Skocz do zawartości

[ANKIETA] Zostawić ujemna reputację?


Siper

Czy ujemna reputacja powinna zostać wyłączona?  

94 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy ujemna reputacja powinna zostać wyłączona?

    • Tak, WYŁĄCZYĆ
      38
    • Nie, ZOSTAWIĆ
      56

Ankieta jest zamknięta na nowe głosy


Recommended Posts

1 minutę temu Siper napisał:

 

Z takimi teoriami to pasujesz idealnie do komisji Macierewicza.

 

A tak na serio to po co miałbym takie coś robić skoro osobiście jestem za pozostawieniem ujemnej reputacji? :v 

Wiesz, że mnie obrażasz? :v

 

To po co wprowadzasz ludzi w błąd w takim razie? :v

Link do komentarza
3 minuty temu Siper napisał:

 

Z takimi teoriami to pasujesz idealnie do komisji Macierewicza.

 

A tak na serio to po co miałbym takie coś robić skoro osobiście jestem za pozostawieniem ujemnej reputacji? :v 

 

Cóż... z drugiej strony, jeśli iść teorią Tencza, ankieta jest napisana tak, że utrudnia wybór i dla tych co są za pozostawieniem, i dla tych co są za usunięciem ujemnej reputacji. :P

 

Dlatego myślę, że dobrze by było trochę uściślić - jeśli głosujemy w ankiecie, to jak? Patrzymy na pytanie zawarte w ankiecie, czy mamy brać pod uwagę nazwę tematu? Dodatkowo myślę, że dobrze by było powiedzieć jak z tą ankietą ma być, to jest napisać, że w ankiecie jest wybór - albo ujemna reputacja zostaje usunięta, albo zostaje, bez brania pod uwagę jakiś pobocznych wyjść, np. "Zagłosuję za tym, by ujemna reputacja została pozostawiona, ale pod warunkiem, że...". Po prostu - albo usunięta, albo pozostawiona. Tak przynajmniej ja tę ankietę zinterpretowałam.

 

Wiem, może i są to szczegóły, ale ludzie są różni, i niektórych może to wprowadzić w błąd.

  • +1 1
Link do komentarza
Właśnie teraz Siper napisał:

Poprawiłem opis odpowiedzi

Łopatologicznie trzeba do ludzi, a nie niepotrzebnie życie utrudniać :v

 

Teraz tylko pytanie czy dacie radę w jakimś rozsądnym terminie wprowadzić powiadomienia o otrzymaniu ujemnej reputacji ...

Link do komentarza
7 minut temu Siper napisał:

Poprawiłem opis odpowiedzi

 

Dzięki. :P Przy okazji... można wiedzieć kiedy będzie koniec ankiety?

 

5 minut temu Miszcz Tencz napisał:

Łopatologicznie trzeba do ludzi, a nie niepotrzebnie życie utrudniać :v

 

Teraz tylko pytanie czy dacie radę w jakimś rozsądnym terminie wprowadzić powiadomienia o otrzymaniu ujemnej reputacji ...

 

Ty już się tak nie napalaj na to, że ujemna reputacja pozostanie. :P Wciąż jest jakaś szansa, że jednak więcej będzie na "Tak", lub że wyniki będą porównywalne, co może doprowadzić do wprowadzenia pewnego rodzaju kompromisu np. takiego o którym mówił Hoffman, czyli rozdzielenie reputacji ujemnej i reputacji dodatniej, może powtórzenia ankiety... :P

  • +1 1
Link do komentarza
1 minutę temu Socks Chaser napisał:

wprowadzenia pewnego rodzaju kompromisu np. takiego o którym mówił Hoffman, czyli rozdzielenie reputacji ujemnej i reputacji dodatniej

Jak to według Ciebie ma wyglądać? Zamiast plusika i liczby, to będzie plusik, liczba, minusik i liczba?( piszę tu o tym: ddd.PNG.90afc5fbb03aa4e4e62b2a2edff57e7f.PNG )

 

3 minuty temu Socks Chaser napisał:

może powtórzenia ankiety...

Powtórzenie ankiety będzie na niekorzyść tych co chcą usunięcia ... bo pewnie parę osób się pomyliło przy jej wypełnieniu.

