Skocz do zawartości

MLP:EG Odcinek 1: Dance Magic


Odcinek 1: Dance Magic  

30 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jak ci się short podobał ?

    • 1/10 Tak bardzo na nie, że słowo 'nie' przyjmuje zupełnie nowe znaczenie w tej ankiecie :V
      1
    • 2/10 Jeszcze bardziej na nie ...
      1
    • 3/10 Bardzo na nie ...
      1
    • 4/10 Nie...
      0
    • 5/10 Dało się patrzeć
      3
    • 6/10 OK
      3
    • 7/10 Dobry epizod
      6
    • 8/10 Spoko odcinek
      5
    • 9/10 Bardzo fajny short
      7
    • 10/10 !! Aż tańczyłem dziko po pokoju !!
      3


Recommended Posts

Odcinek:

 

ENG: 

Spoiler

 

PL: https://www.cda.pl/video/141781532?wersja=1080p

 

 

Dailymotion wzięło się nieco za usuwanie poników i link do shorta wyleciał. Zmieniłem go na działający ~Niklas

 

... Ale temat już był .... . A był, ale ankiety z oceną odcinka nie było :twilight4:. Zatem oficjalny temat, w którym podzielimy się opinią o pierwszym shorcie z uniwersum EG. 

 

14.05.2017 at 12:04 BrainDev napisał:

Pytanko: będzie to ktoś nagrywał?

 

Myślałem, że nagram, ale mój dekoder z Orange przyjmuje tylko dyski twarde (nie Pendrive'y jakiejkolwiek maści, co jest dla mnie dziwne po całości, no ale mówi się trudno). Obejrzałem i cóż ... przyjemnie się oglądało i w sumie pierwszy raz mogliśmy usłyszeć polską wersję "Dance Magic", która została zaprezentowana w albumie muzycznym MLP:EG - Friendship Games :twilight2:. Wersja spolszczona mi się spodobała. A tak odcinek w porządku. Znów można było popatrzeć jak Rarity użala się nad sobą, lamentuję przy lodach (czekałem na ten moment :rarity4:) oraz nieudolnie robi wszystko, aby było perfect. Wzięto koncepcje z odcinka "Rarity Takes Manehattan" gdzie to Suri Polomare jej ukradła pomysł. Chociaż tu inaczej to rozegrano.  Aha i nadal nie wiadomo kto wygrał ten konkurs :raritylaugh: xD.  

 

+ Rarity i jej lament -> bardzo lubię ją widzieć w takim stanie, takim mega komicznym :rarirage:,

+ Spolszczona wersja piosenki "Dance Magic",

+ Niektóre stroje Rainbooms wyglądały spoko,

~ - Czy tam ciężki minus, ale momentami Anna Cieślak jako nowy głos Sunset zbyt mocno akcentowała pewne kwestie (dziwnie czasem to brzmiało :grumpytwi:),

~ - Bez fajerwerków, ale nigdzie nie było tragedii.

 

Mocne 7/10 !     

Edytowano przez Niklas
  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobała mi się i teledysk i piosenka wpada w ucho. Jednak zacznijmy od początku, Mane7 próbuje zebrać pieniądze dla obozu wszelkimi sposobami. Aż w końcu nagle w odpowiednim momencie pojawia się reklama konkursu (ah ten timing). I pojawiają się uczennice z CP (Crystal Prep), co złego może się stać, ale mamy już pod koniec taką typową współpracę (i to jest dobre chociaż czemu one akurat teraz zrozumiały że nadmiar rywalizacji jest zły nie nauczyły się w Friendship Games czy jak). Cieszę się że Cadence została dyrektorką, ciekaw jestem co się stało z dyrektor Cinch? 

Więc jedyne co ratuje ten odcinek od oceny 5/10 to tylko teledysk, mam nadzieję że pozostałe 2 okażą się lepsze.

