Skocz do zawartości

[Wywiad] Miszcz Tencz


Cipher 618

Recommended Posts

Witajcie w kolejnym wywiadzie. Dzisiejszym gościem jest Opiekun działu - jak to sam nazywa - "tęczlingów", odmienionych podmieńców, Miszcz Tencz. 

 

Apple Bloom, Scootaloo, Sweetie Belle

 

1. Jak dowiedziałeś się o serialu i forum?

O serialu powiedział mi mój kolega, kiedy byłem w gimnazjum. Akurat staliśmy na przystanku czekając na autobus, a kolega nudził się niemiłosiernie więc mi zaczął mówić jak to ostatnio zaczął oglądać bajkę dla małych dziewczynek gdzie sześć kucyków o nieprzetłumaczonych imionach posługując się kryształami harmonii wypędzały ze swojego świata złe moce, czy jakoś tak. A forum? Pan Silicius mi powiedział, że fajnie by było jakbym wypromował swój kanał yt na naszym forum, no i zostałem, ale nie żałuję 

 

Pierwsze wrażenie musiało być dziwne.

Jeśli nie opowiadał w stylu Pinkie Pie, to dlaczego miałoby być dziwne?

 

2. Chciałabyś wrócić do początku istnienia forum?

Może nie tyle, że wrócić, ale chciałbym żeby osoby z tamtych czasów wróciły teraz na forum. Jedyne co wiem o tamtych czasach to właśnie to, że było o wiele więcej użytkowników aktywnych niż jest teraz.

 

3. Jak widzisz przyszłość forum?

Jest to kolejne pytanie z serii „czy fandom umiera”. Nie odpowiadam na takie pytania.

 

Szkoda, przejdźmy zatem do następnego. 

 

4. Jakie tematy na forum lubisz najbardziej, zabawy, quizy, dyskusje, galerie, itd?

Jasne, że zabawy. Serial humorem stoi, to forum też powinno. No i ja piszę te zabawy na forum co nie? Jakby mi się nie podobały to bym ich nie tworzył. Jeszcze dyskusje są fajne, można się zagłębić w serial, lub wymyślić coś fajnego właśnie podczas takiej forumowej dyskusji.

 

5. Czym się inspirowałeś, wybierając taki właśnie nick?

Niczym, jest to totalnie randomowy nick który nic całkowicie nie znaczy. Na początku był MasterOfRainbows i był to nick pod którym chciałem tworzyć kucykowy stuff na yt, ale potem uświadomiłem sobie, że nie mam zbyt wielu pomysłów co dalej z tym kanałem robić, więc na chwilę obecną stoi pusty. Potem podpisywałem się „Miszcz Tencz” i na taki, zmieniłem sobie pewnego dnia jak mi się nudziło. Moim głównym nickiem jest Szonszczyk …

 

Czyli chrząszczyk, ale bez "ch"...

No i inaczej wymówiony

 

6. Czy twój nick coś oznacza?

… i ten mój „główny nick” jest wielokrotnie przeobrażonym nazwiskiem, który został wynaleziony dla mnie w liceum z powodu błędu osoby która próbowała przeczytać z kartki moje nazwisko.

 

Genezy waszych nicków są na serio ciekawe. Mieliśmy już postaci z gier, filmów, szkolne przezwiska, a nawet losowe wciśnięcie klawiszy. Do kompletu brakuje jedynie: "kot przeszedł po klawiaturze" 

To kwestia czasu Apple Bloom :) 

 

7. Czy jest jakiś user za którym tęsknisz?

Tu w tym miejscu powinna znaleźć się piękna opowieść o jakieś zaginionej pegasis … ale takowej przygody nie miałem, więc się nie wypowiem.

 

A może jeszcze będzie? :twilight4:

I nie będziesz musiał za nią tęsknić?

