Skocz do zawartości

[Ankieta][Inicjatywa] Ostateczne rozwiązanie kwestii MLPPOLSKA


Czy popierasz pomysł przekształcenia MLPPolska w forum o tematyce ''ogólno-kreskówkowej''?   

60 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy popierasz pomysł przekształcenia MLPPolska w forum o tematyce ''ogólno-kreskówkowej''?



Recommended Posts

PROSZĘ O UZUPEŁNIENIE ANKIETY!

Witam serdecznie  wszystkich odwiedzających ten temat. 

 

Chciałem dzisiaj podjąć dość smutny temat, jakim jest niewątpliwy spadek aktywności na forum. Myślę, że ta smutna prawda, choć nieunikniona to jest całkiem naturalna. Każda moda ma swój nagły wzrost i spadek po czym wejdzie na jakiś stabilny poziom zainteresowania, i najwidoczniej własnie na niego weszliśmy i to już jakiś czas temu. Jednak do czego dążę... 

 

Tak z ostatnich moich przemyśleń. 

Na świecie jest wiele fajnych kreskówek, które mają swój mniejszy, bądź większy fandom, jednak nie mają swojego forum, które by tych ludzi jednoczyło. Fajnie by było, jakby się to wykorzystało i postanowiono wyjść z inicjatywą, aby zrobić z tego forum ogólne miejsce dla fanów właśnie tego rodzaju rozrywki. Myślę, że pomogło by to rozwinąć forum i nawet trochę tchnąc w niego życie, jeżeli nie odrodzić na nowo. 

Czyli przekształtowanie go w forum ogólnie dla fanów kreskówek, które ma korzenie w tematyce MLP. Myślę, że rozwiązało by to trochę problemów, nawet jakby wymagało to trochę pracy. Ponieważ wg. mnie największym problemem forum  jest to, że trafił na ślepą uliczkę w drodze do rozwoju, co widać po ciągłym dodawaniu i usuwaniu starych działów które i tak nie są tak aktywne. 

Dodatkowo pojawiają się ciągle kolejne nowe kreskówki, naprawdę bardzo fajnie i nie ma co się na nie zamykać i pozwolić ludziom działać też w ich ramach. Widać, że wiele z was je ogląda, o nich pisze, tworzy arty itd. no ale jakoś nie za bardzo wypada się tu z tym afiszować, bo w końcu to forum o kucykach, a nie o innych tego typu. A to przecież głupie ograniczanie się. 

 

Myślę, że właśnie tego potrzeba,  rozwoju i otwarcia. To by było coś co mogło by pomóc. 

 

Wychodzę z takim pomysłem, bo z tego co wiem w Polsce nie ma forum stricte dla fanów kreskówek, jeżeli się mylę. - Proszę o danie znać. 

 

Dajcie znać co o tym myślicie? Czy wgl. są na to jakieś szanse? Czy mogło by to ocalić forum? 

Czekam na wasze opinie, bo to forum, wbrew pozorom jest czymś o co warto trochę zawalczyć. 

 

Make MLPPolska great again!

 

Wiem że pewnie fanatycy kucy mnie zetną, po czym spalą, no ale jestem gotowy na takie poświęcenie. 

Jest to jedynie moja inicjatywa, która nic nie znaczy. Chce po prostu wiedzieć, czy ktoś ma podobny punkt widzenia. 

 

Najwyżej skończę jako męczennik czy coś...

 

EDIT:  (Co do wdrażania pomysłu) 

,,Nie, no to naturalne. Stopniowe wprowadzanie zmian. Najpierw  warto zacząć od takich rzeczy jak stworzenie działu. To by pokazało nam,  czy faktycznie znajdą się ludzie chętni do takich dyskusji.  

Dopiero dalej, jak pomysł wypali  coś by się z tym zrobiło.  To jest plan na jakiś okres, a nie tak że jednego dnia zmieniamy całe forum. ''

 

Edytowano przez WilczeK
  • +1 4
  • Nie lubię 5
Link do komentarza

Jedyną szansą na przedłużenie działalności forum jest rozreklamowanie się na takich portalach jak fge lub eqd.

Zmienianie tematyki nie wchodzi w grę.

Można po prostu stworzyć nowy dział poświęcony tematyce kreskówek i tyle ...

Zbierz ludzi i wyjdź z inicjatywą do administracji.

Zrób ankietę, a nie powtarzaj już od dawna rozpowszechniany slogan "forum umiera".

Taka jest moja opinia, można się z nią nie zgadzać.

 

Btw. kuce są jedyną kreskówką jaką oglądam na bieżąco.

