Lyokoheros

Galeria Migotliwych Zachodów Słońca

42 postów w tym temacie

Napisano (edytowany)

Co... co to w ogóle jest? To to... jak mogłeś w ogóle coś takiego...

Spokojnie Sunset, spokojnie... 

@Myhell Sunset ma rację - przesadziłeś.zasadniczo obydwaj najchętniej usunęlibyśmy wszystkie te obrazki, jednakże część faktycznie mieści się w regulaminie galerii. Już BiP niektórymi pracami był mocno na granicy tego na co jeszcze pozwala regulamin galerii... Ale niektóre z Twoich prac już definitywnie zarysowane w pierwszym poście granice przekroczyły. Jest wyraźnie napisane, że wrzucane tu grafiki nie powinny być zbyt sugestywne - i to już nawet niezależnie jakie pary by przedstawiały. Już część grafik BiPa, a nawet jedna od Nightbringera można było za takie uznać, ale stwierdziłem, że jednak trzymają pewien poziom przyzwoitości. Natomiast część Twoich grafik już stanowczo jej granice przekroczyła. Chodzi przede wszystkim o 3, 4 i ostatnią. Zwłaszcza ostatnią. Dlatego te zostaną usunięte. Ale tak właściwie to prosiłbym też o usuniecie pozostałych. 

Tak czy inaczej - na pocieszenie dla naszej kochanej Sunset to tamtych niekiedy wręcz sprośnych obrazach - mam kilka rzeczy od siebie:

Na początek gif, którego autorem jest MBgUy2536

Spoiler

1459949__safe_edit_edited+screencap_scre

Hm... Sunset czyżby to znaczyło, że czas na powrót do Equestrii i ponowne spotkanie z Celestią;)?

Mmoże...

No i obrazek, który opracował mi mój przyjaciel Rufus - na przypinkę, bluzkę i kubek(ich zdjęcie prześle jak będę miał już całą kolekcję):

Spoiler

sunset_shimmer_alicorn_button_by_lyokohe

Sunset pochodzi z pracy shadcream4eva a tło bazuje na pracy AntylaVX

Sam zrobiłem też polską jednej przypinki zrobionej przez Midnight-St4r:

Spoiler

sunset_shimmer___przebaczenie_by_lyokohe

No i czas już najwyższy na zapowiadane ulepszenie galerii. 

Otóż - za radą @Marquise Fancypants di Coroni - zdecydowałem się na wprowadzenie specjalnej galerii wyróżnionych prac w pierwszym poście. Będzie ona podzielona na kategorie(Sunset jako jednorożec, jako alikorn, jako człowiek, powrót do Equestrii, gify, komiksy, przypinki inne w razie potrzeby), do których będą wybierane najlepsze z umieszczanych tu prac. Prace piękne pod względem zarówno artystycznym jak i moralnym(to drugie może nadgonić braki w tym pierwszym, na odwrót - raczej nie za bardzo, więc żadne sugestywne prace nie mają szans się tam znaleźć).

Użytkownicy nadsyłający najlepsze z prac będą wyróżnieni na specjalnej liście zasłużonych dla galerii. 

Ponadto do galerii dodawane będą tylko te prace, które mają podanego autora, więc tym bardziej przypominam o ich podawaniu. 

Edytowano przez Lyokoheros
-1

Szczerze mówiąc nie pamiętam artów, które zostały usunięte, sugeruje to że nie były jednak takie tragicznie jakimi ech... Sunset stara się je przedstawić. Co do tych które zostały, uważam że są głęboko moralne - pokazują szczerą miłość do bliźniego i spontaniczność w jej okazywaniu. Poza tym, uważam że są słodkie, więc optuję za zostawieniem ich.

9 godzin temu Lyokoheros napisał:

Prace piękne pod względem zarówno artystycznym jak i moralnym(to drugie może nadgonić braki w tym pierwszym, na odwrót - raczej nie za bardzo, więc żadne sugestywne prace nie mają szans się tam znaleźć).

Jako wielki miłośnik krzewienia moralności wśród ludzi popieram wyróżnianie prac o szczególnie moralnym wydźwięku. JEDNAK, zanim do tego przystąpimy, proponowałbym się zastanowić nad systemem etycznym, względem którego prace będziemy oceniali.

Najbardziej rozsądny wydaje się być, naturalizm św. Augustyna, jednak według niego, prokreacja jest czymś dobrym, co sugerowałoby, że niektóre clopy byłyby czymś dobrym, Wiemy jednak, że są one sprzeczne z dobrymi obyczajami oraz regulaminem forum, musimy więc chyba ten pomysł porzucić.

