Skocz do zawartości

Rysunki w świetle księżyca 2.0


Recommended Posts

12 minut temu, 1stChoice napisał:

Masz wolne commisze na tą chwilę? 

 

W sumie może bym coś jeszcze zamówił. ^^ 

Na tę chwilę mam w planach zakładki i pocztówki (których jeszcze nie tknęłam) do zrobienia do 12 sierpnia, by mieć co w ogóle położyć na stanowisku na meecie :lunasmile:
Aczkolwiek jeśli to nic wielkiego to jak najbardziej mogłabym spróbować. 
Wszelakie duże projekty będę robić po meecie ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Moonlight napisał:

Na tę chwilę mam w planach zakładki i pocztówki (których jeszcze nie tknęłam) do zrobienia do 12 sierpnia, by mieć co w ogóle położyć na stanowisku na meecie :lunasmile:
Aczkolwiek jeśli to nic wielkiego to jak najbardziej mogłabym spróbować. 
Wszelakie duże projekty będę robić po meecie ^^

 

Chciałbym zamówić shipa, wspominałem jakiś czas temu na grupie BRT na fejsbuku. To zamówię jak już będziesz miała więcej czasu wolnego. :)

 

Będziesz na Ambermeecie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, 1stChoice napisał:

 

Chciałbym zamówić shipa, wspominałem jakiś czas temu na grupie BRT na fejsbuku. To zamówię jak już będziesz miała więcej czasu wolnego. :)

 

Będziesz na Ambermeecie?

Z chęcią to wtedy zrobię! Będę pewnie tu informować o dyspozycyjności, tak samo na DA i fb. 

Tak, tak będę! Będę na nim pierwszy raz sprzedawać moje rysunki wraz z Magpie'em. Zostałam też namówiona przez Spidiego, by poprowadzić z moją Sroką prelekcję związaną z rysunkiem tradycyjnym... Nie wiem czy jestem dość kompetentna, ale może będzie zabawnie :lunaderp:
Jeśli też będziesz to koniecznie zgłoś się po odbiór swojego poprzedniego zamówienia :3 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Moonlight napisał:

Tak, tak będę! Będę na nim pierwszy raz sprzedawać moje rysunki wraz z Magpie'em. Zostałam też namówiona przez Spidiego, by poprowadzić z moją Sroką prelekcję związaną z rysunkiem tradycyjnym... Nie wiem czy jestem dość kompetentna, ale może będzie zabawnie :lunaderp:
Jeśli też będziesz to koniecznie zgłoś się po odbiór swojego poprzedniego zamówienia :3 

 

Jestem na każdym ponymeecie. Kurcze, to będzie coś. Zobaczyć na żywo artystkę, która zrobiła najlepszego arta z Firstem. Ten ponymeet coraz bardziej mi się podoba. ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, 1stChoice napisał:

Jestem na każdym ponymeecie. Kurcze, to będzie coś. Zobaczyć na żywo artystkę, która zrobiła najlepszego arta z Firstem. Ten ponymeet coraz bardziej mi się podoba. ^^

Jest mi szalenie miło! Do tego wszystkiego dostaniesz ten swój najlepszy art na własność, nareszcie ;P
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Kruczek napisał:

Polecam tego kucyka.
Bardzo miła i ciekawa osóbka, a do tego jej prace, no chyba każdy widzi, cudo! ^^ 
Jeszcze raz dzięki za Villeforta~

Ojejuś, dziękuję ślicznie, bardzo mi miło :3
Staram się, by były jak najlepsze 
Nie ma za co, to naprawdę dobrze zrobiony OCek ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tup tup tup, jeny rozpuszczam się. 
Mam nadzieję, że nie rozmazałam rysunku podczas skanowania
 :9rovb:

Dobry wieczór! 
Dziś kolejna mini paczka zakładek, które mam zamiar zalaminować i następnie sprzedawać na Ambermeecie. Jeszcze w tym tygodniu przyjmuję zamówienia na personalizowanie prace. Na samym meecie również będzie można złożyć zamówienie na rysunek/zakładkę/pocztówkę. Jeśli podobają się Wam moje prace to zapraszam ^ ^

 

Na pierwszy ogień idzie zakładka z Derpy, która nie powiem wyszła mi przednio :3
 

Spoiler

img_20170727_0002__by_moonlight_ki-dbhvx


Dalej, pozostałe członkinie klejnotów harmonii do kolekcji wraz z zamówieniem dla @Dark Technology, jego uroczą OCką White, którą oglądać możecie w jego wykonaniu w tym temacie.
 