Edytowano przez Miszcz Tencz
  • +1 8
  • Nie lubię 1
Link do komentarza
Napisano (edytowany)
10 minut temu Miszcz Tencz napisał:

Jedyną szansą na przedłużenie działalności forum jest rozreklamowanie się na takich portalach jak fge lub eqd.

Zmienianie tematyki nie wchodzi w grę.

Można po prostu stworzyć nowy dział poświęcony tematyce kreskówek i tyle ...

Taka jest moja opinia, można się z nią nie zgadzać.

 

Btw. kuce są jedyną kreskówką jaką oglądam na bieżąco.

 

Nie, no to naturalne. Stopniowe wprowadzanie zmian. Najpierw  warto zacząć od takich rzeczy jak stworzenie działu. To by pokazało nam,  czy faktycznie znajdą się ludzie chętni do takich dyskusji. ;) 

Dopiero dalej, jak pomysł wypali  coś by się z tym zrobiło.  To jest plan na jakiś okres, a nie tak że jednego dnia zmieniamy całe forum. 

 

 

9 minut temu KłapouchyGore napisał:

Ale wtedy zrobi się tu burdel...

 

Tylko, jak przeprowadzi się to  w chu*owy sposób. Patrz góra. 

 

4 minuty temu Miszcz Tencz napisał:

Zbierz ludzi i wyjdź z inicjatywą do administracji.

Zrób ankietę, a nie powtarzaj już od dawna rozpowszechniany slogan "forum umiera".

 

 

A co ja robię ? 

Edytowano przez WilczeK
  • Nie lubię 1
Link do komentarza
Napisano (edytowany)
11 minut temu Miszcz Tencz napisał:

Na chwilę obecną zapowiadasz koniec forum ... i tyle.

 

Tu masz podsumowany twój post z samej góry.

Pomysł dobry, wykonanie do bani.

 

Właśnie, ja postawiłem propozycje, przedstawiłem argumenty i ewentualne rezultaty. 

 

Za to ty zaledwie po kilku sekundach dałeś mi unlike, gdzie nie ma fizycznej możliwości abyś przeczytał post, sorry ale to co robisz na tą chwile to zwykły spam niewnoszący nic to tematu, Dodatkowo robi to ktoś kto dostał opiekuna działu, żałosne.  

 

Gdybyś to przeczytał, to pewnie byś wiedział, że to co tam napisałem to więcej niż ,,forum umiera'' (już w drugim akapicie poruszyłem ten watek) i napisałbyś chociaż jednego posta posiadającego jakieś właściwości merytoryczne.

 

Przemyśl sprawę, a później dopiero pisz, proszę. 

Edytowano przez WilczeK
  • +1 3
  • Nie lubię 1
Link do komentarza

Osobiście nie jestem za zmianą targetu forum na bardziej (kreskówkowo) ogólne. Powodem jest głównie sentyment, gdyż jestem na nim praktycznie od samego początku. Plus obecnie ma swój mały urok, jako forum tematyczne.

 

Jednakże, cieszę się, że ktoś wychodzi z inicjatywą a nie marudzi na sb/statusach jakie to forum jest do dupy :D

Łap plusa. Zobaczymy co z tego wyniknie.

  • +1 6
Link do komentarza
Gość Ziemowit

Forum ma się dobrze, stwierdzenie, że umiera jest bardzo nieprzemyślane. Gdyby umierało aktywność byłaby nikła, prawie niewidoczna, a wcale tak nie jest. Tematyka forum wydaje mi się, że powinna zostać taka jest, ponieważ to forum jest dość ważną częścią całego kucykowego fandomu. 

Link do komentarza

@WilczeK

Dobrze, co do tego mojego ostatniego postu, tak racja jest po twojej stronie.

Ku woli wyjaśnienia: nie jest zbyt dobrym pomysłem próba uratowania forum już w samym temacie pisząc "ostateczne rozwiązanie". Jakbyś nie poruszył tego tematu to bym nie miał żadnych zastrzeżeń co do tematu/inicjatywy, ba nawet uważam, że jest nawet dobrym pomysłem, może nie tyle co zmiana tematyki forum, co dodanie jakiego działu poświęconego innym kreskówkom/bajkom. Druga sprawa, że zmieniasz post główny tak, że wychodzę na totalnego idiotę który w ogóle nie przeczytał posta a się wypowiada (co jest NIEPRAWDĄ)...

Dobra, chyba tyle ...

