Skocz do zawartości

Odcinek 6: Forever Filly


Kruczek

Ocena  

41 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Ocena odcinka

    • 1/10 Z czym do ludzi...
      0
    • 2/10 Beznadzieja...
      0
    • 3/10 Słabo...
      3
    • 4/10 Nawet ujdzie
      0
    • 5/10 Nic specjalnego
      0
    • 6/10 Ok
      3
    • 7/10 Dobry
      10
    • 8/10 Bardzo dobry
      15
    • 9/10 Super
      4
    • 10/10 Niesamowity! ^^
      6


Recommended Posts

Good staff

 

Walety:

Rarcia była taka słodka niemalże przez cały odcinek. To jej staranie się uszczęśliwić siostrę było takie przyjemne, że aż serduszko otulało się ciepełkiem. I szczerze, nie przypominam sobie aby jakiś inny odcinek mlp był taki właśnie "warm" jak ten tu.

Ogólnie to narracja w tym odcinku była bardzo płynna i czułem się, że oglądam jakąś spójną całość, bez żadnych dziur czasowych czy innych baboli.

CMC prowadząca własną działalność gospodarczą, czyniąc Poniville przyjaznym miejscem dla małych firm i w ogóle Making Poniville Great Again!

Pełno ładnych bądź śmiesznych minek i mordek, szczególnie ta co kruczek dał gdzieś wyżej <3333

I jeszcze raz napiszę, że oglądanie Rarci starającej dogodzić swojej siostrze było miodem na rany i kompresem z lody po kolejnej bójce z sąsiadem

 

Zady:

Pomimo tego, co napisałem wyżej, sam początek i nagły oraz gwałtowny niczym wtargnięcie twojego ojca pokoju wybuch płaczu Rarci był dosyć... przesadzony. Mogło to się zakończyć na kilku łezkach i łkaniu, a nie takie wodogrzmoty z oczu i przeżywanie porównywalne do włożenia pendriva złą stroną za pierwszym razem NotLikeThis

Znowu zauważyłem, że odcinki jakoś tak nagle się kończą, choć wygląda to tak, jakby dało się tam jeszcze jakieś kilka ładnych sekund upchnąć, co dałoby znacznie lepszy efekt.

 

Ocena: a niech będzie 8/10

Liczę, że takich odcinków będzie więcej.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu BiP napisał:

Ale wiesz, że ten fragment, to są pierwsze minuty odcinka?

A skąd miałem o tym wiedzieć, nie pamiętając tego odcinka? Poza tym napisałem już wcześniej, że nie jest to ważne. Po co spamować o tym przez pół tematu? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie obrazkowe przypomnienie Zippowhirl z Filly Vanilli i z obecnego odcinku, z gościnnym udziałem szczeniaczka psa Ripleya:

 

Spoiler

1430100__safe_screencap_zippoorwhill_fil

 

Plus młoda ma bardziej "poważne" okulary xd

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

No. Znowu mam wolną chwilę więc..lecimy z nadrabianiem zaległości. Teraz odcinek 6. Przyznam szczerzę, że naprawdę oczekuje od niego czegoś konkretnego, już sama zapowiedź temu, wydawała mi się interesująca. Nasz młody narybek zaczyna dorastać. :despair:

 

Rarity w Canterlot, miła odmiana po Ponyville, fajnie, że dogląda swojego sklepu prowadzonego przez tą nie-Cadence. Serio, jej model tak sobie dla mnie pasuje, z reguły wolałem jak te kucyki wyglądały prawie tak samo. Przynajmniej jeśli chodzi o body type. Cadence jeszcze rozumiem, wszak to allicorn. Ale czemu ona ma podobną budowę ciała? Od czego to zależy? O.o 

 

Ok, wygląda na to, że Rarity nagle przypomniała sobie, że ma siostrę i że wypadałoby poświęcić jej trochę uwagi. To dziwne, do tej pory jakoś nie widziałem by Sweetiee na to narzekała albo by było to jakoś zaakcentowane w show. Póki co CMC prowadzi własną działalność gospodarcząe i całkiem nieźle im to wychodzi. W sumie powinna być szczęśliwa, że ma teraz spokój. Ale jak widać, niektórym ciężko dochodzić. Chociaż jej reakcja przesadzona, była jak najbardziej w jej stylu xd. 

Trochę też dziwne, że przypomniała o tym sobie tak nagle. Myślałem, że będzie to spowodowane urodzinami czy coś. 

Oho..w Ponyville wyrosła góra. Jak miło. 

O. Nowy ogier. I to imieniem Chip..heh, zapamiętam bez problemu. 

Właśnie się zastanawiałem podczas tego zjeżdżania czym one suną w dół. Wyglądał na betonowy kloc. I w sumie byłem blisko, bo to kloc marmurowy.

Młody ma smykałkę do rzeźb. Całkiem fajny pomysł. 

Heh, to było szybkie. 

 

O. Kolejna nowa twarz. Heh, ta pegazica trochę urosła od ostatniego spotkania. Zippy czy jakoś tak. 
Hm..wygląda na to, że już wiadomo do czego będzie plot zmierzał. 

 

IT'S FUNNY BECAUSE IT'S TRUE! 

 

Rarity ma problemy z nostalgią i to niezłe ;-; 

W końcu wiadomo..kiedyś to było.. 

 

Pomysł z Lodziarną spoko, Rairty musi mieć chyba jakieś syjonistyczne korzenie, biorąc pod uwagę je zamiłowanie do rozdawania łapówek, klejnotów, na prawo i lewo. 

Jestem też ciekaw jak mała musiałby być Sweetiee by się najeść tym deserem. Na poziomie embrionu, może by starczyło. 

 

Apple bloom i Scootaloo naprawdę nie grzeszą bystrością, skoro nie widzą, że ten ,,szczeniaczek,, trochę duży się zrobił :v 

 

Jeszcze to rozumiem u Zippy, biorąc pod uwagę niemożność pogodzenia się z przeszłością. Ale dziewczyny powinny to wcześniej wyłapać. Przynajmniej moment prawdy nie został na siłę przeciągany, to plus. 

 

Rarity kamuflaż na poziomie mistrzowskim.

 

I to w sumie tyle..heh, nie powiem by odcinek mnie zaskoczył, ale to co robił dobrze, robił dobrze. Postacie zachowywały się ok, Rarity była urocza próbując zatrzymać coś co się nie da zatrzymać, Sweetiee chyba jest najbystrzejsza i najdojrzalsza z grupy. Albo to tylko dla fabuły odcinka, albo będą utrzymywali tą tendencje w następnych odcinkach. W skrócie, szybko mi minął. Był porządny i uroczy. Lubię odcinki o Rarity i Sweetiee, fajną ewolucję przeszli od momentu gdy Rarcia nie chciała wspólnie bawić się z siostra do momentu, gdzie sama błaga o jej atencje i robienie czegoś wspólnie. Uroczy epizod 8/10. :fluttershy5:

 

Edytowano przez Sttark
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...