Skocz do zawartości

Odcinek 7: Parental Glideance


Kruczek

Ocena odcinka  

56 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Ocena odcinka

    • 1/10 Nieporozumienie...
      0
    • 2/10 Tragedia
      0
    • 3/10 Słabo
      1
    • 4/10 Nawet ujdzie
      0
    • 5/10 Nic specjalnego
      2
    • 6/10 Okej
      1
    • 7/10 Dobry
      5
    • 8/10 Bardzo dobry
      10
    • 9/10 Super!
      10
    • 10/10 SUPER MEGA WSPANIAŁY CUDOWNY GO DASHIE GO DASHIE *dashie cap*
      27


Recommended Posts

Czy ja wiem...

 

Ci rodzice RD byli spoko, no ale nawet się nie zapytali, dlaczego i ona im tego wszystkiego (że dołączyła do Wonderów) nie powiedziała, co jest wbrew jakiemukolwiek instynktowi rodzicielskiemu. Poza tym mieliśmy trochę, moim zdaniem, głupich sytuacji i zachowań, jak np. potoki łez wpierw rodziców (trochę głupi powód), potem scoo (tak łatwo jest ją do kogoś zrazić?) a na końcu RD (no już bez przesady). Na końcu rodzinka nagle diametralnie zmienia swoje zachowanie i podejście do wszystkiego i w ogóle jakoś tak aż zbyt dziecinnie było. Bo o ile w poprzednim odcinku był dosyć poważny problem, gdzie ludzie nie potrafią dostrzec tego, jak ich podopieczni się zmieniają, z dosyć realnie odwzorowanymi zachowaniami nawet ludzi dorosłych, to tutaj mamy jakąś dziecinadę, gdzie jak się na kogoś krzyknie to ta osoba płaczę itd. NotLikeThis

 

Ocena: dam nawet 6,5/10 bo w sumie tych rodziców rd i tak się spoko oglądało

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parafrazując końcówkę, 
Trochę za bardzo oparte na piskach, a w odcinku pojawiło się kilka słabych memów,

 

Ale niech będzie. Bardzo dobrze, dostatecznie. 7/10

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po odcinku... Odcinek bardzo dobry, choć poprzedni bardziej mi się podobał. Na wielki plus zasługuje, fakt że nareszcie poznajemy rodziców RD, zostaje już tylko AJ :B6jwX: Ale wracając do odcinka, kolejną ciekawą sceną był wybuch złości RD, a także kilka minek.

Spoiler

vJyTz.jpg

 

Ponad to, pojawienie się postaci ze starszych odcinków...

Spoiler

vJyXe.jpg

 

Czy kogoś zainteresowała lista uczestników?

Spoiler

vJznx.jpg

Derpy na pierwszym miejscu :v To już drugi raz, kiedy Derpy pokonała jedną z M6, pokonała też Rarity w budowaniu aut... Po za tym, jedno "wtf" widać, że ta rywalka RD w Akademii, znała RD już za dzieciaka, a zatem się "znały" przynajmniej ze słyszenia i widzenia, a gdy obie trafiły do Akademii, to się dopiero poznawały???

 

No mniejsza, odcinek jednak na 10, bo ma wiele plusów, ale poprzedni bardziej wbił mnie w fotel, i kolejny odcinek z udziałem :cmc:;)

Edytowano przez Niklas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem krótko...ten odcinek był super ekstra świetny ! W końcu poznaliśmy rodziców RD jej przeszłość oraz stary dom ! Odcinek był momentami piękny i wzruszający ;) Fajnie że twórcy przedstawiają dawne życie Mane 6 oraz wracają do postaci z dawnych odcinków :D (troszeczkę rozczarowała mnie matka RD bo jest że tak powiem nie za ładna i w ogóle nie podobna do córki [przez lata wierzyłem że matką RD będzie tak jak kiedyś niektórzy mówili Firefly] ale jest ok) Odcinek 10/10 :soawesome: !

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Czy zastanawiało was może jak to się stało, że rodzice RD nie wiedzieli, że ich córka dostała się do Wonderbolts ? To jest bodajże jedyna taka grupa akrobatyczna w Equestrii i co wielokrotnie powtarzano we wcześniejszych seriach, jest elitarna, dostać tam się jest bardzo ciężko, właściwie tylko najlepsi z najlepszych maja szansę. Poza tym ich baza znajduje się w Cloudsdale, więc zmiany w składzie drużyny musiały się wywołać jakieś komentarze w lokalnej społeczności.   Rodzice Rainbow są jej psychofanami,  jak mogli tego nie wiedzieć? Przecież, by zdobyć taka wiedzę wcale nie trzeba być jakimś nadpobudliwym rodzicem, wystarczy minimalne zainteresowane tym co robi ich dziecko. Wygląda to trochę jakby rodzice np. Roberta Lewandowskiego nie zauważyli, że ich syn przestał amatorsko kopać piłkę na orliku i teraz gra w Bayernie. Dla mnie to poważna dziura fabularna tego odcinka. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

38 minut temu Korund napisał:

