Skocz do zawartości

Zadania Zecory [zabawa]


Cahan

Recommended Posts

Witajcie kucyki małe, wieści mam dla was wspaniałe. Jest taka tu mała sprawa, że właśnie powstała nowa zabawa. Pozwólcie, że przodków swych drogę pokażę i prawdę o was wam przy tym obnażę. Lecz aby odkryć swoje zdolności, musicie wykonać różne czynności. Pierwszą będzie ćwiczenie języka, polegające na napisaniu wierszyka (na temat związany z działem). Tydzień macie by zrobić zadanie, nasuwa się komuś jakieś pytanie?

 

Ja jeszcze dodam, że zwycięzca danego zadania dostanie dodatkowy punkt (1 jest już za udział w każdym queście). Rozliczenie ma miejsce po 10 zadaniach. Nagrody? Standardowo kredkowy rysunek u mnie. Na max 2 kuce i z częściowym tłem.

 

A i żeby się @Miszcz Tencz nie bał, że mu podbieram zabawę i chwałę. Wszystko będzie się ograniczało do tematyki działu.

Edytowano przez Cahan
  • +1 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Taki krótki wierszyk:

 

 

 

 

 

 

 

Na wizytę do szamana

 

 

 

Poszła zebra pewna z rana

 

 

 

Szaman do niej: "Co się dzieje?"

 

 

 

Ona na to: "Oszaleję!

 

 

 

W pracy, w domu, każdy jęczy

 

 

 

To jęczenie już mnie męczy!"

 

 

 

Szaman mówi: "Zebr unikaj

 

 

 

Na wakacje prędko zmykaj

 

 

 

Wtem ukoisz swoje nerwy

 

 

 

I przybędzie jeszcze werwy"

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZEBRA I LEW

 

Po sawannie zebra hasa
Jak z promocji Adidasa

 

Ogon czarny, uszy białe
I kopyta okazałe

 

Spojrzy w lewo, skubnie trawy
Wsadzi czasem łeb w agawy

 

Wnet zmęczyło ją brykanie
Teraz we łbie tylko spanie

 

Padła w trawy, zachrapała
A tu lew się skrada z dala

 

Ślina z pyska mu już leci
Obiad dobry jak Sowieci

 

Nagle zebra otrzeźwiała
Lwu z kopyta za... tralalabumcykcyk... ła

 

Kot już nie ma tęgiej miny
Nici będą dziś z zebrzyny

 

 

... XD

Edytowano przez falconek
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja coś wrzucę:

 

Zecorą mnie nazywają
i po tym zaś mnie poznają
że mowa moja jest taka
jak ten poemat sztubaka
duże i małe kucyki
słuchają słów mych muzyki
myśląc, że taka to dykcja
to mego ludu tradycja
jednakże prawda jest taka
że gdym za czasów źrebaka
na drzewo się wspinać chciała
to gałąź się ułamała
spadając głowę rozbiłam
tak rymów się nabawiłam
a zatem, drogie kucyki
gdy z głosu mego muzyki
śmiać się będziecie radośnie
pomnijcie, że to nie nauki
ani stare zebryjskie sztuki
lecz tętniak, co pod czaszką mi
                                       rośnie.

Edytowano przez Poulsen
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, konkurencję wygrywa Coldwind, bo jego twórczość czytało się najlżej. Chciałabym też podziękować Gurixowi za ilość, ale niestety, pojawił się pewien problem. W sumie u wielu z Was się pojawił. Nie potraficie utrzymać rytmu. Liczcie sylaby, korzystajcie ze słownika rymów i nie wklejajcie wyrazów na siłę, byle weszło. Nie ma wejść, ma pasować i się komponować. Jeśli trzeba, to należy przebudować to co się wcześniej naskrobało.

 

 

Czyli:

Coldwind 2 

Gurix525 1

Falconek 1

Poulsen 1

 

Zadanie nr 2

Nadszedł czas na rysowanie, to następne jest zadanie, by roślinę namalować i ją tu zaprezentować.

