Skocz do zawartości

Odcinek 4: Rock Solid Friendship


Niklas

Ocena odcinka  

48 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Ocena odcinka

    • 1/10 Totalna beznadzieja
      0
    • 2/10 Mniejsza beznadzieja
      0
    • 3/10 Było słabo
      0
    • 4/10 Od biedy ujdzie
      1
    • 5/10 Przeciętny
      1
    • 6/10 OK
      5
    • 7/10 Dobry
      14
    • 8/10 Bardzo dobry
      7
    • 9/10 Super
      2
    • 10/10 Maudtastic <3
      18


Recommended Posts

@Niklas Dobry, bo:

- widujemy ponownie stary wąwóz, czy kryształową jaskinię

- dowiedzieliśmy się czegoś nowego: Dr. Maud, pełne imię Maud, Maud "pomogła" złej Starlight, Tank nie żyje, Maud zostaje w Ponyville w podziemnym mieszkaniu

- wszechobecne gagi: Pinkie udaje Maud, złamana Rarity, Pinkie wrzeszczy na Tanka, Lyra i Bon Bon, latawce, Derp pizza :pinkiederpy:, Starlight niczym Trixie, kiedy jesteś w paszczy węgorza, życie na krawędzi, 

Nie powala, bo nie było niczego, co miałoby mnie zaskoczyć (ostatnio był śmiech :wow:).

 

EDIT: Nie chciało mi się rozpisywać. :badass:

Edytowano przez Lucas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, Pyrkon udany, powrót do domu zabrał trochę cennego czasu, teraz nareszcie mam okazje nadrobić odcinki. Wygląda na to, że w Kanadzie coś nie wyszło i teraz mamy dwa odcinki w tygodniu, jeden z USA, ten właściwy, a drugi w Kanadzie, ten z przyszłości...kontinuum czaso-przestrzenne łamie się na naszych oczach. 

 

Odcinek poświęcony Maud. Ok, widzę, że od jakiegoś czasu mamy z nią jeden/dwa odcinki na sezon, co oznacza, że raczej liczba jej wielbicieli nie zanika. 

Ciekawe czy to pierwsza osoba z rodzinki, która osiągnęła tak wysoki stopień naukowy, Pinkie jest dumna i zachowuje się jak ona, siostry w porządku, mama wzruszona, a tatuś jakoś dziwnie grymaśny...czyżby wolał inny tok kariery dla córki niż bycie jajoglową? Wstydź się Cloudy Quartz. Powinieneś być dumy z córki! W końcu obroniła doktorant...jako jedyna studentka. Albo jako jedyna obroniła. W ogóle to raczej niemożliwe by urządzić otwarty kierunek tylko dla jednego studenta. Wydział by nie wyrobił, chyba, że w Equestrii akurat jest duże zapotrzebowanie na absolwentów kamieniologii i Celi to sponsoruje. 

 

W tym odcinku będzie dużo gagów Pinkie co? Heh, ciężko będzie o tym pisać, bo opisywanie tego co się dzieje w odcinku raczej mija się z celem, ot pewnie na piszę na końcu czy gagi są dobre czy tez nie i tyle. Póki co jest fajnie a Maud ma decydować gdzie ma zamieszkać. w Ponyville czy w miejscu gdzie diabeł mówi dobranoc. Jestem ciekawy co wybierze(sarkazm). 

 

Scena z jaskinią. Pinkie na plus, Maud też. Biedna Rarity, szczerość czasami naprawdę boli xd. 

Wygląda na to, że musi trochę więcej się dokształcić w znajomości klejnotów. Albo Spike. W końcu po coś tam jest. Powinien robić za coś więcej niż tylko tragarz. 

 

Pinkie naprawdę chcę zrobić wszystko by Maud z nią została. Niby ok, ale ten krzyk na Tanka był niepotrzebny...chyba. Podobało mi się za to wyjaśnienie skąd wziął się ten zamek xd. I scena z Lyrą...jestem ciekaw czy to nie pierwszy raz gdy potwierdzono jej imię i nazwisko? Bo nie przypominam sobie by wcześniej je wspominano. 

 

Maud była partnerką w zbronii Starlight. Heh..w sumie aż mam ochotę odświeżyć sobie temat z piątego sezonu i zobaczyć czy ktokolwiek się zastanowił w ogóle skąd Starlight wiedziała, że taki kamień istnieje. Być może twórcy rozważyli to co fani przeoczyli. Nice. 

 

Ok, Starlight i Maud to..zdecydowanie nie ten paring którego bym się spodziewał. Ale jak widać nawet jakoś to idzie. Te wyjaśnienie o odrzuceniu oraz o ocenianiu cię mimo bycia pięknym, to było naprawdę niezłe. Ma to jakiś sens. 

 

Ale sensu nie ma Pinkie która wpierdziela się raz dwa -_- Chciałbym by odcinek bardziej się skupił na relacji a nie na przerwach spowodowanych gagami. To się robi trochę irytujące.

Oho i pała została przegięta. Maud opuściła Pinkie w nocy z powodu jej hiper aktywności, albo zamiłowania zawodowego. W sumie podoba mi się to, że na pierwszy miejscu stawia pracę a dopiero potem przyjaciół. Jakoś trzeba zarabiać na chleb..w miejscu gdzie nie ma żadnego sklepu czy miasta. Hm..ona naprawdę będzie jadała tylko kamienie. 