 

8. Jakbyś rozmawiał z osobą która jest anty brony?

Pewnie nie wspominałbym o tym, że oglądam kucyki, ale jakby ta osoba próbowała mi powiedzieć, że kucyki są złe itd. to bym albo próbował jej powiedzieć, że a) Jest to moje hobby i tym się interesuję, b) Kucyki mnie uczą jak być lepszym człowiekiem, c) Serial pomaga mi przeżyć trudne chwile. Jakby któryś z powyższych argumentów zadziałał to byłoby fajnie, jak nie, zakończyłbym pewnie rozmowę.

 

9. Co sądzisz obecnie o fandomie?

Jest, i to fajnie, że jest, bo już dawno powinno go nie być, ale trzyma się, więc jest dobrze. Codziennie wychodzą nowe obrazki (patrz eqd), co jakiś czas jakieś fajne animacje, czy też PMV.

 

To prawda. Bronies są bardzo utalentowani. Prawie tak jak my. :) Żartowałam 

 

10. Powiedz proszę, udzielasz się w fandomie: rysujesz, piszesz opowiadania, tworzysz muzykę etc?

Próbuję coś pisać (z marnym skutkiem), próbuję robić filmiki (brak pomysłów), ale ostatnio zacząłem wklejać polskie tłumaczenie do komiksów.

 

11. Byłeś już na jakimś meecie? Jeśli tak, to jaka była najdziwniejsza, najbardziej zwariowana sytuacja?

Ostatnio byłem na gdańskim Twilightmeecie, a wcześniej na Krakowskim i Wrocławskim. Najbardziej zwariowana sytuacja? Sam wyjazd, wchodzę na forum, a tu Firstchoice napisał: „jadę na krakowskiego czy ktoś też jedzie z wrocławia” (czy coś około tego), więc napisałem do niego na priv, popatrzyłem się w mój grafik i stwierdziłem, w przeciągu paru godzin, że jedziemy! Potem to już na miejscu po nie przespanej nocy musiałem sam siebie budzić, więc pytałem się o wszystkie drobnostki jednego takiego kolesia co pokazywał swoją grę kucykową, czego normalnie bym pewnie nie robił, ale … było fajnie 

 

12. Jaką postać z serialu lubisz najbardziej?

Fluttershy, za rozwój postaci, trochę w niej widzę swój rozwój: z osoby która boi się czegokolwiek, kogokolwiek spytać do osoby która potrafi stanąć na swoim. No i jakby ktoś nie wiedział dlaczego lubię Thoraxa: jest to mężczyzna na jednym z najwyższych stanowisk w świecie dla małych dziewczynek (nie liczę Shining Armora który nie wiem jaką ma pozycję w kryształowym).

 

Z tego co po nim widać, to chyba zajmuje się opieką nad swoją uroczą córeczką. 

I wojskiem. Dlatego jest zawsze wycieńczony. 

 

13. Czy jest coś, co zmieniłbyś w serialu?

To jest tak: jak by się zmienił silnik, albo serial byłby 3d, to dużo artów by pewnie nie powstało, więc zostanę przy stwierdzeniu: NIC.

 

14. Która postać jest według ciebie najbardziej irytująca?

Pinkie Pie, nie wiem jak można ją lubić. Jest tak CHOLERNIE irytująca sama w sobie, że chyba więcej nie muszę dodawać …

 

15. Czy przed MLP udzielałaś się w jakieś grupie?

Byłem w klanie w WorldOfTanks, a poza tym to nie …

 

16. Wyobraź sobie, że możesz przenieść się do Equestrii na 24 godziny. Jaką rasę byś wybrał i co robił? (Alikorn odpada).

„To nie mogę wybrać alikorna planetarnego???” hhahaha. Chciałbym być jednorożcem i zrozumieć na jakiej podstawie działa magia w equestrii. W kilku książkach które przeczytałem była wyjaśniona jak działa, a w serialu nie, i dlatego chciałbym ją posiąść dla siebie! Eee znaczy zrozumieć hehe …

 

Wyczuwam nawiązanie do pewnego wywiadu, z pewnym użytkownikiem. Był... Ciekawy. 

A ja wyczuwam delikatny sarkazm :) Aha, w zrozumieniu magii może ci pomóc Sweetie. Chyba. 