(zrobimy tak, ja usunę swój ostatni post, a ty usuniesz swój i zapomnimy o całej sprawie, pasi? :fluttershy4:)

Link do komentarza

Jak dla mnie ciekawy pomysł, nie oglądam żadnych innych kreskówek oprócz MLP (Chyba, że liczy się Rick i Morty i South Park ^^), ale taki powiew świeżości byłby czymś przyjemnym. Co do umierania forum, to faktycznie pojęcie przesadzone, ale zaprzeczyć się nie da, że swego czasu działy miały się dużo lepiej, ludzie mocniej chłonęli kontent który twórcy tematów im podtykali no i osób aktywnych było więcej. 
Chętnie bym zobaczył co by z tego wyszło.  Jak dla mnie te popularniejsze kreskówki powinny już mieć własny dział, ta urocza pani z avatara Wilka, Gravity Falls i nie wiem co tam jeszcze jest teraz ^^ Dlaczego? Nie wiem, ale dlaczego nie? :fluttershy5:
Decel Precel ma trochę racji, forum ma swój urok, kiedy tematycznie skupia się na jednym serialu, ale szczerze to nie przeszkadzałaby mi nawet zmiana na ogólnokreskówkowy charakter forum. Nawet się miło na serduszku zrobiło gdy oczami wyobraźni zobaczyłem  banner będący crossoverem paru kreskówek~ 

  • +1 2
  • Nie lubię 2
Link do komentarza

Trudno powiedzieć ... pomysł głupi nie jest, ale to by oznaczało OSTRE zmiany. 

 

Taka mała uwaga, a pewnie mało osób na to zwraca uwagę, a żeby pokazać jak to forum "umiera". Widzieliście na samym dole strony taki mały nagłówek "Najnowszy użytkownik"? Ja zaglądam do niego codziennie i ZAWSZE codziennie, albo co drugi dzień jest zarejestrowany nowy użytkownik (albo @Decaded robi złudne nadzieję, że tak jest, ale wątpię).

 

Ludzie gadają, że umieramy, a tak na dobrą sprawę mamy problemy z nowymi jak i starymi użytkownikami. Ci nowi niby się rejestrują, ale osobiście rzadko ich widuję w jakiś tematach, tych powszechnych. Nie dziwię, się, bo działów i tematów jest od groma, ale każdy znajdzie coś dla siebie. A starzy mówią, że źli jesteśmy, że wylądowaliśmy na cmentarzu. Tak samo Goście na forum - ich prawie zawsze jest tyle samo co zalogowanych użytkowników. Aktywność sama w sobie jest, ale aktywność w postaci pisania jest niestety niewielka.

 

Cóż, forum zawsze było dla mnie miejscem gdzie można otwarcia o kucach pogadać. Ja jestem już tu prawie od 2 lat (jak i w fandomie) i przez ten okres faktycznie wiele rzeczy się zmieniało, aktywność spadała, ludzie odchodzili, przychodzili, ale nie dlatego, że opiekunowie są słabi, że nie mamy czym przyciągać ludzi. Mi się wydaję, że ludziom się nie chcę pisać lub ci nie chcą tutaj wchodzić. Kiedyś Spidi mówił, że fandom kręcił się wokół tylko tego forum. Nie było grup na facebooku i innych portalach, a całe zgromadzenie siedziało tu i pisało. Gdyby wyłączono facebooka, to bym się nie zdziwił, gdyby pewne osoby tutaj by zawitały, ale to tak na marginesie xD ....

 

Pomysł na przekształcenie forum na ogólnokreskówkowe miałoby swoje plusy, ale patrząc z punktu widzenia MLP ... SPOOOORO rzeczy należałoby usunąć. Tak, usunąć, bo nie wiem czy dawanie całego kontentu w jeden dział, np. MLP miałoby sens. Zwłaszcza gdyby doszły te działy o kreskówkach to MLP ma z 10k tematów +- 3k tematów offtopowych, a taki Samurai Jack czy Grafity Falls tylko by miało 1 - 15 tematów na początek? To już byłoby lepiej nowe forum założyć do tego :crazytwi3:.

 

Po zastanowieniu to niestety tego nie widzę. Ja bym nadal spróbował zrobić coś z aktywnością tutaj, jakoś nowych zachęcić jak i starych przekonać do przesiadywania tutaj.    

 

 

Za dużo wiesz :rainderp:~Dec

Edytowano przez Decaded
  • +1 4
Link do komentarza

Ogólny zamysł zmiany tematyki w moim odczuciu kompletnie by nie wyszedł, tak wrzucę tu swoje trzy grosze. Zrobienie nowych działów czy tematów prawdopodobnie bez promocji by nie pomogło i leżały by odłogiem, dlatego już na samym starcie potrzeba wprowadzenia czegoś więcej aniżeli powolnych zmian, żeby coś się ruszyło. A przynajmniej tak myślę.
Co do tego że forum zdycha, jedyna moja obserwacja z umierania forum jest gdzieś koło północy, kiedy się coś restartuje xD Póki dochodzą nowi ludzie to chyba jest dobrze.

