Skocz do zawartości

Rysunki w świetle księżyca 2.0


Recommended Posts

Prace świetne i widać tylko jak praktyka potrafi przyczynić się do wzrostu umiejętności i tego jak dobrze prace wyglądają. Twoje porównanie od początku i progress są konkretne z tego co widzę więc oby tak dalej, nadal jestem zdania, że kolorki robisz cudnie a najbardziej to chyba oczy mi się podobają :3 Ciekawi mnie jak by wyglądał od Ciebie ten czelendż, że rysunek w tam 30, 10, 1 minutę czy jakoś tak bo to całkiem dobrze pokazuje ile daje dopracowanie wszystkiego jeśli ma się wystarczająco dużo czasu :D Plus pewnie ten w minutę byłby dość śmieszny ^^ Co Ty na to?

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.09.2018 o 00:59, Starlight Sparkle napisał:

Według mnie i jedno i drugie wyszlo bardzo fajnie. Zresztą jak zawsze :dunno:

Co do systemów to grałem w Neuroshimę, D&D, 7th Sea, Robotykę, Warhammera.

Miło mi, ponownie!
Z wymienionych grałam w D&D + Pathfinder i w Warhammera. Do Neuroshimy się przymierzałam, ale nie jestem pewna, czy to moje klimaty. Preferuję broń białą lub najzwyklejszy łuk. 7th Sea wydaje się ciekawe, polecasz? 
 

Dnia 24.09.2018 o 12:37, Hedzio napisał:

Prace świetne i widać tylko jak praktyka potrafi przyczynić się do wzrostu umiejętności i tego jak dobrze prace wyglądają. Twoje porównanie od początku i progress są konkretne z tego co widzę więc oby tak dalej, nadal jestem zdania, że kolorki robisz cudnie a najbardziej to chyba oczy mi się podobają :3 Ciekawi mnie jak by wyglądał od Ciebie ten czelendż, że rysunek w tam 30, 10, 1 minutę czy jakoś tak bo to całkiem dobrze pokazuje ile daje dopracowanie wszystkiego jeśli ma się wystarczająco dużo czasu :D Plus pewnie ten w minutę byłby dość śmieszny ^^ Co Ty na to?

Dziękuję ślicznie za miłe słowo! Oczy są jednym z moich ulubionych elementów do kolorowania, bo dają duże pole do popisu. One i grzywy są moim ulubionymi elementami, na których staram się budować swój styl.
 Ten czelendż brzmi interesująco, już kiedyś się nad nim zastanawiałam. Zwykle mam tendencje do rozwlekania pracy tygodniami. Z chęcią wypróbuję w wolnej chwili!

***

Znowu w przerwie od bardzo wymagającego zamówienia zrobiłam coś "na szybko", czyli w ok. godzinkę z przerwami.

Tym razem testowałam jak tanie kredki szkolne poradzą sobie na szarym papierze. Rezultat nie jest zły, choć musiałam się trochę przy tym nagimnastykować, bo w zestawie nie było fioletowej, jasno różowej, ani miętowej kredki... nie wspominając o braku białej, która ostatnio jest bohaterką moich projektów na kolorowych kartkach. Nie jestem pewna czy w tym przypadku biały żelopis, zamiast podbić kontreast pracy, bardziej uwidocznił słabszą pigmentację kredek na takim papierze. W tym eksperymencie wykorzystałam kredki STAEDTLER - Noris Club (z ABS). Jestem pozytywnie zaskoczona ilością warstw, które można nałożyć tymi grafitami, ale bardziej o tym rozpiszę się w planowanym artykule :lunaderp:
Ocellus jest całkiem urocza w tym mundurku ^^

Spoiler

img_20180928_0001_by_moonlight_ki-dcnxwn

 
Dodatkowo stwierdziłam, że chciałabym znowu wypróbować swoje siły w digitalu i w tym celu stworzyłam szkic mojego śnieżnego rycerza - White Knighta, który jest jednym z moich najstarszych i najbardziej niedocenionych OCków... Muszę to zmienić. 
 

Spoiler

quick_sketch__guardian_of_the_winter_by_

Śnieżny kuc i flamberg są zawsze w modzie! 

  • +1 2
  • Mistrzostwo 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Moonlight napisał:

Miło mi, ponownie!
Z wymienionych grałam w D&D + Pathfinder i w Warhammera. Do Neuroshimy się przymierzałam, ale nie jestem pewna, czy to moje klimaty. Preferuję broń białą lub najzwyklejszy łuk. 7th Sea wydaje się ciekawe, polecasz? 

 

Neuroshima jest fajna i polecałbym ten świat albo robotykę. Bardzo podobne, ale w tej pierwszej jest bardziej jak w falloucie więc jeśli grałaś lub podoba Ci się klimat post apo to, czemu nie. Z kolei robotyka to tez post apo, ale z bardzo mocną technologią wręcz cyberpunk. 7th Sea jest ok, ale osobiście za nim nie przepadam... jeden wywijas i kładzie się całe armie drabów. Znaczy się pojedynczy drab jest tam liczony jako grupa ich, więc jeśli jednym ciosem zabijasz kilku to można sobie wyobrazić jak to może wyglądać klimatycznie. :ourtown:

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 29.09.2018 o 00:00, Starlight Sparkle napisał:

 

