Skocz do zawartości

Ogloszenia i informacje dotyczace fanfikow.


Sliver

Recommended Posts

Zapowiadałem pierwszego kwietnia, że w dziale opowiadań zacznie się remanent. Teraz, gdy konkursy nie wiszą mi nad głową mam zamiar go przeprowadzić - część tematów prawdopodobnie zostanie przeniesiona do archiwum, mogą pojawiać się też podczas prac zawirowania na Liście Fanfików - w końcu do przejrzenia jest około 1000 tematów. Robótka będzie upojna...

 

Jeżeli czyjś temat znajdzie się w archiwum a autorowi nie będzie to w smak, to proszę o kontakt ze mną przez PW.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Udało się. Pomimo wielkich przeciwności, sporej ilości straconych nerwów i tym podobnych rzeczy, zapowiadana inwentaryzacja działu została zakończona.

 

Dokładne podliczenia z wylistowanymi tytułami i autorami będziecie mogli obejrzeć poniżej, teraz tylko przytoczę kilka uzyskanych podczas rzeczonego liczenia liczb.

 

Pomimo działań pewnej mendy, której z nicku nie wymienię, a która to menda usunęła w ostatniej chwili kilka opowiadań to tak czy owak ostateczna ilość aktywnych opowiadań w dziale ogólnym, MLN, MLS i na liście konkursowych wynosi 1006. Tysiąc sześć opowiadań moi mili - to jest wynik z którego możemy być naprawdę dumni.

 

Dodam, iż 125 z tych tekstów to tłumaczenia, tak więc i tutaj mamy powody do dumy.

 

Naturalnie część fanfików została podczas remanentu zarchiwizowana (67) lub usunięta (18), jednak jak widać jest to zaledwie drobny ułamek tego co nadal można czytać. Jednocześnie informuje, iż opowiadania znajdujące się w archiwum przed rozpoczęciem remanentu nie zostały wciągnięte na tę listę.

 

Postanowiłem również stworzyć (w końcu) listę opowiadań które otrzymały głosy na tagi Epic/Legendary. W sumie takich tekstów mamy 38.

 

Dosyć jednak słów, pora pokazać twarde dowody:

 

Remanent Działu Opowiadań - Lista*

 

Opowiadania z głosami na Epic/Legendary - Lista**

 

Oprócz tego podliczenia dokonałem również pewnego ujednolicenia tagów - od teraz proszę o umieszczanie tych obowiązkowych na początku listy. Szczegóły znajdziecie na Liście Tagów, którą postanowiłem scalić z Regulaminem Działu.

 

Naturalnie przypominam, że wszystkie opowiadania zawarte na powyższej liście, są również dostępne na znanej i lubianej Liście Fanfików (tej która jest aktualizowana :crazytwi: ).

 

Na koniec jeszcze jedna wiadomość - za nieocenioną pomoc przy konkursowej części remanentu, za wielokrotny udział w Konkursach Literackich zarówno w roli uczestnika jak i sędziego, oraz za publikację wielu opowiadań i jeszcze więcej doskonałych komentarzy, Hoffman jako pierwszy otrzymuje specjalną nagrodę opiekuna działu - Herbatnika. Gratuluje i raz jeszcze dziękuje za okazaną mi pomoc.

 

To by było na tyle. Jeżeli coś mi się przypomni, na pewno znowu o tym wspomnę. Tymczasem mogę się ku chwale ojczyzny poopier... znaczy skupić się na Fanfikowych Oskarach.

 

 

* Lista najprawdopodobniej NIE będzie aktualizowana

** Lista będzie aktualizowana

  • +1 6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Jako że ostatnio coraz więcej osób wrzuca w dziale obrazki/filmiki/grafiki które nie są chowane w spoiler wracam do dawnego sposobu postępowania.

