poprzednim silniku nie było powiadomień o pozytywnej, nikt wtedy nie walczył, a w szczególności ty.

 

Należy wziąć pod uwagę to, że ja na poprzednim silniku mało się interesowałam forum. Wypowiadać się zaczęłam jakoś bardziej około... 2015-2016. Wcześniej mnie mało to wszystko obchodziło, i nie dotyczy to tylko reputacji.

 

26 minut temu GoForGold napisał:

Tak swoją drogą, jak wspomniałaś na sb "każdy" o tobie gada, ale tobie to chyba pasuje patrząc na oficjalne pożegnanie, potem kolejne statusy, teraz znów płacz "bo forumowe śmieszki mnie nie lubią". Atencja musi się zgadzać, nieważne jak mówią, byle tylko mówili.

 

Widzę, że czytasz mi w myślach i dokładnie wiesz co mną kieruje. :P Ale nie, moje oficjalne pożegnanie miało być żartobliwe, i takie było, tak samo na teksty pod statusem starałam się odpowiadać w luźny sposób. Tak samo kolejne statusy, które miały być czysto żartobliwe, poza tym zwróć uwagę na statusy sprzed mojego "pożegnania" - one też były żartobliwe.

 

Poza tym... miło. Sorry, pamiętam co pisałam na SB. "Forumowe śmieszki mnie lubią" oraz "Nie można nic na forum napisać, bo już o mnie na SB gadają :P ". To nie jest płacz, a sama wypowiedź była pisana żartobliwie, choć przyznam, że nie lubię jak jestem tematem na SB, i nie poczułam się dobrze z tym, że ktoś się ze mnie śmieje - "Tak, jesteśmy śmieszkami i nienawidzimy yntelygentnej Socks" czy "Hur ujemna reputacja zua bo dajo mi minusy". Ale mimo to staram się podchodzić do tego w miarę luźny sposób.

 

Ale to chyba jest najprostsza odpowiedź. Ktoś się czepia, ma z czymś problemy, ma inne zdanie - na pewno chodzi o atencję. :P

 

 

Ale widzę, że robi się gorąco, więc chyba lepiej na tym zakończyć. Jak będzie, tak będzie. Mam nadzieję, że jednak ostateczną przewagę będą miały odpowiedzi "Tak". No a jeśli jednak sprawdzi się ten gorszy scenariusz... jakoś żyć trzeba. :P Przy okazji - kiedy ankieta się kończy? Nigdzie nie jest napisane o tym, kiedy zostanie zakończona.

  • Nie lubię 4
Link do komentarza
3 godziny temu Accurate Accu Memory napisał:

Ale dlaczego taki wymóg? A nawet jeśli, to po zresetowaniu, nie można by przypisać wszystkim userom takich repek, jak mieli przed resetem? Chodzi mi o wartości.

To nie tyle wymóg co konieczność. Po prostu nie da się bez tego. Swego czasu pisał o tym Dec lub Siper.  Tak się zastanawiam... Jeśli po 10 plusach post dostaje taka fajna ramkę to czy za 10 minusów też? 

 

28 minut temu Poszukiwacz15 napisał:

Ja uważam że minusowa reputacja powinna zostać póki nie ma troli minusujących wszystkie posty.

Sam takich nie znalazłem, ale kto wie? Może gdzieś są :twilight3:

  • +1 1
Link do komentarza
10 godzin temu Miszcz Tencz napisał:

Dopiero czytając wasze komentarze zauważyłem, że ankieta wygląda tak jakby była przeprowadzona przez Erdogana.

Mam wrażenie, że @Siper specjalnie tak ją napisał by więcej osób zagłosowało za usunięciem ujemnych reputacji.

Niedopatrzenie czy celowa manipulacja?

 

Z takimi teoriami to pasujesz idealnie do komisji Macierewicza.

 

A tak na serio to po co miałbym takie coś robić skoro osobiście jestem za pozostawieniem ujemnej reputacji? :v 

  • +1 3
Link do komentarza
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...