Link do komentarza
4 minuty temu Lemi napisał:

Co do tego że forum zdycha, jedyna moja obserwacja z umierania forum jest gdzieś koło północy, kiedy się coś restartuje xD Póki dochodzą nowi ludzie to chyba jest dobrze.

 

Z tym też jest problem, bo nowi się rejestrują i znikają w niewyjaśnionych okolicznościach. Warto zrobić coś, co sprawi, że ludzie chętnie coś napiszą. Boziu, @Decaded to kiedy będzie "powszechny" system rewardów za konkursy i inne duperele :NjdaT::crazytwi2:?

Edytowano przez The Silver Cheese
  • +1 1
Link do komentarza

@Decaded

 

Właśnie, tego się boje, że droga sentymentu doprowadzi nas do tego, że to forum będzie się kisić we własnym sosie. 

 

Dlatego na początek, na pewno zaapeluje o choćby stworzenie działu, ale to jak zbierze się trochę ludzi. Dopiero później zależnie od tego jakie wzbudzą  one zainteresowanie będzie się myślało co z tym dalej zrobić.  

 

@Ziemowit

Nie pisałem o tym że umiera, tylko że jest mniejsze zainteresowanie, co jest normalne po pewnym czasie. A co do twojego zdania, to jest ono twoje i nic mi do tego. ;)   Nie zamierzam tu nikogo na siłę przymuszać 

 

@Miszcz Tencz

Ale ja zmieniłem tylko ankietę, minutę po dodaniu tematu. No i wszystko pod jednoznacznym napisem EDIT... 

 

@Kruczek

 

To samo co wcześniej, nic o umieraniu nie pisałem, tylko że jest zmniejszona aktywność.  Właśnie o to chodzi, by poznać punkt widzenia innych ludzi i każdy coś tam dopowiedział. Na tą chwilę pomysł z działami wydaje się być najbardziej rozsądny i pewnie będę coś tu działał. Bo jest wiele fajnych kreskówek, a ludzie najczęściej są niechętni bo po prostu zamkneli się w tematyce MLP co jest trochę smutne. A jest przecież:

-Gravity Falls

- Star vs forces of the evil

- Rick and Morty

- Steven Universe

i inne...

 

Najbardziej się boje ludzi którzy nawet nie dali szansy innym kreskówkom, a i tak będą stać na straży monotonii. 

 

@The Silver Cheese

 

Trzeci raz, nie pisałem nic o umieraniu. XD 

A co do nowych użytkowników.... no właśnie to raczej minus niż plus. Ludzie zakładką konta ,to widać, ale tu nie zostają...

 

Do użytkowników nic nie mam... na razie. 

 

Mi też, nie chce się tu pisać, bo właśnie nie ma o czym już pisać. Tematy się powtarzają, zabawy też. Po prostu wygląda na to, jakby już wszystkie tematy zostały przedyskutowane. Bo co? Kolejny raz zakładać temat jaki kucyk jest waszym ulubionym?  Jakiś pomysł na nowy, sensowny  temat pojawia się raz na miesiąc i jest zamykany po kilku dniach. Więc nie ma co się dziwić, mi też nie chcę się pisać odpowiedzi 5- raz na ten sam temat...

 

 

 

 

 

 

 

  • Nie lubię 2
Link do komentarza

 @WilczeK Jeżeli chcesz forum kreskówkowe to stwórz nowe. To forum jest poświęcone MLP a o innych kreskówkach nie ma mowy. Fani innych bajek pojawili by się na forum robiąc zamieszanie. Zauważmy źe fani innych bajem nie muszą lubić mlp więc było by wiele hejtów  i Anti Bronies. Totalnie nie podoba mi się twój pomysł i mój głos to NIE. :grumpytwi:

  • +1 5
Link do komentarza

Pomysł mi się podoba, ale jakoś nie widzę jakby to miało wyglądać... Teraz mamy multum działów z danymi postaciami MLP, a jak i gdzie dodać kolejne uniwersa? No chyba, że powstały osobny dział, a w nim poddziały od danej bajki, czy uniwersum, a główny temat forum pozostałby ten sam...

Link do komentarza

@Bertram Quist

 

No, ale z drugiej strony... mogli by się do nasz przekonać, nie? Ale nie zrobią tego na pewno jak będziemy twierdzą nie do podbicia. 