6/10

Edytowano przez Im_Not_A_Brony
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odcinek mi się bardzo podobał :D Przyjemnie mi się oglądało fajnie że dwie szkoły się pogodziły, niektóre stroje były super oraz piosenka nie była zła :) Fabuła również była ok, widać że nie była naciągana. Minus jest jeden odcinek był za krótki jak na EG. Według mnie byłoby lepsze gdyby trwało 40 minut jak zawsze, więcej by się działo. Moja ocena odcinka to 9/10 :pinkiesmile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No obejrzane i moim zdaniem wyszło świetnie, dobry dubbing, spoko piosenka i zakopanie toporu wojennego, aby wspólnie wygrać i podzielić się kasą. Ogólnie to 10 otrzymuje ode mnie, bo na plus jest spory pakiet super minek, zwłaszcza u Rarity :rwink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie, ponieważ, przed 4 częścią Mane6 nie były jeszcze na tym obozie, a zatem nie powinny raczej wiedzieć, że jest w złym stanie. Oczywiście z drugiej strony, mogły wiedzieć o tym od swoich dyrektorek, a wówczas już by to pasowałoby...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie, bo remont obozu wynika najprawdopodobniej z tego co wydarzyło się w czwórce.  Short całkiem spoko, bo Rarcia, piosenka taka lekko meeh, Justin Bieber w MLP był lepszy, niewierzę w sb mlppolska.pl/uploads/emoticons/default_CCUKmsW.png" alt=":rainderp:">

 

 

Chodzi o remont. Z tego co mi się wydaje to GD i TS mieli długi u Filthy Richa, które musieli zapłacić, w przeciwnym razie odebrano by im obóz. I na to właśnie prawdopodobnie poszły środki z Balu pod koniec filmu, a remont to całkiem inna sprawa.

A może Pinkie zaczęła rzucać posypką? Widzimy na samym końcu LoE jakie sieje spustoszenie mlppolska.pl/uploads/emoticons/default_CCUKmsW.png" alt=":rainderp:">

 

Rainbow Leon + Tapatalk

 

 

 

 

Rainbow Leon + Tapatalk

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo lubię filmy Equestria Girls, gdyż od tego właśnie zacząłem swoją kucykową podróż. Mile wspominam dwa pierwsze filmy, z naciskiem na ten pierwszy.

Jednakże to już trochę nie to samo... W tym shorcie - a właściwie to już odcinku, była taka... pustka.. i też widać, że czas ich gonił, gdyż wszystko szybko odegrali i raz dwa pozamiatali.

 

Fabuła owszem, cliche, ale nie mam żadnych zastrzeżeń. Typowy kucykowy happy end, nie ma co narzekać, z wyjątkiem właśnie tej szybkości. To aż widać, że zdarzenia były wepchnięte na siłę, by móc przejść do kolejnego punktu. Dlatego też, było po prostu chaotycznie. :hBB25:

 

Końcówka przyznam, że mnie trochę zaskoczyła. Fakt, jest bardzo oczywista, ale nie spodziewałem się, że to będzie tak szybko.

 

Oh, wracając do tej pustki - to też ma związek z brakiem Twilight. Sci-Twi to w ogóle inna postać i ciężko jest się przyzwyczaić. W ogóle jest trochę dziwnie z tymi nowymi postaciami na pierwszym planie. Za wiele też się nie działo.

...Teraz wiem, co inni mieli na myśli mówiąc, że po prostu brakuje kucyków w tych filmach EQG.

 

Dubbing bez zastrzeżeń.

 

Szczerze, to nie do końca ten odcinek spełnił moje oczekiwania, niemniej jednak nie narzekam. Jestem ciekaw, co dalej wymyślą. Tutaj dałem 8/10.

  • +1 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że odcinek był bardzo dobrze zrealizowany. Postacie miały głębie. W fabule nie chodziło o jakieś zwykłe pokonanie drużyny przeciwnej. Wszystko miało ręce i nogi. Denerwowało mnie jednak zachowanie głównych postaci, które było robione na siłę. W oryginalnym serialu chyba jeszcze nie widziałem, żeby Rarity w krótkim czasie zajadała smutek i płakała na sofie, raczej zawsze była jedna z tych dwóch rzeczy, żeby się ciągle nie powtarzać. Lepiej by było jakby zrobiła coś nowego, np. stwierdziłaby, że rzuca projektowanie, a przyjaciółki by ją musiały od tego odwodzić i pocieszać. Albo mogłaby żreć te lody, ale zamiast sceny z jedzeniem byłaby scena jak szlocha stojąc w kolejce w lodziarni, a reszta ludzi by się od niej odsuwała.

