Skocz do zawartości

[ANKIETA] Zostawić ujemna reputację?


Siper

Czy ujemna reputacja powinna zostać wyłączona?  

94 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy ujemna reputacja powinna zostać wyłączona?

    • Tak, WYŁĄCZYĆ
      38
    • Nie, ZOSTAWIĆ
      56

Ankieta jest zamknięta na nowe głosy


Recommended Posts

godzinę temu Niklas napisał:

 

Żeby wiedzieć, kogo hejcić :evilshy: 

Raczej żeby wiedzieć kogo zminusować :kappa:

 

@Cygnus Ja minusa nie daje kiedy ktoś ma inne zdanie tylko jeśli czyjeś zdanie nie ma sensu i wręcz razi głupotą. Bo różni ludzie mogą mieć różne poglądy i nawet całkowite przeciwieństwa mogą brzmieć i być sensowne. Gorzej jak ktoś, za przeproszeniem, pieprzy głupoty

  • +1 6
Link do komentarza

Jak tak patrze na ten temat, to sama dyskusja na ten temat wyrządza znacznie więcej emocji (szczególnie tych negatywnych), niż same te ujemne repki kiedykolwiek zrobiły czy zrobią, jeśli się ostaną, bo zalążki tego, że jedne osoby będą wyśmiewać drugie, już tutaj dostrzegam. NotLikeThis

 

Ludzie, luz. Grzecznie wygłoście swoje zdanie, zapytajcie się o coś, jak nie wiedzie i tyle, bo już tworzą się posty w stylu "Ej, bo ci drudzy są głupi, bo... :v:v:v "

  • +1 3
Link do komentarza
Gość Ziemowit

Moim zdaniem warto zostawić ujemną reputację. Łatwiej wyrazić swoje zdanie. Cóż, z pewnością każdy system ma swoje zalety i wady, więc z reputacją inaczej nie będzie. Nikt nie zmieni tego, że osoby, które kogoś nie lubią będą tej reputacji używać, nawet, gdy użytkownik napisze coś normalnego. No, ale ujemna repka jest tylko małym znaczkiem, a nie dźgnięciem nożem. Tyle ode mnie w temacie.

Pozdrawiam. 

Link do komentarza
6 godzin temu Siper napisał:

A ideą minusowej reputacji jest możliwość oceny czy zgadzasz się z daną treścią, więc "bo nie myślę jak on to yebnę minusa" jest dość... normalne? :v 

 

Błąd.

 

Jeśli nie zgadzamy się z treścią, piszemy komentarz/posta w którym mówimy że się z tym nie zgadzamy, a nie minusujemy.

  • +1 1
Link do komentarza
1 minutę temu Cygnus napisał:

Jeśli nie zgadzamy się z treścią, piszemy komentarz/posta w którym mówimy że się z tym nie zgadzamy, a nie minusujemy.

Jak ktoś napisze taką głupotę, że już trzy osoby przed Tobą napisały dlaczego się nie zgadzają, to po co jeszcze raz masz pisać i wręcz zaśmiecać tym postem swoją opinię, skoro możesz to zrobić o wiele lepiej, dając minusa? Tak samo działa pozytywna reputacja i oczywiście nikomu to nie przeszkadzało jak dotąd.

  • +1 3
Link do komentarza

Jak ja tęsknię za 2012 rokiem, kiedy była pozytywna i negatywna reputacja, lecz wówczas trzeba było pisać argument dlaczego daje się dany punkt, nie jak teraz wystarczy jedno kliknięcie myszy i scrolujesz dalej, często nawet nie czytając danego postu, bo wystarczyło jedno spojrzenie na jego autora. Gdyby tamte czasy wróciły, to byłoby super, oczywiście nawet wówczas były argumenty typu "daję plusa, bo środa", "daję minusa, bo tak...".

  • +1 1
Link do komentarza
4 minuty temu GoForGold napisał:

Więc po co robić coś takiego? 

Bo to działało... A to że było takich łosi może z 5 na forum, to jeszcze nie znaczy, że funkcja takowa była zła.

 

2 minuty temu Decaded napisał:

Nope, nie było negatywnej. To była neutralna (nic nie dodaje, nic nie zabiera).

Tak? Możliwe...

Link do komentarza
6 minut temu BiP napisał:

Czy ja gdzieś powiedziałem, że nie działa?

9 minut temu BiP napisał:

Bo to działało...

Jeśli coś działa, to po co zmieniać na coś, co było kiedyś i też działało? :spike: 

Poza tym to byłoby uciążliwe, kto chciałby spamować repkami i tak by to robił, dokładnie jak teraz, a tych "argumentów" nie ma sensu czytać, bo oczywiste jest to, że jak ktoś przyznaje reputację to za coś, z czym się zgadza/co mu się podoba. 

 

./edit

No i najważniejsza kwestia - po co dokładać technicznym jeszcze więcej pracy przy czymś średnio potrzebnym?

