Skocz do zawartości

[Konkurs fotograficzny] Zadania! (Część Trixie)


Kruczek

Recommended Posts

Słuchajcie, słuchajcie, mieszkańcy Khorinis! 
Na rozkaz wielmożnego Lorda Hagen...
Woops, nie ta fiszka ^^

 

Witajcie moi drodzy!
Zgodnie z obietnicą, w dniu dzisiejszym startuje pierwsza - najłatwiejsza edycja konkursu fotograficznego powstałego na współpracy działu Trixie, Thoraxa oraz Discorda. 
 

Krótkie wyjaśnienie zasad...
- Na wykonanie zadania macie tydzień czasu
- Zabronione jest obrabianie zdjęć w programach komputerowych, nakładanie wszelkich filtrów i szeroko pojęte upiększanie swojego zdjęcia (chyba, że polecenie na to zezwala)
- Zabronione jest używanie zdjęć z internetu ( szalona technologia internetowa dzisiejszych czasów pozwala na łatwe wykrycie oszustów, więc radzę nie próbować)
- W razie użycia zdjęcia z internetu/złamania regulaminu forum, uczestnik zostanie zdyskwalifikowany

Przejdźmy zatem do konkretów...

Trixie czasami miała naprawdę dość tych wszystkich ptaków, świergoczących od samego rana tuż nad oknem jej przyczepy. Oczywiście nigdy nie mówiła tego na głos, nie była głupia, ryzykowała przecież nagłym przesiedleniem na ciemną stronę księżyca. Wiadomo było bowiem, że Księżniczka Celestia darzyła ogromną sympatią wszelkiego rodzaju ptactwo. A przynajmniej takie teorie snuły kucyki, które widywały ją o poranku, gdy wznosiła słońce. 
Trixie nie podzielała jej entuzjazmu, chociaż zawsze z uśmiechem wspominała jedną papugę. Papuga owa nosiła imię Shalley, chociaż był to bardziej jej pseudonim sceniczny. Trixie znalazła ją podczas pobytu w Trottingham, gdy podróżowała po Equestrii. Zrobiły razem furorę podczas paru występów, klacz nauczyła ją nawet powtarzać "Wielka I Potężna Shalley!" w zamian za orzeszka. Prawdopodobnie właśnie te wspomnienia powstrzymywały Trixie każdego ranka przed potraktowaniem ćwierkających parapetowych gości jakimś ciężkim przedmiotem.
- Może się kiedyś na coś przydasz, gdyby zabrakło mi gołębi do wypuszczania z kapelusza... - wymamrotała pewnego ranka, obserwując kremowego drozda, który przysiadł akurat naprzeciwko jej okna. 
Widok ptactwa nigdy nie był dla Trixie niczym wyjątkowym, musiała jednak przyznać, że kiedy niektóre z nich nie otwierały swoich dzióbków, wyglądały naprawdę uroczo...

 

Pierwsze zadanie! 
Sfotografuj dowolnego ptaka i napisz, dlaczego wybrałeś akurat tego. Co wiesz o tym ptaku? Co Ci się w nim podoba? Możesz go nawet nazwać ^^ Opis zdjęcia powinien zawierać przynajmniej 2-3 zdania. Opis NIE MUSI zawierać konkretnej nazwy ptaka i jego gatunku, ale jest to mile widziane.
Czas na ukończenie zadania: 
Od: teraz! 
Do: 11 czerwiec, 23:59:59 

Zdjęcia należy umieszczać w tym temacie w spoilerach. 
Życzymy miłej zabawy i powodzonka! ^^ 

Dalsze szczegóły już wkrótce...

Wszelkie uwagi, propozycje, zażalenia, pytania, nieobecności i tego typu sprawy możecie zgłaszać w tym temacie. 
Informacje na temat nagród i zapisanych osób znajdziecie tutaj. 
@Dark Technology @1stChoice @Ziemowit @Maffle Fluff @Mielcar @Cahan @Lemi @Cyan Leaf @falconek @Miłosz Krywko @fluttershypony @Wonsz @DobryDobry ;) @Nightmare Xeno @Bertram Quist @starlight glimmer human

Edytowano przez Kruczek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nikt nie wstawił zdjęcia, to ja zacznę :yay:  Na zdjęciu jest Kos zwyczajny. W mieście ciężko jest zrobić zdjęcie innym ptakom niż wrony i gołębie, których jest tu pełno. Ale postanowiłem podejść do tematu ambitnie i postanowiłem sfotografować innego ptaka. Padło na kosa, którego dostrzegłem na trawniku pomiędzy blokami. Zrobienie zdjęcia było trudne, bo kos kiedy tylko bliżej do niego podchodziłem, uciekał kilka metrów dalej. Dopiero za którymś razem udało mi się pstryknąć fotkę. Co o nim wiem? Kos znosi niebiesko-zielone jaja. Bogaty ma też repertuar wydawanych dźwięków, np. w przypadku zagrożenia ostrzegają się szybkimi dźwiękami "diks diks", kiedy chcą przestraszyć przeciwnika jazgoczą, samice wydają dźwięki bardziej stłumione od samców. Co mi się w nim podoba? Fajnie skacze w trawie i ogólnie jest sympatycznym ptaszkiem :fluttershy5:

