Skocz do zawartości

Heja wszystkim!


Gurix525

Recommended Posts

5 lat temu, kiedy świat był jeszcze młody i jam był młody, poznałem świetny serial. Oglądałem go do połowy piątego sezonu, potem kompletnie o nim zapomniałem.

Jakoś tak się złożyło, że przez 3 lata aktywnego oglądania za mało czasu spędzałem w internecie, żeby zauważyć istniejący wokół serialu fandom. W końcu jednak musiało się to stać, a stało się w styczniu roku bieżącego. Przez cztery kolejne miesiące zagłębiałem się w świecie bronies i poznawałem ich liczne dzieła — muzyczne, graficzne czy też literackie. Przez ten czas cała moja aktywność w fandomie sprowadziła się do kilku komentarzy na FGE. Postanowiłem, że czas to zmienić. I oto jestem! :vinylspin:

To było słowem wstępu, teraz trochę o mnie.

Mam na imię Kamil, rocznik 99, mieszkam w Bochni. Interesuje mnie wszystko poza rzeczami, których mam dość.

W wolnym czasie gram na gitarze/gitarze elektrycznej/keyboardzie/ukulele/kontrabasie/harmonijce, śpiewam, komponuję, uczę się rysować albo piszę. Uwielbiam planszówki i karcianki. Kiedy mam chwilę, lubię też poczytać. Najchętniej Glukhovskiego <3. Swoją drogą, mam na sell Space Marines za 1200p, a z tego co widziałem, sporo tutejszych osób siedzi w WH40k :)

Nie przypadkiem przedstawiam się akurat teraz. Od stycznia/lutego chodził mi po głowie pomysł na fanfica, za którego zabrałem się porządnie gdzieś w kwietniu. Za kilka dni powinien być gotowy jego pierwszy rozdział. Uznałem, że warto wcześniej się pokazać i dać znać, że istnieję :3. Chętnie też skorzystam, jeśli ktoś będzie miał ochotę się zająć pre-readingiem i korektą. Jakby co, odezwij się tu, albo na privie, czy jakkolwiek inaczej się tu komunikuje :P.

To tyle :pinkie:

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu Miszcz Tencz napisał:

Witamy,

a ja jak zwykle zadam jedno jakże to nurtujące mnie pytanie: Jak to się stało, że zacząłeś oglądać kucyki?

Pozdrawiam i życzę dobrej zabawy :yay:

A żebym to ja pamiętał... Winnym wszystkiego mógł był StalinCWHC z jego patatajnią. Mógł to być też mój znajomy, który nałogowo oglądał kucyki. Może po prostu sam na nie trafiłem. W każdym razie wpadłem, a kiedy na kuce już się wpadnie, trudno się od nich opędzić. :P

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo, ktoś w końcu napisał o sobie dużo na wstępie, w dodatku tak poprawnie że można to zrozumieć :D

Witaj i baw się dobrze :) Widzę żeś muzyk i multiinstrumentalista, też bym chciał grac na czymś poza gitarą i dwiema/trzema melodyjkami na harmonijce. Hmm... O, mam pytanie:

Od czego najlepiej zacząć naukę gry na klawiszach?

Trochę nie w temacie, ale bardzo bym chciał się nauczyć ;)

To może zapytam jeszcze:

Jaka jest Twoja ulubiona postać z MLP?

Ulubione zespoły/wykonawcy?

Jeszcze raz witaj i baw się dobrze :)

(Dawno nie pisałem tak długiego powitania)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu Rainbow Guitar napisał:

Hmm... O, mam pytanie:

Od czego najlepiej zacząć naukę gry na klawiszach?

Trochę nie w temacie, ale bardzo bym chciał się nauczyć ;)

W takich rzeczach zawsze chętnie pomagam :D

Na klawiszach gram dopiero od pół roku, ale szybko idę do przodu, bo kiedyś chcę się dostać na kompozycję.

Z pewnością mogę powiedzieć dwie rzeczy. Najlepiej się uczy klawiszy, umiejąc teorię, a teorii najlepiej się uczy grając na klawiszach. Te dwie rzeczy się ze sobą nierozerwalnie łączą.

Druga sprawa to branie się od samego początku za trudne utwory. Nie ma w tym najmniejszego sensu, a jedynie utrudni ci ćwiczenie techniki. Zacząć się powinno zdecydowanie od etiud, sonatin lub innych prostych utworów. No i gamy. Dużo gam. 

Jeśli miałbyś jakieś inne pytania lub szukał pomocy, daj znać. Mogę cię nakierować na tematyczną literaturę albo podesłać jakieś nuty :P

Cytuj

Jaka jest Twoja ulubiona postać z MLP?

Cholera ciężkie pytanie :yay:

Przez pewien czas to były Twi i AJ. Widziałem w nich najwięcej cech swojej osobowości. Ale lata minęły, ja się zmieniłem, a sympatia trochę zmalała. Teraz najbardziej wyczekuję odcinków ze Starlight, a więcej uwagi niż Mane 6 poświęcam kucykom tła. A główne postacie lubię mniej więcej tak samo. Wszystkie są interesujące.

Cytuj

Ulubione zespoły/wykonawcy?

Z współczesnych to Sabaton, Zimmer, L-Train i Penderecki.

Z mniej współczesnych Kaczmarski, Budka Suflera, Vivaldi, Chopin. 

Przy czym nie twierdzę, że znam ich repertuary na pamięć. Po prostu słucham baardzo mało muzyki (paradoksalnie), a ich utwory najbardziej przypadły mi do gustu. 

Cytuj

Jeszcze raz witaj i baw się dobrze :) 

Zamierzam :P W każdym razie dzięki za miłe powitanie :).

