Skocz do zawartości

Doctor Who


OjtamOjtam

Recommended Posts

2 godziny temu, Eksplorator Pustkowi napisał:

Jeżeli zmiany nie są bezsensowne i rzeczywiście na coś konkretnego wpływają pozytywnie - Spoko. Jeżeli zmiany są po prostu bezsensowne i wręcz negatywne to ble. Po co takie zmiany?
Pewnie poprawność polityczna wymagała, aby teraz to jakaś kobieta była doktorem :P

Mnie tam się ta zmiana ani trochę nie podoba, a jak czytałem to nie tylko mnie.

Dlaczego uważasz że ta zmiana jest bezsensowna? :ajunsure:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Capaldi zrezygnował z roli Doctora toteż nowy showrunner czyli Chris Chinbal musiał znaleźć następcę, a to że znalazł następczynię wynika z faktu, że Jodie była najlepszym kandydatem ze wszystkich, którzy przyszli na casting. Nie ma tu żadnej filozofii poprawności politycznej, tudzież zmian na siłę. Chcieli znaleźć najlepszego kandydata to znaleźli a fakt, że jest kobietą absolutnie niczego nie zmienia

Edytowano przez Niklas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że była "najlepszym kandydatem" to tylko Twoje gdybanie, podobnie jak moje.

Uważam, że nie powinni ruszać płci Doktora i tyle, moja opinia :P

Nie zmienia? Bardzo dużo zmienia. Doktor był dość skory do kobiet, a teraz mu się zmieni na mężczyzn, czy zrobią z Doktora lesbijkę? Bez sensu jak dla mnie. (Nie chce mi się wymieniać wszystkich takich niezgodności :P)

Edytowano przez Eksplorator Pustkowi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrozumiałbym oburzenie, gdyby taka zmiana nie była zgodna z kanonem uniwersum Doctora Who,ale jak już wspomniałem wielokrotnie od początku trwania serialu było wspominane, że władcy czasu są płynnopłciowi podczas regeneracji. Jedenasty wspominał, że znał władcę czasu, który większość życia spędził w ciałach kobiecych, a następnie zregenerował w mężczyznę. Skoro zmiana płci w trakcie regeneracji jest kanonem uniwersum to dlaczego robić z tego problem? Zresztą wspominałeś

6 godzin temu, Eksplorator Pustkowi napisał:

Jeszcze reinkarnacja Mistrza jako Missy to spoko, no ale żeby tak Doctora? Normalnie nie mogę -.-

 

Powiedz mi zatem jaka jest różnica? Toż Mistrz również większość życia spędził w męskim ciele a następnie zregenerował w kobietę. Skoro nie widzisz problemu z tą regeneracją to dlaczego widzisz problem w regeneracji Doctora? Tylko dlatego, że jest głównym bohaterem serialu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Niklas napisał:

Mistrz nigdy nie był głównym bohaterem, w formie Missy również nie, dlatego co niektórych tak właśnie boli ta zmiana Doktora na panio Doktór :wow: 

To jeden z powodów, Mistrz nigdy nie był głównym bohaterem serialu, jest to jedynie postać poboczna, która mało mnie wzrusza. Nigdy nie oglądałem serialu dla jakiegoś mistrza, czy innych postaci pobocznych (no, może Daleków) tylko dla Doctora i jego historii.

 

49 minut temu, Sosna napisał:

Jedenasty wspominał, że znał władcę czasu, który większość życia spędził w ciałach kobiecych, a następnie zregenerował w mężczyznę. Skoro zmiana płci w trakcie regeneracji jest kanonem uniwersum to dlaczego robić z tego problem? Zresztą wspominałeś

ZNAŁ, a nie nim był. Doctor nigdy nie miał kobiecego wcielenia i uważam, że bardzo dobrze. Twierdzę, że kobieta się do tej roli nie nadaję, nieważne jak dobra by nie była (cóż, kwestia mojego przyzwyczajenia.)

Dlaczego nie widzę problemu z regeneracją Mistrza w Missy? Może dlatego, że nie jest to główna postać, a postać poboczna, która zresztą średnio mnie obchodzi (chociaż nie powiem, nieraz wnosiła coś ciekawego do akcji) (Jak już wspomniałem wyżej). Proste? Myślę, że tak.