Neuroshima jest fajna i polecałbym ten świat albo robotykę. Bardzo podobne, ale w tej pierwszej jest bardziej jak w falloucie więc jeśli grałaś lub podoba Ci się klimat post apo to, czemu nie. Z kolei robotyka to tez post apo, ale z bardzo mocną technologią wręcz cyberpunk. 7th Sea jest ok, ale osobiście za nim nie przepadam... jeden wywijas i kładzie się całe armie drabów. Znaczy się pojedynczy drab jest tam liczony jako grupa ich, więc jeśli jednym ciosem zabijasz kilku to można sobie wyobrazić jak to może wyglądać klimatycznie. :ourtown:

Oki doki loki, to może jednak kiedyś spróbuję! Chociaż ogółem bardziej siedzę w klimatach fantasy.
Zaś 7'th Sea, chyba faktycznie zrezygnuję. Jeden wywijas kładący armię... hmm. To może być niebezpieczne w mojej drużynie... :party:

***

Tyle się ostatnio dzieje, że nie nadążam z aktualizacją! 
 Po pierwsze, skończyłam komisz, który rysowałam przez 2 miesiące. Jedna z ciekawszych prac, jakie wyszły spod moich rąk. 
To ilustracja do bajki, więc wstawię wam tym razem link przekieruwujący na moje DA, bo bardzo możliwe, że rysek będzie kiedyś wydrukowany ^^
http://fav.me/dcodbvb
 

Dalej mam próbę wykrzesania czegoś z kredek BIC Kids... moje serce płacze, jak myślę o kolorowaniu tym plastikiem. Nigdy więcej, nigdy więcej ;-; 
 

Spoiler

img_20180929_0003_by_moonlight_ki-dco0x2



Na koniec paczuszka! Zaczął się inktober, a ja rok temu postanowiłam sobie, że wezmę w nim udział.
Stwierdziłam, że w tym wyzwaniu będę przeplatać rzeczy, których normalnie nie robię, z kucykami. Puce są opcją łatwiejszą, więc pozwolą mi trochę odpocząć między pracami nieco "ambitniejszymi" 

1. POISONOUS 
Stwierdziłam, że nie ma nic bardziej trującego od własnego autoportretu. Zwłaszcza, ża robiłam go po raz pierwszy w życiu + pierwszy raz używałam tuszu w płynie i pędzelka. 
 

Spoiler

_inktober_18___1__poisonous_by_moonlight

 

2. TRANQUIL 

"World is quiet here" 

Spoiler

_inktober_18___2__tranquil_by_moonlight_


3. ROASTED

Moje OCki mają dwa przeciwne charaktery... to czasem tworzy konflikty. Całkiem zabawne konflikty

Spoiler

_inktober_18___3__roasted_by_moonlight_k


4. SPELL
I put a spell on you...
        ... Because you're mine 

Spoiler

_inktober_18___4__spell_by_moonlight_ki-


5. CHICKEN
Albo i nie...

Spoiler

img_20181006_0002_by_moonlight_ki-dcopr6


6. DROOLING
Free kisses for everyone!

Spoiler

_inktober_18___6__drooling_by_moonlight_


Na razie jakoś idzie :trixie:

  • +1 1
  • Lubię to! 1
  • Mistrzostwo 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To z kredek Bic wyszło bardzo sympatycznie, aczkolwiek kiedyś miałem z nimi do czynienia i wiem jaką katorgą jest kolorować coś tymi kredkami. :starcry:

 

1. POISONOUS - Autoportret wyszedł super ^^ Fajnie wyglądasz z tymi indiańskimi barwami wojennymi.:starcute:

2. TRANQUIL - Ten rysunek mnie zaciekawił. Ona jest pod wodą? 

3. ROASTED - Tutaj z kolei chciałem by w jednym odcinku ktoś tak potraktował Pinkie, bo tak mnie jej gadatliwość denerwowała. :ourtown:

4. SPELL - Bo ja wiem... ok 

5. CHICKEN - ahh główny wróg Pinkie ze swoim kurczakiem? :boredstarlight:

6. DROOLING - ładnie narysowany ten futrzak, lecz opis... tego nie cierpię u psów. :stardespair:

  • Lubię to! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Dnia 7.10.2018 o 01:12, Starlight Sparkle napisał:

To z kredek Bic wyszło bardzo sympatycznie, aczkolwiek kiedyś miałem z nimi do czynienia i wiem jaką katorgą jest kolorować coś tymi kredkami. :starcry:

 

1. POISONOUS - Autoportret wyszedł super ^^ Fajnie wyglądasz z tymi indiańskimi barwami wojennymi.:starcute:

2. TRANQUIL - Ten rysunek mnie zaciekawił. Ona jest pod wodą? 

3. ROASTED - Tutaj z kolei chciałem by w jednym odcinku ktoś tak potraktował Pinkie, bo tak mnie jej gadatliwość denerwowała. :ourtown:

4. SPELL - Bo ja wiem... ok 

5. CHICKEN - ahh główny wróg Pinkie ze swoim kurczakiem? :boredstarlight:

6. DROOLING - ładnie narysowany ten futrzak, lecz opis... tego nie cierpię u psów. :stardespair:

Kredki Bic plamią dobre imię kredek! To nie kredki, to plastik :begone:
1. Barwy wojenne to najlepszy makijaż
2. Tak, jest pod wodą, bo tam jest cicho i spokojnie :3

Za resztę komentarzy z analizą obrazków serdecznie dziękuję! ♥
***

Kolejna paczka Inktobera! Niestety zdecydowałam się skończyć to wyzwanie wcześniej, bo przez nie trochę zbyt spóźniam się z oddawaniem zamówień i obiecanych rysunków...
Wytrzymałam 2 tyg...