 

Tak, Waszym zadaniem jest narysowanie jakiejś roślinki i zaprezentowanie tu swojej pracy. Jeśli nie umiecie, to nic, i tak zachęcam do zabawy. Celem tej zabawy jest zachęcanie do próbowania się w różnych rzeczach. 

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu WhiteHood napisał:

Dobrze, że nic nie napisałem. Przegrałbym z kretesem. Moje wiersze są wolne i białe. Jednak trochę żałuję, że nie wziąłem udziału...

Wiersze wolne i białe są bardzo spoko. Oczywiście nie odjęłabym punktów za brak rymów :rdblink:. Za słabe rymy już tak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem zwycięstwo trafia do Gurix525. Za co? Za białą kartkę (estetyka) i za to, że starał się oddać realizm "krzaka z pokoju". To epipremnum złociste czy jakiś bluszcz? Na przyszłość polecam zdjęcie nieco poprawić w programie typu Picassa, by rysunek był lepiej widoczny. I nie bać się używać kredek, ewentualnie farb, węgla, ołówka :rdblink:

 

Jeśli chodzi o pracę Coldwinda, to jest bardzo ładna. Niestety nie powinno się rysować na kartkach w kratkę. Również sugerowałabym sięgnąć po coś, co nadałoby kolor.

 

Falconek użył kredek i czystej kartki, co jest bardzo na plus. Fajny obrazek, tylko chodziło mi raczej o pójście w realizm. Na kreatywność też przyjdzie pora :rdblink:. I pogłaszcz ode mnie kota.

 

Z uwag do wszystkich: w takich konkurencjach dobrze by było jakbyście podawali gatunek, który rysujecie (na ile jest to możliwe).

 

Czyli:

Coldwind 3 

Gurix525 3

Falconek 2

Poulsen 1

 

Zadanie nr 3

Potrzebuję euforbiny, musisz znaleźć te rośliny, które ją w sobie mają i sok mleczny posiadają.

 

Uwaga: Zadaniem będzie znlezienie przedstawicieli rodzaju wilczomlecz i zrobienia im zdjęć. Każdy znaleziony gatunek to +1 punkt. Proszę też o napisanie co to za gatunek, jak się trochę pomylicie, to nie będę bić. Na zdjęciu musi być kartka z napisem: Zecora3. 

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu Cahan napisał:

To epipremnum złociste czy jakiś bluszcz? Na przyszłość polecam zdjęcie nieco poprawić w programie typu Picassa, by rysunek był lepiej widoczny. I nie bać się używać kredek, ewentualnie farb, węgla, ołówka :rdblink:

Wydaje mi się, że to jakiś gatunek bluszczu, ale nie znam się na roślinkach :shrug:

I tak, użyłem kredek, ale za delikatnie, żeby mój świetny aparat chciał je uchwycić :yay:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam, że czas na wykonanie 3 zadania macie do jutra. A jest ono proste. Wystarczy wiedzieć czego szukać. Pewnie połowa z Was nawet nie musiałaby ruszyć się z domu :zecora3:.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt tej misji nie podołał i rośliny znaleźć nie zdołał.

 

Zadanie nr 3

Pozwólcie ponieść się wyobraźni i z botaniką dać upust waszej przyjaźni. Narysujcie nieistniejące, niechaj będzie intrygujące.

 

Zostaliście moją inspiracją. Znowu rysowanie. Ale tym razem narysujcie rośliny, które nie istnieją. Ot, zadanie na kreatywność.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Spoiler

hanys.thumb.png.0de448dec2355190c443530f5b3d6053.png

 

 

To jest roślina zwana....właściwie nie ma nazwy. Jej liście (jeżeli takowe ma) pochłaniają światło, czyniąc otoczenie w około niej permanentną ciemnością. 

 

Obrazki chowamy w spoilery ~ Cahan

Edytowano przez Cahan
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...