Możemy również rozpatrzyć np. imperatyw kategoryczny Kanta, tutaj sprawa ma się trochę lepiej - ale niewiele. Czułość jest chyba uniwersalizowalna. Generalnie nigdy jakoś Kanta zbyt dobrze nie rozumiałem, może znajdzie się ktoś kto samemu to rozpatrzy i opisze.

Kontraktualizm... Teoretycznie clopy można już rozpatrywać pod względem negatywnie, jako że są złamaniem kontraktu - regulaminu forum. W sumie być może dobre obyczaje też są formą kontraktu? Nie jestem pewien, ale chyba tak. Ale nie widzę przeciwwskazań jeżeli chodzi o tzw. saucy lub po prostu shipy. Chyba że jako przystanie na kontrakt traktujemy samo publikowaniu artów w tym temacie, ALE czy nie jest to kontrakt wymuszony? W sensie: to trochę tak, że nie ma innego miejsca na forum (w którym mamy zapewnioną wolność wypowiedzi w zakresie określonym przez regulamin) do publikowania takich artów. Istnieje też wiele innych aspektów, pod których kątem można rozpatrywać ten system.

Niestety, nie mam czasu rozpisywać się na temat systemów moralnych, których jest od groma, więc zachęcam was, drodzy forumowicze do wypowiadania się na ten temat,

Teraz jako konsekwencjonalista wrzucę arta który uważam za bardzo głęboki, poprawny i prawdziwy moralnie:

Spoiler

sunset_shimmer_by_koveliana_mordo1.png.1d47c3d4a0b35c722507fd7d4f866c67.png

A Ty twierdzisz że bliskość jest zła....

Podsumowując... ZAPRASZAM DO DYSKUSJI!!!

2

Napisano (edytowany)

.

0

Spoiler

59494a1b65831_ludzkasunsetby.thumb.jpg.3ebd6ffdcf60839350e92a4c8f14314c.jpg

wykonał: 0Blues

Spoiler

59494ace1abe3_Sunsetlower.thumb.png.25b16a831e6a66ef436601a9304cb99e.png

wykonał:luminaura

Spoiler

59494b6db54fb_Sunsetfenix.thumb.jpg.1f0ea8a1c146183d0b106df2e8e6ad76.jpg

wykonał: ArtArtzy

Spoiler

59494c171cf70_yahusunset.thumb.jpg.e6b2dac82686313794d4b789c6e2abde.jpg

Wykonał:Nekojackun

Spoiler

59494c942ed4f_Pretysunset.thumb.png.2ea8c3ba278e574fbcba464903c3d16c.png

Wykonał: Ta-Na

Mam nadzieje że się spodoba Sunset. Może nie są ideolo lecz dopiero się rozkręcam.

1

@Mordoklapow ale ty wiesz, że zasadniczo galerie nie są stricte tematami do dyskusji? 

Jeśli chodzi o system etyczny to nie mam w tej kwestii żadnych wątpliwości - tradycyjna moralność katolicka. 

Spoiler

Dlaczego? Jest to system etyczny właściwie w pełni spójny z serialem(podkreślam - serialem, a nie tym co sobie niektórzy fani dośpiewali), system w którym wysoce ceni się takie wartości jak miłość - nie tylko ta romantyczna(i to nie w swej rozerotyzowanej formie, z jaką dziś niestety można się czasem spotkać, gdy ze sfery seksualnej czyni się centrum i istotę miłości, podczas gdy jest ona raczej wisienką na torcie, która bez całego tortu nie przedstawia żadnej wartości), ale też rodzinna(rodzicielska), przyjacielska i miłość bliźniego, czy też posługując się terminologią grecką: eros, storge, philia, i agape . Jak raz pokazał Brony Notion właściwie każda z 4 podstawowych księżniczek jest księżniczką miłości, ale każda innej: Cadance - eros, Luna - storge, Twilight - philia i Celestia - agape. Ale to już trochę zejście z tematu - przyjaźń, uczciwość, dobroć, szczodrość, lojalność, czy radość. Ale też - dziś często niedoceniane i deprecjonowane lub nawet wyśmiewane - skromność, czystość, umiarkowanie czy też po prostu przyzwoitość. Dziś w modzie jest raczej przebojowość i bycie wyzywającym... a to zdecydowanie nie jest to czego chciałbym od grafik w tej galerii. I jestem pewny, że i Sunset by czegoś takiego nie chciała. 

Naturalnie mam przy tym też zamiar hołdować starej greckiej zasadzie "Calo Cagatia"(piękny i dobry). 

Myślę, że to bardzo dobre zasady.

Spoiler

Szkoda że u nas nie ma czegoś takiego jak katolicyzm... brzmi na coś naprawdę pięknego. 