DSC_0271.JPG

Edytowano przez Kruczek
  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że pora abym też coś tu już wstawił. Ambicja rwała mnie na coś więcej niż gołębie, wróble czy sikory, ale z nimi również sobie coś podziałałem jako zabezpieczenie :P
Kiedy w końcu mogłem, pożyczyłem od swojej mamy lunetę do obserwowania ptactwa i pojechałem na działkę w lesie. No i przy odrobinie cierpliwości udało mi się uchwycić pewnego nieśmiałego pana, a mianowicie Dudka. Wiedziałem że gniazduje w okolicy, ale nie miałem ani jednego zdjęcia, za szybki skubaniec jest. Za punkt honoru postawiłem sobie aby go fotograficznie "upolować", i na szczęście się udało, ale to będzie do poprawki bo chcę sobie lepsze jakościowo zdjęcie skołować. Jako ciekawostkę dodam że innym moim celem jest od paru lat Zimorodek.
Co wiem o Dudkach? Jego nazwa wzięła się od odgłosów jakie wydaje ("du-du-du", dosłownie) mają fajne ubarwienie piór (pomarańczowo-biało-czarne), piękny irokez który stawiają w porze godowej albo gdy czują się zagrożone, nie są zbyt pospolitymi ptakami przez co są objęte ochroną na terenie Polski. Oprócz tego wiem że lepiej się nie zbliżać do młodych dudka, mogą bowiem opryskać intruza śmierdzącą wydzieliną albo kałem. No cóż, taki mechanizm obronny.
Zdjęcie jest jakie jest, bo przez lunetę, a nie dało się inaczej go uchwycić. Ważne jest samozadowolenie, a takie mam :P

IzDpj5a.jpg

Edytowano przez Kruczek
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że zrobienie zdjęcia w mojej okolicy będzie łatwiejsze... Myliłem się. Przez moją "kozacką" jakość aparatu w telefonie musiałem szukać ptaszków na trawie, a że trawa wysoka, bo teraz kwitnie, to było bardzo ciężko znaleźć odpowiedni czas i miejsce. Sądziłem że nie uda mi się zrobić zdjęcia na którym coś widać, aż do czasu gdy ten mały skurczybyk mi nie stanął na drodze. Stał tak w miejscu dobre 30 sekund, więc udało mi się wyciągnąć telefon na czas. Zdążyłem go w tym czasie polubić, bo tak pozował do zdjęcia :starry: Nazwałem go Hubert, bo czemu nie? :derptongue:

Spoiler

IMG_20170605_151754.thumb.jpg.236f90463774e98950efaac95662364e.jpg

 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra . to proszę jest to Wróbel, zrobienie zdjęcia jakiemuś ptakowi zajęło trochę czasu zwłaszcza bez sprzętu więc dziś pod***ałem siostrze lustrzankę i poszedłem do parku oliwskiego no i ten oto ptaszek zechciał dać się sfotografować więc czemu nie i o to jest. Ja na jego miejscu uciekał bym gdzie pieprz rośnie gdyby chciał ktoś mi zrobić zdjęcie :derptongue:. Teraz mieć nadzieję że siostra się nie skapnie że ruszałem jej rzeczy bo będę miał przechlapane.

Spoiler

mms_img718702648.jpg.62d69e3a63a8183a8ba6279e1f443b05.jpg

 

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas minął!
Uczestnicy, którzy nie wywiązali się z zadania otrzymują po 0 pkt. 
@1stChoice @Ziemowit @Cahan @Cyan Leaf @falconek @Wonsz @DobryDobry ;) @Nightmare Xeno @Bertram Quist @starlight glimmer human
Reszcie natomiast dziękuję za sprawne wywiązanie się z zadania! 
To jednak nie jest koniec świata, bowiem wszyscy nadal macie szansę pokazać nam jakieś zdjęcie ^^
 

Trixie nie miała ochoty widzieć żadnego kucyka. Zdarzało jej się to średnio dwa razy w tygodniu, jeden raz mniej odkąd uratowała Equestrię przed Chrysalis i Jej niecnym atakiem. Wiedziała jednak dokąd może się udać i była pewna, że zażyje tam relaksu bardziej niż w miejscowym SPA. 
Na skraju Lasu Everfree, od strony z której ledwo było widać czubki domów rozrzuconych po Ponyville, stało wielkie drzewo, otoczone polaną gdzieniegdzie porastającą kolorowym kwieciem. Tam, w cieniu potężnego drzewa, Trixie często leżała z kapeluszem delikatnie nasuniętym na oczy. Czasami drzemała, czasami rozmyślala - o przyszłości, przeszłości, przyjaźni lub wymyślała nowe sztuczki. Najważniejsze było to, że w tym miejscu czuła się po prostu dobrze. Bez kucykowych par oczu, podążających za nią gdy miała ochotę pobyć sama. Cieszyła się, że miała takie miejsce i planowała je niebawem pokazać Starlight...