  • +1 1
Link do komentarza
4 minuty temu Miszcz Tencz napisał:

Jak to według Ciebie ma wyglądać? Zamiast plusika i liczby, to będzie plusik, liczba, minusik i liczba?

Całkowita ilość punktów reputacji widoczna pod awatarem i w profilach użytkowników może być sumą punktów (czyli niedzielona, tak jak teraz). Mnie chodzi o oddzielne wyświetlanie punktów przy postach, jak to opisałem. Ale zaznaczam, że to tylko moja propozycja, nie jestem administratorem technicznym i nie wiem czy taka organizacja systemu reputacji jest możliwa, a jeśli jest, ile wymaga czasu, pracy i co potencjalnie można przy tym stracić.

  • +1 4
Link do komentarza
45 minut temu Miszcz Tencz napisał:

Jak to według Ciebie ma wyglądać? Zamiast plusika i liczby, to będzie plusik, liczba, minusik i liczba?( piszę tu o tym: ddd.PNG.90afc5fbb03aa4e4e62b2a2edff57e7f.PNG )

 

O to zapytaj Hoffmana, ale z tego co zrozumiałam to... tak, tak by to wyglądało. Czy jest to dobre rozwiązanie? Nie. Dobre rozwiązanie byłoby wtedy, gdyby ujemna reputacja została usunięta. Rozwązanie Hoffmana może jednak odrobinę "osłodzić" system ujemnych reputacji. Dobrym pomysłem byłoby też to, że konieczne jest usprawiedliwienie ujemnej reputacji przy jej przyznawianiu. Wciąż jestem za tym, by ujemnej reputacji nie wprowadzać na stałe, ale jeśli już zostanie wprowadzona - oba pomysły mogą sprawić, że system stanie się bardziej "przyjazny".

 

45 minut temu Miszcz Tencz napisał:

Powtórzenie ankiety będzie na niekorzyść tych co chcą usunięcia ... bo pewnie parę osób się pomyliło przy jej wypełnieniu.

 

Czy ja wiem, mi się wydawało, że mogłoby być bardziej na niekorzyść tych, co nie chcą usunięcia. Poza tym za usunięciem są 32 osoby, za pozostawieniem 39. To nie jest wielka różnica, zwolenników i przeciwników jest wielu, i nie widzę problemu by powtórzyć głosowanie jeśli ilość głosów będzie porównywalna, lub żeby wziąć pod uwagę mniejszość (sporą, ale wciąż mniejszość) która jest za usunięciem ujemnych repek, i w jakiś sposób "uprzyjaźnić" system reputacji.

 

37 minut temu Hoffman napisał:

Całkowita ilość punktów reputacji widoczna pod awatarem i w profilach użytkowników może być sumą punktów (czyli niedzielona, tak jak teraz). Mnie chodzi o oddzielne wyświetlanie punktów przy postach, jak to opisałem. Ale zaznaczam, że to tylko moja propozycja, nie jestem administratorem technicznym i nie wiem czy taka organizacja systemu reputacji jest możliwa, a jeśli jest, ile wymaga czasu, pracy i co potencjalnie można przy tym stracić.

 

Według mnie dobrym pomysłem byłoby zliczenie wszystkich reputacji i wyświetlanie ich jako sumy reputacji ujemnej i dodatniej, a po najechaniu na nią wyświetlałyby się oddzielnie reputacje ujemne lub dodatnie. Ewentualnie można zrobić oddzielne "belki", jedna by dotyczyła reputacji ujemnej, druga reputacji dodatniej. Tak samo z postami. Mniejsze zło, ale zawsze jakoś osłodzi ten system. Nie znam się na programowaniu, ale z tego co kojarzę z pewnymi elementami forum da się zrobić wiele rzeczy, więc być może istnieje możliwość, by i tutaj coś wykombinować.

 

Edit: Mając na myśli sumę reputacji dodatniej i ujemnej mam na myśli np. to, że użytkownik ma 600 reputacji, a po najechaniu na nią pokazuje nam, że ma on 150 reputacji ujemnej, i 450 dodatniej. Piszę to dla lepszego zobrazowania.

