Skocz do zawartości

Odcinek 6: Forever Filly


Kruczek

Ocena  

41 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Ocena odcinka

    • 1/10 Z czym do ludzi...
      0
    • 2/10 Beznadzieja...
      0
    • 3/10 Słabo...
      3
    • 4/10 Nawet ujdzie
      0
    • 5/10 Nic specjalnego
      0
    • 6/10 Ok
      3
    • 7/10 Dobry
      10
    • 8/10 Bardzo dobry
      15
    • 9/10 Super
      4
    • 10/10 Niesamowity! ^^
      6


Recommended Posts

Kolejny odcinek za nami. (Przynajmniej według kanadyjskiej telewizji ^^)
Jak się podobało? 
ENG

 

 

 

PL:

Spoiler

 

 

PL DUBBING:

Spoiler

 

 

Edytowano przez Niklas
  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ciągu jakiego czasu dodawana jest wersja polska? Przypadkiem wchodzę, myśląc o tym, że będzie odcinek, a tu dwa odcinki (chyba przegapiłem tydzień temu, w takim razie :O). Nie, żebym narzekał, pytam z ciekawości :D Bo nie wiem kiedy są dodawane ^^

 

Czy tytuł Foever Filly jest może nawiązaniem do pewnej piosenki Alphaville? :D 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odcinek był taki zajebisty, że aż wróciłem na forum xDD

 

I dziwie się, że spodobał mi się, pomimo tego, że Rarity jest najbardziej znielubianą przeze mnie klaczą z mane6 :P

Urzekł mnie piękny przekaz o dorastaniu, a także znaczna rola CMC.

 

8/10, bo 10/10 będzie miał odcinek, w którym Krysia wróci i zrobi rozpierdziel :D

Pzdr

  • +1 3
  • Lubię to! 1
  • Nie lubię 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoilery poniżej
Chyba nawet nie muszę tego pisać, bo to temat wypełniony recenzjami i spoilerami
Ale sobie napiszę
Kto zabroni hihi
No to od początku, drugi odcinek z rzędu który zaczyna się jakąś postacią płaczącą tymi charakterystycznymi wodospadami łez tryskających na boki, nie wiem w sumie jak się z tym czuć, nigdy mi ten efekt nie przeszkadzał, ale nie byłem też jego wielkim fanem. 
Fajnie było widzieć, że Rarcia radzi sobie dobrze z butikiem i ma zdaje się wszystko pod kontrolą. Ta jej pomocniczka, której imienia nigdy nie mogę spamiętać też jest w porządku, ciekawiło mnie jak poradziła sobie podczas nieobecności Rarci, szkoda, że tego nie pokazali w odcinku. 
Odcinek skakał pomiędzy dwoma historami - siostrzanych zabaw i "pracy" CMC, fajna opcja, czekałem na ten odcinek długo, bo tak jak niespecjalnie przepadałem za odcinkami CMC w pierwszych sezonach (ba, omijałem je, jestem pewien, że nie widziałem przynajmniej jednego odcinka właśnie przez to, że zobaczyłem na początku CMC) tak po odcinku w którym zyskały znaczki (swoją drogą jeden z moich ulubionych odcinków całego serialu) wyczekuję z niecierpliwością na nowe odcinki. Szczególnie na jakiś skupiony na Scootaloo. 
No ale wracając, poznaliśmy nowe backround fillies. Całkiem fajne background fillies, ten mały ziomeczek który tak operował dłutem wykonał kawał dobrej roboty, widzę ten pomnik na placu przed biurem CMC (kiedy już się przeniosą z domku na drzewie, hehe). Ta nowa mała klaczka też była w porządku, nie mogłem za bardzo ogarnąć z jakim mówiła akcentem, kojarzyło mi się to trochę z Meksykiem xD
Epickie wejście Rarci i fajnie rozpisane dialogi, a wiedzieć trzeba, że kiedy Rarcia ma przyjemnie rozpisane kwestie to rating odcinka w moich oczach strzela w górę o przynajmniej 2-3 punkty instantowo. Krucza ciekawostka: Najbardziej z całej mane 6, niemal na równi z głosem Tary, ale nadal na pierwszym miejscu zawsze była Rarity. Adoruję każde "dahling" i generalnie wszystko co powie Rarcia. ~<3
No ale  przechodząc do sensu odcinka - tak jak wspomniała Rarity, tylko że troszkę inaczej xD "It's funny because it's true!" 
It's a good one because it's true! Sens i morał odcinka ładnie przedstawiony i jak w większości przypadków (jeśli nie we wszystkich, duuuh) przekłada się na prawdziwe życie. Wiele w tej kwestii nie mam doświadczenia, bo jestem jedynakiem, ale zakładam, że podobne sytuacje mają miejsce w relacjach w rodzeństwie jak i relacji rodzic - dziecko, może nawet bardziej to ostatnie. 