Spoiler
Bookmarks 2

Jeeeny jak ja kocham rysować grzywy! :lunahug2:


Najnowszą pakę zakładek zamyka Niezwykły i Potężny duet Trixie i Starlight! 
 

Spoiler

startrix_by_moonlight_ki-dbido2b.png
Ze Starlight jestem wyjątkowo dumna!
Galaktyczny latawiec zawsze spoko ...


Nareszcie udało mi się zrobić jedną z pocztówek, o których tyle ostatnio paplałam. 
Format ma standardowej małej kartki, wykonałam ją akwarelą i odrobinkę poprawiłam kredkami. Jestem bardzo zadowolona z efektu. 
Uwaga spoiler zawiera morskiego kucyka, ponieważ taki najbardziej skojarzył mi się z tematyką wakacji :lunawasup:
 

Spoiler
Postcard: Underwater wonders

Łuski potraktowałam perłowymi farbkami, dlatego błyszczą pod światło. Niestety skaner tego nie złapie ;P


Dodatkowo podrzucę projekt kolejnej pocztówki, za którą zabiorę się na dniach
 

Spoiler

wip__rurita_by_moonlight_ki-dbi4wxb.jpg



Na koniec coś nie związanego z kucykami. Zrobiłam portret mojej najnowszej postaci z RPG w ramach praktyk rysowania humanoidów. 
Moim zdaniem, wyszła całkiem dobrze. Na pewno lepiej niż poprzednie próby. Następny spróbuję zrobić na gładkim papierze, bo ten szkicownik jest lekko fakturowany, przez co zostawia białe plamki. 
 Aria Ontaro in Naur - Zrodzona z Ognia 
Bard-Swashbuckler-Potomkini smoczych elfów xD
Bo jak szaleć to szaleć! 
 

Spoiler

aria_ontaro_in_naur_by_klmoon-dbiheki.jp


Jeśli interesują Was moje niekucykowe prace zapraszam tutaj. Będę tu co jakiś czas zamieszczać jakieś twory, by sprawdzić czy umiem rysiać coś więcej od pucy. 


Na dzisiaj to wszystko moi mili. Serdecznie dziękuję za te wszystkie komentarze pod poprzednią paczką!
Jeśli interesujecie się zamówieniem zakładki, pocztówki lub rysunku zapraszam na priv tutaj lub na moim DA. Obie strony sprawdzam w miarę regularnie. 

Pozostaje mi tylko zapytać: co myślicie o dzisiejszych pracach?
Może macie dla mnie jakieś porady? :3 

Miłego wieczoru! 
~Moon

  • +1 2
  • Lubię to! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porady dla Ciebie? Pff serio :grumpytwi:

Nie wiem co tu napisać. Te prace są świetne, genialne? Trudno mi znaleźć właściwe słowa, nie mam też się nad czym rozpisywać. Krytyka? No chyba nie.

 

 

a moja reakcja jak zwykle:

Spoiler

Dlaczego...ja...tak...nie...potrafię?!

tumblr_inline_ojwvvt7hi91uofdmb_500.gif

 

 

Edytowano przez Dairinn
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Dairinn napisał:

Porady dla Ciebie? Pff serio :grumpytwi:

Nie wiem co tu napisać. Te prace są świetne, genialne? Trudno mi znaleźć właściwe słowa, nie mam też się nad czym rozpisywać. Krytyka? No chyba nie.