Edytowano przez GoForGold
  • +1 2
Link do komentarza
9 minut temu GoForGold napisał:

Poza tym to byłoby uciążliwe, kto chciałby spamować repkami i tak by to robił, dokładnie jak teraz, a tych "argumentów" nie ma sensu czytać

Jeśli repki byłyby tak ustawione, że bez podania argumentu, niemożna byłoby jej wysłać, to raczej ograniczyłoby te spamowanie plusami i minusami, bo właśnie nie wielu chciałoby się tego opisywać. A jeśli ktoś, dawałby "bo tak", albo ".", aby tylko wysłać, to coś takiego by się zgłaszało modom / adminom, że ktoś spami i tyle.

 

9 minut temu GoForGold napisał:

bo oczywiste jest to, że jak ktoś przyznaje reputację to za coś, z czym się zgadza/co mu się podoba. 

No właśnie nie do końca... Bo często jest tak, że ktoś się zgadza tylko z częścią posta i teraz jak to zaznaczyć? Najlepiej w opisie reputacji, że popieram to czy tamto...

 

"

./edit

No i najważniejsza kwestia - po co dokładać technicznym jeszcze więcej pracy przy czymś średnio potrzebnym?"

Eee, idąc tym tokiem myślenia, to może skasujemy reputację i będzie mniej roboty dla Technicznych i nie będzie problemu z plusami i minusami...?

Edytowano przez BiP
Link do komentarza
10 minut temu BiP napisał:

Jeśli repki byłyby tak ustawione, że bez podania argumentu, niemożna byłoby jej wysłać, to raczej ograniczyłoby te spamowanie plusami i minusami

"Bo się z nim zgadzam", ctrl+c>ctrl+v i lecimy z milionem repek.

 

10 minut temu BiP napisał:

No właśnie nie do końca... Bo często jest tak, że ktoś się zgadza tylko z częścią posta i teraz jak to zaznaczyć? Najlepiej w opisie reputacji, że popieram to czy tamto...

Według mnie w takim wypadku najlepiej napisać posta, że popieram to, czy tamto. 

Ale spoko, zawsze można sobie skomplikować życie, żeby było trochę ciekawsze, proponuję wprowadzenie pisemnych wniosków do administratora o przyznanie punktu reputacji dla danego posta, wtedy nie będzie spamowania.

 

10 minut temu BiP napisał:

Eee, idąc tym tokiem myślenia, to może skasujemy reputację i będzie mniej roboty dla Technicznych i nie będzie problemu z plusami i minusami...?

Niektórym tutaj bardzo byłoby to na rękę, bo starają się znaleźć powód do narzekań dosłownie w każdym miejscu.

 

 

Edytowano przez GoForGold
  • +1 1
Link do komentarza
2 minuty temu GoForGold napisał:

proponuję wprowadzenie pisemnych wniosków do administratora o przyznanie punktu reputacji dla danego posta,

najlepiej elaboracik 5k słów ze szczegółowym uzasadnieniem, dlaczego chcesz, by danemu postowi przyznano reputację :kappa:

 

Edytowano przez Sosna
  • +1 5
Link do komentarza
1 minutę temu GoForGold napisał:

"Bo się z nim zgadzam", ctrl+c>ctrl+v i lecimy z milionem repek.

Kiedyś był limit bodajże do 10 repek dziennie, więc nie przeszło by to, po za tym to mogło by podchodzić pod spam.

 

2 minuty temu GoForGold napisał:

Ale spoko, zawsze można sobie skomplikować życie,

Fakt, napisanie choć jednego zdania, dla wielu bywa "skomplikowane" :dunno:

  • +1 1
Link do komentarza
11 minut temu BiP napisał:

Za to twój ma :v

"No chyba ty"

 

Jeśli mówisz o mojej propozycji dotyczącej Twojego milczenia na ten temat, to ma. Bo nie ma co pisać, nikt nie pójdzie na uzasadnianie repek. Chyba że chodzi Ci o coś innego, ale to ja nie wiem w takim razie co to może być.

 

Co do ujemnych repek, to ja uważam, że są spoko. Jeśli ktoś pisze takie głupoty, że aż ręce opadają (a logicznej argumentacji nawet szkoda używać), to fajnie móc to wyrazić bez niepotrzebnego stukania w klawiaturę. Jeszcze się człowiek zmęczy, zdenerwuje. Bardzo rozsądne wyjście te repki.

Edytowano przez Arcybiskup z Canterbury
  • +1 2
Link do komentarza
1 minutę temu Arcybiskup z Canterbury napisał:

"No chyba ty"

Nice argument, to się rozpisałeś... :spike:

3 minuty temu Arcybiskup z Canterbury napisał:

Jeśli mówisz o mojej propozycji dotyczącej Twojego milczenia na ten temat, to ma.

Gdzie ta "propozycja"?

 

3 minuty temu Arcybiskup z Canterbury napisał:

to fajnie móc to wyrazić bez niepotrzebnego stukania w klawiaturę.

Jest to dość typowe dla co poniektórych ludzi na forum, widać to po postach chociażby.

 

  • +1 1
Link do komentarza
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...