Bo taki jest. Wielka szkoda, że tak wielu nie stosuje się do jego zasad... w Equestrii jednak... powiedziałbym, że praktycznie w pełni realizuje się jego nauczanie społeczne. 

No i cóż to przecież tradycja forum, że opiekunowie działu wypowiadają się też w imieniu i "jako" dana postać.

I nie mam wątpliwości, że Sunset gdyby tylko istniała nie chciała by widzieć takich obrazków ze sobą. I nie chodzi mi tylko o te najgorsze, które usunąłem(w bardzo już wyraźnym podtekstem seksualnym - czyli coś co zdecydowanie nigdy nie powinno się w tej galerii znaleźć, podobnie jak nadmierne roznegliżowanie, które widoczne jest w ostatniej pracy BiPa). Także w zasadzie wszystkich tych, które przedstawiają ja jako lesbijkę czy w których jest wyzywająco odziana. 

Zresztą nigdy nie napisałbym jako ona czegoś, czego moim zdaniem by nie powiedziała. 

Co się zaś tyczy twoich propozycji...

Spoiler

Myślę, że święty Augustyn nazwałby cię heretykiem za próbę obrony clopów jego naukami. I bez wątpienia miałby racje. Jego nauka w ten sposób interpretowana na pewno NIE JEST dobrym kryterium. 

Imperatywm moralny Kanta... znam tylko powierzchownie ale jego forma zdaje się niezbyt dobrze odnosić do tematu. 

Kontraktualizm... nie opieranie systemu na idei kontraktu nie jest tu dobrym pomysłem. Zwłaszcza gdy tak zwane "saucy" jak to określiłeś(myślę, że dobrym polskim odpowiedniekiem byłoby po prostu "sprośne", ale nie mam pewności). Shippingi... cóż same w sobie - o ile obrazek ma po prostu charakter romantyczny - czemu nie. Ale gdy wchodzą podteksty erotyczne... to już takie prace nie powinny się ty znaleźć.

A te które zostały...

Spoiler

Nie są głęboko moralne. Wręcz przeciwnie. Obrazują miłość romantyczną, właściwą relacją damsko-męskim pomiędzy dwoma kobietami.

I choć jest to sprzeczne z tym co uważa większość tego forum w tym administracja to homoseksualne związki, homoseksualne akty są moralną obrzydliwością.

Nie mam tu wcale na myśli, że homoseksualiści są źli/gorsi... po prostu mają pewien problem - nawet jeśli oburzają się na nazywanie tego problemem. To że czyn jest zły, nie czyni człowieka go popełniającego złym. Nie znaczy to też, że nienawidzę czy gardzę homoseksualistami. Tu sprawdza się złota katolicka zasada - Nienawidź grzechu, ale miłuj grzesznika. 

Ale nawet na gruncie czysto rozumowym homoseksualizm trudno oceniać jako moralnie dobry, co świetnie pokazał ten artykuł.

Po za tym ani w wypadku Sunset, ani jakiejkolwiek innej postaci serial nie daje nam podstaw do choćby cienia podejrzeń, że Sunset (czy jakakolwiek inna postać) może być homoseksualna. U Sunset mamy nawet pewną wskazówkę mówiącą o jej heteroseksualizmie. Mówię tu o chodzeniu z Flashem - niby tylko by zdobyć większą popularność, ale jednak. 

Ale temat galerii naprawdę nie jest dorbym miejscem na tą dyskusję. Ewentualnie możnaby założyć do tego oddzielny. Albo ewentualnie zająć się tym w temacie wniosków uwag i sugestii.

Jeśli więc ktoś chce dyskutować nad zasadnością przyjętych kryteriów, czy też jakąkolwiek częścią ich uzasadnienia - proszę bardzo, ale nie tutaj. Można do tego założyć nowy temat. Ale elementy dalszej dyskusji tutaj będę kasował - bo to nie jest stosowny do niej temat.

-7

Napisano (edytowany)

Spoiler

medium.png

artist:zouyugi

1463200__safe_edit_edited+screencap_scre

artist:brak informacji

medium.png

artist:ta-na

medium.jpeg

artist:manly man

medium.png

artist:penspark

medium.png

artist:sunsetmajka626

medium.jpeg

artist:smcho1014

1459479__safe_artist-colon-toonalexsora0

artist:toonalexsora007

medium.png

artist:emeraldblast63

medium.png

artist:katakiuchi4u

medium.jpeg

artist:robukun

Edytowano przez Sosna
wulgarne i chamskie zachowanie
1

1462592__safe_artist-colon-foxmi_sci-das

Obrazek autorstwa Foxmi.

Miłość jest piękna, nie ważne kogo połączy. ;3 Ludzie nie zawsze ją rozumieją, ale kucyki z pewnością mają inne zdanie, i akceptują miłość, nie ważne jaką, w 100%. <3

2

Spoiler

sunset_shimmer_pone_r_by_xishka-d9e9tj5.