 

 

a moja reakcja jak zwykle:

Porady dla mnie, owszem. Nadal się uczę, a na tym etapie ciężko wychwycić błędy samemu. Dlatego wolę zapytać.
W rysowaniu ludzi jestem zielona, to moja...siódma próba. Na pewno jest tam coś do poprawy :lunathink:
Dziękuję za obiecane narzekanie i Dashie pełną satysfakcji :rainderp:! Mimo, że krytyki brak, ale opinia jest, więc yay! ;P 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nic nieprawidłowego w człeku nie widzę (te włosy są niesamowite :soawesome: takie naturalne), ale jak chcesz odrobiny krytyki. Flutterfish ma trochę dziwną minę, może to przez pyszczek.

Proszę, polecam się na przyszłość.

Edytowano przez Dairinn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.08.2017 o 23:40, Dairinn napisał:

Ja nic nieprawidłowego w człeku nie widzę (te włosy są niesamowite :soawesome: takie naturalne), ale jak chcesz odrobiny krytyki. Flutterfish ma trochę dziwną minę, może to przez pyszczek.

Proszę, polecam się na przyszłość.


Dziękuję, a co do Flutterki to chyba faktycznie ten pyszczek... 
***

 

Dobry wieczór! 
Meet niedługo, więc stwierdziłam, że wstawię pozostałe zakładki. Jutro idę je zalaminować! Jeśli będziecie na Ambermeecie w tą sobotę to będą dostępne w sprzedaży, jak kilka innych moich prac. Będę też przyjmować tam zamówienia na personalizowanie zakładki lub zwyczajne prace. Więcej info na priv lub już na miejscu :lunahug2:
Swoją drogą @Magpie będzie tam wystawiał też swoje prace. Ponadto zrobił kilka wisiorków z kucykami na kostkach do gry na gitarze - gorąco polecam, są świetne!
Tak samo jak polecam koleżankę Meg, która będzie zbierać zamówienia na wyszywane koszulki, jak ta:
 

Spoiler

c1659973424da17a99a7baba3d4266b1-dbjbipf



Ok, koniec reklam. Czas na ryski! 

Na początek zakładki z księżniczkami (Luna jest już zarezerwowana :lunaderp:

Spoiler

img_20170808_0001_by_moonlight_ki-dbj8kl

 

CUTIE MARK CRUSADERS!!!!

Spoiler

bookmaks__cmc_by_moonlight_ki-dbjcir8.pn

Tyyyle słodyczy na trzech skrawkach papieru :cmcride:


Sunset Shimmer 
 

Spoiler

img_20170809_0003_by_moonlight_ki-dbjh1g


I zamówienie dla @Dark Technology, dwie strony jednej zakładki przedstawiające jego dwie OCki, Hope (po lewej) i White (po prawej)
 

Spoiler

img_20170809_0002_by_moonlight_ki-dbjfn4



Prócz tego, by trochę oderwać się od "pracy" zrobiłam dwa kolejne rysunki z serii ćwiczeń ekspresji

Na pierwszym jest mój OC, White Knight jako Złość 
 

Spoiler

expression_practice_4___anger_by_moonlig


Drugi to mój stary OCek zrobiony na grę RPG w dziale Applejack, Secret jako Nieśmiałość
 

Spoiler

expression_practice_5___shyness_by_moonl

Tak, on jest tęczową, niewidomą zebrą. Nie wiem co miałam w głowie w gimnazjum... ale zbytnio podoba mi się jego wygląd by to jakoś zmieniać. #oryginalność 


Hmmm to chyba tyle na dzisiaj. 
Po meecie będę pewnie raczej robić niekucykowe prace, jeśli znajdę czas między nauką...

Dziękuję za uwagę i zachęcam do wyrażania opinii ^^

PS Odpowiada wam taka ściana tekstu co jakiś czas, czy lepiej wstawiać na bieżąco? 

Miłego wieczoru! 
~Moon

  • +1 5
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10/08/2017 o 03:54, Wilczkowa napisał:

Są piękne. Byłabym skłonna zarezerować Celestię o ile jest taka możliwość, to poproszę :3.