7. Exhausted
Postanowiłam pobawić się stylem i narysować jedną z głównych postaci opowiadania, nad którym pracuję. Poza wzorowana na moim zdjęciu.

Spoiler

_inktober_18___7__exhausted_by_moonlight

 

8. Star
Kolejna postać z opowiadania i moja pierwsza postać na grze RPG w realu. Lailyreen jest gwiazdą wśród nieroztropnych bardów ♥

Spoiler

img_20181008_0002_by_moonlight_ki-dcoxkl


9. Precious
Mój Srokeł z kostką do gitary, bo czasem istnieją sprawy ważniejsze od kredek. Czasem...

Spoiler

_inktober_18___9__precious_by_moonlight_


10. Flowing
Zawsze chciałam narysować coś takiego i przyznam, że moje zęby, były całkiem ciekawym modelem.

Spoiler

_inktober_18___10__flowing_by_moonlight_


11. Cruel
Bo budzik o 6 rano to okrucieństwo w weekend...

Spoiler

img_20181014_0001_by_moonlight_ki-dcpf4u


12. Whale
Blue whale... Eksperyment z płynem maskującym!

Spoiler

_inktober_18___12__whale_by_moonlight_ki


Mam jeszcze dwa szkice do dokończenia i na tym zakończy się moja tegoroczna przygoda z inktoberem. Może w przyszłym roku zrobię cały. 

Ostatnio sporo czasu spędzam na rozmowach o rysowaniu z @Pisklakozaur i @Porcelanowy Okular, co zaowocowało próbą sił w obróbce szkiców. 
Porcelanka ma bardzo ciekawy styl, w którym wykorzystuje kilka narzędzi do tworzenia gifów ze swoich rysunków, co nadaje bardzo ciekawego klimatu jej pracom. 
Pożyczyłam jeden z jej programów i wykorzystując stary szkic, do rysunku, który wstawiłam tu jakiś czas temu, otrzymałam coś bardzo ciekawego.

Spoiler

moshed_2018_10_12_1_33_7_by_moonlight_ki

Zachęcam do obejrzenia DA Porcelanki

Co myślicie o pracach w tej stylistyce, w moim wykonaniu? 
Wychodzi mi coś oprócz uroczych kucyków? 

  • +1 2
  • Mistrzostwo 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, ale trzeba to zrozumieć. Co do rysunków to naprawdę jak zwykle pierwsza klasa, ale pójdźmy po kolei. :efWiK:

1 - Pierwszy obrazek, który opisałaś, że wzorowałaś go na własnym zdjęciu, wyszedł bardzo ciekawie. Coś jak obraz znanego artysty z dawnych lat... hmm Dama z Gałązką. Bardzo fajne 10/10 :priesthug:

2 - Bardka Lailyreen. Imię brzmi przynajmniej dla mnie tak elficko co jest zaletą i wadą. Lubię ich język, ale same elfy tak średnio. :dunno: Rysunek jest bardzo ładny. Fajnie zrobione włosy i te oczy z tym intrygującym spojrzeniem... świetne. Pióropusz dodaje uroku i każe zastanowić się, czy to nie jakaś tropicielka. Co najbardziej zwróciło moją uwagę to te gałązki na górze. Są w stylu japońskim albo innym wschodnim. Na wielu obrazach z tamtych rejonów widziałem podobny motyw do tego biało czerwona kolorystyka jak flaga Japonii. Cóż mogę dać tutaj chyba również 10/10. 

3 - Sroczka fajnie narysowana i lubię te ptaki, a więc obrazek ocenię na 8/10. Jednak pierwsze mi się bardziej podobały. :dunno:

4 - Hahah tutaj miałem niezły ubaw i od razu miałem skojarzenie z takim gifem. 10/10 w kategorii zabawnych obrazków. Ok a poważniej to wyszło z tymi liniami u góry i na dole jak by usta tworzyły te spadające kreski... skojarzenie SI obok Gifu.  8/10

Spoiler

latest?cb=20150307015217digital-face-internet.jpg?quality=98&str

 

5 - Cóż budzik to na pewno jest wynalazek szatana i diabłów, ale ten fajnie przedstawiony i te kolorki nachodzące na siebie... czyżby coś wspólnego z 3D? Tutaj nie ocenie, bo nie wiem co mógłbym dać wybacz. :priesthug:

6 -Eksperyment wyszedł interesująco. Sam obrazek w takich szarych i ponurych barwach, a na środku zwierzak wygląda jakby się składał ze szlachetnego kamienia, w którym odbija się światło... fajne 9/10 :priesthug:

 

Ok teraz podsumowanie. Oczywiście, że wychodzi Ci coś oprócz uroczych kolorowych kucyków i to naprawdę dobrze. Z przyjemnością mi się oglądało i komentowało te rysunki, choć może czasem poleciałem za daleko, ale czasem tak mam. Rysujesz świetnie i sądzę, że Twoje obrazy będą lepsze z każdym kolejnym dniem. Oczywiście najbardziej cenię kucyki jak każdy rasowy brony, ale inne obrazki również są ekstra. Ten program i ostatni obrazek wyszedł interesująco jak jakaś uszkodzona wiadomość czy coś. Ja to mam porównania.:priesthug: Mały apel... Rysuj więcej, rysuj częściej i daj nam cieszyć oczy Twoimi pracami Moon. :priesthug:

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Spoiler
Dnia 22.10.2018 o 22:02, Starlight Sparkle napisał:

Szkoda, ale trzeba to zrozumieć. Co do rysunków to naprawdę jak zwykle pierwsza klasa, ale pójdźmy po kolei. :efWiK:

1 - Pierwszy obrazek, który opisałaś, że wzorowałaś go na własnym zdjęciu, wyszedł bardzo ciekawie. Coś jak obraz znanego artysty z dawnych lat... hmm Dama z Gałązką. Bardzo fajne 10/10 :priesthug:

2 - Bardka Lailyreen. Imię brzmi przynajmniej dla mnie tak elficko co jest zaletą i wadą. Lubię ich język, ale same elfy tak średnio. :dunno: Rysunek jest bardzo ładny. Fajnie zrobione włosy i te oczy z tym intrygującym spojrzeniem... świetne. Pióropusz dodaje uroku i każe zastanowić się, czy to nie jakaś tropicielka. Co najbardziej zwróciło moją uwagę to te gałązki na górze. Są w stylu japońskim albo innym wschodnim. Na wielu obrazach z tamtych rejonów widziałem podobny motyw do tego biało czerwona kolorystyka jak flaga Japonii. Cóż mogę dać tutaj chyba również 10/10. 

3 - Sroczka fajnie narysowana i lubię te ptaki, a więc obrazek ocenię na 8/10. Jednak pierwsze mi się bardziej podobały. :dunno:

4 - Hahah tutaj miałem niezły ubaw i od razu miałem skojarzenie z takim gifem. 10/10 w kategorii zabawnych obrazków. Ok a poważniej to wyszło z tymi liniami u góry i na dole jak by usta tworzyły te spadające kreski... skojarzenie SI obok Gifu.  8/10

  Odkryj ukrytą treść

latest?cb=20150307015217digital-face-internet.jpg?quality=98&str

 

5 - Cóż budzik to na pewno jest wynalazek szatana i diabłów, ale ten fajnie przedstawiony i te kolorki nachodzące na siebie... czyżby coś wspólnego z 3D? Tutaj nie ocenie, bo nie wiem co mógłbym dać wybacz. :priesthug:

6 -Eksperyment wyszedł interesująco. Sam obrazek w takich szarych i ponurych barwach, a na środku zwierzak wygląda jakby się składał ze szlachetnego kamienia, w którym odbija się światło... fajne 9/10 :priesthug:

 

Ok teraz podsumowanie. Oczywiście, że wychodzi Ci coś oprócz uroczych kolorowych kucyków i to naprawdę dobrze. Z przyjemnością mi się oglądało i komentowało te rysunki, choć może czasem poleciałem za daleko, ale czasem tak mam. Rysujesz świetnie i sądzę, że Twoje obrazy będą lepsze z każdym kolejnym dniem. Oczywiście najbardziej cenię kucyki jak każdy rasowy brony, ale inne obrazki również są ekstra. Ten program i ostatni obrazek wyszedł interesująco jak jakaś uszkodzona wiadomość czy coś. Ja to mam porównania.:priesthug: Mały apel... Rysuj więcej, rysuj częściej i daj nam cieszyć oczy Twoimi pracami Moon. :priesthug:

 

Oj oj, dziękuję ślicznie za taką ścianę tekstu. Staram się rysować więcej i częściej... Zabieram się też za ogarnięcie jakiegoś portfolio, tylko jeszcze nie wymyśliłam jak połączyć dostanie się na magisterkę z Chemii Medycznej na UJ i jednoczesną próbę dostania się na jakieś studia/kurs plastyczny. Nie jestem pewna, jak się za to zabrać i czy mam w ogóle jakieś szanse dostać się na studia plastyczne, z jedynie amatorsko-hobbystycznymi zdolnościami. Nurtuje mnie to pytanie od dawna... 

***

Ostatnio dużo pracowałam nad projektami związanymi z naszą fandomową gazetką Equestria Times, m.in. udało mi się zrobić kolorowankę przedstawiającą całą naszą redakcyjną rodzinkę, która jest dostępna do ściągnięcia na moim DA. Zachęcam bardzo do kolorowania i podsyłania swoich wersji w temacie numeru! Oprócz tego, Porcelanka zrobiła cudną kolorowankę z Trixie i GlimGlam, którą również gorąco polecam!
Kolorowanka

Spoiler

_coloring_page__equestria_times_by_moonl

Wersja z kolorem:

Spoiler

equestria_times_by_moonlight_ki_dcqwgnj-

Wersja z podpisami, kto jest kim:

Spoiler

redakcja2_by_moonlight_ki_dcr7ioy-fullvi

 

Generalnie jestem skrajnie niezorganizowaną osobą, robię wszystko na raz i na ostatnią chwilę. Lubię też robić dużo, a potem mam problem, by zdążyć. Ostatecznie nie wychodzi mi to źle, ale ile przy tym nerwów... Dlatego po miesiącu nieogarnięcia w końcu zabrałam się za komisze!
Pierwsza praca wyszła dość dobrze, jak na mój gust. 
Zamówienie dla @Elantir, mam nadzieję że mimo długiego czasu oczekiwania obrazek się podoba. Muszę go jeszcze dostosować do wysyłki i podreptać na pocztę, jak wyzdrowieję!
 

