Skocz do zawartości

MLP:EG Odcinek 3: Mirror Magic


Ocena odcinka  

35 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jak się odcinek podobał?

    • 1/10 Nie, nie i jeszcze raz nie !!!
      0
    • 2/10 Po prostu nie i nie ...
      0
    • 3/10 Bardzo na nie ...
      0
    • 4/10 Nie ..
      0
    • 5/10 Dało się zobaczyć
      0
    • 6/10 OK
      3
    • 7/10 Dobry epizod
      2
    • 8/10 Spoko odcinek
      4
    • 9/10 Bardzo fajny short
      10
    • 10/10 Mega odcinek
      7
    • 11/10 !!!!! THAT WAS EPIC !!!
      9


Recommended Posts

10 godzin temu EmSki napisał:

Etirenus Przepraszam, ale nie wiem o co Ci chodzi z tą niespójnością. Sunset nie pyta Starlight skąd wie o ludzkim świecie, bo Twilight pewnie jej pisała, że ma uczennice i np ciekawi ją ludzki świat, którego nie widziała. 

Ja wiem, że pisała. Kwestia tego, że kucykowej części EQG nie ma o tym nawiązania  tak samo jak w MLP, więc wiedza z Starlight o Sunset, lustrze i świecie ludzi wynika tak naprawdę z nieistniejącego fragmentu (komiksu, filmu, książki). Jest to dla mnie trochę niepoprawne. Niby jest zachowana kanoniczność, ale wydarzenie samo w sobie jest jednocześnie niekanoniczne bo nie istnieje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu Król Etirenus napisał:

Jest to dla mnie trochę niepoprawne. Niby jest zachowana kanoniczność, ale wydarzenie samo w sobie jest jednocześnie niekanoniczne bo nie istnieje.

Cóż, nie wszystko musi być pokazywane w serialu, czy filmie, żeby było to realne dla postaci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu BiP napisał:

Cóż, nie wszystko musi być pokazywane w serialu, czy filmie, żeby było to realne dla postaci.

Niby tak, ale oceniający kanoniczność ff do dzieła autorskiego biorą to pod uwagę stąd tak wynurzyłem tą kanoniczną niekanoniczność nazwijmy to. Chyba to zmotywuje do napisania tekstu łączącego te dwa aspekty fabularne, chodź przy moim braku czasami motywacji nie wiadomo czy to uczynię i pokarzę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Równie dobrze możemy uznać, że wszystkie postacie są niekanoniczne bo nie widzieliśmy ich narodzin, ot PUF pojawiły się w serialu. Możemy też uznać, że się nie uczą bo jedyne co to mieliśmy o tym wzmiankę, a nie wiemy czy się uczą bo nie było to w serialu ^^

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz zobaczyłem ten odcinek. Powiem  że mnie zaskoczył :) Głównym czarnym charakterem była postać z epizodu drugiego (nie pamiętam imienia xd) oraz fajnie było zobaczyć w tle teledysk z epizodu pierwszego :D Gdy usłyszałem te słowa : "Księżniczka Twilight chce bym przyjechała do Equestri" zawarło mi dech w piersi zaniemówiłem i pomyślałem czy to naprawdę się zaraz wydarzy ?! Gdy Sunset Shimmer przeszła przez portal oczy zrobiły się wielkie prawie spadłem z krzesła i tulko krzyczałem OOOOOOOOOOOOO TAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAK !!! Radowałem się i wciąż nie dowierzałem. I tu nagle widze Starlight Glimmer... powiedziałem kur** no nie ! Osobiście jej nie lubię i prawię nienawidzę. Miałem jej dość w serialu a oni mi ją jeszcze dają do EG no po prostu nie :flutterbad: Lecz na chwilę o niej zapomniałem gdy zobaczyłem Sunset ona była piękna jako kucyk ! No popatrzcie na nią : 

Spoiler

a15d25e3c4447.png

A jej piękne oczka :D :

Spoiler

b5df9036e2d89.png

Myślałem że nie wytrzymam :D :

Spoiler

238815a02894a.png

No i to też mnie rozwaliło :) :

Spoiler

b1094758055d6.png

Odcinek była bardzo fajny tylko wszystko zepsuła Starlight :c   Odcinek oceniam  9/10 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już ktoś przede mną zauważył, odcinek sprawia wrażenie parodii filmów Equestria Girls. Można powiedzieć, że jest on udaną próbą wyśmiania przez Hasbro własnych schematów. Pokrzywdzona postać popełnia błąd i obiera sobie złą ścieżkę. Udaje jej się poskromić protagonistki ale w punkcie kulminacyjnym najmniej pozorna postać ratuje sytuację. Po wszystkim antagonistka przeprasza za swoje czyny i prosi dziewczyny o wybaczenie (no chyba, że chodzi o Syreny). Wszystko zawarte w 20 minutowym filmie. :v
Odcinek nie był powalający aczkolwiek ze względu na czarujący model Starlight nie mogłem dać oceny mniejszej niż 9 ^^

Spoiler

SHU_w0dzmj.png.886009b2625bf5d15f75a058e7f7fb17.pngSHU_dRKnL3.png.6b8fe80849d40302841e5676114bc1e1.png

Czy to oznacza, że czeka nas jeszcze 5 zaklętych przedmiotów?

 

Edytowano przez Niklas
  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu ldisallbusiness napisał:

Czy to oznacza, że czeka nas jeszcze 5 zaklętych przedmiotów?

 

Na to wygląda. Czyżby piątka przeciwników w piątym filmie kinowym?

 

***

 

A jak ktoś chce się zachwycać Bekonem, niechaj łapie to:

 

Spoiler

24.jpg

 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co. Jednak spróbuje napisać odpowiednią łatkę. Spróbuję nie zostawić tej fabularną pułapki takiej samotnej. Ona aż się prosi, ażeby ją jakoś zacerować. Ustalę tylko punkt odniesienia w MLP (EQG już mam). Myślę, że seria 6 i 7 jest odpowiednia (ale sugestie mile widziane co do sezonu, podobnie jak cichy skromny doping i motywowanie). Tag gatunkowy* ustalę po napisaniu. 

 

*Teoretycznie jest, ale jego umieszczenie jest (może być kłopotliwe) nawet przy tagach typowych dla tego forum, gdyż nie wiem, czy są tutaj dzieła nawiązujące jednoczenie do EQG I MLP podobnie jak tytuł (myślę, że sam się wyklaruje).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30.05.2017 at 21:41 Bertram Quist napisał:

 Gdy usłyszałem te słowa : "Księżniczka Twilight chce bym przyjechała do Equestri" zawarło mi dech w piersi zaniemówiłem i pomyślałem czy to naprawdę się zaraz wydarzy ?! Gdy Sunset Shimmer przeszła przez portal oczy zrobiły się wielkie prawie spadłem z krzesła i tulko krzyczałem OOOOOOOOOOOOO TAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAK !!! Radowałem się i wciąż nie dowierzałem.

 

Dobrze to ująłeś, ale z dalszym hejtem na Starlight przesadziłeś.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

No odcinek fabularnie tak se, motyw z 1 i 2 filmu skompresowany w 20 minut, lecz na szczęście Susnet i Starlight ratują sytuacje. Ta gówna zła, pomijając jej złowieszczą formę, również była w sumie ok.

Ogólnie to chyba najlepszy ze wszystkich tych shortów, ale i tak jakoś nie powala. 7/10

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...