Skocz do zawartości

KodLyokowy minikonwent - lista chętnych i ewentualna pomoc


Lyokoheros

Recommended Posts

...I tak o to założyłem drugi niekucykowy temat o projekcie... 

 

O co chodzi? Cóż tak się składa, że od pewnego czasu organizuje w swoim drugim(a właściwie to chronologicznie pierwszym) fandomie spotkanie fanów, odbywające się co roku w Poznaniu(stąd też nazwa "Zlot dla Poznania"), jednakże dotychczas frekwencja była raczej bardzo niska, a zlot przyjmował bardziej formę kameralną i bliżej było mu do zwykłego spotkania znajomych(szczególnie, że rotacja uczestników między kolejnymi zlotami nie różniła się znacznie)... ale obecnie - inspirowany Poznańskim Embermeetem - postanowiłem nadać mu bardziej konwentową formę, by przyciągnąć więcej osób... 

 

No i tu trochę zaczynają się schody. Nie zdziwi pewnie nikogo jak powiem, że fandom Kod Lyoko jest zdecydowanie bardziej niszowy niz fandom MLP. Dlatego w pierwszym kroku postanowiłem - przed właściwym załatwianiem wszelkich formalności (co jako, że mam raczej dobre relację z dyrektorem jednego z poznańskich liceuów nie powinno stanowić większego problemu) - zrobić małe badanie rynku i dowiedzieć się ile osób byłoby skłonnych na taki zlot przybyć. Gdyby zebrało się choć 25 to moim zdaniem już wiadomo, że warto się za to brać... 

Dlatego stworzyłem specjalny formularz, w którym można określić pasujący przedział dat (z zakresu lipiec-sierpień, choć preferowany jest raczej sierpień), a także wypowiedzieć się w kwestii tego ile byłoby się wstanie zapłacić za wejściówkę i określić z jakim prawdopodobieństwem się przyjedzie(zależnie od tego czy forma będzie konwentowa czy kameralna - bo nawet jak to pierwsze nie wypali, to chociaż taki kameralny zlot jak w ubiegłych latach planuję zorganizować). Sam formularz znajdziecie tu(nawet jeśli nie macie pewności czy uda wam się zjawić wypełnijcie!).

 

Tutaj natomiast możecie przeczytać nieco więcej o samym projekcie i znaleźć podstawową statystykę zgłoszeń(ilość osób i rozkład tego z jakim prawdopodobieństwem przyjadą - na razie mam 9 osób, z czego 5 zadeklarowało, że raczej przyjedzie, a 4, że może... przy czym ponad połowa stałych bywalców jeszcze nie wypełniła formularza... no faktem jest, że było ich ledwie 3, ale to zawsze jeszcze 2 prawie pewne głosy).

A tutaj temat o programie - na razie nie jest on jeszcze ustalony i większość to dość luźne propozycje. 

 

Oczywiście sam raczej nie dam rady wszystkim się zająć, dlatego przydadzą się też pomocnicy, z którymi będę mógł się podzielić obowiązkami związanymi z organizacją takiego przedsięwzięcia. Naturalnie najpierw trzeba się upewnić, że w ogóle jest sens to organizować, ale jeśli ktoś byłby chętny udzielić jakiejkolwiek pomocy może już teraz pisać do mnie przez prywatną wiadomość. 

 

 

A dlaczego w ogóle o tym piszę? Cóż sam fakt tego, że istniał na tym forum temat o Kod Lyoko jak i część odpowiedzi pod opowiadaniem "Kod Equestria" przekonał mnie, że jest tu przynajmniej paru fanów Kod Lyoko, a więc osób, które potencjalnie mogą być tym zainteresowane. 

Edytowano przez Lyokoheros
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam twój post i powiem tak.

Co do ceny wejściówki to oblicz realną liczbę osób ile może przyjść i podziel wynajęcie sali prze liczbę osób . Dlatego ważne będzie twoje badanie rynku lecz ja bym na koniec wizą poprawkę i wyliczył z tego średnią ponieważ jeśli nie będziesz robić przedpłat to mówienie o liczbie osób jest jak wróżenie z fusów - wiem coś o tym .

Najważniejsze abyś jak najtaniej wynegocjował sale (najlepiej za free jeśli to realne ) jeśli nie to jak najtaniej abyś nie został z długiem.

Co do ceny tak na szybo to powiem że powinna wynosić max do 15 zł ponieważ jak sam pozwiedzałeś twój fandom jest jeszcze bardziej niszowy niż MLP.

Kolejna sprawą będzie program jak +/- ma wyglądać ponieważ to on jest główną zachętą dla potencjalnych uczestników.

Tak więc dużo roboty przed Tobą zbierz ekipę (najlepiej ze znajomych z Twojego fandomu) i ogarnij zarys planu.

Jak byś potrzebował jakiś rady to pisz może będę mógł w czymś pomóc.

Powodzenia.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na ile to realne by wynegocjować salę za darmo... obawiam się, że z tym może być ciężko. Tak przynajmniej wnioskuję po rozmowie z jednym z organizatorów Embermeeta. 

No i obliczenie realnej liczby osób jest o tyle problemem, że ciężko stwierdzić jaka jest realna liczba osób gdy nie ma przedpłaty - jak sam mówiłeś. Wiadomo poziom pewności deklarowany w formularzu daje pewne pojęcie o tym, ale też jednak jest tu pewien margines błędu. 

I fakt, fandom Kod Lyoko jest niszowy, ale... no MLP to chyba raczej nie jest niszowy jednak. Jakby nie patrzeć to wielki światowy fenomen, a w różnych miastach odbywają się cały czas zloty... z drugiej strony w formularzu było również pytanie o maksymalny koszt wejściówki - i były osoby deklarujące znacznie więcej niż 15 złotych. 

 

Co do programu to cóż, zarys właśnie powstaje, bo jak mówiłem, przede wszystkim najpierw chcę jak najlepiej zorientować się na ile osób są szanse. 

Naturalnie planuję zebrać ekipę(mam już kilku potencjalnych kandydatów, bo na szczęście w swoim fandomie mam nieco znajomości).

Dzięki też za chęć udzielania rad - nie omieszkam skorzystać.

Na razie jednak chciałbym jeszcze tydzień poczekać w tym ile osób się wpisze na formularz zanim zdecyduję dokładniej co dalej. 

 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Projekt poznańskiego zlotu fanów. 

Generalnie coś takiego organizuję już od jakiegoś czasu co roku, przy czym generalnie frekwencja tak bardzo niedopisywała, że w praktyce było to luźne spotkanie znajomych (z osobami które przybywały już znałem się z internetu, zwykle było nas do około 5). Ciut co nieco o tej inicjatywie przeczytasz tu(choć w tej chwili w sumie podstrona wymaga lekkiej aktualizacji)

 

Generalnie plany - poniekąd inspirowane tym, że dowiedziałem się o różnych ponymeetach - były takie by zrobić z tego coś bardziej "konwentowego". Te plany do końca nie wypaliły w tym roku, ale w przyszłym, w wakacje (prawdopodobnie w sierpniu) powinno pójść lepiej(nieco się jednak na tej porażce nauczyłem no i w tym roku najprawdopodobniej uda się wynająć szkołę). 

Dokładną datę planuję podać w lutym, wtedy też na dobre zaczną się przygotowania. 

Zasadniczo tu jest już specjalny formularz do zapisywania się na kolejny zlot, na podstawie udzielonych do lutego odpowiedzi właśnie postaram się wybrać datę. A jeszcze tu taki do zgłaszania punktów programu. 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...