 

1429962__safe_screencap_rarity_sweetie+b


Rarcia była urocza, szczególnie kiedy pozowała do zdjęć i cieszyła się jak dziecko. Nie wiem co było lepsze, może aportująca Scootaloo? Zfriendzonowany kuc, który wciskając Rarci serduszko liczył że będzie dmuchał coś więcej niż balony? Możliwe.
Piesek też był spoko, cały czas spokoju nie dawała mi myśl, że ta mała klacz brała do pyszczka ten sam patyk który ten pies miał w pysku, a wcześniej pewnie lizał sobie jajka. Potem jednak ogarnąłem, że to jednak MLP jest i ten pies nie ma jajek, więc wszystko było w porządku.
Podsumowując, odcinek miodny, liczyłem tylko na jakąś piosenkę, gdy zobaczyłem kadr z jednego ze zdjęć gdy odpalałem odcinek klikając w miniaturkę. Ale wszystko grało i oglądało się fajnie, a chyba to się nadal liczy, nie? ^^
8/10 wincyj kucy poprosz

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu Kruczek napisał:

Ta jej pomocniczka

 

Sassy Saddles :v 

 

20 minut temu Kruczek napisał:

Ta nowa mała klaczka też była w porządku

 

To nie była nowa klaczka. Zippy pojawiła się w Filly Vanilli, gdzie podczas koncertu Pony Tones wzięła szczeniaczka, który to ładnie wyrósł, jak było widać w tym odcinku. Ot, continuity :3

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem akurat zadowolony, podobał mi się morał, ponieważ sam nie raz tak się czułem (no wiecie jak ktoś mówił moim zdrobniałym imieniem, nie pozwalano mi pewnych rzeczy samodzielnie itp.). Fajnie jest patrzeć na pracujące CMC, powrót niektórych postaci backgroundowych (czekam na Mr. Stripse'a bo kocham ten jego akcent), a także na niektóre gagi jak np: skrzydła motyla z 2 sezonu (chyba), czy nawet ten pomnik CMC. 

No i mamy twarz sezonu. 

Spoiler

medium.png

 

Edytowano przez Niklas
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ziemowit

Odcinek w sumie dobry, sprawił, że trochę bardziej polubiłem Sweetie Belle. Ma całkiem dobre przesłanie i ma dobrą, ciekawą fabułę. Podobało mi się, że przedstawiono dwie sytuacje - na Sweetie Belle oraz na psie tej tamtej źrebaczki (nie pamiętam jej imienia). O tyle ile pierwsze odcinki średnio mi się podobały, to teraz ostatnie dwa, trzy to wynagradzają. 8/10

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po odcinku... Odcinek mega dobry, z dobrym morałem z niecodziennym zachowaniem Rarity, kilka jej kwestii i zachowań spodobały mi się, jak np, gdy ze spokojem projektuje nową suknie, gdy Sassy wpada w panikę, a następnie na luzaka mówi "skończone", widać kto tu jest profesjonalistą. Ciekawie się też zachowała, gdy wparowała do Domku na Drzewie. Odcinek na mocną 10 :cmc: I jak na razie, to najlepszy odcinek tego sezonu :rarity:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu Niklas napisał:

Nie, nawiązuje zwyczajnie do zwrotu "forever young", popularnego tu i ówdzie.

 

***
Also, continuity!

  Pokaż ukrytą zawartość

mhyyPJZ.jpg

 

Czyli nawiązuję de facto do piosenki, bo o Forever Young pytałem :D Nie wiem czy zwrot ten jest popularny dzięki piosence, czy piosenka została napisana przez ten zwrot, ale wydaje mi się, że w obu przypadkach, w jakimś sensie do niej nawiązuje. To takie catpchrase. Może nie aż tak popularne jak "Hammer time" czy "Annie, are you okay?", ale jednak kojarzy się :D

 

Bo kto, powiedzmy sobie szczerze, mówiąc forever young, nie ma w głowie tej piosenki? :D 

 

 

 

A co do odcinka to był fajny. Dość oryginalny problem, a nie powielają to samo przez 6 sezonów -.- Bardzo to prawdziwe i... no... fajny problem. Per fajny mam na myśli, że ciekawie wymyślony. Rarity chciała zobaczyć swoją dawno nie widzianą siostrę i jedyne co o niej wiedziała to jakieś dziecięce rzeczy.

