Skocz do zawartości

Kolejna polska premiera : Equestria Girls : Magia Filmu


Altius Volantis

Recommended Posts

Witajcie ponownie!

Nie minęło parę dni, a tu kolejne dobre wieści! Premiera drugiego shorta Equestria Girls, czyli Magia Filmu, odbędzie się w Polsce 21 maja! W USA nawet nie znają daty premiery pierwszego ;).

Źródło: http://www.equestriadaily.com/2017/04/eg-special-2-revealed-as-movie-magic.html

 

Rainbow Leon + Tapatalk

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem jak już była przedstawiona premiera 1 odcinka ale tak już o drugim? Nie wiem czemu ale coś mi nie gra. Jednak z drugiej strony jeśli tak będzie no to Bronies i Pegasisters z całego świata będą oglądać polskie strimy, @Artem szykuj się na tłumy.

Edytowano przez Im_Not_A_Brony
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem jak już była przedstawiona premiera 1 odcinka ale tak już o drugim? Nie wiem czemu ale coś mi nie gra. Jednak z drugiej strony jeśli tak będzie no to Bronies i Pegasisters z całego świata będą oglądać polskie strimy, @Artem szykuj się na tłumy.

Haha :rainderp:

Streamy z Polski? Błagam cię. Skoro BronyDE wszystko pada, to u nas dopiero jaja będą. No chyba że jakiś Janusz sobie poradzi.

Trzeba poszukać alternatywy dla YT i Dailymotion. To raz. A dwa, trzeba znaleźć chętnego, który to zrobi.

Co do napisów, byłoby fajnie :E. Jak coś, jestem gotów pomóc.

 

 

Rainbow Leon + Tapatalk

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

godzinę temu Witoslavski napisał:

Haha :rainderp:

Streamy z Polski? Błagam cię. Skoro BronyDE wszystko pada, to u nas dopiero jaja będą. No chyba że jakiś Janusz sobie poradzi.

Trzeba poszukać alternatywy dla YT i Dailymotion. To raz. A dwa, trzeba znaleźć chętnego, który to zrobi.

Co do napisów, byłoby fajnie :E. Jak coś, jestem gotów pomóc.

 

 

Rainbow Leon + Tapatalk

 

 

 

Robiliśmy live już z premiery jak i z odcinka trzeciego na YT i nam nic nie padło, pewnie to głównie przez format reakcji. (do copyright claima/blocka zawsze się można odwołać w tym przypadku)

A alternatyw masz wiele, na przykład hitbox lub ustream, na którym Piro streamuje polski dubbing z MiniMini i Teletoon od lat.

A alternatyw do hostowania odcinków przecież też używamy - openload/google drive.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minuty temu Artem napisał:

A alternatyw do hostowania odcinków przecież też używamy - openload/google drive.

Da, tylko te opcje sa nielegalne według zasad administracji. YT nie pozwala na łatwe pobieranie, tak jak i DM. A wiem to z ego powodu, że swego czasu chciałem wstawić skany komików z zewnętrznych źródeł. Admini się nie zgodzili, bo strona której uzywałem, pozwalała na ich pobieranie a nie łatwe oglądanie tylko. Mimo, że wstawienie linka prawnie nie równa się wstawieniu dzieła. Bo i tak nie znajdował by się plik na serwie mlppolski. Tak tylko mówię, dla tego kilka odcinków poleciało ze strony, i nie, żebym się z tym zupełnie nie zgadzał. Przynajmniej równo to traktują, nie można komiksów, ale i nie można odcinków w ten sposób dawać. Choć ja bym pozwolił na oba jakbym miał coś do gadania w tej sprawie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu Accurate Accu Memory napisał:

Da, tylko te opcje sa nielegalne według zasad administracji. YT nie pozwala na łatwe pobieranie, tak jak i DM. A wiem to z ego powodu, że swego czasu chciałem wstawić skany komików z zewnętrznych źródeł. Admini się nie zgodzili, bo strona której uzywałem, pozwalała na ich pobieranie a nie łatwe oglądanie tylko. Mimo, że wstawienie linka prawnie nie równa się wstawieniu dzieła. Bo i tak nie znajdował by się plik na serwie mlppolski. Tak tylko mówię, dla tego kilka odcinków poleciało ze strony, i nie, żebym się z tym zupełnie nie zgadzał. Przynajmniej równo to traktują, nie można komiksów, ale i nie można odcinków w ten sposób dawać. Choć ja bym pozwolił na oba jakbym miał coś do gadania w tej sprawie.

To w takim razie nie należy szukać linków na mlppolska, jeżeli są tu takie zasady ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu Artem napisał:

To w takim razie nie należy szukać linków na mlppolska, jeżeli są tu takie zasady ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Szukać można, tyle że nie do gdrivea ani do stron umożliwiających "łatwe pobieranie", tak chyba Decaded to określił kiedyś. DN i YT temu nie podlegają, choć i z nich da się bez problemu pobierać :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bleflar


Nie sil się na niepotrzebny sarkazm i zabawność bo to nie są twoje najmocniejsze cechy :|
Może zamiast nazywania EqG określeniami pejoratywnymi uargumentujesz swoje stanowisko :)?

Wiesz, by nazwać coś chłamem trzeba mieć solidne podstawy do tego. Gdyby każdy recenzent pisał: "eeee, nie mój gatunek, ja nie lubię RPG'ów, wolę FPS'y, Gothic to gówno", no to nie byłoby sensu prowadzić jakikolwiek dialog.


EqG:
- posiada dobrze dobranych aktorów (heh, ci sami co w MLP:FiM)
- animacja jest na dobrym poziomie, a ponadto widać, że twórcy starają się ją jeszcze udoskonalić (zmiana programu do animowania chociażby, czy widoczny przeskok w jakości animacji między pełnometrażowcami)

- doskonałe pisoenki/muzyka Daniel Ingram to bardzo dobry kompozytor, myślę, że nie ma wielu lepszych, chociaż Thomas Bergsen czy Hanz Zimmer na pewno do takowego grona się zaliczają.
- ciekawa fabuła
- charyzmatyczne i wyraziste postacie.

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bleflar

 

Tak jak kolega wyżej powiedział, jak już wypowiadać się w czymś czego się nie lubi, ba jeszcze nagle zacząć rzucać błotem, to warto napisać dlaczego. Każdy ma swoje zdanie, szanuję to, ale jak ktoś w ogóle nie piszę dlaczego pewnych rzeczy nie lubi, to wtedy zaczyna się robić burza i minusy zaczynają lecieć. Dlaczego większość uważa, że EG to dobrze poprowadzona seria?

 

1) Fabuła jest interesująca - zwłaszcza w części 2 oraz 4. Pierwsza część dawała radę i dla mnie była super, choć niektóre osoby, uważa, że jest najsłabsza,

2) Piosenki, a te w każdej części są niezwykłe. Po prostu chwała Danielowi Ingramowi za tak charakterystyczne utwory w każdej części,

3) Nie jest to na odwal robione, a Ha$bro chce, aby dobrze się seria sprzedawała i trzymała poziom,

4) Postaci - zwłaszcza Sunset Shimmer, która jest też takim głównym czynnikiem, który przyciąga do tej serii wielu fanów,

5) Operowanie różnymi motywami, które nie są blacho przedstawione - cała transformacja charakteru Sunset czy Sci Twilight i jej pełna głowa wątpliwości...

 

Jest tego całkiem sporo. Wiadomo, można tego nie lubić, bo mi się to, a to nie podoba, ale to warto napisać, aby ludzie się potem nie krzywili na ciebie i twoje wypowiedzi. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@blefer

1. Dlaczego wymuszone? Jak zwrot akcji może być wymuszony? Ok, w pierwszej części to było takie na jedno kopyto, masz rację, ale w drugiej zwrotów akcji już nie było wcale w trzeciej zwrot akcji był przeprowadzony bardzo dobrze w czwartej gdyby nie to, że wszystko wiadomo już od początku (głównie dzięki teaserom) to też byłoby całkiem dobrze.

