Skocz do zawartości

Doctor Who


OjtamOjtam

Recommended Posts

Właśnie, a mnie zastanawia jedna rzecz...

W jednym z odcinków Classic'ów powiedzieli że każdy Władca Czasu może się regenerować 12 razy. A teraz, co? Wciskają nam kit, bo wychodzi na to że skoro Hurt był 1 Doktorem, to Matt jest ostatnim bo wszystkie jego regeneracje zostały już wykożystane.

Cos mi tu nie pasuje....

Edytowano przez Nimfadora Enigma
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd ta bzdura o 12 odrodzeniach.

Powiedziano że Władcy Czasu regenerują się 12 razy, a nie że regeneracji jest 12. To wbrew pozorom dwa różne pojęcia. Pierwsze mówi o zwyczajach, drugie o możliwościach.

Czyli, tak trochę prościej, być może w kulturze/religii Time Lordów jest że nie wypada więcej jak 2 razy się regenerować, albo że nikt nigdy nie próbował. Wiemy że master potrafił odmówić regeneracji, czyli teoretycznie każdy Time Lord to potrafi.

Wniosek, w chwili gdy ich siało chciało się 2 raz regenerować, ci odmawiali temu i umierali.

Nie było by zatem chyba dziwne, że Doctor, tak odmienny od swojej własnej rasy, zrobił by coś tak nieprzewidywalnego jak 12 regeneracja, prawda?

 

A co do ilości Doctorów i ich rozmieszczenia w czasie.

Czy trzeba coś dodawać?

To z pośrednictwem między 8 i 9 trzyma się kupy, czasowo, ale też nie ma się nijak do tego co wiemy lub czego się domyślamy o Doctorze. Serial potrafi nie raz zaskoczyć, a przyjęcie czegokolwiek za pewnik w tym przypadku to nie tyle ignorancja, co czyste szaleństwo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Po odcinku świątecznym jestem zmieszana. Nie podoba mi się nowy Doctor ani trochę. Wolałabym aby 11 została :( Uważam też że ogólnie wątek River Song zbyt szybko się skączył, i mam nadzieję, że powróci w nowym sezonie. 

 

Takie pytanie z innej beczki. Która asystentka była wedłyg was najlepsza? Clara mnie troszeczkę denerwuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mistrzu, świąteczny odcinek udowodnił, że timelord może regenerować się tylko 12 razy. Gdyby nie pomoc innych timelordów <przesłanie energii> doktor by umarł. A co do tego co wiemy, to też się zgadza. Moim ulubionym - Amy zdecydowanie, a najgorszym, Martha, nie z jakiejś jasnej przyczyny, tylko po prostu, była tak nudna, że w ogóle nie zapadła mi w pamięć

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Skurwysyn

Po odcinku świątecznym jestem zmieszana. Nie podoba mi się nowy Doctor ani trochę. Wolałabym aby 11 została :( Uważam też że ogólnie wątek River Song zbyt szybko się skączył, i mam nadzieję, że powróci w nowym sezonie. 

 

Takie pytanie z innej beczki. Która asystentka była wedłyg was najlepsza? Clara mnie troszeczkę denerwuje.

 

No cóż mi też się nie podoba kolor jego nerek  :raritylaugh:

 

Rose Tyler raczej moja ulubiona  :fluttershy5:

Edytowano przez Bonnet
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Nie mogę się pogodzić z tym że Doctor się regenerował  :despair: . To smutne... Chciałam żeby jeszcze Matt pobył w serialu. Mimo wszystko to i tak było nieuniknione :c

 

Moją ulubioną asystentką jest... Rose i Amy - Zdecydowanie najlepsze xD

Edytowano przez Szeregowa Rainboww Dash
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również się z tym pogodzić nie mogę, moim zdaniem Tennant i Matt byli najlepszymi Doctorami, zwłaszcza Matt jak dla mnie. No ale cóż wszystko przed nami, może Capaldi też się okaże fajny.

Edytowano przez Trivus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Właśnie, a mnie zastanawia jedna rzecz...

W jednym z odcinków Classic'ów powiedzieli że każdy Władca Czasu może się regenerować 12 razy. A teraz, co? Wciskają nam kit, bo wychodzi na to że skoro Hurt był 1 Doktorem, to Matt jest ostatnim bo wszystkie jego regeneracje zostały już wykożystane.

Cos mi tu nie pasuje....

Gdybyś oglądał "Ściśle tajne" wiedziałbyś że scenarzysta mówił że to będzie się zmieniać wraz z rozwojem serialu. Było tak mówione. :)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś Capaldi mnie póki co nie przekonał... jednakże nie przekreślam go jako Doctora ponieważ nie zdążył się porządnie zaprezentować. A co do ulubionych towarzyszy to najbardziej lubię Amy i Clarę. Rose według mnie jest strasznie irytująca i jakoś mnie przez dwa sezony nie przekonała do siebie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Capaldi nie zrobił na mnie jakiegoś super wrażenia (nie, żeby miał na to dużo czasu), ale mam cichą nadzieję, że będzie bliższy 10 Doktorowi (le ideał) niż Smith, którego trochę polubiłam dopiero niedawno :dry:.