Edytowano przez Socks Chaser
  • +1 1
Link do komentarza
9 godzin temu fallout152 napisał:

Trafili się osobnicy, którzy pozakładali fejk konta i minusowali myśląc, że są bezkarni. Aktualnie mają perma. Więc o to nie ma co się martwić

Tak to jest, jak jest się debilem - nie obrażam tu nikogo. "Debilem" nazywa się chorego na debilizm, a takie zachowanie jest sugerowanym objawem - robiącym takie rzeczy :) A tym bardziej debilem, który robi to z WŁASNEGO ip, nie korzystając choćby z VPNu, albo chociaż TOR'a :D

Edytowano przez Accurate Accu Memory
  • +1 2
  • Nie lubię 1
Link do komentarza
4 godziny temu Accurate Accu Memory napisał:

Tak to jest, jak jest się debilem - nie obrażam tu nikogo. "Debilem" nazywa się chorego na debilizm, a takie zachowanie jest sugerowanym objawem - robiącym takie rzeczy :) A tym bardziej debilem, który robi to z WŁASNEGO ip, nie korzystając choćby z VPNu, albo chociaż TOR'a :D

Powiedział Accu, który wcale-nie-tak-dawno odwalił podobną akcję, ino ze swojego konta. *clap clap*

  • +1 2
  • Nie lubię 1
Link do komentarza
8 minut temu Decaded napisał:

Powiedział Accu, który wcale-nie-tak-dawno odwalił podobną akcję, ino ze swojego konta. *clap clap*

 

Może palnę głupotę, ale... Jeśli to jest to o czym myślę, to z tego co pamiętam te wszystkie plusy zostały przyznane przypadkiem, za pomocą jakiegoś bota który zadziałał nie tak jak powinien, nie tam gdzie powinien. Cała sprawa została wytłumaczona i zakończona, można pewnie znaleźć gdzieś jakieś wytłumaczenia, rozmowy.

 

Więc jaki jest sens przywoływania tej sprawy, skoro wszystko wyjaśnione, wiadomo co się stało, sprawa zakończona, wyrok sprawiedliwy? Poza tym jest różnica między masowym dawaniem/odejmowaniem repek przypadkowo (Tak jak Accu, który źle ustawił jakiś program), a masowym dawaniem/odejmowaniem repek celowo, z czystej złośliwości lub nabijanie głosów multikontami. :/

  • +1 1
Link do komentarza
22 minuty temu Socks Chaser napisał:

wszystkie plusy zostały przyznane przypadkiem, za pomocą jakiegoś bota który zadziałał nie tak jak powinien, nie tam gdzie powinien

 

23 minuty temu Socks Chaser napisał:

jaki jest sens przywoływania tej sprawy

 

W tej sprawie jest jedna wspólna rzecz - obydwie strony użyły bota. Ze swojego IP. Bez tora/VPNu/cokolwiek. Jedyna różnica jest taka, że Accu zrobił bajzel ze swojego konta, druga strona założyła konto, a następnie dwa dodatkowe w celu zminusowania jednej i zaplusowania drugiej osoby.

Tylko ta różnica poskutkowała tym, że Accu ma jeszcze dostęp do forum, o czym dobrze wie, ponieważ nie zrobił tego celowo (a przynajmniej w to wierzymy).

 

Jednakże. Jego post to nic innego, jak zaliczenie samego siebie do owej grupy społecznej, ponieważ

5 godzin temu Accurate Accu Memory napisał:

który robi to z WŁASNEGO ip, nie korzystając choćby z VPNu, albo chociaż TOR'a

z wypowiedzi owej wynika, że do tejże grupy należy się po robieniu bajzlu bez użycia tychże rzeczy.

Medal zawsze ma dwie strony :dunno:

  • +1 2
Link do komentarza
25 minut temu Accurate Accu Memory napisał:

Ale to nie było celowe, było wynikiem niedokonfugurowania programu, który przeszukiwał ZUPEŁNIE INNĄ witrynę - a przynajmniej miał w teorii - No i za to przeprosiłem...

Wiemy. Dlatego sprawa jest zamknięta. Jednak Twoja wypowiedź była niczym innym jak strzałem we własne kolano. Z bazooki.

 

Ale starczy tego offtopu.