 

Od tego momentu każdy taki post (pomijając te otwierające temat) będzie natychmiast kasowany a osoba wrzucająca zostanie ukarana warnem za łamanie regulaminu wewnętrznego działu.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako opiekun działu opowiadań, chciałbym życzyć wszystkim odwiedzającym zdrowych, wesołych i spokojnych świąt. Piszącym życzę by dostawali góry komentarzy i pokonywali chwilowe braki weny, czytającym by piszący się nie lenili i szybciej wydawali nowe doskonałe rozdziały i opowiadania, a wszystkim tym, którzy choć dział odwiedzają i czytają a nic nie mówią, by nabrali chęci do aktywniejszego uczestnictwa w jego życiu. Naturalnie dodaję również od razu życzenia hucznej i udanej zabawy sylwestrowej oraz szczęśliwego Nowego Roku - żeby był jeszcze lepszy niż ten miniony.

  • +1 6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...
  • 4 weeks later...

Robię sobie krótki urlop od sieci (las, jezioro, wędka HURRA!) więc od środy wieczora do co najmniej niedzieli wszelkie pytania proszę kierować do Bestera... znaczy Draquesa, który za swe rozliczne grzechy w tym czasie będzie p.o. opiekuna działu.

 

Edit: może czasami wpadnę nas szybką kontrolę, ale nie jest to pewne, gdyż mój dostęp do sieci będzie... problematyczny.

  • +1 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

W związku ze świętami informuje, że moja obecność w dziale (i w ogóle na forum) przez najbliższe trzy dni będzie znikoma, o ile w ogóle istniejąca. Tak więc proszę za bardzo nie rozrabiać, tylko cieszyć się wigilijnym stołem, prezentami, świąteczną atmosferą, pewnie Kevinem w telewizji i może lekturą (i skomentowaniem) jakiegoś dobrego fanfika.

 

Dział fanfikowy życzy Wam wszystkim Wesołych Świąt... i żeby się nie powtarzać, od razu wystrzałowego sylwestra i udanego, szcześliwego Nowego Roku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Jak widać na załączonym w dziale obrazku po raz kolejny rusza wielka inwentaryzacja działu fanfików. Zobaczymy jaki tym razem osiągniemy wynik - ostatnio było to ponad 1000 opowiadań (1018 dla ścisłości). A jak wykazały pierwsze działania, to taki przegląd się przyda, gdyż niektóre tematy stały się nieaktualne. W każdym razie plan zakłada pełne sprawdzenie zawartości no i oczywiście skonfrontownie jej z listą fanfików, żeby wszystko działało jak ta lala.

 

Podejrzewam, że trochę czasu mi to zajmie, więc przez najbliższy miesiąc mogą okazjonalnie pojawiać się niedziałające (chwilowo) linki lub inne badziewie, ale mam nadzieję, iż uda mi się ograniczyć ich liczbę do absolutnego minimum.

 

Przy okazji chciałbym zawiadomić, iż po skończeniu obecnej edycji "Pod Gradobiciem fików" robię przerwę od konkursów - prawdopodobnie kilkumiesięczną. Mówiąc wprost - muszę od nich odpocząć. Jednocześnie przypominam, iż każdy może zorganizować własny konkurs w dziale - wystarczy, że wcześniej da mi znać i omówimy szczegóły takiej inicjatywy.

 

Pozdrawiam.

 

Edit: Zapomniałem wspomnieć, że będę porządkował również tagi, czyli tam gdzie obowiązkowe nie są na czele, dokonam edycji tytułów - to ułatwi czytelnikom znajdowanie interesujących ich treści.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowa informacja dotycząca remanentu.

 

Jak wiecie (przynajmniej niektórzy), istnieje takie coś jak stale aktualizowana Lista Fanfików. O tu macie jej temat, a tu samą Listę.

 

Żeby jeszcze ułatwić wyszukiwanie w jej i tak bardzo skutecznej przeglądarce postanowiłem dopisać do znajdujących się tam opowiadań rok w którym dany fanfik został opublikowany. W ten sposób, jeżeli kogoś najdzie chęć na przeczytanie czegoś starszego, to zamiast grzebać w dziale wystarczy, że wpisze interesujący go rok w wyszukiwarce listy i od razu wyskoczą mu wszystkie wydane wtedy opowiadania. Wygodne, czyż nie?