Ale pierwsze pytanie to jaka jest cena? XD

Dziękuję i jak najbardziej można :3 (zapiszę sobie)
Myślę, że 8-10zł za ręcznie wykonaną zakładkę to przystępna cena. Każda jest pojedyncza, nie robiłam duplikatów :TWcU3:
#unikat

Tak prezentują się w laminacie 
 

Spoiler

untitled_by_moonlight_ki-dbjkrab.jpg

Jakość zdjęcia jakbym je robiła kalkulatorem... coś się ostatnio w nim popsuło...

 

Edytowano przez Moonlight
  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi ^^

 

Chciałam tylko powiedzieć, że widziałam twoje prace na żywo, na Ambermeecie, i moim zdaniem są jeszcze ładniejsze, niż tutaj - podobają mi się zwłaszcza grzywy twoich pucyków, gratuluję cierpliwości układania każdego włosa ^^ Minimalnie mogłabym przyczepić się  do uszu, które w serialu przypominają raczej "kieszonki" niż "łyżeczki", jak u ciebie... ale w sumie można to pominąć, bo i pasuje, i ładnie wygląda. Keep being awesome! :derp2:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 16.08.2017 o 10:37, Battlebird napisał:

Hi ^^

 

Chciałam tylko powiedzieć, że widziałam twoje prace na żywo, na Ambermeecie, i moim zdaniem są jeszcze ładniejsze, niż tutaj - podobają mi się zwłaszcza grzywy twoich pucyków, gratuluję cierpliwości układania każdego włosa ^^ Minimalnie mogłabym przyczepić się  do uszu, które w serialu przypominają raczej "kieszonki" niż "łyżeczki", jak u ciebie... ale w sumie można to pominąć, bo i pasuje, i ładnie wygląda. Keep being awesome! :derp2:

Dobry! 
Dziękuję bardzo za miłe słowa. Cierpliwości do układania każdego włosa nauczyłam się dzięki @Magpie, to on nauczył mnie jak to poprawnie robić. 
Pokazanie się z moimi pracami na Ambermeecie było niezwykłym doświadczeniem i mam zamiar zrobić to jeszcze kiedyś :lunahug2:
Co do uszek, lubię moje puchate kieszonki. Wiem, że mogłyby być trochę mniej wypukłe po bokach, by bardziej przypominały te końskie... ale to w sumie jest jedna z cech, która odróżnia mój styl od innych, więc tak raczej to zostawię. 
Spróbuję! 


***

Dobry wieczór pluszaki :3 

Trochę czasu minęło, ale przybywam w końcu z kolejną paczką rysunków. 
Ogromnie żałuję, że na Ambermeecie nie miałam przy sobie skanera, bo powstało wtedy kilka naprawdę fajnych rysunków. Mam nadzieję, że ich właściciele są z nich zadowoleni :lunasmile:

Po powrocie z całkiem ciężkiego, tygodniowego pobytu w domu musiałam się jakoś odstresować i rozluźnić. W ten oto sposób popełniłam chibisa. Normalnie robię je tylko na szybko w zeszytach podczas wykładów. Raczej ich nie koloruję i nie upubliczniam, ale tym razem zrobiłam wyjątek. Rysunek bardzo na szybko, ale na szczęście nie ujmuje mu to słodkości.
Urocza chibi Luna siedząca na chmurce raz:
 

Spoiler

you_are_cute__luna__by_moonlight_ki-dbkm


Jakiś czas temu zastanawiałam się, która z moich OCek jest bardziej kjut. Podczas żywej debaty wpadłam na ciekawy pomysł jak mogłabym przedstawić je razem na jednym obrazku. Pisałam nawet o tym w moim statusie. Tak o tym rysunku mówiłam podczas dyskusji o jedzeniu masła orzechowego o 3 w nocy ^^
Oto scenka przygotowywań moich OCek do wyjścia na Galę ^^

Spoiler

two_sides_of_charm_by_moonlight_ki-dbkrh

Od lewej licząc, mamy tu Bloody Herb, jej wilka Spero i Moonlight
Z zabawnych rzeczy, to mój pierwszy rysunek Bloody z jej wilkiem, choć miałam zamiar narysować ich razem odkąd stworzyłam te postaci.
Czyli jakieś cztery lata temu.

