Skocz do zawartości

MLP:EG Odcinek 2: Movie Magic


Ocena odcinka  

18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jak się odcinek podobał?

    • 1/10 -- Nope Infinity --
      0
    • 2/10 More Nope Nope ...
      0
    • 3/10 Nope Nope ...
      0
    • 4/10 Nope...
      2
    • 5/10 Dało się patrzeć
      0
    • 6/10 OK
      2
    • 7/10 Dobry epizod
      3
    • 8/10 Spoko odcinek
      5
    • 9/10 Bardzo fajny short
      4
    • 10/10 !! Czadersko, aż mi szczęka opadła !!!
      2


Recommended Posts

Kolejny odcinek w uniwersum Equestria Girls ....

...

...

 

LINK: https://www.cda.pl/video/141789494?wersja=1080p

 

Odcinki do shortów są ostatnio chętnie usuwane przez zgłoszenia Hasbro, dlatego staram się szukać zamienników ~Niklas

 

Jak wam się ta część podobała?

Edytowano przez Niklas
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem fajne. Sensownie wykorzystane kryształowe wisiorki z EG4, Rainbow fangirlująca tak mocno, że prawie padłam ze śmiechu – no i cała ta koncepcja odcinka/shorta w stylu "Scooby Doo" (mojej ukochanej kreskówki z dzieciństwa). <3

 

Jedno tylko zrobiłabym inaczej. Jeden z motywów działania winowajczyni poznajemy dość wcześnie, ale zostało to powiedziane tak bardzo mimochodem, że zanim doszło do rozwiązania zagadki, zdążyło mi to uciec, bo skupiłam się na śledzeniu poczynań głównej ósemki. Szczególnie że opis fabuły następnego shorta zdradza, kogo należy się spodziewać pod tą peleryną. Moim zdaniem lepiej było po prostu sobie darować tę pozornie błahą uwagę winowajczyni. :shrug2:

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten odcinek był lepszy od poprzedniego, ale zacznijmy od początku. Mamy nasze Rainbooms przechadzające się po planie. Nie byłem zaskoczony hypem Rainbow na film, szczerze troszkę się uśmiechnąłem. Potem mamy niestety katastrofę na planie, a to oznacza zagadkę do rozwiązania. Więc mamy parę gagów/skojarzeń ze Scooby doo (poszlaki, rozdzielanie sie, tajemnicze postacie). Cóż nie mogło się obyć do nawiązania z Power Ponies. Ale wróćmy do głównego wątku. Szkoda że nie było akurat gagu z drzwiami ale i tak ta muzyka pasuje według mnie idealnie do tego momentu. 

Spoiler

1442401__safe_applejack_fili-dash-second

 

Aż w końcu złapanie Juniter na gorącym uczynku. Szczerze to akurat się zawiodłem, że nie powiedziała kwestii każdego złapanego przestępcy ze Scooby doo. Cóż do zobaczenia jako antagonistka w trzecim odcinku. I kończymy odcinek z HuMane7 jako backgroundoundowe postacie.

Pora na ocenę. Minusy:

- trochę za mało poszlak i osób aby jakoś to się rozkręciło

Plusy: 

- odcinek w stylu wcześniej wspomnianego serialu ale nie taka kopia odcinka rodem z Scooby doo,

- większy realizm (czyli komplikacje z rekwizytami itp.)

- w miarę utrzymane tempo, nie za szybko ani za wolno 

- trzymanie się głównego wątku 

Ocena: 7/10.

2 godziny temu Midday Shine napisał:

Moim zdaniem lepiej było po prostu sobie darować tę pozornie błahą uwagę winowajczyni. :shrug2:

Ja bym się cieszył że nie musiałbym pracować aby spłacić koszty (poza tym wątpię aby rujnowanie wyskobudżetowego filmu było błahe).