 

Dodatkowo jak wiadomo sporo opowiadań konkursowych nie ma własnego tematu, gdyż autorzy z takich lub innych przyczyn zdecydowali się go nie zakładać. A że tematy konkursowe znajdują się w archiwum, to ich wyszukiwanie jest jeszcze bardziej upierdliwe. W każdym razie, po skończonej inwentaryzacji każdy fanfik konkursowy nie mający własnego tematu będzie można wyszukać na liście wklepując w jej wyszukiwarce słowo  Konkurs. 

 

Mam nadzieję, że te zmiany ułatwią Wam wyszukiwanie opowiadań i zachęcą do przyglądania się również tym starszym i nieco zapomnianym fanfikom.

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 1 month later...
  • 2 months later...

Jakiś czas temu miała miejsce sytuacja, gdzie użytkownik Acurate Accu Memory wbrew wyraźnemu zakazowi tłumacza zrobił lektorat kilku rozdziałów tłumaczonego przez tę osobę fanfika Austraeoh - innymi słowy ukradł  pracę tłumacza. Otrzymał za to miesięcznego bana i zakaz publikacji czegokolwiek w dziale na okres jednego roku. Jakiś czas później zakazałem również reklamowania jego kanału gdyż nadal nie usunął nagranych, ukradzionych Coldwindowi tekstów. Dzisiaj odkryłem, że użytkownik Lyokoheroes zamieścił w swoich tematach linki do kanału Accu na którym znajdują się wcześniej wspomniane ukradzione treści. Dlatego zdecydowałem iż pora na zmiany.

 

Od dzisiaj dzięki reklamowaniu go przez Lyokoheroesa, Accurate Accu Memory ma całkowity i dożywotni zakaz publikowania czegokolwiek w dziale opowiadań na MLPPolska. Nadal może komentować, ale jakakolwiek reklama, lub choćby wspomnienie o jego kanale skończy się usunięciem tej wzmianki oraz banem (prawdopodobnie permanentnym). Jeżeli ktoś inny będzie chciał go reklamować musi liczyć się z tym, iż rzeczona reklama (lub wzmianka) o kanale Accu (zwanego inaczej Nightshade) będzie kasowana i karana warnem. Może to w końcu go nauczy, że kradzież czyjejś pracy nie popłaca.

 

Lyokoheroes za reklamowanie kanału Accu otrzymuje otrzeżenie ustne - powinien być warn, ale że dzięki niemu udało się pozbyć osoby o... nagannym podejściu do cudzej pracy i własności, to uznałem że jednak można tym razem złagodzić restrykcje.

 

Dodatkowo, porcja dowodów, coby nie było niedomówień. ~Myhell

 

https://mlppolska.pl/topic/16805-nowe-początki-oneshotslice-of-lifeequestria-girls/?tab=comments#comment-879091

https://decaded.everfree.pl/PUUSH/chrome_2017-10-13_21-34-43.png

https://decaded.everfree.pl/PUUSH/chrome_2017-10-13_21-43-16.png

  • +1 3
  • Nie lubię 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana powyższej decyzji - pod wpływem postu @Hoffmana w dyskusji (i w minimalnej dozie innych), postanowiłem że kara braku publikacji przez Accu wraca do wcześniej ogłoszonej rocznej długości. Jednak nadal obowiązuje zakaz reklamowania jego kanału tak przez niego jak i przez osoby trzecie. To zostanie zniesione (a może i ten rok skrócony), kiedy Accu wypełni następujące warunki:

 

1. Z kanału Accu znikną lektoraty Austraeoh oraz wszystkie inne których autorzy nie dali mu zgody lub ją cofnęli

2. Accu po powrocie z torrentowego bana musi publicznie w temacie Austraeoh przyznać się do błędu i przeprosić Coldwinda za to co zrobił.

3. Każdy nowy lektorat jaki będzie miał zamiar publikować na forum musi uzyskać zgodę autora i to przed  publikacją lektoratu a nie po. I to w temacie z danym fanfkiem bo inaczej będę to traktował jako brak zgody - na słowo Accu nie uwierzę.

 

Dopóki nie wypełni tych warunków (czyli pierwszych dwóch na chwilę obecną) to pozostanie na czarnej liście działu opowiadań, a wszelkie reklamy i linki do jego kanałów będą usuwane i karane warnami.