Edytowano przez Gurix525
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

godzinę temu Gurix525 napisał:

W takich rzeczach zawsze chętnie pomagam :D

Na klawiszach gram dopiero od pół roku, ale szybko idę do przodu, bo kiedyś chcę się dostać na kompozycję.

Z pewnością mogę powiedzieć dwie rzeczy. Najlepiej się uczy klawiszy, umiejąc teorię, a teorii najlepiej się uczy grając na klawiszach. Te dwie rzeczy się ze sobą nierozerwalnie łączą.

Druga sprawa to branie się od samego początku za trudne utwory. Nie ma w tym najmniejszego sensu, a jedynie utrudni ci ćwiczenie techniki. Zacząć się powinno zdecydowanie od etiud, sonatin lub innych prostych utworów. No i gamy. Dużo gam. 

Jeśli miałbyś jakieś inne pytania lub szukał pomocy, daj znać. Mogę cię nakierować na tematyczną literaturę albo podesłać jakieś nuty :P

I tu jest problem... Nie znam teorii, nut ani nic. Zamierzam się tego nauczyć, szczególnie chociażby podstaw, ale nie wiem od czego zacząć :/ Aczkolwiek dzięki za rady :)

 

godzinę temu Gurix525 napisał:

Cholera ciężkie pytanie :yay:

Przez pewien czas to były Twi i AJ. Widziałem w nich najwięcej cech swojej osobowości. Ale lata minęły, ja się zmieniłem, a sympatia trochę zmalała. Teraz najbardziej wyczekuję odcinków ze Starlight, a więcej uwagi niż Mane 6 poświęcam kucykom tła. A główne postacie lubię mniej więcej tak samo. Wszystkie są interesujące.

Też lubię Starlight, a AJ to moja ulubienica z (już) mane7 (chyba). Kurcze, muszę w końcu zacząć 7 sezon...

godzinę temu Gurix525 napisał:

Z współczesnych to Sabaton, Zimmer, L-Train i Penderecki.

Z mniej współczesnych Kaczmarski, Budka Suflera, Vivaldi, Chopin. 

Przy czym nie twierdzę, że znam ich repertuary na pamięć. Po prostu słucham baardzo mało muzyki (paradoksalnie), a ich utwory najbardziej przypadły mi do gustu. 

Też lubię Sabaton, a Zimmer to najlepszy kompozytor muzyki filmowej! Soundtrack z Gladiatora <3

A te "mniej współczesne" są ciągle lubiane, słuchane i mają aktualne teksty (lub przesłanie - w przypadku klasyki). Osobiście uwielbiam Kaczmarskiego i Budkę, ale klasyki za dużo nie słucham.

godzinę temu Gurix525 napisał:

Zamierzam :P W każdym razie dzięki za miłe powitanie :).

No mam nadzieję :D Nie ma za co :)

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że mamy dużo wspólnego :D

A co do tego:

34 minuty temu Rainbow Guitar napisał:

I tu jest problem... Nie znam teorii, nut ani nic. Zamierzam się tego nauczyć, szczególnie chociażby podstaw, ale nie wiem od czego zacząć :/ Aczkolwiek dzięki za rady :)

Czułbym się paskudnie, jakbym zostawił kogoś w takim niedoinformowaniu, bo sam wcześniej przez dłuugi czas miałem taki sam problem. 

Właśnie z kumplem zabieramy się za naukę teorii. Zamierzamy na własną rękę przerobić "Zasady muzyki" Franciszka Wesołowskiego. Poleciła mi to nauczycielka pianina, przejrzałem. Książka zawiera całą teorię, której można nauczyć się w podstawowej i średniej szkole muzycznej. Zdecydowanie polecam.

Co do samego pianina, szkoły muzyczne korzystają z książki "Szkoła na fortepian" Klechniowskiej. Sam od niej zaczynałem i mogę potwierdzić, że na początek jest bardzo dobra, jednak nie wyjaśni wszystkich kwestii związanych z poprawną techniką i estetyką gry. 

A tu masz pdfy na Chomiku:

Zasady muzyki

Szkoła na fortepian

Oczywiście jakbyś potrzebował w czymś pomocy, jestem do twojej dyspozycji, lubię uczyć wszystkiego co związane z muzyką. Tylko może lepiej na privie żeby nie offtopować :rainderp:

No to życzę miłej nauki :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu Gurix525 napisał:

Widzę, że mamy dużo wspólnego :D

A co do tego:

Czułbym się paskudnie, jakbym zostawił kogoś w takim niedoinformowaniu, bo sam wcześniej przez dłuugi czas miałem taki sam problem. 

Właśnie z kumplem zabieramy się za naukę teorii. Zamierzamy na własną rękę przerobić "Zasady muzyki" Franciszka Wesołowskiego. Poleciła mi to nauczycielka pianina, przejrzałem. Książka zawiera całą teorię, której można nauczyć się w podstawowej i średniej szkole muzycznej. Zdecydowanie polecam.

Co do samego pianina, szkoły muzyczne korzystają z książki "Szkoła na fortepian" Klechniowskiej. Sam od niej zaczynałem i mogę potwierdzić, że na początek jest bardzo dobra, jednak nie wyjaśni wszystkich kwestii związanych z poprawną techniką i estetyką gry. 

A tu masz pdfy na Chomiku:

Zasady muzyki

Szkoła na fortepian

Dzięki wielkie, zajrzę :)

11 godzin temu Gurix525 napisał:

Oczywiście jakbyś potrzebował w czymś pomocy, jestem do twojej dyspozycji, lubię uczyć wszystkiego co związane z muzyką. Tylko może lepiej na privie żeby nie offtopować :rainderp:

No to życzę miłej nauki :)

Popieram :D

I dziękuję :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...