Spoiler

1pgq2m.jpg

 

Edytowano przez Im_Not_A_Brony
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok już obejrzałem i muszę powiedzieć że to było równie epickie co książka DZIELNA DO I NAPIĘTNOWANY ZŁODZIEJ Z MARAPORU która nawiązywała do odcinka:

Spoiler

i-dzielna-do-i-napietnowany-zlodziej-z-m

Książka super więc polecam. A co do odcinka to w pierwszych 30 sekundach uradowałem się jak nigdy gdy zdałem sobie sprawę że to wzorowane na książce :soawesome:

Fajne było to mini śledztwo oraz kilka nowych postaci :) (Od razu domyśliłem się że relikty ukradła siostrzenica reżysera) Odcinek SUPER więc oceniam go 10/10 :giggle:

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem odcinek za bardzo inspirowany "Scooby Doo", przez co w mojej opinii zdecydowanie gorszy od poprzedniego.  Fajnie, że jest nawiązanie do tych klejnotów w postaci wisiorków, no i mamy potwierdzenie, że akcja toczy się po wydarzeniach z "Legendy", nie mniej odcinek nie zwalił z nóg. Bardziej przypominało mi to oglądanie serii ze "SD", niż "EQG"... Kolejny babol, to ta scena...

Spoiler

vXh85.jpg

Nie no SERIO??? Zwykła siatka, narzucona na głowę, może kogokolwiek zatrzymać?!?!?! Kolejny gag ze "SD" i nie tylko... :facehoof: Ogólnie oglądało się go dobrze, ale przez brak oryginalności, daję tylko 8...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minuty temu BiP napisał:

 

  Ukryj zawartość

vXh85.jpg

Nie no SERIO??? Zwykła siatka, narzucona na głowę, może kogokolwiek zatrzymać?!?!?! Kolejny gag ze "SD" i nie tylko... :facehoof: Ogólnie oglądało się go dobrze, ale przez brak oryginalności, daję tylko 8...

 

Tak właściwie, to taka "zwykła sieć" jest nieziemsko dezorientującą bronią, z której wydostanie się może być dosyć uciążliwe, a jak złapie się więcej ludu to może być jeszcze gorzej.

Znaczy, ja nie wiem, jak to wyglądało w odcinku, bo być może na serio zrobili to bardzo źle, ale tak tylko wolałem w razie w uświadomić, że nie należy lekceważyć starej, dobrej siatki :v

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu BiP napisał:

Jakby ta siatka była ogromna, to może i tak, ale jak jest mała, np wielkości siatki z bramki, to raczej wydostanie się nie powinno być kłopotem.

Jeszcze łatwiej się zaplątać, z tego co wiem.

Tutaj raczej można narzekać, że animacja nie ukazała tego tak, jak być powinno, bo nawet bez oglądania zdaje sobie sprawę, jak drewnianie mogło to wyjść.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu Im_Not_A_Brony napisał:

Ja bym się cieszył że nie musiałbym pracować aby spłacić koszty (poza tym wątpię aby rujnowanie wyskobudżetowego filmu było błahe.

A... tu się chyba nie zrozumieliśmy. :rariderp: Chodziło mi o to, że lepiej było darować sobie (w gruncie rzeczy istotną) wypowiedź, którą tak łatwo jest zapomnieć – albo przeciwnie, nieco bardziej ją wyeksponować. Wystarczyłoby, żeby Twi powtórzyła te słowa pod nosem.

 

3 minuty temu Talar napisał:

Jeszcze łatwiej się zaplątać, z tego co wiem.

Dobrze prawisz. Polałabym Ci, ale przez Internet nie mam jak. Przy odrobinie (nie)umiejętności można się zgubić nawet w poszwie na kołdrę. A cóż dopiero mówić o siatce, której oczka zahaczają o każdy wystający element typu guzik, ucho, palec, kolczyk...

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu Talar napisał:

Jeszcze łatwiej się zaplątać, z tego co wiem.