Pinkie też bez sensu ciągle wcinała jakieś łakocie a nawet gigantyczny tort za kilka stów, mimo iż teoretycznie dziewczyny były spłukane i liczyły każdego centa. Rozumiem, że to jest random, ale jednak jakoś się to za bardzo rzucało się w oczy, mi przynajmniej.

 

Zresztą jaki jest w ogóle sens robienia serialu o niczym? Nie twierdzę, że to nowe EG powinno być jakkolwiek podobne do Mortal Kombat, czy czegoś takiego, ale w oryginalnym serialu już od pierwszego odcinku wiedzieliśmy, że będą antagoniści, a dalej był (i do dzisiaj jest) świetny balans między ratowaniem świata a okruchami życia. Tutaj jak na razie się na to nie zanosi i szykuje się nam bardzo mało epicki show. Miałem taką nadzieję, być może naiwną, że to M7 będzie kimś w rodzaju superbohaterek, które mając swoje klejnoty z Legendy Everfree (nikt oprócz nich raczej nie ma magii w świecie ludzi, więc jest to jakaś supermoc)  będzie często i gęsto walczyć. Można by chociaż na koniec gdzieś wepchnąć jakiegoś złego typa, który gdzieś tam coś knuje przeciwko bohaterkom, tak jak to było ze SCI TWI. Taki np. Sombra pokonany w świecie Kuców i przeniesiony do świata ludzi byłby mega epicki i świetnie łączyłby oba uniwersa. Z kolei jakby nie było wredna Dyrektor Abacus Cinc byłaby też niezła, stanowiłaby świetne uzupełnienie fabuły no i byłaby mega kanoniczna. Mogłaby np. chcieć skraść magię bohaterek.

 

Czas pokaże. Na razie to jest dobrze wykonane rzemiosło, ale nie sztuka.

Edytowano przez fallout152
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu fallout152 napisał:

Miałem taką nadzieję, być może naiwną, że to M7 będzie kimś w rodzaju superbohaterek, które mając swoje klejnoty z Legendy Everfree (nikt oprócz nich raczej nie ma magii w świecie ludzi, więc jest to jakaś supermoc)  będzie często i gęsto walczyć. Można by chociaż na koniec gdzieś wepchnąć jakiegoś złego typa, który gdzieś tam coś knuje przeciwko bohaterkom, tak jak to było ze SCI TWI. Taki np. Sombra pokonany w świecie Kuców i przeniesiony do świata ludzi byłby mega epicki i świetnie łączyłby oba uniwersa. Z kolei jakby nie było wredna Dyrektor Abacus Cinc byłaby też niezła, stanowiłaby świetne uzupełnienie fabuły no i byłaby mega kanoniczna. Mogłaby np. chcieć skraść magię bohaterek.

 

Czas pokarze. Na razie to jest dobrze wykonane rzemiosło, ale nie sztuka.

 

To by była nawet w miarę dobra fabuła, fajnie by było popatrzeć jak Mane7 uczy się kontrolować swoje moce (no chyba że Ha$bro dało tylko dla lepszej sprzedaży lalek), a tacy antagoniści mogliby być podobni do swoich odpowiedników w Equestrii i w jakiś sposób magia mogłaby mieć na nich zły wpływ (jak w przypadku Sci-Twi i tego "medalionu"). Może Jupiter Monatge zostanie takim villanem.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu fallout152 napisał: Miałem taką nadzieję, być może naiwną, że to M7 będzie kimś w rodzaju superbohaterek, które mając swoje klejnoty z Legendy Everfree (nikt oprócz nich raczej nie ma magii w świecie ludzi, więc jest to jakaś supermoc)  będzie często i gęsto walczyć. Można by chociaż na koniec gdzieś wepchnąć jakiegoś złego typa, który gdzieś tam coś knuje przeciwko bohaterkom, tak jak to było ze SCI TWI. Taki np. Sombra pokonany w świecie Kuców i przeniesiony do świata ludzi byłby mega epicki i świetnie łączyłby oba uniwersa. Z kolei jakby nie było wredna Dyrektor Abacus Cinc byłaby też niezła, stanowiłaby świetne uzupełnienie fabuły no i byłaby mega kanoniczna. Mogłaby np. chcieć skraść magię bohaterek.

 

Czas pokarze. Na razie to jest dobrze wykonane rzemiosło, ale nie sztuka.