"Skoro zmiana płci w trakcie regeneracji jest kanonem uniwersum to dlaczego robić z tego problem?" Większej bzdury to ja nie słyszałem. Zmiana płci u Doktora wcale nie jest czymś normalnym, nie u Doktora, hapfu. Normalne jest to, że jak serial trwa za długo to zaczyna się psuć, a tutaj to chyba postępuje wielkimi krokami. Poprzednie odcinki miały swoją... Magię. Teraźniejsze są... Średnie, nawet bardzo średnie (Capaldi ratuje sytuację), chociaż odcinek pierwszy sezonu 11-stego był niezły.

Te część tematu uważam za wyczerpaną, nie mam nic więcej do dodania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Eksplorator Pustkowi napisał:

ZNAŁ, a nie nim był.

 

No i teraz również i Doktor postanowił pójść w tym kierunku :v Bo właśnie u nich to jest bardzo obojętne, jakiej są płci. Tylko my tacy maluczcy fani serii siedzimy i dywagujemy nad tym, jakby od tego zależały losy świata xd

Ale ja tam jestem o to na razie spokojny. W końcu ile było głosów po rezygnacji Tennanta z roli Doktora? Że żodyn nie bydzie tak dobry, że show się kończy, a Moffat człon męski. A później? Ileż fanów miał Smith? Ile Capaldi?

 

Zobaczymy, co nam pokażą w przyszłości i jak się zabawią koncepcją.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie narzekałem na żadnego poprzedniego Doctora, nigdy. Ona jest jedynym, który mi się nie podoba, a to już coś znaczy. Czuję, że serial się..., że tak powiem.

Cóż, jednak nie mi o tym decydować.

Zobaczymy, jednak ja zdania nie zmienię. Mam już wyrobione swoje poglądy i nie zmieniam ich jak rękawiczki.

Edytowano przez Eksplorator Pustkowi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Eksplorator Pustkowi napisał:

Ona jest jedynym, który mi się nie podoba, a to już coś znaczy

 

Bo śmieli tu obstawić kobietę i tylko dlatego z góry zakładasz, że to niewypał? I sobie wygodnie to wyjaśniasz enigmatycznymi poglądami? xd

  • wtf 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już wyżej, że kobieta mi na miejscu Doctora nie odpowiada. Ktoś tutaj chyba za dużo wypił i ma problemy z czytaniem.

Dokładnie tak. Sądzę, że przez właśnie takie śmieciowe, beznadziejne zmiany serial w końcu zdechnie. Lepiej?

Enigmatyczne poglądy? "xD" - Nic więcej tutaj się nie da dodać.

Wyjaśniam to sobie? Gościu, ty chyba nie rozumiesz czym jest WŁASNA opinia. Ja tak sądzę i tyle, nie ma tu nic co byś musiał rozumieć.

 

Edytowano przez Eksplorator Pustkowi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dłuższego czasu chcę obejrzeć Doctor Who, chyba w ferie wreszcie się za to zabiorę. Tak w ogóle to do serialu ostatecznie zachęciły mnie memy i... *dramatyczna pauza* kłótnie o płeć nowej Doctor.

Od którego momentu najlepiej zacząć oglądać? Od początku czy od którejś zmiany Doctora? A może powinnam zacząć od jakiegoś konkretnego, wyróżniającego się odcinka?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz być w miarę szybko na bieżąco to polecam rozpoczęcie oglądania od serii 5 z new who, czyli od 11 doctora, jeżeli chcesz mieć już solidną bazę pod 11 inkarnację to polecam zaczęcie od epizodu Rose czyli pierwszego epizodu z new who z 9 Doctorem. Rozpoczynania oglądania od pierwszej serii w ogóle bym póki co nie polecał głównie ze względu na to, że sposób prowadzenia akcji, oraz struktura poszczególnych historii, które są podzielone na kilka epizodów, może trochę zmęczyć. Plus dodajmy fakt, że kilkanaście epizodów z pierwszymi dwoma Doctrami zaginęł w mroku dziejów, przez co niektóre historie mogą być mocno niezrozumiałe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gray Picture moim zdaniem najlepiej zacząć od pierwszego odcinka nowej wersji, czyli "Rose" i lecieć po kolei. Serie 1-4 mają fajny klimat (chociaż bardzo inny niż te z ery Moffata) i wiele świetnych historii. Nie warto ich pomijać. Sezon 11 zaczyna się dopiero jesienią tego roku, więc spokojnie zdążałbyś wszystko nadrobić, nawet w czasie wakacji.

Classic też odradzam, bo to jest dosyć...ekhem

Spoiler

tumblr_mkp958DQsz1rprfglo6_250.gif   swMKcy7.gif

 

Edytowano przez Dairinn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 3 months later...

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...