Spoiler

_com__good_dreams_by_moonlight_ki_dcrkqx

 

A to narysowałam, by rozgrzać się przed pracą dla @Malvagio za pomoc w przeprowadzeniu wywiadu na żywo <3 
To był dobry wywiad, więc praca musi być równie dobra. 
Stąd sprawdzałam jak moje kredki zachowują się na szarej kartce. W tym celu wykorzystałam jesienne motywy panujące za oknem i moją pierwszą, ukochaną OCkę - Moonlight. 
Przy okazji pobawiłam się też perspektywą pracy. Wyszło nawet całkiem nieźle, jak na szybki szkic w przerwach między odcinkami anime. 

Spoiler

quick_sketch__golden_polish_autumn_by_mo

 

Na koniec ciekawostki, które narysowałam w kilka chwil na tablecie. To bardziej luźne szkice, niż pełnoprawna prace, choć są na tyle dobre, że część z nich wykorzystałam w dziale Trixie, by wzbogacić nieco jej pamiętnik.

Spoiler

madame_lulamoon_by_moonlight_ki-dcq3uth.dcr8yt1-1d18ca12-4fb2-414e-8192-5ed65231



Jak zwykle, życzę miłego paczania i jestem otwarta na wszelkie uwagi, sugestie i miłe słowo :begone:

  • Lubię to! 1
  • Mistrzostwo 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kolorowankę, to jest świetna... bardzo fajnie narysowane. Ja tam talentu do kolorowania nie posiadam, ale bardzo chętnie sobie czasem szkicuje, więc pozostawię to czarno białe... może kiedyś coś ruszę z tym.  :rdhug:

Zamówienie jest świetne. Bardzo fajnie narysowana Luna i co bardzo mi się podoba, to nie ma już swojej żelaznej fryzury. Warkocz i grzywa związana wstążką... bardzo jej to pasuje. :rdblink: Na pewno biżuteria zwraca uwagę, ale pierwsze co mi się rzuciło w oczy to księżyc. Fajnie narysowany i w pierwszej chwili szukałem w nim Nightmare, ale potem się zorientowałem, że przecież tu jest Luna... :lol:

 

Rysunek fajny i podobna troszkę do Moon... podoba mi się sposób, w jaki narysowałaś grzywę przynajmniej dla mnie wydaje się naturalna. Szalik jest uroczy, a medalion ciekawy... co przedstawia? :rd7:

 

No i przechodzimy do ostatniego... Bardzo fajnie, że w tematach stosujesz tego typu rysunki. Są... hm fajne, urocze, ale nie zajmują wiele czasu co pozwala skupić się na tekście, zamiast podziwiać sam obrazek. Jednak muszę powiedzieć, że pasują do działu Trixie i tego typu styl zaczyna mi się kojarzyć właśnie z Twoim działem. Rysunek po prawej jest świetny... Kubek należący do Moonlight, ale kogo ona tam w nim gotuje? Lunę czy Celestię? :rdhug:

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Spoiler
Dnia 12.11.2018 o 23:53, Starlight Sparkle napisał:

Jeśli chodzi o kolorowankę, to jest świetna... bardzo fajnie narysowane. Ja tam talentu do kolorowania nie posiadam, ale bardzo chętnie sobie czasem szkicuje, więc pozostawię to czarno białe... może kiedyś coś ruszę z tym.  :rdhug:

Zamówienie jest świetne. Bardzo fajnie narysowana Luna i co bardzo mi się podoba, to nie ma już swojej żelaznej fryzury. Warkocz i grzywa związana wstążką... bardzo jej to pasuje. :rdblink: Na pewno biżuteria zwraca uwagę, ale pierwsze co mi się rzuciło w oczy to księżyc. Fajnie narysowany i w pierwszej chwili szukałem w nim Nightmare, ale potem się zorientowałem, że przecież tu jest Luna... :lol:

 

Rysunek fajny i podobna troszkę do Moon... podoba mi się sposób, w jaki narysowałaś grzywę przynajmniej dla mnie wydaje się naturalna. Szalik jest uroczy, a medalion ciekawy... co przedstawia? :rd7:

 

No i przechodzimy do ostatniego... Bardzo fajnie, że w tematach stosujesz tego typu rysunki. Są... hm fajne, urocze, ale nie zajmują wiele czasu co pozwala skupić się na tekście, zamiast podziwiać sam obrazek. Jednak muszę powiedzieć, że pasują do działu Trixie i tego typu styl zaczyna mi się kojarzyć właśnie z Twoim działem. Rysunek po prawej jest świetny... Kubek należący do Moonlight, ale kogo ona tam w nim gotuje? Lunę czy Celestię? :rdhug:

 

Medalion Moonlight to połączenie księżyca i słońca, wytłoczone w srebrze. Miała go poprzednia wersja tej OCki, która jeszcze była alicornem... wymyślałam ją w gimnazjum i miałam niezwykle oryginalny pomysł, by zrobić z tej postaci sekretną uczennicę Celestii, która pomagała jej z kontrolowaniem księżyca, podczas wygnania Luny. Nawet napisałam fragment fanfika na ten temat, ale na tym się skończyło. Dorosłam, stwierdziłam, że czas pożegnać się z moją pierwszą alicornową OCką i zmieniłam ją na pegaza, co okazało się korzystne dla jej wyglądu. Za to z medalionem rozstać się nie potrafiłam. 