2. W pierwszej części dialogi faktycznie nie były przeprowadzone jakoś wybitnie, ale z każdą kolejną są coraz lepsze, a tendencji wzrostowej nie powinno się krytykować.

3. Tu się zgadzam.

4. Tutaj akurat subiektywna opinia, mi osobiście ten styl rysowania bardzo się podoba.

"Błędy logiczne:" (oho, moja działka ^^)

1. Brak przykładów == Never happen.

2. Bardziej zauroczenie, nie chcę podawać najlogiczniejszej definicji miłości bo by nam wyszła rozmowa filozoficzna, a nie dyskusja na temat kolorowych kuckyków.
Ale czekaj... ty się doszukujesz logiki w NIEMATEMATYCZNYM i NIELOGICZNYM pojęciu ABSTRAKCYJNYM xD?

3. Płytka postać nie oznacza, że jest nielogiczna. Po prostu źle napisana.

4. Tutaj też nie jest błąd logiczny, nawet nie jest błąd skali jak to później sugerujesz. To jest inny świat, który jedynie poprzez podobieństwa przypomina kucykowy. Zauważ, że np. w MLP Pan Rich kest zaradnym przedsiębiorcą i kapitalistą, a w EqG jest wrednym bucem łasym tylko na forsę (co osobiście mi się nie podoba). Czyli nie możesz uznawać, że jeśli coś było w MLP to po odpowiednim przeskalowaniu tak też będzie w EqG. To są dwa różne uniwersa i raczej powinno się je rozpatrywać w odróżnieniu do siebie.

5. Bo w EqG są w wieku w którym chodzi się do liceum. Jak w punkcie 4, nie powinno się dwóch uniwersów rozpatrywać jako jedność.
Dlaczego Twilight nie zmieniła się w innego koniowatego po przejściu bramy? Wszyscy są  eukariontami więc nie widzę problemu... Dlaczego uważasz, że rozpatrywanie gatunku tylko na podstawie gromady jest prawidłowe, a na podstawie domeny już mniej?

6. Takie przedmioty są pewnie bardzo dobrze strzeżone (u nas w Liceum np. mamy sejf), gdyby ktoś ją przyłapał na kradzieży mogłaby zostać wywalona ze szkoły i mieć 0% szans na zdobycie korony. Ponadto była przeświadczona, że i tak wygra (no bo wygrywała co roku), więc ryzykowanie po prostu się jej nie kalkulowało. Jest matematyczką więc chyba wie lepiej co jest dla niej "bezpieczniejsze".

I tak jak zauważyłeś twoja niechęć głównie jest skierowana na pierwsze EqG, co nie dziwi bo nie był ów film majstersztykiem. To był eksperyment, który przyniósł ha$bro duże pienionszki, aż sami się zdziwili, dlatego następne części były coraz lepsze  (moja prywatna opinia).

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sunday, April 23, 2017 at 22:04 The Silver Cheese napisał:

Jak się dowiedziałem ... 

  Pokaż ukrytą zawartość

1nrd1j.jpg.c71e394ec223c8bb0650d29e7d218e81.jpg

 

Tak wyglądałem xD. Mocno oczekuję tych speciali z EG.   

Kompleksy! I do tego niedorzeczne! Polska jest na tyle popularnym i rozwiniętym krajem o na tyle ugruntowanej pozycji, że nie ma co się podniecać wydarzeniem tego typu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu SebastianRichCountryOwner napisał:

Kompleksy! I do tego niedorzeczne! Polska jest na tyle popularnym i rozwiniętym krajem o na tyle ugruntowanej pozycji, że nie ma co się podniecać wydarzeniem tego typu.