 

To by była nawet w miarę dobra fabuła, fajnie by było popatrzeć jak Mane7 uczy się kontrolować swoje moce (no chyba że Ha$bro dało tylko dla lepszej sprzedaży lalek), a tacy antagoniści mogliby być podobni do swoich odpowiedników w Equestrii i w jakiś sposób magia mogłaby mieć na nich zły wpływ (jak w przypadku Sci-Twi i tego "medalionu"). Może Jupiter Monatge zostanie takim villanem.

Jest też dużo niejasności co do magii. Wiemy o niej niewiele, teoretycznie ona gdzieś jakoś krąży między wymiarami, ale gdzie?

Czy istnieją inne portale do Equestrii niż ten w CHS?

Jaka jest granica między magią dobrą i złą? Te same klejnoty, które pomogły przyjaciółkom, zmieniły Gloriosę Daisy w antagonistkę.

Z kolei mam wrażenie, że w Magii Lustra dojdzie do podróży między wymiarami - pytanie tylko, czy Sunset Shimmer do Equestrii, czy kogoś z Equestrii do CHS. Obstawiam opcję 1, druga rodzi chyba za dużo komplikacji - w końcu każda postać kucyka w realnym świecie różni się od swojej wersji z Equestrii - przykład Sci-Twi. Aktualnie tylko ona była po obu stronach lustra i widziała swój odpowiednik, reakcję widzieliśmy. A teraz wyobraźcie sobie, że całe Mane 6 przenosi się do CHS. Zawau.

Z kolei wygląda na to, że Sunset Shimmer nie ma swojego odpowiednika w realnym świecie. Jak na razie - może chodzi do innej szkoły?

Dużo pytań. Może kolejne odcinki odpowiedzą nam choć na część z nich.

 

Rainbow Leon + Tapatalk

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu Witoslavski napisał:

Jest też dużo niejasności co do magii. Wiemy o niej niewiele, teoretycznie ona gdzieś jakoś krąży między wymiarami, ale gdzie?

Czy istnieją inne portale do Equestrii niż ten w CHS?

Jaka jest granica między magią dobrą i złą? Te same klejnoty, które pomogły przyjaciółkom, zmieniły Gloriosę Daisy w antagonistkę.

Z kolei mam wrażenie, że w Magii Lustra dojdzie do podróży między wymiarami - pytanie tylko, czy Sunset Shimmer do Equestrii, czy kogoś z Equestrii do CHS. Obstawiam opcję 1, druga rodzi chyba za dużo komplikacji - w końcu każda postać kucyka w realnym świecie różni się od swojej wersji z Equestrii - przykład Sci-Twi. Aktualnie tylko ona była po obu stronach lustra i widziała swój odpowiednik, reakcję widzieliśmy. 

Z kolei wygląda na to, że Sunset Shimmer nie ma swojego odpowiednika w realnym świecie. Jak na razie - może chodzi do innej szkoły?

Dużo pytań. Może kolejne odcinki odpowiedzą nam choć na część z nich

 

W opisie "Magii Lustra pisze że Sun wraca do Equestrii, spotyka Starlight, bierze ją ze sobą, ale Jupiter atakuje ze swoim magiczny lusterkiem. Więcej informacji tutaj: http://pl.mlpeg.wikia.com/wiki/My_Little_Pony:_Equestria_Girls_-_Magia_Lustra .

Więc można przyjąć że Ziemia i Equestria są wymiarami/światami równoległymi jednakże nie każdy musi posiadać swojego odpowiednika w innym świecie (np: Sunset, Starlight (prawdopodobnie nie posiadają swoich odpowiedników to tylko moje założenia)). Można też przyjąć że każde lustro lub przedmiot posiadające podobne cechy przy odpowiednio dużej i silnej magii może się stać kluczem lub portalem (w zależności od wielkości przedmiotu) do innego świata. A do kontrolowania magii jest potrzebne dobre kontrolowanie swoich emocji (zapewne magia podczas Igrzysk Przyjaźni w jakiś sposób "napromieniowała" Sci-Twi a zebrane w niej negatywne emocje przemieniły ją w Midnight Sparkle). Ale nadal pozostaje wiele pytań np:

Skąd się wzięły te klejnoty?

Czy istnieją inne portale do Equestrii?

Czy oprócz Syren są jeszcze inne osobniki wygnane do naszego świata?