Kubek przedstawia uroczą Lunę i żeby było zabawniej - nie lubię kawy ;P

***

Ostatnio miałam rysunkowy zastój przez choroby i inne uczelniane sprawy... co mnie niezmiernie smuci. Z tego powodu rysunki są dwa, za to bardzo dopracowane! 

Pierwszy jest rysunkowym podziękowaniem dla @Malvagio za przeprowadzenie na żywo wywiadu z Pony-Berserkerem dla ET, w moim imieniu, za co jestem mu dalej niezmiernie wdzięczna. Rysunek jest już w posiadaniu zainteresowanego, a Wy możecie podziwiać, wyjątkowo udany skan obrazka, który ciekawie uchwycił światło odbijające się od perłowej akwareli, którą nałożyłam na kryształową klaczkę. Niecodziennie spotyka się parę nietoperzokucyka i krzystałowej kucynki, przez co praca jest jeszcze bardziej ciekawa. 

Spoiler

_gift__shiny_happiness_by_moonlight_ki_d

 

 

Drugi rysunek jest o zgrozo... uwaga... w digitalu! Co więcej, jestem z niej straszliwie dumna! Zważywszy na to, że jest to moja trzecia pełnowymiarowa praca kucyka wykonana tabletem w programie graficznym i chyba szósta praca ogółem, jestem z siebie ogromnie zadowolona. Chyba powoli znajduję ścieżkę, którą chciałabym podążać w tej technice. Nie jest to tak dobre, jak moje kochane kredki, ale daje radę. Obrazek przedstawia mojego OCka, którego stworzyłam razem z Moon jeszcze za czasów gimnazjum. White Knight należy do wymyślonej przeze mnie w tym czasie rasy śnieżnych kucyków i jak można łatwo zauważyć, jest rycerzem (naprawdę). Czymś w rodzaju strażnika zimy z prześlicznym flambergiem <3

Spoiler

guardian_of_the_winter_by_moonlight_ki_d

Pokazywałam już wcześniej rysunki z tym uroczym panem, ale ten obrazek nareszcie pokazał w pełnej krasie jego epickość! Nie przesadzam! Uwielbiam tę postać, mam do niego ogromny sentyment. 

Co myślicie o mojej najnowszej digitalowej próbie? Powoli daję radę w tej technice, którą lubię nazywać "czarną magią"? 
Wszelkie porady mile widziane! W tej dziedzinie naprawdę jestem laikiem :lunaderp:

  • +1 1
  • Lubię to! 2
  • Mistrzostwo 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nietoperzokuc i jej towarzyszka doprowadziły mnie do ekstazy! :fsscream: Zaiste zacnie kreślisz, dziewczyno, masz talent jakich mało :hug3:

 

11 godzin temu, Moonlight napisał:

Wszelkie porady mile widziane! W tej dziedzinie naprawdę jestem laikiem :lunaderp:

 

Tą pracą udowadniasz, że nie jesteś aż takim laikiem za jakiego się uważasz :squee:  Podoba mi się dobrze oddana przymrożona grzywa i ogon. Chłodna kolorystyka sprawia, że aż czuć ziąb od tego artu :rdhug:

 

Jesteś prawdziwą artystką :bronies:

  • Lubię to! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż mogę dodać... Grzegorz napisał wszystko, co można powiedzieć, więc może po prostu skomentuję obrazki.

Ten z nietoperzokucem kojarzy mi się z Drakulą. Takie czerwonego oczy i kieł wystający z pyszczka... jak nic zaraz zatopi kły w jej szyi.

Drugi obrazek jest ciekawy. Miecz wygląda ok i to pofalowane ostrze... fajny motyw. Co do kucyka to nie bardzo przepadam za taką brodą, ale ogólnie bardzo fajnie narysowany. Trochę kojarzy się ogólnie z filmem Gra o Tron, ale skąd pomysł na takiego lodowego wojownika mroźnej północy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Dnia 2.12.2018 o 08:07, Cheerful Sparkle napisał:

Nietoperzokuc i jej towarzyszka doprowadziły mnie do ekstazy! :fsscream: Zaiste zacnie kreślisz, dziewczyno, masz talent jakich mało :hug3:

Tą pracą udowadniasz, że nie jesteś aż takim laikiem za jakiego się uważasz :squee:  Podoba mi się dobrze oddana przymrożona grzywa i ogon. Chłodna kolorystyka sprawia, że aż czuć ziąb od tego artu :rdhug:

Jesteś prawdziwą artystką :bronies:

Dziękuję, miło mi bardzo! Też myślę, że jak na początek zabawy idzie mi całkiem nieźle. Może to dlatego, że mam już jakie takie doświadczenie w rysowaniu tradycyjnym, które przekłada się też na rysowanie cyfrowe. Może uda mi się w tym odnaleźć swój styl i technikę... zobaczymy!

 

Dnia 2.12.2018 o 23:09, Starlight Sparkle napisał:

Cóż mogę dodać... Grzegorz napisał wszystko, co można powiedzieć, więc może po prostu skomentuję obrazki.

Ten z nietoperzokucem kojarzy mi się z Drakulą. Takie czerwonego oczy i kieł wystający z pyszczka... jak nic zaraz zatopi kły w jej szyi.