Czy zastanawiało was może jak to się stało, że rodzice RD nie wiedzieli, że ich córka dostała się do Wonderbolts ? To jest bodajże jedyna taka grupa akrobatyczna w Equestrii i co wielokrotnie powtarzano we wcześniejszych seriach, jest elitarna, dostać tam się jest bardzo ciężko, właściwie tylko najlepsi z najlepszych maja szansę. Poza tym ich baza znajduje się w Cloudsdale, więc zmiany w składzie drużyny musiały się wywołać jakieś komentarze w lokalnej społeczności.   Rodzice Rainbow są jej psychofanami,  jak mogli tego nie wiedzieć? Przecież, by zdobyć taka wiedzę wcale nie trzeba być jakimś nadpobudliwym rodzicem, wystarczy minimalne zainteresowane tym co robi ich dziecko. Wygląda to trochę jakby rodzice np. Roberta Lewandowskiego nie zauważyli, że ich syn przestał amatorsko kopać piłkę na orliku i teraz gra w Bayernie. Dla mnie to poważna dziura fabularna tego odcinka. 

 Niekoniecznie jest dziura fabularna wtej kwestii, jeżeli przyjmie się, iż RD mówiła, ażeby nic nie mówić jej rodzicom, iż ona jest w Wonderbolts.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo RD sama mogła to zataić przed rodzicami, którzy unikali pokazów WB do tej pory, więc mogli nic nie wiedzieć... Nie mniej jednak dziwi fakt, że np ich sąsiedzi, czy inni znajomi nie powiedzieli im, że ich córka się tam dostała... No chyba że mieszkają na takim zadupiu, że nikogo tam nie ma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny dzień, kolejny odcinek. Jedziemy z nadrabianiem zaległości :3 

 

Odcinek o Rainbow Dash i Scootaloo. Heh, lubię tą dwójkę i to właściwie ich debiut w tym sezonie, pod względem odcinków poświęconych konkretnej postaci więc..czemu by nie zacząć od czegoś naprawdę typowego. Jak chociażby wielka proca. Która miała wybić naszą młodą bohaterkę prosto do Cloudsdale. Już pomijam kwestię obliczenia toru lotu kogoś o wadzę Scootalu w stosunku do kątu promienia..czy jakoś tak. Tak czy inaczej, ktoś tutaj  jest naprawdę niezły z matmy, że udało mu się prawidłowo obliczyć miejsce lądowania. Scoot miała by przerąbane, gdyby się pomyliła choć o trochę. Śmierć na miejscu a gdzie rodzice? No własnie... 

 

Tata Rainbow Dash ma głos jak stary Goofy, gdy jeszcze nazywał się George :v 

 

Rodzice Rainbow wydają się sympatyczni i trochę inni niż stereotypowe wyobrażenie fandomu o nich. To bardzo na plus, cieszę się, że wspierają swoją córkę. Chociaż do tego jeszcze dojdziemy. 

Scoot naprawdę jest nieźle podekscytowana możliwością spotkania się z rodzinką Rainbow. Ciekawi mnie tylko, gdzie konkretnie chciała wylądować w mieście, bo nie wiedziała chyba w którym domu mieszkali rodzice Rainbow. Chyba, że sprawdziła to w księgach wieczystych o ile coś takiego jest tam prowadzone. 

 

Ta kanapka znacznie obniży wartość tego albumu po paru dniach.

Rainbow miała super fryza jak była mała. 

A jej rodzinka ma piękny dom. Chyba się im powodzi. 

 

Sądząc po pokoju, Rainbow nie jest taką chłopczycą jak się wydaje. Przynajmniej nie była nią, kiedy była mała ;c 

Sporo małych gagów jest w tym odcinku. Podobają mi się, a Scoot i rodzice Rainbow mają świetną chemię między sobą. 

 

I tak doszliśmy do momentu prawdy. W sumie jestem zaskoczony że Rainbow nawet nie poinformowała swojej rodzinki o jej sukcesie. Mogła to załatwić prywatnie, spędzili by jeden lub dwa dni na łzawych wspominkach, a potem sytuacja mogła by wrócić do normy, ot co najwyżej oglądali by jej trening. Efekt może byłby podobny, ale przynajmniej jej rodzinka nie pojawiła by się niespodziewanie na treningu. Swoją drogą, nie mają tam ochrony? 

 

Jestem naprawdę ciekaw jak Scootaloo robiła te wszystkie zdjęcia. Ta obsesja naprawdę zaczyna wymykać się z pod kontroli xd. 

Sposób kibicowania rodzinki jest przeuroczy xd. Uwielbiam jak wspierają swoją córkę. Może z przesada, ale prawdziwą rodzicielską miłością. Tak trzymać! 

 

Piękny pentagram..to jakaś sugestia? 

I chcę ta czapkę. 

 

Aha..no to mamy problem. Ok, rozumiem, że zachowanie Rainbow było trochę niewłaściwe, ale zachowanie jej rodziców również było złe, więc obwinianie Rainbow o to co zrobiła, było dość nie słuszne. I naprawdę nie rozumiem zachowania małej w tym wypadku. Jak można być największym fanem kogoś, i jednocześnie, odwrócić się od niego w momencie gdy popełni się błąd?? What the buck??? -_- 

Ok..mam nadzieje, że przez resztę odcinka nie będą próbowali robić z Rainbow kogoś winnego. 