 

@BiP

 

Raczej chodzi mi o delikatne zmiany na początek i stopniowo, w miarę jak będą się sprawdzać, wdrażanie większych. A co do tego, że będzie tematów od cholery. Zobacz że te działy konkretnych bohaterów działają tak jakby chciały a nie mogły. A dużo postów jest w stylu, napisze tu coś, by nie umarło, co jest takim sztucznym podtrzymywaniem przy życiu. 

 

Podsumowanie, moim okiem na ten moment.

 

Jak widzimy,  większość jest za nie wprowadzaniem na forum, żadnych zmian i pozostaniu przy tematyce wyłącznie dotyczącej MLP.  Jednak zauważyłem, że niestety są to ludzie, którzy najczęściej oglądają tylko MLP, co mnie trochę smuci, apeluje do nich, aby dali szansę innym popularnym, na dzień dzisiejszy kreskówkom i przemyśleli sprawę na nowo

 

Co mnie jednak cieszy i ratuje w moich oczach niektórych ludzi na tym forum, przed pozostaniem totalnymi fanatykami kucy, to pojawienie się w trakcie dyskusji, pomysłu, na wprowadzenie na forum, próbnych nowych działów, dotyczących kreskówek. Były by one istnym laboratorium.  Osobiście byłbym za tą opcją.

 

Trzecim tematem jaki chcę poruszyć, to jedna rzecz, która wyszła w  tym temacie, czyli  pewne rozdrażnienie ludzi na punkcie zaganiania jakim jest ,,śmierć forum'' 

A mianowicie, w pierwszym, otwierającym poście wyraźnie zaznaczyłem, że jest to coś normalnego i jest to stan stałej aktywności, czyli nie zwiastuje jakiegoś nagłego końca forum, co nie przeszkodziło ludziom na zjechanie mnie. no cóż... Życie. XD 

 

Zauważyłem, też coś co mnie od zawsze lekko odpychało od ludzi, czyli strach przed jakimikolwiek zmianami, obawiam się, że takie nastawienie sprawi że kiedyś obudzimy się z ręką w nocniku, no ale niektórym nie przeszkadza to, bo to będzie chociaż ich nocnik. Pozdrawiam.

 

Czekam na dalszą aktywność. 

 

 

  • Nie lubię 2
Link do komentarza

@WilczeK Mówisz by przemyśleć to na nowo ? Wydaje mi się że to nie jest potrzebne jeżeli chcesz tematykę innych kreskówek to tak jak już mówiłem stwórz nowe forum bo to jest już że tak powiem zajęte. Nie po to nazywa się MLPPolska i głównym tematem przez jakieś 6 lat były kucyki by to teraz zmieniać dodając coś innego. Ja rozumiem że jesteś fanem jakiś tam kreskówek i nie ma takich forum z twoimi kreskówkami a tych którzy są przeciwko tobie nazywasz :

30 minut temu WilczeK napisał:

totalnymi fanatykami kucy,

Napisałeś też :

32 minuty temu WilczeK napisał:

 Jednak zauważyłem, że niestety są to ludzie, którzy najczęściej oglądają tylko MLP, co mnie trochę smuci

Nie wiem czemu cię to tak zdziwiło i zasmuciło ? To przecież forum KUCYKOWE skupione głównie na MLP !

  • +1 2
Link do komentarza
Napisano (edytowany)

@Bertram Quist

Taaaa... a 4chan skupia się na anime...

 

Jeżeli mlppolska nie chce zmian, to ich nie będzie, nie jestem jakimś dyktatorem, nawet nie mam do tego kompetencji.

 

Ja chciałem po prostu zapobiec temu, że jak ktoś za te dwa lata wejdzie na www.mlppolska.pl to nie wyświetli mu się jakaś strona dla dorosłych niskiego sortu.  

 

No ale cóż, chciałem coś zrobić, no ale niech się dzieje wola nieba... 

 

Dziś była chociaż fajna dyskusja, a od jutra znowu  będzie cicho. :/ 

 

Edytowano przez WilczeK
  • Nie lubię 4
Link do komentarza
1 minutę temu WilczeK napisał:

 

Ja chciałem po prostu pobiec temu, że jak ktoś za te dwa lata wejdzie na www.mlppolska.pl to nie wyświetli mu się jakaś strona dla dorosłych niskiego sortu.  

 

Ooo ciekawe. Czyli my wszyscy jesteśmy dorosłymi niskiego sortu? Sorry, ale to co napisałeś wyżej jest już wobec każdego użytkownika tutaj wredne.  

  • +1 3
Link do komentarza
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...