Drugi obrazek jest ciekawy. Miecz wygląda ok i to pofalowane ostrze... fajny motyw. Co do kucyka to nie bardzo przepadam za taką brodą, ale ogólnie bardzo fajnie narysowany. Trochę kojarzy się ogólnie z filmem Gra o Tron, ale skąd pomysł na takiego lodowego wojownika mroźnej północy?

Oczy na rysunku są różowe, choć skan je trochę przyciemnił ze względu na szare tło kartki. 
Gry o tron nie oglądam, widziałam tylko jeden odcinek, a OCek powstał długo przed tym. Zawsze lubiłam zimę, dlatego stwierdziłam, że rasa, która się tą zimą zajmuje to ciekawy pomysł. Może są jakoś spokrewnieni z Wendigo? Może kiedyś to oni zajmowali się sprowadzaniem zimy na krainę, ale po wojnie wycofali się i ich obowiązki przejęły pegazy? Po wycofaniu się z rodzimej krainy musieli znaleźć sobie jakiś kąt i osiedli się w mroźnych górach, gdzie zima szalała cały rok. W takich warunkach mogli czuć się dobrze. Możliwe, że tamte tereny były znacznie mniej przyjazne, stąd lud stał się dużo bardziej wojowniczy i zaczął przekazywać tę tradycję z pokolenia na pokolenie... Po drodze były jeszcze wydarzenia z Kryształowym Królestwem i... chyba zbytnio popłynęłam z tematem xD
Zostańmy przy tym, że lubię zimę :lunaderp:

 

***

Kolejna paczka! Tuturutu!

Na początek rysek Wielkiej i Potężnej Trixie, który stworzyłam do baneru działu. Wyszedł lepiej niż się spodziewałam. Użyłam przy nim 5 różnych mediów, było przy tym sporo zabawy. 

Spoiler

great_and_powerful_hearth_s_warming_eve_


Następny był prezent dla naszej redakcyjnej graficzki @Porcelanowy Okular z którą często konsultuję swoje rysunki. Polecam przejrzeć jej DA, ma bardzo ciekawą kreskę. 
W tym rysunku bawiłam się lineartem, który potem wypełniłam akwarelą. Wyszło minimalistycznie, jak na mnie, ale dalej ciekawie. 

Spoiler

_gift__powerful_nerdy_pony_by_moonlight_


Na koniec kolejna próba grafiki komputerowej! Tym razem prezent urodzinowy dla naszej najlepszej redaktor naczelnej, @Cahan!

Spoiler

_gift__queen_of_the_deadline_by_moonligh

Z tej próby jestem wyjątkowo dumna. Chyba powoli zaczynał rozumieć, co i jak. 

Zaczyna to być nawet przyjemne...

Edytowano przez Moonlight
  • +1 2
  • Lubię to! 1
  • Mistrzostwo 1
  • Haha 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładne prace, Moon!

 

Najmniej mi się podoba Trixie, mam wrażenie, że ma coś nie tak z twarzą - perspektywa i proporcje. No i ciało wydaje się stosunkowo płaskie. Za to płaszcz i korona bardzo fajnie wyszły.

 

Za to Porcelanka jest super. Bardzo dobra praca pod względem technicznym. Świetna mina, kolory i cieniowanie częściowo przy użyciu kresek też robi robotę. No i podoba mi się jej twarz, w odróżnieniu od Trixie wszystko jest z nią w porządku. W ogóle Twój styl ewoluuje i robisz coraz lepsze pyski.

 

No i mój Cahuń. Mój Cahuń jest cudowny. Bardzo podoba mi się jej głowa, widać, że jest inna niż kucykowe i ma fajne, duże uszy. No i wykonanie oka jest super. Ale przede wszystkim kocham wykonanie Drosera  rotundifolia i Dionaea  muscipula. Generalnie bardzo, bardzo zacna praca.

  • Lubię to! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Dnia 5.01.2019 o 23:13, Cahan napisał:

Bardzo ładne prace, Moon!

 

Najmniej mi się podoba Trixie, mam wrażenie, że ma coś nie tak z twarzą - perspektywa i proporcje. No i ciało wydaje się stosunkowo płaskie. Za to płaszcz i korona bardzo fajnie wyszły.

 

Za to Porcelanka jest super. Bardzo dobra praca pod względem technicznym. Świetna mina, kolory i cieniowanie częściowo przy użyciu kresek też robi robotę. No i podoba mi się jej twarz, w odróżnieniu od Trixie wszystko jest z nią w porządku. W ogóle Twój styl ewoluuje i robisz coraz lepsze pyski.

 

No i mój Cahuń. Mój Cahuń jest cudowny. Bardzo podoba mi się jej głowa, widać, że jest inna niż kucykowe i ma fajne, duże uszy. No i wykonanie oka jest super. Ale przede wszystkim kocham wykonanie Drosera  rotundifolia i Dionaea  muscipula. Generalnie bardzo, bardzo zacna praca.

Z płaskością Trixie się zgodzę. Dałam jej trochę zbyt jasne i rozmyte cieniowanie. Muszę dopracować technikę twardych cieni, bo te rozblendowane dają mniejszą realistyczność rysunku, a ja lubię mój semirealizm i chciałabym go pogłębić. Płaszczyk to moja duma, uwielbiam kolorować materiały :3

Ćwiczę ostatnio sporo akwarelę, a to tego efekty. Swoją drogą bardzo fajne medium i dobrze zgrywa się z długopisowym czarnym lineartem, którego nie robię w kredkowych pracach. To takie inne i nowe, ale przyjemne, więc miło, że widać progres!