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu Im_Not_A_Brony napisał:

 

W opisie "Magii Lustra pisze że Sun wraca do Equestrii, spotyka Starlight, bierze ją ze sobą, ale Jupiter atakuje ze swoim magiczny lusterkiem. Więcej informacji tutaj: http://pl.mlpeg.wikia.com/wiki/My_Little_Pony:_Equestria_Girls_-_Magia_Lustra .

Więc można przyjąć że Ziemia i Equestria są wymiarami/światami równoległymi jednakże nie każdy musi posiadać swojego odpowiednika w innym świecie (np: Sunset, Starlight (prawdopodobnie nie posiadają swoich odpowiedników to tylko moje założenia)). Można też przyjąć że każde lustro lub przedmiot posiadające podobne cechy przy odpowiednio dużej i silnej magii może się stać kluczem lub portalem (w zależności od wielkości przedmiotu) do innego świata. A do kontrolowania magii jest potrzebne dobre kontrolowanie swoich emocji (zapewne magia podczas Igrzysk Przyjaźni w jakiś sposób "napromieniowała" Sci-Twi a zebrane w niej negatywne emocje przemieniły ją w Midnight Sparkle). Ale nadal pozostaje wiele pytań np:

Skąd się wzięły te klejnoty?

Czy istnieją inne portale do Equestrii?

Czy oprócz Syren są jeszcze inne osobniki wygnane do naszego świata?


Klejnoty wzięły się z Equestrii na 95%
Prawdopodobnie tak, Starswill nie wygnał syren przez lustro z tego co nam wiadomo.
To nie jest "nasz" świat ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu LPHusarz napisał:


Klejnoty wzięły się z Equestrii na 95%
Prawdopodobnie tak, Starswill nie wygnał syren przez lustro z tego co nam wiadomo.
To nie jest "nasz" świat ;)

Wiem że z Equestrii ale kto lub co je przywiało, i tak zapomniałem że można też samemu otworzyć portal, a pisałem Ziemia dlatego że to uniwersum jest podobne do naszego świata. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu Im_Not_A_Brony napisał:

Wiem że z Equestrii ale kto lub co je przywiało, i tak zapomniałem że można też samemu otworzyć portal, a pisałem Ziemia dlatego że to uniwersum jest podobne do naszego świata. 

pamiętaj, że Discord dowcipniś sam może otwierać portale między wymiarami. Ale on prawdopodobnie nie ma żadnego związku z tą sytuacją, być może nawet nie wie o istnieniu równoległego wymiaru :v

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny odcinek. Na początku myślałam, że Rarity jakiś pokaz mody urządzi albo szycie. Rewelacja z tym połączeniem sił obu grup. 

Właśnie widzę, że nasza wersja trafiła na niemiecką stronę :D Tylko w wersji z napisami piosenka jest po angielsku. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Wreszcie pojawiła się wersja z oryginalną obsadą, ale o tym za chwilę.

 

Odcinek bardzo mi się podobał - był spokojny, przyjemny, pierwsze EqG bez jakiegoś potwornego antagonisty. Dziewczyny zasługiwały na jakiś slice of life (w szczególności Sunset). Polski dubbing był akceptowalny, chociaż oryginału nie zastąpi. W sumie nie wiem co mogę jeszcze o nim powiedzieć. Trochę mi się nie podoba, że Spike został zepchnięty na margines, chociaż to pewnie trochę ze względu na dość sporą (i wciąż rosnącą) liczbę bohaterek. Cóż solidne 8/10.

 

Pojawiła się parę dni temu wersja z angielskim dubbingiem! Chyba wyciekła ścieżka dźwiękowa i została dopasowana do polskiej wersji językowej:
http://www.dailymotion.com/embed/video/k612ZjmoJFshFonpXFW?logo=0&info=0

 

Według mnie znacznie lepiej brzmi niż polska wersja. Przydałoby się by ktoś ten podpiął link pod pierwszy post.

 

 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

W sumie mogło być, bez żadnych wybuchów czy wodotrysków ale wciąż był to przyjemny odcinek.

Za największy plus uznaje ponowne ujrzenie dziewojek z krystal pipa, a sama pioseneczka na końcu dosyć spoko. Ciekawe jest to, że można ją było znaleźć przy piosenkach do Friendship games, jako nieużytą, czyli ponad półtora roku wcześniej, niż ten short wyszedł.

 

6,5/10

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...