 

17. Wiele osób ukrywa zainteresowanie serialem. Czy twoi najbliżsi wiedzą, że go oglądasz? A jeśli tak, to jak na to reagują?

Rodzice są, hmmm … jak to powiedzieć, trochę zdegustowani, ale nie mają nic przeciwko, koledzy też, lokator, z którym mieszkam w tej chwili, to ze mną nawet serial oglądał (podobało mu się).

 

Mam nadzieję, że wkrótce zmienią zdanie. Tym bardziej, że nie ma w nim nic złego. 

 

18. Czy oprócz MLP oglądasz jakieś inne seriale?

Zdarzy się jakiś serial amerykański oglądnąć np. Lucyfer, brytyjski np. Sherlock, jakieś anime którego nazwy nie pamiętam … jest tego trochę.

 

19. Nowe, przyjazne podmieńce przez wielu są nielubiane. Jak myślisz, dlaczego?

Ludzie mają problem co do ich „designu”, ale ja w ich wyglądzie nie widzę nic złego, po prostu ludzie (np. z naszego forum) myślą, że to serial kierowany do nich i nie powinny się w nim takie rzeczy dziać, albo pojawiać takie istoty. Także dużo osób lubiło czarny wygląd podmieńców i to z tego właśnie może wynikać niechęć do nowych (jak ja je nazywam) tęczlingów.

 

Fajna nazwa. I chyba masz rację. One zmieniły się o 180 stopni. Wyrosły im rogi, i w ogóle. 

 

20. Czy twoim zdaniem królowa Chrysalis tak jak np. Discord zmieni się na lepsze?

Pytaniem nie jest „czy” tylko „kiedy”, albo „jak”. Patrząc się jakim torem idzie serial, pewnie tak się stanie. No i chciałbym zobaczyć takowy odcinek, w którym Chrysalis zmienia się PIĘKNĄ KRYSIĘ. Mam nadzieję, że bałaby to piękna chwila.

 

21. Jak to się stało, że zostałeś opiekunem działu?

Po tym jak zrobiłem statystyki sezonu 6, zauważyłem, że dział Twilight był pusty więc napisałem do Myhell’a czy aby wam nie brakuje tam opiekuna lub coś, ale opiekun był tylko coś z opóźnieniem chciał wstawić, więc o 3-4 nad ranem wpadłem na pomysł utworzenia działu Thoraxa, ponieważ byłby to fajny i łatwy początek biorąc pod uwagę, że nie wiemy o tym charakterze prawie nic, a o tęczlingach tym mniej, więc pole do popisu było całkiem duże. Potem przejęcie działu Chrysalis było już naturalną progresją działu.

 

22. Interesujesz się tworzeniem i obróbką wideo. Czy pracujesz nad/ lub planujesz stworzyć jakiś większy projekt?

W planach jest fandub komiksu który został przetłumaczony przez Bibliotekę Sunbursta, ale więcej informacji nie mogę zdradzić.

 

W takim razie czekamy  :fluttershy5:

 

23. Co to znaczy, że jesteś „rzeczoznawcą w grupie tłumaczy”? Na czym polega ta praca?

Eeee … też chciałbym wiedzieć, dołączyłem do tłumaczy Biblioteka Sunbursta ponieważ kilka osób które znałem z forum też dołączyły, i na początku poprawiałem błędy w tłumaczeniu gry My Little Investigations, a teraz robię parę różnych rzeczy takich jak obróbka komiksów itd.

 

24. Chciałbyś kiedyś zarabiać na swoim hobby?

Jakbym wiedział jeszcze na jakim to byłoby fajnie …

 

Nie spodziewałam się takiej odpowiedzi. Nie wiesz jakie masz hobby, a może na którym konkretnie?  

Raczej to drugie :) 

 

25. Lubisz grać w gry sieciowe, należysz do jakiegoś klanu?

Nie wiem czy kogokolwiek to obchodzi, ale jestem w Supreme League Killer (nie wymyślałem tej nazwy, ale powiem, że wcześniejsza była gorsza) w World Of Warships. Czasami sobie tam wejdę jak mi się nudzi i popływam z kolegami z klanu dla rozluźnienia.