  • +1 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Wprowadzono kilka zmian w regulaminie oraz przez dodanie nowego tagu zmieniono zasadę publikacji opowiadań ze świata Equestria Girs (był obowiązkowy [Alternate Universe], jest obowiązkowy [EqG] lub [Equestria Girls]. Zmiany w regulaminie zostały pogrubione - prosiłbym by się z nimi zapoznać. Dodam tylko, iż dowiedziałem się o wyjątkowo niedorzecznej plotce jakobym chciał całkiem zakazać publikacji  formacie pdf - to oczywista bzdura ale na wszelki wypadek i tak zaktualizowałem punkt 3.4.

 

Jeżeli chodzi o remanent, to z powodów różnych, od poważnych do drobnych, gargantuicznie się opóźnił, to informuję, iż jest na ukończeniu. Została mi do zrobienia połowa MLN oraz fanfiki konkursowe po czym opublikuje wszelkie uzyskane dane. Muszę powiedzieć, iż jestem pod bardzo pozytywnym wrażeniem tego co tu znalazłem.

 

Pozdrawiam

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jako że dział MLN został otwarty, to od tej chwili można umieszczać prowadzące do niego linki w postach i sygnaturach. Enjoy!

 

Naturalnie nie dotyczy to MLS - za jakiekolwiek linki prowadzące do tego działu nadal będą przyznawane warny.

  • Lubię to! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Remanent działu opowiadań skończony. W końcu...

 

Nie powiem, fakt ukończenia tego remanentu ma dosyć gorzki posmak, zważywszy na fakt, iż forum może być przeniesione, ale mimo wszystko cieszę się, że go zrobiłem. Dlaczego? No cóż, po pierwsze pozwoliło mi to podliczyć ile dokładnie mamy opowiadań, a także ile mają one łącznie stron i słów. Powiem Wam - jestem pod wielkim wrażeniem. Naprawdę, zrobiliście przez te lata kawał dobrej roboty, bo liczby, jak na stosunkowo nieliczny fandom są zaiste oszałamiające.

 

Podliczając dział ogólny, My Little Necronomicon oraz My Little Seduction mamy na forum w sumie 

1330 opowiadań, które z kolei liczą 49 422 strony i 17 598 782 słowa.

Imponujące, prawda?

 

Powyższe wyliczenie nie zawiera opowiadań konkursowych, których mimo wszystko zdecydowałem się do remanentu nie dodawać - głównie ze względu na niepewność, czy uda się przenieść dane, jeżeli dojdzie do przenosin forum. Innym powodem był fakt, iż miałem zwyczajnie dosyć. Póki nie przerwałem prac nad nimi, to osiągnęliście tam wynik 252 opowiadań liczących 1267 stron i 419 753 słowa. A że do podliczenia zostało... trzy i pół edycji Gradobicia fanfików, to jestem przekonany, iż ostateczna ilość opowiadań (z działów dostepnych + konkursowych) mogłaby sięgnąć około 1700-1800. Więcej raczej nie, gdyż część autorów decydowała się jednak na publikowanie swoich fanfików konkursowych w dziale ogólnym, a takich naturalnie już nie uwzględniałem w wyliczeniu konkursowych.

 

Oczywiście nie wszystko szło idealnie - informuję, iż 75 opowiadań zostało w czasie remanentu przeniesionych do archiwum, a 3 zniknęły z forum całkowicie. Kryteria jakie przyjmowałem przy przenoszeniu można zobaczyć na pełnych listach. Udostępniam je do wglądu pod następującymi linkami - "Remanent 2 Lista" oraz "Remanent konkursowe - niedokończony"

 

Dodatkowo chciałbym poinformować, że zgodnie z obietnicą pojawiły się nowe sposoby wyszukiwania na liście, ale o nich napiszę krótko w przeznaczonym dla niej dziale.