 

Jak ja zawsze mogłem usypiać na "horrorach", to te dziecko w masce gazowej pytające "Are you my mommy?" mnie przeraża. Aż strach iść do kibla :D

 

Jakiś czas temu rozważałam obejrzenie nowych sezonów jeszcze raz, ale przypomniał mi się ten odcinek i się zniechęciłam xD Jedyny "straszny". Ale za to do dziś mnie przeraża ._." Nawet pomników się nie boję, choć Anioły były świetne, w Blink, bo...

wykorzystywanie ich kilka razy później jest moim zdaniem słabe i nużące.

 

Ulubiona towarzyszka? Mimo wszystko Rose. A Amy musiałam oglądać cokolwiek za długo :).

 

Nawiasem, odkryto już jakiś sposób na obejrzenie starych serii? Kiedyś bardzo chciałam je sobie pobrać, ale program zapowiedział mi, że piracenie zajmie bite pół roku xD

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Choliba, oglądanie poprzestałem na Tennancie (chyba gdzieś w trzecim/czwartym sezonie) i teraz tak czytam, że chyba dość dużo mnie ominęło. Zdaje się, czas nadrobić zaległości. Podłączam się pod pytanie nade mną: Ktoś wie, gdzie mógłbym wypełnić me doktorktowe luki?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

We wrześniu ma się pojawić nowy sezon ^^

Już nowy sezon? :o Ja jeszcze nie skończyłam sezonu 8 oglądać.

Co do ulubionego Doktora. Nie wiem dlaczego tyle osób lubi Tennanta (tak się to pisze?). Moim ulubionym Doktorem jest dziewiąty Doktor (DAM DAM DAM). Boli mnie że "żył" tylko przez jeden sezon.   :fluttercry2:

__________________________

 

P.S. Ktoś wie gdzie można obejrzeć sezon 8?

Edytowano przez Alciapl v2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nowy sezon? :o Ja jeszcze nie skończyłam sezonu 8 oglądać.

Co do ulubionego Doktora. Nie wiem dlaczego tyle osób lubi Tennanta (tak się to pisze?). Moim ulubionym Doktorem jest dziewiąty Doktor (DAM DAM DAM). Boli mnie że "żył" tylko przez jeden sezon.   :fluttercry2:

__________________________

 

P.S. Ktoś wie gdzie można obejrzeć sezon 8?

 

8 sezon ma na razie tylko jeden odcinek ^^

Na zalukaj.tv jest ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniej więcej nie ma jeszcze 8 sezonu. Dopiero w sierpniu będzie premiera 8 sezonu (Bodajże 23 sierpnia). Na zalukaj źle to wstawili, tamten odcinek powinien być w sezonie 7.

Edytowano przez Trivus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wchodziłam na zalukaj i sytuacja jest mniej więcej taka, że w sezonie 8 widziałam tylko odcinek bożonarodzeniowy. :/ Time of The Doctor widziałam na ekino.

 

Ludzie! Mówiłam przecież że 8 sezon dopiero się rozpocznie w okresie sierpień/wrzesień. Dlatego jest tylko odcinek świąteczny, który zapowiada nadchodzący sezon...

Edytowano przez Szeregowa Rainboww Dash
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie! Mówiłam przecież że 8 sezon dopiero się rozpocznie w okresie sierpień/wrzesień. Dlatego jest tylko odcinek świąteczny, który zapowiada nadchodzący sezon.

Wiem. Chodziło mi tym razem o odcinek pełnometrażowy (ten z trzema Doktorami).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiły się 2 filmiki na BBC dotyczące 8 sezonu. Jak zwykle chcą rozbudzić ciekawość widzów.,,, i robią to skutecznie jak na mój gust :D

 

 
"Am I a good man?" - Doctor Who Series 8 Teaser


 
'I see into your soul Doctor...' - Doctor Who Series 8 teaser trailer

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli o mnie chodzito ten serial jest jednym z ulubionych.Wszyscy Doctorzy zagrali idealnie i każdy miał swój charakter,podobnie z Master'emchoć hamburgożerny (coś jak Twilight) Władca Czasu bardziej śmieszył niż straszył.Jeżeli chodzi otowarzyszy  ci lepsi (Sarah Jane Smith,Ian Chesterton,Jack) jak ci gorsi (Martha Jones,Adam Mitchell,Adric).Dzięki zaprzeczytanie i nie mrugajcie. ;D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...