Co do repek, osobiście mam nadzieję, że ujemne zostaną utrzymane. Przynajmniej teraz ten system działa tak, jak działać powinien. No, prawie. Pasowałoby jeszcze ograniczyć ilość plusów za "bo go lubię to mu dam", ale to już robota na kiedy indziej.

Link do komentarza
7 minut temu Decaded napisał:

Wiemy. Dlatego sprawa jest zamknięta. Jednak Twoja wypowiedź była niczym innym jak strzałem we własne kolano. Z bazooki.

 

Ale starczy tego offtopu.

Co do repek, osobiście mam nadzieję, że ujemne zostaną utrzymane. Przynajmniej teraz ten system działa tak, jak działać powinien. No, prawie. Pasowałoby jeszcze ograniczyć ilość plusów za "bo go lubię to mu dam", ale to już robota na kiedy indziej.

Nie, po prostu się przyznałem. Ale nie że jestem debilem, chodziło bardziej o to w moim wypadku, że nie sprawdzenie wszystkiego do końca było głupotą. No ale bot do tej pory takich jaj mi nie zrobił :)

  • +1 1
Link do komentarza
2 godziny temu Decaded napisał:

 

 

W tej sprawie jest jedna wspólna rzecz - obydwie strony użyły bota. Ze swojego IP. Bez tora/VPNu/cokolwiek. Jedyna różnica jest taka, że Accu zrobił bajzel ze swojego konta, druga strona założyła konto, a następnie dwa dodatkowe w celu zminusowania jednej i zaplusowania drugiej osoby.

Tylko ta różnica poskutkowała tym, że Accu ma jeszcze dostęp do forum, o czym dobrze wie, ponieważ nie zrobił tego celowo (a przynajmniej w to wierzymy).

 

Jednakże. Jego post to nic innego, jak zaliczenie samego siebie do owej grupy społecznej, ponieważ

z wypowiedzi owej wynika, że do tejże grupy należy się po robieniu bajzlu bez użycia tychże rzeczy.

Medal zawsze ma dwie strony :dunno:

 

Problem w tym, że Accu miał widocznie na myśli osoby robiące bajzel świadomie, nie nieświadomie, przypadkowo.

 

Poza tym twoja poprzednia wypowiedź mało wprowadza do rozmowy. Ok, Accu za pomocą bota dawał plusy dla użytkowników, ale nie zrobił tego specjalnie, nikt nie ucierpiał na tym, w przeciwieństwie do sytuacji, gdzie dawano za pomocą bota minusy. Po co teraz tę sprawę przypominać?  Nic to do rozmowy nie dodaje, niczemu nie służy.

 

Czy się do tych grup zalicza, czy nie, ma małe znaczenie. Już samo to, że Accu przypadkowo coś zepsuł wystarczy, by uznać cały temat za zakończony. Kurde, nie wyciągajmy brudów, szczególnie wtedy, gdy to wyciąganie brudów nie ma większego znaczenia, wpływu na cokolwiek...

 

Właśnie teraz Decaded napisał:

Wiemy. Dlatego sprawa jest zamknięta..

 

Skoro zamknięta to czemu ją przypominałeś, dotykałeś tego tematu?

 

Ale ok, zamknięta... Whatever.

 

2 minuty temu Decaded napisał:

Ale starczy tego offtopu.

Co do repek, osobiście mam nadzieję, że ujemne zostaną utrzymane. Przynajmniej teraz ten system działa tak, jak działać powinien. No, prawie. Pasowałoby jeszcze ograniczyć ilość plusów za "bo go lubię to mu dam", ale to już robota na kiedy indziej.

 

"Działa tak jak działać powinien" - 35 głosów za usunięciem podczas gdy za pozostawieniem jest 45. Owszem, za pozostawieniem jest więcej użytkowników, ale za usunięciem też jest sporo, prawie połowa wszystkich głosów, co powinno raczej stanowić znak, że nie wszystko w tym systemie działa jak powinno. W przypadku wejścia ujemnej reputacji w życie proponowałabym wprowadzenie powiadomień o nich, oraz propozycji Hoffmana.