Owszem, jeśli owa siatka ma odpowiednie rozmiary, nie mniej siatka, która ledwo sięga do ziemi, a unieruchomiła kilka osób, to śmiech na sali...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już w chwili kiedy otworzyły się drzwi baraku Chestnut Magnifico, wiedziałem, że to odcinek w stylu Scooby Doo. I nie ukrywam, trochę mnie taka wizja przeraziła. Zbieranie poszlak i dopasowywanie kolejnych elementów układanki zawsze było tam monotonne i nużące. Na szczęście tutaj szybko rozwijały się kolejne wydarzenia.
Jest jedna rzecz która nie daje mi spokoju
 

Spoiler

SHU_MaWRkd.thumb.png.842652d59ada0ee07c4b990acc3a5877.png

 

a mianowicie, czy pan powyżej wie o istnieniu równoległego wymiaru, czy może zaklęte komiksy przedostały się na drugą stronę lustra? A może zwykły gag? :v
Ocenę ratują dziewczyny przebrane za ,,kucyki mocy'' xD

 

Spoiler

SHU_vAJy0X.thumb.png.b2268a7354816bd5ef0a759dfed982a3.png

 

Edytowano przez Niklas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

godzinę temu ldisallbusiness napisał:

Ocenę ratują dziewczyny przebrane za ,,kucyki mocy'' xD

Fakt, ale czy One wiedziały o nich? Znaczy, kucykach? Zwykła "ludzka sztuka"... Filmy o superbohaterach, więc i przebrania takie. A mimo, że jak zwykle obejrzałem tylko kawałek, to przyznaje, że seria o Psie Detektywie od razu się narzuca :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i wniosek z odcinka też taki, że znajomość terenu góruje nad super mocami :v Ale cóż, odcinek powstał głównie po to, by następny miał antagonistkę. No bo serio, naraziła wujka na straty i niemalże doprowadziła do utraty jego reputacji, bo on nie pozwolił niedoświadczonej w aktorstwie dziewczynie zagrać ważnej roli Daring Do? Widać, że wciąż niedojrzała. I brawo, miała pełne zaufanie swojego wujka, miała dostęp do wielu miejsc na planie, mogła poznawać ludzi filmu i w przyszłości był kimś w zawodzie. A tak? Ma okrągłe nic i tylko wielką nienawiść do innych za swoją głupotę.

 

I widać, że nie potrafiła docenić tego, że wujek był jej gotowy dać jeszcze szansę w przyszłości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu Niklas napisał:

I brawo, miała pełne zaufanie swojego wujka, miała dostęp do wielu miejsc na planie, mogła poznawać ludzi filmu i w przyszłości był kimś w zawodzie. A tak? Ma okrągłe nic i tylko wielką nienawiść do innych za swoją głupotę.

No co się dziwisz... Taka jest młodość, że jest w gorącej wodzie kąpana i nie myśli o dalekiej przyszłości, tylko o tym co jest teraz... Młode osoby zwykle nie są zbyt cierpliwe...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ta seria w ogóle jest po angielsku? Pierwszy odcinek Amerykanie oglądali po polsku (no, może poza piosenką). Dostali w końcu swój dubbing?

 

Nie żeby mi się źle oglądało. Nasze głosy są dobre i zagraniczni też nie powinni narzekać ;)

Edytowano przez EmSki
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

godzinę temu Niklas napisał:

 

Jeszcze nie. Pierwszy z tych shortów zapowiedziany jest na 24 czerwca, a kolejne tydzień po i po :v 

To uczucie kiedy Polska jest na ustach broniaków całego świata :D

Wiadomo czemu zasłużyliśmy sobie na ten przywilej?

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie teraz EmSki napisał:

To uczucie kiedy Polska jest na ustach broniaków całego świata :D

Wiadomo czemu zasłużyliśmy sobie na ten przywilej?

 

Pewno nikt im nie powiedział, że mają puścić w lipcu, a nie w maju :v 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Chciałem sobie zrobić jakąś pyszną kolacyjkę do tego odcinka, ale jakoś mi się odechciało i w sumie to bardzo dobrze, odcinek kiepawy mocno.

 

Widać że odcinek mocno inspirowany Scoobie Doo którego mocno nie lubię, a ostatecznie wyszło to jak jakaś bardzo nieudolna parodia właśnie Scoobiego. Ale niestety to nie jest parodia, przez dostajemy festiwal facepalmów i idiotycznych pomysłów. Jedynie co to podobała mi się ta główna zła. Owszem powód miała idiotyczny, ale z wyglądu spoko i samo ukazanie, że jednak później dokona krwawej vendetty na głównych bohaterkach też na plus. Poza tym, cienko.

4/10

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...