Skocz do zawartości

[Konkurs] Konkurs Konwencji Niekonwencjonalnej


Kinro

Recommended Posts

Witajcie!

 

Smutny wasz (Wasz) świat zostaje z każdym dniem coraz bardziej poszarzany przez monotonne formy, które nie muszą być przez was (Was) przestrzegane, ale trzymanie się ich jest tym, czego oczekuje się od autorów, nieprawdaż? Z braku okazji, a może z tej jednej przyczyny, postanowiłam założyć nowy konkurs.

 

Tematem przewodnim jest przesłanie piosenki Weird Ala Yankovica:

 

Everything You Know is Wrong!

 

Wyzwólcie się z okowów gąbrowiczowskiej gęby i wyjdźcie z Okopów Świętej Trójcy! Napiszcie co wam (Wam) w duszy gra, wierszem lub też nie i pokażcie, że można inaczej! Przecież nie każda historia kończy się dobrze, nie każdy musi przetrwać do samego końca, nie każda wędrówka jest przygodą, a nie każda nudna czynność... musi być nudna!

 

A oto nie-regulamin konkursu, z którym tak-trzeba się zaznajomić:

1. Dobrze by było, gdyby praca łamała zasady, wychodziła poza granice, miażdżyła konwencje: pokaż, jak można sprzeciwić się mainstreamowym formom wypowiedzi, przebiegowi fabuły, perspektywie czy językowi. Dowolna dowolność!

2. Tylko, no niestety, nie udało mi się dogadać, żadnych treści gore/clop.

3. Ale hej, wszelkie inne tagi jak najbardziej akceptowalne i dowolne!

4. Najlepiej żeby praca była opublikowana na dysku google, zaś zgłoszenia fajnie by były dokonywane poprzez zamieszczanie do nich linków w komentarzu.

5. Nie róbcie więcej, niż dwie prace, dobrze?

6. I najlepiej, żeby mieściły się w granicy od 1 do 1683 słów. Licząc poprzez Google Docs.

7. Najważniejsze jednak, żeby opowiadanie miało swoisty sens - niech to nie będzie zlepek losowych sformułowań, niech to będzie miało jakieś ręce i nogi, mogą nawet i być ukryte!

8. Dobrze by było opublikować pracę przed 1.06.2017 godz. 0:02 bo potem po prostu nie będę jej brał pod uwagę.

9. Jurą jest Kinro, tak że gramatyka też się liczy przy wyniku końcowym.

11. Nie ma dziesiątej zasady i nigdy nie będzie. Oprócz tego dodam, że będzie można otrzymać dodatkowe punkty w trakcie trwania konkursu. W jaki sposób? Powiem tylko, że będzie to można zrobić poprzez więcej pisania na klawiaturze.

12. Po okresie konkursu puszczamy rączki z klawiatur nad swoimi ukończonymi pracami do czasu końca konkursu.

 

Głównym zadaniem konkursu jest byśmy nie zasnęli z nudów. No i jakieś tam przesłanie merytoryczne też by się wymyśliło.

Zaczynajmy :D

Edytowano przez Kinro
  • +1 9
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien czy dobrze załapałem, o co tu właściwie chodzi, ale... wydaje mi się to tak po:yay:bane, że w sumie warto spróbować. Zatem, jak to się mówi, challenge accepted.

 

Twilight czyta Ferdydurkę [Random][More Random]

 

PS: Liczę, że potencjalni czytelnicy nie będą mieli problemów ze zrozumieniem tekstu. I mam nadzieję, że nie walnąłem żadnej literówki, bo wiecie... pisało mi się ciężej niż zazwyczaj, nie wiedzieć czemu. :lie:

 

Pozdrawiam,

:ghost:.

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Heja!

Przypominam, że zgłaszać prace można jeszcze tylko przez dziesięć dni, jedną godzinę i 27 minut.

 

Dacie radę?!

(Tak, damy radę!)

Edytowano przez Kinro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ja...  Uh...

Spodziewałem się chociażby zapełnienia podium...