Herby ma... swój styl.


Na koniec mam dla Was trzy portrety. 
Pierwszy jest kolejnym ćwiczeniem na ekspresję. Tym razem wykorzystałam kucyka z canonu, bo stwierdziłam, że idealnie nadaje się do tej roli. 
Przedstawiam Cadance jako Zmęczenie: 
 

Spoiler

expression_practice_6___tiredness_by_moo

Czy tylko ja ziewam za każdym razem jak na nią patrzę?


Kolejne dwa portrety są w ramach większego zamówienia, które niedługo poleci do Francji 

White Feather

Spoiler

_com__white_feather_by_moonlight_ki-dbl6


i jego żona Serenity
 

Spoiler

_com__serenity_by_moonlight_ki-dbla6xp.j

Inny obrazek z tą uroczą parką jest w którymś z poprzednich postów. 

Na tę chwilę to wszystko. 
W najbliższym czasie nie pojawi się zapewne zbyt wiele, ponieważ aktualnie powinnam poświęcić mój czas na zakuwanie fizjologii do poprawki... a od razu po niej lecę do pracy do Anglii... ale nie ma tego złego. Po powrocie mam zamiar kupić sobie jakieś lepsze akwarele. Po zakupie pewnie będę się nimi trochę bawić, więc przewiduję dużo szybkich akwarelowych obrazeczków :lunaderp:

Jak zawsze zachęcam do pisania :enjoy:

Miłego wieczoru!
~Moon

  • +1 5
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, po kolei:

1. Luna mi się nie podoba przez jej twarz. Jest w niej coś... no takiego dziwnego, jakby chciała mnie zesłać do łagru albo zmusić do jedzenia wege burgerów. Ale kolorowanie jest prześliczne. Świetne włosy i lubię takie półtła (?).

2. Obrazek z przygotowań na galę jest świetny i świetnie wykonany, ale wszystkie postacie wyglądają trochę jak wyjęte z różnych bajek. Bloody Herb jak z Westernu, wilk przywodzi mi na myśl memy z Gry o Tron, a Moonlight jakąś damę z politicial fantasy. Nawet twarze tych postaci mówią wszystko. Nie wiem czemu, ale jak patrzę na ten rysunek, to cieszę mordę, w takim pozytywnym sensie :rdblink:.

3. Kredens ma świetne kolorowanie włosów i oczu, w ogóle fajnie to wygląda.

4 i 5. Przez chwilę myślałam, że to Frodo Baggins... Za dużo fantastyki. Klient na pewno jest zachwycony, bo rysunki piękne.

 

Ucz mnie kolorować, mistrzyni.

Edytowano przez Cahan
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Dnia 27.08.2017 o 02:01, Cahan napisał:

Dobra, po kolei:

1. Luna mi się nie podoba przez jej twarz. Jest w niej coś... no takiego dziwnego, jakby chciała mnie zesłać do łagru albo zmusić do jedzenia wege burgerów. Ale kolorowanie jest prześliczne. Świetne włosy i lubię takie półtła (?).

To był bardzo szybko zrobiony rysunek po długiej podróży pociągiem, więc moje chibi umiejętności (których nie mam) były wyjątkowo niskie. Mi też nie podoba się ten pyszczek. Wege burgery... w sumie tak, tak to wygląd. Straszne :9rovb:

Dnia 27.08.2017 o 02:01, Cahan napisał:

2. Obrazek z przygotowań na galę jest świetny i świetnie wykonany, ale wszystkie postacie wyglądają trochę jak wyjęte z różnych bajek. Bloody Herb jak z Westernu, wilk przywodzi mi na myśl memy z Gry o Tron, a Moonlight jakąś damę z politicial fantasy. Nawet twarze tych postaci mówią wszystko. Nie wiem czemu, ale jak patrzę na ten rysunek, to cieszę mordę, w takim pozytywnym sensie :rdblink:.

