Skocz do zawartości

[ANKIETA] Zostawić ujemna reputację?


Siper

Czy ujemna reputacja powinna zostać wyłączona?  

94 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy ujemna reputacja powinna zostać wyłączona?

    • Tak, WYŁĄCZYĆ
      38
    • Nie, ZOSTAWIĆ
      56

Ankieta jest zamknięta na nowe głosy


Recommended Posts

1 minutę temu DerpKapitan napisał:

No więc, jaki problem usunie resetowanie licznika...?

Nie w tym rzecz. Idzie o to, że wielu ludzią nie pasują minusy, bo psują im nabitą reputację, zbieraną długi czas, więc skasowanie tego licznika, powinien załatwić ten problem, a samo wyrażanie opinii pozostanie nadal, jak na YUOTUBE.

Link do komentarza
Właśnie teraz Decaded napisał:

@Socks Chaser - żartowałem o wyzerowaniu reputacji, nie usunięciu licznika. Czytanie ze zrozumieniem się kłania :P

 

Zaraz tam... myślałam, że "usunięcie licznika" to chodziło o zerowanie reputacji, tylko inaczej to powiedziano. :P

 

Ale dobra, pomyłka, minusa cofam. Co do żartu... wciąż uważam, że ten "żart" z zerowaniem reputacji był... nieodpowiedni, o czym pisałam w jednym z moich ostatnich postów, przy okazji podawania propozycji.

Link do komentarza
5 minut temu Decaded napisał:

pisze o usunięciu licznika z profilu i pozostawieniu tylko przy postach (dobrze zrozumiałem?).

Dokładnie, dodać powiadomienia do każdej reputacji, dzięki którym autor posta/statusu/tematu, będzie wiedział co ludzie na forum o tym myślą, bez zbędnego pisania posta, a dzięki braku tego licznika w profilach, nikogo to nie będzie "bolało", że dostał minusa, lub kilkanaście minusów, a sama zasada wyrażania zdania i tak pozostanie.

  • +1 1
Link do komentarza
1 minutę temu Socks Chaser napisał:

wciąż uważam, że ten "żart" z zerowaniem reputacji był... nieodpowiedni,

Nie twierdzę, że nie był. No ale już trudno - było, nie wróci.

 

1 minutę temu BiP napisał:

dodać powiadomienia do każdej reputacji,

Pracuję nad tym, ale one nie chcą współpracować.

1 minutę temu BiP napisał:

dzięki braku tego licznika w profilach, nikogo to nie będzie "bolało"

Oj Panie! Wtedy to dopiero poleci armagedon! Chwilowo wystarczy nowości na forum.

Wyobraź sobie, że nagle cała reputacja, na którą dane osoby pracowały zwyczajnie znika. Co by mi zrobił, dla przykładu, taki @Dolar84 ? Cenię sobie swoją głowę, nie chcę łopatą :P

 

Przy okazji - wprowadziliśmy limit na reputacje. 10 dodatnich i 10 ujemnych przypada dziennie na danego użytkownika do rozdania (niewykorzystane punkty nie sumują się). Ograniczy to nieco spam nimi w zabawach, czy statusach.

  • +1 6
Link do komentarza
2 minuty temu Decaded napisał:

Nie twierdzę, że nie był. No ale już trudno - było, nie wróci.

 

Ważne, że nie mówisz, że to było ok. Najważniejsze to uznać, że to nie było zbyt dobre, i postarać się by następnym razem tego nie powtórzyć. :P

 

Więc... jak widać ujemne reputacje zostaną. Kurde, chciałam nawet jakąś mowę propagandową przygotować, ale zapomniałam. :P

 

Ogólnie to myślę, że w takim razie powinno się cały system jakoś... dopracować? Osób które głosowały za tym, by ujemne reputacje zostały usunięte było 38, co stanowi 40% wszystkich głosów. Nie jest to mniejszość mała, i myślę, że warto wziąć ją pod uwagę. Poza tym propozycje które tutaj podam mogą też sprawić, że system stanie się lepszy nie tylko dla tej mniejszości. (cytowane z mojego poprzedniego dłuższego posta):

 

22.04.2017 at 23:49 Socks Chaser napisał:

1. Wprowadzenie uzasadnień. Ilość reputacji przyznawanej "po znajomości", "bo tak", czy ze złośliwości zostanie choć odrobinę ograniczona, a sama zmiana nikogo nie skrzywdzi.