 

Ale mam jedno pytanie... czy oni właśnie powiedzieli w tym odcinku, że Rarity nie mieszka już w Ponyville? Nie przypominam sobie aby w jakimkolwiek odcinku wcześniej o tym wspominali, że się przeprowadziła. No ale... nie widziała swojej siostry o dawna bo pracuje w butiku w Canterlocie - wniosek nasuwa się sam. Nie jest w Ponyville, skoro pracuje w Canterlocie i nie widuje siostry. Swoją drogą... gdzie teraz żyje Sweetie Belle? Pochodzenie Scootaloo też było enigmą, ale... czy Rarity nie porzuciła swojej siostry takim wyjazdem trochę? No bo mała źrebaczka nie ma teraz domu... gdzie i jak ona żyje? xD Czyżby plothole? O ile Scoot można nazwać sierotą, to SB została poniekąd zwyczajnie porzucona.

 

Ale wracając do samego odcineczka. Podoba mi się to, że CMC są pokazane jako już praktycznie dorosłe, które radzą sobie z problemami innych świetnie. Może w sumie SB żyje w tym domku tam xD

 

A co do dalszej fabuły. W połowie skapłem się co jest nie tak z psiakiem. Tak, mam refleks szachisty xD W sumie to jest popularne w serialach, że B-plot, czy jak się to tam zwało, jest zbieżny z A-plot. W sensie fabuła główna i dodatkowa są podobne. Do tej pory najbardziej widoczne było to w Odlotowych Agentkach, gdzie misje zbiegały się z problemami szkolnymi, ale tutaj główna fabuła, tj. rodzinne sprawy i ta podfabuła z pieskiem też pokazywały to samo. Często kluczem do rozwiązania problemu w jednej fabule, jest właśnie druga fabuła w takich serialach czy tam odcinkach.

 

Co tu jeszcze... Podobały mi się ujęcia ze zdjęciami :D Ale to jako screenoholika. W pewnym sensie i ja robiłem wtedy te zdjęcia :D

 

PS Zainspirowałeś mnie @Niklas do posłuchania Smooth Criminala xD To 9 minut słuchania przede mną ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu Gryfeł napisał:

Bo kto, powiedzmy sobie szczerze, mówiąc forever young, nie ma w głowie tej piosenki?

 

No jakby nie patrzeć, Alphaville to niemiecki zespół, więc u nas to ten utwór stał się niejako hymnem. W Stanach to chyba nie miał aż takiej popularności xd

 

7 minut temu Gryfeł napisał:

 

PS Zainspirowałeś mnie @Niklas do posłuchania Smooth Criminala x

 

Polecam się na przyszłość :v 

 

* * *

 

7 minut temu Gryfeł napisał:

Swoją drogą... gdzie teraz żyje Sweetie Belle?

 

Zapewne ze swoimi rodzicami xd

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

godzinę temu Niklas napisał:

W Stanach to chyba nie miał aż takiej popularności xd

Szczerze, to ja nie mam pojęcia co jest popularne poza Polską. Mnie się wydawało, że to znane jest światowo, ale skoro tak mówisz :D

 

godzinę temu Niklas napisał:

Zapewne ze swoimi rodzicami xd

To ona ma rodziców? Pewnie byli pokazani w jednym odicnku jako postacie 10-planowe xD Ale jakoś nigdy nie widziałem w domu Rarity i Sweetie Belle ich rodziców :O

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

godzinę temu BiP napisał:

To było w odcinku, gdy Sweetie miała kilka dni pomieszkać u Rarity, co nie było jej na rękę akurat, ale tytułu odcinka nie pamiętam....

Szczerze, to ja tych odcinków nie zapamiętuję. Pewnie był zbyt mało ciekawy aby zapamiętać :D Nawet nie kojarzę po Twoim opisie :) Dobra, w sumie to nie ważne xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mogę powiedzieć o tym odcinku...był super ! Bardzo spodobało mi się że CMC mają że tak powiem "pracę". Wielkim plusem powtarzam WIELKIM był brak Starlight :) W końcu jakiś odcinek bez niej :D Spodobało mi się jeszcze to jak Rarity wspominała dawne lata ze Sweetie Belle oraz akcent Zipporwhill :) Daję temu odcinkowi 9/10 odjąłem 1 punkt przez przewrażliwioną Rarcie :rarity4:

PS: 

3 minuty temu Gryfeł napisał:

Szczerze, to ja tych odcinków nie zapamiętuję. Pewnie był zbyt mało ciekawy aby zapamiętać :D Nawet nie kojarzę po Twoim opisie :) Dobra, w sumie to nie ważne xD

Tu masz ten odcinek: 

Spoiler

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu Bertram Quist napisał:

Tu masz ten odcinek: 

  Pokaż ukrytą zawartość

 

 

Przecież nie będę oglądał całego odcinka by se przypomnieć jakiś podrzędny fragment w ogóle nie ważny dla fabuły xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu Gryfeł napisał:

Przecież nie będę oglądał całego odcinka by se przypomnieć jakiś podrzędny fragment w ogóle nie ważny dla fabuły xD

Ale wiesz, że ten fragment, to są pierwsze minuty odcinka?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...