 

O Lighting Dust. Jak miło że się pojawiła. Chociaż w tle. I Spitfire..no w sumie ok, jest od Rainbow trochę starsza. Ale skoro ją znała w dzieciństwie to czemu podczas ich pierwszego spotkania, wydawała się tego nie pamiętać? Pewnie nikt w czasie produkcji 1 sezonu a tym nie myślał, ale mogli by tam wstawić jakieś inne kuce. I Spitfire musi również być utalentowana dość, biorąc pod uwagę, że jest starsza od Rainbow o parę lat a i tak stanęła na czele Wonderbolts. I przynajmniej Rainbow przedstawiła swoją perspektywę. Dobre i to. Gniew nie trwał długo, Scoot ma chyba zadatki na choleryka, jest bardzo emocjonalna. 

Ou..tuche. 

Szkoda, że nie poszliśmy z wątkiem dalej. W sensie..czyli ma rodziców, ale mają ją gdzieś i uważają za porażkę życiową? Pewnie coś w tym stylu. 
Ok...mam mały problem z tym morałem. Ale o tym później. 

Jej rodzice naprawdę odczuwają zadziwiająca potrzebę chwalenia kogokolwiek za cokolwiek. 

Rainbow przeprasza..ok, ale jej rodzice też powinni przecież ją przeprosić. Robienie siary przy ludziach, nie jest rzeczą, którą można od tak zapomnieć. Ech..

Plus za zaangażowanie Wonderboalts do tego.

Lul za uśmiechy na twarzach Diamont Tiary i Silver Spoon. Albo to błąd animatorów, albo naprawdę trzymają się teraz nieźle po tej sprawie z wyborami w 5 sezonie. 

 

WTF?? Jakie B? Za kanapkę? Za takiego coś powinno być A + i dożywotnie miejsce na Uniwersytecie Dashologi.

 

Ok, a teraz problem jaki mam z morałem.

 

Odcinek ogólnie jest bardzo dobry i morał jest nadal ok, szanuj swoich rodziców itd. Nie wiem na ile ich pewność siebie wpływała na Rainbow, ale nadal, traktowanie ich zachowania bezkrytycznie nie jest niczym dobrym. Tak samo jak chwalenie ją za każdą drobnostkę.  Czy naprawdę jest to prawidłowe zachowanie?

Osobiście, tak nie uważam. Owszem wsparcie jest ważne itd., jednak prędzej czy późnij dziecka i tak doświadczy przegranej, porażki itd.  Drobne niepowodzenia przygotowują do tych większych i wmawianie córce, że zawsze jest najlepsza, to nic dobrego. Przyjmowanie krytyki jest cenną lekcją, i powinna być na nią zwrócona uwaga podczas odcinka, ale niestety, to nie nastąpiło, czego żałuje bo inaczej miałbym naprawdę idealny odcinek. Ale póki co, jest ,,tylko,, bardzo dobrze. Tym nie mniej, brak odpowiedniego morału boli. No nic, 8/10. Nadal przyjemnie się oglądało. 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19.05.2017 at 01:57 Korund napisał:

Czy zastanawiało was może jak to się stało, że rodzice RD nie wiedzieli, że ich córka dostała się do Wonderbolts ? To jest bodajże jedyna taka grupa akrobatyczna w Equestrii i co wielokrotnie powtarzano we wcześniejszych seriach, jest elitarna, dostać tam się jest bardzo ciężko, właściwie tylko najlepsi z najlepszych maja szansę. Poza tym ich baza znajduje się w Cloudsdale, więc zmiany w składzie drużyny musiały się wywołać jakieś komentarze w lokalnej społeczności.  

Może rodzice RD po prostu nie interesowali się Wonderbolts. A tak poza tym od kiedy ich baza znajduje się w Cloudsdale?

Edytowano przez Shadow Mind
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu Shadow Mind napisał:

A tak poza tym od kiedy ich baza znajduje się w Cloudsdale?

W odcinku "Rainbow Falls" Wonderbolts'i reprezentują Cloudsdale, zatem ich baza znajduje się właśnie tam.  

 

Tak, rodzice RD nie interesowali się Wonderbolts'ami, było o tym wspomniane nawet w odcinku. Mimo wszystko to trochę dziwne, że nic nie wiedzieli o tym, ze ich córka się tam dostała.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu Korund napisał:

W odcinku "Rainbow Falls" Wonderbolts'i reprezentują Cloudsdale, zatem ich baza znajduje się właśnie tam. 

Oraz zaproponowali Rainbow by do nich dołączyła ponieważ wychowała się w Cloudsdale.

Na dodatek widzieliśmy kilkukrotnie siedzibę Wonderbolts i wygląda ona tak.

vlcsnap-2017-05-26-20h07m27s832.png.961eb91db1a39f4602277f0db155c105.png

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 1 month later...

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...