 

2. Rozdzielenie reputacji ujemnej i dodatniej. Mam tu na myśli i posty, i profile. Można umieścić dwie "belki" które pokazują ujemną i dodatnią reputację, oddzielnie, i pod avatarem, na profilu, i pod postem. Ewentualnie - jeden, ogólny licznik który liczy naszą reputację, a po najechaniu pokazuje ją dokładniej np. użytkownik X ma 500 reputacji która została przyznana przez użytkowników. Po najechaniu na nią pojawia się okienko w którym jest pokazane, że użytkownik otrzymał 400 reputacji dodatniej, i 100 ujemnej. Pozwoli to na załagodzenie sporów, ujemna reputacja nie będzie już tak bolesna jak wcześniej, pozwoli też na dokładniejszy wgląd (Obecnie jest tak, że reputacja to reputacja dodatnia - reputacja ujemna. Przy rozdzieleniu można by było zobaczyć dokładnie ile plusów, ile minusów)

 

3. Wprowadzenie powiadomień. Obecnie powiadomień o ujemnej reputacji nie ma. Jest jednak pewien wyjątek, który wygląda bardziej jak jakiś błąd. Gdy otrzymamy ujemną reputację to nie otrzymujemy powiadomień, ale po otrzymaniu ujemnej reputacji, a potem dodatniej, otrzymujemy powiadomienie "grupowe", np. Użytkownik X otrzymał ujemną reputację od Y i Z, i dodatnią od A. Użytkownik X otrzymuje powiadomienie, że otrzymał reputację od Y, Z i A.

 

To samo nie dzieje się w odwrotnej sytuacji, gdy najpierw dostaniemy dodatnią, potem ujemną. Z tego co kojarzę powiadomienia jednak mogą zostać wprowadzone, bez konieczności zerowania reputacji użytkowników.

 

Będzie mi niezmiernie miło jeśli wypowiesz się na temat tych propozycji, czy są możliwe do zrealizowania itp. ^^

  • +1 1
Link do komentarza
10 minut temu Socks Chaser napisał:

są możliwe do zrealizowania

Są możliwe.

Jedynym problemem jest ilość pracy, której owe usprawnienia by wymagały. Z nietechnicznego punktu widzenia wydaje się to proste - bo co to dodać jakąś funkcję do już istniejącej? Niby nic, a w praktyce wymaga to (prawie) całkowitego remodelingu owej funkcji. Niejednokrotnie wygodniej by było napisać cały system od zera, niż bawić się w jego rozbudowę - a to, niestety, przy mojej obecnej wiedzy jest niewykonalne. Nie byłbym w stanie zaimplementować tego w bezpieczny sposób.

 

10 minut temu Socks Chaser napisał:

Obecnie powiadomień o ujemnej reputacji nie ma

Forum domyślnie nie wspiera tej funkcji - nie jest zaimplementowana przez twórców silnika. Dodamy ją sami w niedługim czasie.

  • +1 1
Link do komentarza
2 godziny temu Decaded napisał:

Oj Panie! Wtedy to dopiero poleci armagedon! Chwilowo wystarczy nowości na forum.

Można dodać licznik ujemny, koło tego ładnego dodatniego. Wiesz Dec, popieram któregoś tam przedmówcę. Ja bardzo długo zbierałem ten ładny, zielony prostokącik w profilu. Wolałbym drugi obok, niż by "ten ładny - załóżmy to domek - który budowałem z punktów dodatnich, jak z cegiełek, teraz mi rozbierano. Niech obok buduje się brzydki domek, ale niech nie rozbierają ładnego". Do tego czasu proponuje wyłączenie repek ujemnych. A żeby było sprawiedliwiej dla tych co chcieli ujemne, i dodatnich, na czas napisania tego z ujemnymi.

 

Nawiązując do sprawiedliwości która wyznaje... W moim fiku np, pewien bahor z sierocińca Accu, złamał jej kiedyś skrzydło przez co nier mogła ćwiczyć do zawodów w lataniu. Sprawce na cały czas rekonwalescencji klaczki, opiekunka uziemiła w pokoju, również nie pozwalając mu ćwiczyć :) Accu straciła sporo czasu w którym mogła ćwiczyć, ale oprawca również tyle amo czasu nie mógł...

 

Więc, wyłączmy obie repki na czas dopieszczania i przygotowywania do niego www, a nikt nie powinien jojczyć, że JEDNE REPKI SĄ, podczas gdy drugich jeszcze niet :)

Link do komentarza
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...