 

Nie podniecam się tym przez tydzień. 1 dzień i całe to 'śmieszkowanie' minęło. Chociaż i tak milion bronies w USA, a nasze parę tysięcy w Polsce to jakaś różnica jest :fluttershy3:.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Rzadko zerkam na tę części forum i mam trochę głupie pytanie ale co to za specjale z Equestria Girls ? Jakiś nowy serial ? Jest to gdzieś już dostępne ? Jeśli tak to gdzie ?

 

 

 

Krótkie, 20 minutowe odcinki. Będą na TeleToon+, Premiera 14 maja o 12.15

 

 

Rainbow Leon + Tapatalk

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29.04.2017 at 21:05 Witoslavski napisał:  

 

 

 

Krótkie, 20 minutowe odcinki. Będą na TeleToon+, Premiera 14 maja o 12.15

 

 

 

 

Rainbow Leon + Tapatalk

 

 

 

 

 

 

wiadomo ile takich odcinków będzie ? 

Jeszcze nie. W ogóle pewnie więcej wiadomo po premierze w USA.

 

Rainbow Leon + Tapatalk

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LuL ja się rzadko kiedy kłócę, a zwłaszcza z bronies (et. brother ponies) bardziej prowadzę polemikę, wyraziłeś swoją dość... agresywną opinię na temat CAŁEJ serii i stwierdziłeś i tu cytat:
 

Cytuj

Ile oni jeszcze zamierzają tego chłamu (w większości) naprodukować

 

Po czym gdy zaprezentowałem argumenty dlaczego moim zdaniem MLP:EG jest równie dobre co MLP:FiM poprosiłem cię byś ty podał swoje dlaczego uważasz, że EG są słabe (delikatnie rzecz ujmując).

Zaprezentowałeś argumenty, które w większości uderzały w pierwszą część co już nie pokrywało się z twoją wcześniejszą tezą. Zauważ, że prostą retoryką już zmieniłem twoje podejście z "chłam" do "1 część jest do bani a resztę nawet da się oglądać".

Cóż wniosek jest prosty, oceniłeś (według mnie) zbyt pochopnie coś co być może faktycznie ci się nie podoba (no bo nie jesteśmy tacy sami, ja np. nie lubię zergów i przeważnie używam domestosu ala voidów by je zutylizować) i użyłeś do tego zbyt mocnych słów, które nie odzwierciedliły faktycznej skali twoich odczuć w stosunku do ocenianego filmu/serii.

Co do: "to się zamienia w porozumienie", odpowiedź jest prosta. Każda wypowiedź retoryczna, a zwłaszcza konstruktywna krytyka i dyskusja dwóch stanowisk powinna prowadzić do konsensusu i odnalezienia złotego środka. Jak w samym MLP wszystko dąży do harmonii ^^.

 

Spoiler

Jesteś ścisłowcem więc stwierdzenie "wszystko dąży do harmonii" pewnie kuje cię w oczy, bo jak wiemy wszystko dąży do entropii czyli do CHAOSU. Jednakże, podczas polemiki wprowadzamy do aktualnego układu informację, a ona powoduje, że chaos zostaje uporządkowany (czyli "zmienił się" w harmonię). Jest to ciekawe zagadnienie, że z pojęciem entropii nie tylko związana jest energia, ale też informacja. Jeśli interesujesz się fizyką kwantową to pewnie znasz paradoks demona maxwella (czy jak to się tam pisze), okazuje się, że to nie jest paradoks, a możliwość, która nie łamie praw fizyki właśnie dlatego, że z pojęciem entropii nie tylko związana jest energia, ale też informacja.

 

 

 

3.05.2017 at 22:49 Nightbringer napisał:

wiadomo ile takich odcinków będzie ? 

z tego co słyszałem to w tym roku 3... [brak źródła] [a tak serio to nie chce mi się szukać xD]

Edytowano przez LPHusarz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...