 

Podsumowując - osiągnęliście naprawdę niesamowicie wiele i mam nadzieję, że jeszcze dużo fanfików zechcecie na forum publikować - spójrzcie jak niewiele brakuje nam do 50 000 w trzech głównych działach! (Bo licząc z konkursowymi t granicę też przeskoczyliśmy). Raz jeszcze powtarzam - naprawdę doskonała robota! Oby tak dalej

 

Pozdrawia Was

Opiekun Księgozbioru, Dzierżący Łopatę, Car Wszechfanfikcji

Dolar84

  • +1 4
  • Mistrzostwo 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Na tydzień (co najmniej) wyjeżdżam i biorę urlop od prowadzenia działu. Jak zwykle swoją robotę czasowo zrzucam na użytkownika @Bester - do niego zwracajcie się w razie pytań/niejasności. Podczas mojej nieobecności lista fanfików nie będzie aktualizowana - załatwię to po powrocie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Minął miesiąc, pora na kolejne dane.

 

Ostatnio niestety źle podliczyłem i miało być 131 a nie 146. Tym razem upewniłem się kilkukrotnie i na chwilę obecną w 2018 roku opublikowano 154 fanfiki.

 

Oznacza to ni mniej ni więcej, iż do pobicia zeszłorocznego wyniku potrzeba nam jeszcze 18 opowiadań opublikowanych do końca grudnia. Damy radę?

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Zostało 14 dni do końca roku.

 

Na chwilę obecną mamy opublikowane 156 fanfików w 2018 roku.

 

Potrzebujemy 15 nowych opowiadań do wyrównania, a 16 do przebicia zeszłorocznego wyniku.

 

To więcej niż jeden fanfik dziennie, więc może być trudno, ale może jednak...?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dział opowiadań życzy wszystkim użytkownikom, piszącym, czytającym i komentującym (tych jak zwykle za mało!) wesołych i spokojnych (cóż za sprzeczność!) świąt Bożego Narodzenia. Niech wam się spełnią wszelkie marzenia, życzenia, perspektywy i im podobne wynalazki, oby karpie były smaczne, choinki wysokie, lampki działające, bombki nietłukące, a przejedzenie i zgaga nazbyt nie dokuczały. Czyli ogólnie zdrowia, szczęścia i jeszcze raz pieniędzy!

 

PS: Do pobicia zeszłorocznego wyniku brakuje już tylko 12 opowiadań! 

PPS: Wiem, że życzenia nieco przedwczesne, ale jutro się zrywam na święta i będę słabo uchwytny do 26-27 grudnia.

  • Lubię to! 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Z radością informuję, iż już na chwilę obecną udało się pobić zeszłoroczny wynik. W tym momencie mamy na forum 184 opowiadania opublikowane w dziale na rok 2018. Wspaniała robota! Serdecznie gratuluje i dziękuję wszystkim, którzy się do tego przyczynili, a szczególnie Klubowi Konesera Polskiego fanfika, gdzie trwa akcja spamowania drabblami. Bez nich nie udałoby nam się raczej osiągnąć tego wyniku. Jutro podam ostateczne podliczenie za rok 2018, bo mam wrażenie, iż jeszcze coś się w dziale pojawi. 

 

Korzystając z okazji w imieniu działu fanfików chciałbym życzyć wszystkim hucznego sylwestra (ale nie za hucznego - pamiętajcie o zwierzakach!) i dużo szczęścia, powodzenia, chęci do pisania, czytania i komentowania fików, oraz ogólnej radości w nadchodzącym 2019 roku.

  • Lubię to! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostateczne podliczenie. W 2018 roku w dziale opublikowano dokładnie 205 fanfików. To doskonały wynik, nie spodziewałem się aż takiego. Brawa i gratulacje dla wszystkich piszących.

 

Na dodatek już mamy pierwszy fanfik opublikowany w 2019 roku! Oby tak dalej. Może jeszcze uda nam się pobić rekordowy 2013 rok? Poniżej wyniki z poprzednich lat:

 

2011 - 27 fanfików

2012 - 181 fanfików

2013 - 413 fanfików

2014 - 294 fanfiki

2015 - 364 fanfiki

2016 - 172 fanfiki

2017 - 172 fanfiki

2018 - 205 fanfików

2019 - 1 (póki co)

  • Mistrzostwo 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...