I na koniec <3 
*** 
Oki doki... czas na aktualizację, bo tu wieje pustkami! 
O dziwo ostatnio bawię się w digitale, ale robię to na tyle rzadko, że nie widzę sensu zakładać na to oddzielny temat. Zrobię to jeśli uznacie, że jest taka potrzeba. 

Na początek perełka, z której jestem niesamowicie dumna. To chyba moja najlepsza akwarela do tej pory. 
Uwielbiam ten klimat, jaki otacza Pinkamenę. Swoją drogą bardzo lubię ją rysować. To taka tajemnicza postać.

Spoiler

ironic__by_moonlight_ki_dcwl1ij-pre.jpg

 

Jak już jesteśmy przy akwareli, to robiłam ostatnio komisz do pewnego ciekawego projektu, który możecie sobie zobaczyć tutaj.

Spoiler

_com__from_old_times_by_moonlight_ki_dcy

 

Jakby kogoś interesowały moje szybkie szkice w pociągu, to wyglądają one w ten sposób: 

Spoiler

_yay__something____2_by_moonlight_ki_dcx



To teraz fun part! Rysunki, które tworzyłam na zapotrzebowanie naszej gazetki (dokładnie tego numeru), a w szczególności wywiadu z Decem. 
Na początek wstępniak i nasze redakcyjne hanysy :3
Tworząc te ilustracje, próbowałam znaleźć szybki i estetyczny sposób na digitalowe proste obrazki i chyba nawet znośnie wyszło.

Spoiler

my_little_silesia_by_moonlight_ki_dd0rwk

 Następnie silnik forume na zapotrzebowanie wywiadu. W gazetkowej wersji jest mały smaczek w postaci znaczka forumowej OCki (tak, forum ma OCke), które pojawiło się tam dzięki współpracy z @PervKapitan<3

Spoiler

mlppolska_engine_by_moonlight_ki_dcy7b4l

I czym byłby wywiad z Decem bez nekopanny. To moja pierwsza w karierze, więc proszę o wyrozumiałość. Kiedyś będzie lepiej!

Spoiler

dcz4av0-18ccc3bc-d5b5-44a0-9d1f-6fd87d95

 

Robiąc ilustracje do numeru z rozpędu machnęłam cyfrowy rys mojej tęczowej zebry z zaćmą i jestem z tego obrazka całkiem zadowolona. Mam zamiar dopracować ten styl, bo zapowiada się ciekawie. Dużym plusem jest szybkość tworzenia pracy. Zwykle rysuję dość wolno... cyfrowo jeszcze wolniej.

Spoiler

stained_eyes_by_moonlight_ki_dcytgsr-pre

Sekretna zebra jest sekretna, wow. 

 

I mam jeszcze trochę materiału, ale podeślę w następnej paczce :begone:
 

 

 

 

 

<3 

  • +1 2
  • Lubię to! 2
  • Mistrzostwo 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w końcu Moon cos wrzuciła na forum... a już chodziło mi po głowie, co się dzieje z naszą Kredkową Czarodziejką. :twilight3:

 

No dobrze zobaczmy, co tam nowego wyczarowałaś...
1 - Pinkamena... wyszła świetnie. To puste, beznamiętne i zimne spojrzenie do tego jej styl i papieros przywodzi mi na myśl jakiś steampunk. Świetny obraz. A broszka czy to coś z kokardką wygląda jak mysza, która ma złote oczka. :lol:

2 - Drugi obrazek jest równie fajny, ale przedstawia chyba syna tej pary osiołków z serialu w każdym razie podobny styl ubioru, a że mam ostatnio fazę na klimaty steampunka to skojarzenie było oczywiste. :lol:

3 - Szybkie szkice w pociągu? Szybkie?!? Poważnie? Ehh to mój skill jest lata świetlne za Tobą. Fioletowa klacz bardzo podobna do Pinkameny, ale o wiele bardziej przyjazna i widać, że jest wesoła. Trixie wyszła cudownie i to jej spojrzenie na gwiazdkę. :rarityexcited:No i oczywiście księżniczka na takiej jak by kartce lub pocztówce... chcę takie coś. :pinkie4thwall:

 

1a - Pierwszy obrazek jest zabawny, a ten żółty kucyk przy łopacie wygląda na wyjątkowo zadowolonego z siebie. Ciekawe co tam zakopał. :twilight3: A może raczej wykopał?? Węgiel? Wungiel? Będzie nim palił? Trzeba go zgłosić. :lol:

2a - Ciekawa forumowa ocka... kolorem sierści przypomina troszkę Minty Bubblegum :X

3a - Anime... tutaj chyba najlepiej oceni to @Decaded ja tam się na anime nie znam... wygląda ładnie. 

 

Biedna zebra z zaćmą... Wiem coś o zaćmie i bardzo fajnie by było, gdyby się to dało leczyć w każdym momencie i w każdym wieku. :twibroken: Ona ma takie szczęście, że w razie czego może zawsze iść do jakiejś księżniczki, która pewnie ma możliwość czarami ja wyleczyć.:godpony:

Edytowano przez Starlight Sparkle
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...