Spoiler

shimmer_by_cloud_drawings-db8o75i.png

Spoiler

lights_and_wires_by_mirroredsea-dbcd47f.

3

Ach, czemu wszyscy nie mogą wrzucać po prostu takich obrazków jak @Cassidy - bardzo fajne prace, tylko przydałby się autor. W dwóch pierwszych jeszcze widać w rogu jakiś podpis, ale na ostatnim już nie. Myślę, że przynajmniej część trafi do galerii wyróżnionych prac :pinkie4: (dałbym emotkę z Sunset, ale nie ma :OTE2F:)

A ta grafika @Niklas... w obecnej sytuacji ciężko mi stwierdzić, czy było to prześmiewczo czy na serio - za słabo Cię znam by być pewnym - ale niezależnie od tego... tak podoba mi się... nawet bardzo. Prawdę powiedziawszy na tyle, że dzięki niej założyłem konto na Derpibooru. No tylko do Celestii w roli Maryji jestem sceptyczny, ciut przesada... ale jeszcze akceptowalna. No i w sumie - choć moim zdaniem w Equestrii niestety Boga nie znają (ale by wszyscy praktycznie katolicką wiarę przyjęli, jakby poznali) - to uważam, że Sunset mogłaby całkiem pasować na zakonnice. Szczególnie, że i tak uważam, że nigdy nie weźmie ślubu

No dzięki...

Hej, to nie chodzi o to, że nikt by Cię nie chciał, ba pewnie wielu by chciało... ale moim zdaniem ty jesteś/będziesz alikornem. A u alikornów przez swoją długowieczność jak zaobserwowałem generalnie wykształcił się jakby naturalny celibat - w sumie zrozumiałe, skoro o setki lat przeżyłyby swojego męża - poza paroma wyjątkami(Cadance... i może Twilight...)

Dobra rozumiem, przecież się nie obrażam.

Aha i jutro(a właściwie dziś po południu) zajmę się dalszym uzupełnianiem galerii wyróżnionych.

-1

Sunset z kumpelami~<3
artysta: bugplayer

02627103cd.jpg

No i drugi art, nie wiem czy już tu nie padał, ale wstawiam. I od razu taguję.
artysta: buttersprinkle
[+16]

7cda91e893.png

1

Spoiler

NXTL61h.png

Spoiler

eISZfH1.png

Spoiler

xrmLSfU.png

SunsetShimmer333

Spoiler

iZsNIo5.png

Spoiler

vETmRfN.png

Spoiler

QXZSGKJ.png

Spoiler

Bf6YPa5.png

Spoiler

KUz9tCA.png

Spoiler

xsbIp7h.png

Spoiler

12GO0lQ.png

Spoiler

FvYIExz.png

Spoiler

x0Yd04D.png

TheShadowStone

Spoiler

wazvpeM.png

Digi-TheSaiyan

Spoiler

YMi5AoP.png

Spoiler

6c6fe7j.png

Spoiler

6bQeZI4.png

Spoiler

v2Jb9lh.png

Spoiler

hpJ2T3D.png

MixiePie

Spoiler

Eff3DuZ.png

Spoiler

98Vgkue.png

Osipush

0

Spoiler

3c973e8e391b79590a2aaca1fb62a42c.jpg

Spoiler

8d7e1c93b029aa9e8ef83198df77f126.jpg

Spoiler

8554b2e35942d69b0f2fbe29483c42fe.jpg

Niestety nie znam autorów, nie bij.

0

Spoiler

594ea2f3eb809_happyday.thumb.png.974a18bc4244af29b9c8b52bc9da17e6.png

Wykonał: RarityEQ

I powód dlaczego twilight jest rozczochrana dlatego że odbierała poród ponieważ lekarz potrzebował pomocy. A pielęgniarek  nie było bo cały poród od bywał się w godzinach nocnych a wtedy żadnej nie było.

Spoiler

Lol.jpg.a47a63687b457538029d4e48dfc10cc5.jpg

wykonał:Noa

Spoiler

Fenix.jpg.24b66a04d7d8551d7b346153cdc76f7e.jpgWykonał:Noa

Spoiler

Ok.jpg.4e56b693505585dc889653ad99f3d8ef.jpg

Wykonawca: Princes rainbow the sparkle 

Spoiler

sunset.thumb.jpg.25522cb72d67be9cf81278359e304466.jpg

Wykonał:Rise of the Fonix

0

Spoiler

wu3xX.jpg

Spoiler

wu3AD.jpg

Spoiler

wu3zq.jpg

NCMares

0

Spoiler

wuPA3.jpg

Uotapo

0

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się