 

Nawiasem mówiąc... Zapewne pewna część osób które zagłosowały na "Nie" nigdy nie będzie miała okazji do utraty sporej ilości reputacji. A jeśli już jakąś stracą - zaraz inni wyrównają. Przynajmniej ja widzę dziwne zjawisko, że jeśli daję komuś minusa, to zaraz ktoś daje plusa by było równo. :POczywiście to samo nie dzieje się u mnie, widocznie są użytkownicy "lepsi" których plusować, równać trzeba, i są ci "gorsi", którzy zasługują na paskudnego, wielkiego, bolesnego minusa, i którym, dla zasady, się nie równa. :P

  • Nie lubię 7
Link do komentarza
32 minuty temu Socks Chaser napisał:

wszem, za pozostawieniem jest więcej użytkowników, ale za usunięciem też jest sporo, prawie połowa wszystkich głosów, co powinno raczej stanowić znak, że nie wszystko w tym systemie działa jak powinno.

 

Ja tam zagłosowałem za usunięciem z prostego powodu: widziałem na forum Blizzarda, w jaki sposób nadużywany jest ten system i zwyczajnie wolałbym unikać takich sytuacji u nas.

  • +1 1
Link do komentarza
9 minut temu Niklas napisał:

 

Ja tam zagłosowałem za usunięciem z prostego powodu: widziałem na forum Blizzarda, w jaki sposób nadużywany jest ten system i zwyczajnie wolałbym unikać takich sytuacji u nas.

 

Niestety, widocznie 46 osób nie widzi tego ryzyka. ;3 Liczyłam, że głosy na "Tak" przeważą, ale niestety, chyba nie ma co liczyć. Jeśli ujemne repki zostaną wprowadzone - wciąż będę przeciwniczką, ale poprę różnego rodzaju usprawnienia. 42,5% głosów to nie tak mało, i miło by było gdyby tę część wziąć pod uwagę. Podoba mi się propozycja Hoffmana, powiadomienia, konieczność uzasadnienia, nawet jeśli zostałoby to zaimplementowane również w dodatniej reputacji.

 

Wciąż jednak jest to mniejsze zło...

 

8 minut temu Sosna napisał:

Powiadomienia o reputacji ujemnej jakkolwiek działają http://i.imgur.com/TKIqUVG.png http://i.imgur.com/7zdPCTY.png chyba działają od dziś, acz tu nie jestem pewny. W sumie zagłosowałem za tym, by ujemne reputki zostawić, głównie z tego względu, że względnie działają.

 

Owszem, lecz można się tu przyczepić, i to mocno.

 

Powiadomienia o ujemnej reputacji nie przychodzą. Ja dostałam niedawno -2 i powiadomienia nie dostałam. Ty też byś nie dostał, gdybym nie dała ci plusa. Jest to spowodowane tym, że w przypadku gdy otrzymamy reputację ujemną i dodatnią, to dostajemy powiadomienie "zbiorowe", że otrzymaliśmy reputację od X, Y, Z.

 

Z własnych obserwacji... Powiadomienie "zbiorowe" otrzymasz wtedy, gdy najpierw dostaniesz reputację ujemną, a potem dodatnią. W odwrotnej kolejności dostaniesz tylko powiadomienie o reputacji dodatniej.

 

Co ciekawe, już wcześniej tak było, nie dopiero od dzisiaj. Kojarzę, że chyba tak raz czy dwa było w moim przypadku.

 

Tak więc... Sprawa powiadomień nie jest tak różowa jak się wydaje, i jeśli stanowi to dla ciebie mocny argument, to zapraszam do zagłosowania na "Tak", nawet jeśli miałbyś później swój głos cofnąć i wybrać "Nie". ;3

Link do komentarza

-Jestem za tym żeby minusy zostały, bo dzięki temu nie ma na forum komuny (powiedz "tak" albo milcz), forum przeszło na demokrację i można powiedzieć "tak/nie". Przecież światem rządzi harmonia i nawet w Equestrii muszą być antagoniści, więc niech minusy zostaną- powiedział kucykowy dyplomata.

 

Jestem też za tym żeby były osobno plusy i minusy, tak jak na YouTube.

 

[I jestem ciekaw co miał na myśli twórca minusa, wkładając go w forum :aj3:.](tak sobie, czy coś konkretnego?)

  • +1 1
Link do komentarza
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...