 

Chodzi ci o nazwy, a raczej "komplementy", które wymyślają inni gdy jesteś jeszcze nowicjuszem?

Raczej nie. Po prostu musiała być mniej ciekawa. Obelga a nick to dwie różne rzeczy. 

 

26. Czy jest jakaś postać z gry Overwatch, którą chciałbyś poznać w prawdziwym świecie.

Chciałbym pójść na randkę z Łaską … (a kto by nie chciał? xD)

 

Zabawnie to zabrzmiało :)

Lepsze to niż Czołg  O ile jest ktoś taki w tej grze. 

 

27.  Pytanie z gatunku „dziwne pytania”. Spróbowałbyś napisać opowiadanie, które byłoby crossoverem z… Rocket League?

W znaczeniu np. z kucykami? Dałoby się, ale pewnie byłaby to jakaś dziwna parodia … (Rainbow Dash z kółkami i silnikiem odrzutowym o_0)

 

Nie... Chcę... Wiedzieć... Gdzie... Miałby... Być :drurrp:

A może Rainbow Dash jako kierowca? Ot tak, po prostu? 

 

28.  Brałeś udział w jakimś turnieju Rocket League?

Były jakieś lany w mojej okolicy, ale nie brałem w nich udziału :(

 

29.  Polityka to dość trudny temat. Czy masz jakiś sposób na zapobiegnięcie kłótni?

Na chwilę obecną, jeśli chodzi o politykę, natrafiam na 2 grupy społeczne, tzw. Betony i osoby które mają te same poglądy politycznę jak ja. Z betonami nie gadam na tematy polityczne. To jest na chwilę obecną mój sposób, jak znajdę inną osobę która nie należy do wyżej wymienionych grup, to wtedy będę musiał wpaść na jakiś …

 

To troszkę tak, jak z graczami konsolowymi i PCtowymi.

 

30.  Jak reagujesz na osoby które śmieją się z twojej pasji/hobby?

Próbuję im przemówić do rozsądku, że moje hobby jest jak każde inne, jeśli to nie wystarcza to kończę rozmowę.

 

31.  Jaki jest twój ulubiony film?

Definitywnie jest to „Jak wytresować smoka”, film animowany o chłopaku który zakolegował się ze smokiem w krainie gdzie ludzie walczą ze smokami. Wspomnę tu też o Władcy Pierścieni, bo to klasyk który można oglądać co pół roku i się nie nudzi, a także o Zwierzogrodzie który jest stosunkowo nowym filmem animowanym, a jakże przyjemnie się go ogląda!

 

Ciekawe, czy są w nim jakieś sztuczki, które można by zastosować na Spike'u? 

Jeśli chcesz się z nim umówić to po prostu go o to zapytaj. Poza tym, księżniczka Twilight nie byłaby zadowolona z jakiegoś tresowania jej asystenta :spitfire2:

 

32.  Jaki jest twój ulubiony zespół/wykonawca?

Ja ulubione zespoły czy wykonawcę zmieniam ostatnie częściej niż skarpetki, ale ostatnio po znalezieniu kanału na yt NoCopyrightSounds słucham głównie: JJD, Elektronomia’e i Jim Yosef’a

 

33.  Chciałabyś wrócić do okresu dzieciństwa?

Nie, bo wtedy nie znałem kucyków 

 

34.  Jak spędzasz wolny czas?

 Na chwilę obecną na jeżdżeniu do sklepu rowerem, robieniu obiadu i graniu na komputerze (czas się w końcu wziąć za siebie i pójść do roboty xD).

 

Dziękuję za ciekawe (i te nieciekawe też) pytania, fajnie mi się na nie odpowiadało, jakbym ktoś miał jeszcze jakieś wątpliwości i chciał się czegoś dopytać to może to zrobić.

 

My ze swojej strony zachęcamy do zasypania pytaniami Miszcza Tencz i dziękujemy za udzielenie wywiadu :cmc:

  • +1 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...