To dlatego, że oni wszyscy są z innych bajek. Bloody pół życia spędziła łażąc po lasach, szukając ziół lub lecząc na mniej rozwiniętych terenach. Moon za to wychowała się w dość majętnej rodzinie i gale to dla niej chleb powszedni. Za to Spero... nie sprzeciwiał się, gdy Moon założyła mu muszkę ; P
Cieszę się, że rysunek wywołuje pozytywne emocje. 

Dnia 27.08.2017 o 02:01, Cahan napisał:

3. Kredens ma świetne kolorowanie włosów i oczu, w ogóle fajnie to wygląda.

4 i 5. Przez chwilę myślałam, że to Frodo Baggins... Za dużo fantastyki. Klient na pewno jest zachwycony, bo rysunki piękne.

Dziękuję! Za to jeśli chodzi o White Feather'a, faktycznie z tym pierścieniem nawet ciut przypomina hobbita :lunalaugh:

Dnia 27.08.2017 o 02:01, Cahan napisał:

Ucz mnie kolorować, mistrzyni.

Hmm... w sumie mogłabym mieć padawanów, tylko nie umiem uczyć xD

***

 

Dzień dobry! 
Przybywam z kolejną paczką, choć znowu niewielką. Poprawka trochę ograniczyła mój czas na rysunki, ale wszystko mam już zdane. Teraz mogę znowu tworzyć!

Na początek pokażę dwie kolejne zakładki. 
Pierwsza była robiona na zamówienie od wyżej wymienionego Francuza z DA. Zakładka jest dwustronna i przedstawia jego główne OCki 
 

Spoiler
[COM] Bookmark: Serenity and White Feather

 


Drugą zakładkę zrobiłam dla przyjaciółki, która jest fanką przygód Doktora Who. Dostosowałam go bardziej do tej kucykowej wersji, z której jestem całkiem zadowolona.
 

Spoiler
Bookmark: Dr Whooves

 

 

Prócz zakładek zrobiłam też pocztówkę, która okazała się kompletną klapą. 
Papier, mimo że jest przeznaczony do akwareli, pod wpływem wody zaczął się łuszczyć i rwać rujnując spory kawałek obrazka, przez co musiałam zrezygnować z koncepcji na tą pracę. Wygląda dużo prościej niż miała być w pierwotnym założeniu. Zniszczenia skorygowałam w PSie, przez co nie wygląda aż tak źle. 

Spoiler
Summer chillout

 


Na początku września mięło 5 lat, odkąd założyłam moje kucykowe konto na Deviantarcie i z tej okazji postanowiłam narysować swój kucykowy autoportret. Jak na okoliczności towarzyszące tworzeniu tego rysunku, wyszedł moim zdaniem bardzo dobrze :lunahug2:

Spoiler
Self-pony-portrait

 


I na koniec, może nie kucykowy obrazek, ale jestem z niego naprawdę bardzo, bardzo, baaardzo dumna!
Marinette to moja postać na RPG, której udało się zostać antagonistą :3 
Wampirka, łotrzyk-szarlatan, marionetkarka wyznająca chaos! 
 

Spoiler
Marinette

Rysunek wykonałam kredkami Polychromos i białym żelopisem. Tło zaś zrobiłam poprzez rozdmuchiwanie mokrych plam akwareli ^ ^ 



Dobrze pluszaki, to by było na tyle. 
Jestem bardzo ciekawa, co myślicie o tych rysunkach.

Dodam jeszcze, że niedawno przyszło do mnie spore pudło pełne, podobrazi, pędzli i akryli... Nigdy ich nie używałam, więc ciekawe co z tego wyniknie! :lunaderp:

Miłego!
~Moon

  • Lubię to! 2
  • Mistrzostwo 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
Dnia 18.09.2017 o 21:52, Dairinn napisał:

Wooow. Ty to potrafisz sprawić że człowiek czuje się jak bezwartościowy śmieć :v

A miałam się nad sobą nie użalać!

Ehh

 

 

Chciałabym napisać jakąś długą opinię, ale jestem leń, wiec zostawię tylko gifka

  Odkryj ukrytą treść

HTTP21scGZvcnVtcy5jb20vdXBsb2Fkcy9wb3N0X

 

Trochę odczekałam, nadal się tak czujesz? ;P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...