 

Aaa..to te miejsce. W sumie to nie całkiem daleko od Ponyville. Zakładam tak przynajmniej, że nie trwało nie wiadomo ile Rainbow przeprowadzenie tam wyścigów. I końcówka była całkiem dramatyczna z tym cliffhangerem xd. Dobrze, że wątek nie został przesadzony a Pinkie zrozumiała swój błąd. Była na cienkiej linii oddzielającej bycie lekko irytującą to psującą odcinek. Na szczęście balans nie został przechylony, na jej niekorzyść. I Starlight odwaliła dobrą robotę. Podoba mi się jej bezpośredniość. 

 

I zakończenie..ok, też chciałbym zając taką miejscówkę. Ciekawe jak zasiedzenie działa w Equestrii i nabywanie pożytków oraz nieruchomości xd. W końcu ta jaskinie należała do państwa czyli Celestii, ale może o niej nie wie. Za jakieś 20 lat Maud będzie mogła oficjalnie uznać ta jaskinie za swoją. O ile posiada ją w dobrej wierze ;c 

 

Co tu więcej pisać, przyjemny odcinek, fajny, nie nachalny morał, większość odcinaka to interakcja pomiędzy Maud a resztą a miłość i troska Pinkie o swoją siostrę jest naprawdę urocza. Każdemu bym życzył takie rodzeństwo. Maud zdecydowanie zyskała w moich oczach, ale chciałbym wiedzieć czemu ma takie problemy z wykazywaniem emocji. Skoro czuje samotność i chcę być zaakceptowana to oznacza, że jakiś problem jest. Tylko nie może go pokonać? Jest chora czy coś? Ciekawe czy twórcy będą mieli jaja by kiedyś poruszyć ten temat. Póki co jestem naprawdę zadowolony z odcinki, mimo Pinkie która odrobinkę irytowała, daje mu mocną 8/10. Był naprawdę uroczy i miły w oglądaniu. 

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Według mnie odcinek był świetny.

 

Ale zacznijmy od początku:

 

Maud kończy edukację (edukacja wyższa ) i postanawia ruszyć w świat by badać kamienie. Pod uwagę bierze dwa miejsca: Ponywille i jakiś tam wąwóz.

 

Jak widzę o czym będzie odcinek, to chce mi się płakać. Do momentu obejrzenia tego odcinka byłem antyfanem Maud - praktycznie wszystkie odcinki z jej udziałem uważałem za słabe. Czemu? Cóż, po prostu brakowało jej charakteru. Była POTWORNIE NUDNA.

 

Generalnie według mnie odcinek nie opiera się na relacji Maud i Starlight lecz na Pinkie. To ona jest głównym bohaterem, a zarazem głównym źródłem problemów. Stara się ona zachęcić siostrę do pozostania w ponywille, a jej marzenia odnośnie wspólnego noszenia kapci z napisem "BSFF " tłumaczy zaangażowanie. Lecz Pinkie jak to Pinkie, miewa problemy z rozumieniem bardziej... ekhm... introwertycznych kucyków, więc myśli iż każdy przyjaźń bez przytulania i rozmawiania o uczuciach to de facto nie przyjaźń. Z tego powodu ma wrażenie, że Gimmy i Maud nie dogadują się tak dobrze, i próbuje je zintegrować.

 

Cóż, wiele osób narzeka że Pinkie jest za głośna. Fakt, jest to denerwujące, ale mam wrażenie że było to zamierzone. Przecież jest pod dużą presją, robi co w jej mocy by Maud została, więc nie ma co się dziwić że w ekscytacji mówi głośno i wysoko. Jej problemem jest także zbyt duża pewność siebie w zakresie nawiązywania relacji, przez którą nawet nie przystanie by pomyśleć co robi źle - dopóki wszystko się nie zepsuje.

 

Słyszałem też o tym, że gagi z Pinkie przeszkadzają w rozwijaniu tytułowej relacji Maud - SG. Bzdura. Ten odcinek nigdy nie miał być wyłącznie o tej relacji. Maud + SG to trampolina, na której Pinkacz wzlatuje do wyżyn swojej ekstrawersji i nadpobudliwości. Starlight to tylko ozdobnik, siostra Pinkie mogłaby próbować zaprzyjaźnić się z kimkolwiek innym kto do relacji podchodzi z dystansem.

 

Gagi i memy... cóż, do mnie humor na prawdę trafił. Jest pokręcony i absurdalny, czasem niebezpośredni. Być może nawet spora część żartów mnie ominęła to podczas oglądania uśmiałem się mocno. Poza tym, jest to humor mocno oparty na bohaterach, przez co świetnie miesza się z fabułą, popychając ją do przodu i stając się jej spójną częścią.

 

Według mnie jeden z lepszych odcinków w całych kucach. 9+/10 plus gratulacje dla twórców za uratowanie tak beznadziejnej postaci jaką była Maud.

 

Btw. podoba mi się jak SG dobiera sobie jako przyjaciół kucyki, z którymi mane6 się nie dogaduje. Discord, Trixie, Maud... Ciekawe kto następny?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...