 

No cóż, w takim wypadku sprawa wydaje się trochę smutna, jednakże obiecałem możliwość zyskania dodatkowych punktów, więc oto ona:

 

Można zyskać nawet i dodatkowe 5 punktów konkursowych za napisanie poważnej recenzji wybranego przez siebie utworu wybranego przez siebie kompetenta w tym konkursie. Brana pod uwagę będzie powaga, gramatyka i treść recenzji. Czas bonusowy: do godziny 14 dzisiejszego dnia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, że tak długo musieliście czekać, ale czytanie opowiadania od tyłu trochę zajmuje, kiedy patrzy się pod kątem gramatycznym. Oto i wyniki naszego MAŁEGO konkursu:

 

1. "Twilight czyta Ferdydurke / ekrudydreF atyzc thgiliwT" autorstwa @Foley

Pomijając sporadyczne literówki jak przykładowo "eicłanawd" zamiast "eicśanawd" oraz niezbyt rozbudowaną kompleksowość wypowiedzi bohaterów, opowiadanie zaskoczyło mnie... właściwie to sam nie wiem czym. Te 301 słów skończyło się bardzo szybko, zaś skolokwializowanie postaci Twilight, jakkolwiek mi się nie podobające, zasługuje na pochwałę ze względu na oryginalne jej przedstawienie. Cóż więcej dodać? Jak bardzo mnie kusi by zacytować główną, tytułową bohaterkę, jej jedyną kwestię w stosunku do tego fanfika.

No ale tego nie zrobię. Konkurs to konkurs. Jak mógłbym więc jednym zdaniem określić ten utwór?

Trzysta jeden słów to za mało, by ukazać jego epickość.

(Aczkolwiek pomysł zapisu odtylcowego całkiem dobry).

Ocena liczbowa:

Gramatyka: 4/5

Oryginalność: 4/5

Spójność: 3/5

Głównym punktem zwrotnym w ocenie był jego punkt kulminacyjny. Nadszedł zdecydowanie za szybko, a jego efekty nie porywały, co zaliczyłem do kategorii spójności.

 

2. "Brudne Myśli" autorstwa @D.E.F.S

Co pierwsze rzuca się w oczy to okropne problemy autora z przyciskiem "alt" oraz "shift", no ale przecież zdarza się. Czytając dalej natknąłem się na falę negatywnej energii, wyrażonej tradycyjną polską wiązanką. Im dalej w las, tym gorzej. Mamy nowe słowo: boginia. Mamy też oryginalny zapis dialogów, nad którym po prostu nie mam siły się rozpisywać. Może to był zamierzony efekt, może też nie, nie jestem pewien. Opowiadanie przedstawia oryginalnie ukazaną z perspektywy emocjonalnej scenę sprzed wydarzeń z pierwszego odcinka pierwszego sezonu. Dosyć biedna, rozszczepiona na dwa oddzielone od siebie trzema dniami interwału fragmenty fabuła i oryginalność pracy jednak chowają się przy ilości literówek, błędów mniejszego i większego kalibru oraz problemów księżniczki z syndromem Tourette'a.

Ocena liczbowa:

Gramatyka: 2/5

Oryginalność: 4/5

Spójność: 3/5

 

Reasumując, oto tabela wyników:

 

1. Miejsce: Foley ze średnią oceną 3.67/5

...

2. Miejsce: Darth Evill ze średnią oceną 3/5

 

 

Gratulacje dla wygranych na podium i dla tych, którzy się w tym podium nie zmieścili!

Edytowano przez Kinro
  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, jestem mile zaskoczony, że fanfic pisany pod wpływem chwili w ekspresowym tempie nie okazał się kompletną klapą. Szkoda, że nie było więcej uczestników, bo konkurs zapowiadał się naprawdę... zabawnie. :giggle:

 

19 godzin temu Kinro napisał:

Pomijając sporadyczne literówki jak przykładowo "eicłanawd" zamiast "eicśanawd"

Akurat takie zabawne literówki są wynikiem tego, że na klawiaturze telefonu, używanej do pisania FF, mam obok siebie przycisk do robienia "kresek nad literkami" oraz przycisk "ł". No i jak omsknie mi się palec, to wychodzą takie kwiatki. Więc pamiętajcie na przyszłość, jak kiedyś w moim tekście zamiast ć, ś, ó itd. będzie 'ł', to znaczy, że pisałem z telefonu. :D

Co prawda zazwyczaj takie błędy wyłapuję, ale pisząc od tyłu było to... utrudnione. :lol:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...