 

Drugie zadanie!
Sfotografuj swoje ulubione miejsce w okolicy i napisz, jakie wywołuje w Tobie emocje. Czy to miejsce ma jakąś historię? Regionalną czy może osobistą, którą chciałbyś się podzielić? Nie musi to być odosobniony zakątek, jak w przypadku Trixie we fragmencie wyżej, to może być centrum miasta, praktycznie wszystko. (oprócz domu, fotel przed komputerem się nie liczy, everypony!) Opis powinien zawierać przynajmniej 2-3 zdania.
Jeśli jesteś na wakacjach, możesz sfotografować miejsce które do tej pory zrobiło na tobie największe wrażenie. 
Czas na ukończenie zadania:
Od: teraz!
Do: 18 czerwiec 23:59:59
Przypominam o umieszczaniu zdjęć w spoilerach!
Jeszcze raz miłej zabawy i dziękuję wszystkim za zdjęcia!
 

Dalsze szczegóły...
Wasze prace z tej - pierwszej edycji, zostaną ocenione pod koniec miesiącu po upłynięciu terminu czwartego zadania. Zaraz po tym przejdziecie do drugiego - średnio trudnego etapu w dziale Thoraxa. 
Przypominam, o możliwości zgłaszania wszelkich uwag tutaj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wąwóz Korzeniowy w Kazimierzu Dolnym. Jest to moje ulubione miejsce w Kazimierzu, zawsze jak odwiedzam to miasteczko, wąwóz ten (a właściwie głębocznica) jest punktem obowiązkowym. Miejsce to jest piękne o każdej porze roku, jesienią usłane jest dywanem kolorowych liści, zaś latem daje miły cień  i chłód podczas upałów. Ze ścian wąwozu wyrastają drzew, a ich odsłonięte korzenie układają się w fantazyjne wzory. Można uruchomić wyobraźnię i poczuć się jakby się było w magicznej krainie. Miejsce idealne na spacer, po to by się odprężyć, pomyśleć. Czuje się tam niepowtarzalną atmosferę. Żadne zdjęcie nie odda piękna tego miejsca, trzeba tam pojechać i zobaczyć to miejsce na własne oczy. To miejsce zrobiło na mnie ogromne wrażenie i robi za każdym razem kiedy je odwiedzam.

 

:fluttershy5:

P9074248.JPG

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy można wstawiać kilka zdjęć dlatego jeśli nie to zgłaszam zdjęcie tylko w pierwszym spoilerze. ;-;

 

Na zdjęciu widoczna jest tama niedaleko dolnośląskiej Świdnicy na trasie do Wałbrzycha przez Zagórze. Jest to jedno z moich ulubionych miejsc, w którym już od pewnego czasu planuje epickie samobójstwo zatrzymuje się podziwiając widoki, lub po prostu zbieram się na przemyślenia. W te okolice często za źrebaka zabierała mnie mama więc łączy mnie z nimi wiele wspomnień. Miejsce to wygląda bardzo ładnie w każdej porze roku, jednak pełnie swojej okazałości pokazuje na wczesną wiosnę lub jesień. Dodatkowo prowadzi do niego kręta, górska droga na której można się wyszaleć samochodem.

 

hlz7hp2.jpg

74a1FXX.jpg

9Al2fBi.jpg

 

 

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z dwóch pięknych Stawów Moraskich, na północ od Poznania. Wiosną i latem to oaza spokoju, gdzie można dokarmiać kaczki i się wyluzować. W zimę przychodzi tam pełno ludzi by jeździć na łyżwach. Nad lekko szumiącym odpływem wody został umieszczony mały balkonik, z którego można podziwiać piękny widok. Daleko widać część kampusu UAM. Chociaż jest to dla mnie dosyć normalne miejsce, (przechodzę tamtędy codziennie, jak wracam ze szkoły) to jednak czasami zatrzymuję się przy tym balkonie, by porozmyślać o życiu, codzienności, rodzinie, znajomych, problemach i rozwiązaniach, sukcesach i porażkach, przeszłości, teraźniejszości i przyszłości... 

Spoiler

IMG_20170613_154827.thumb.jpg.d1c391404e69df5e2efc5b013394d1ba.jpg

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plac zabaw na jednym z Krakowskich osiedli. Budzi we mnie wielkie wspomnienia a szczególnie to drzewo (jabłonka) na którym dawno temu siedziałem wraz z kolegami po szkole. Drzewo miało kiedyś więcej gałęzi ale je przycięli tak jak większość drzew w Krakowie. Codziennie przechodzę koło tego placu zabaw i gdy tylko to robię wzbudza we mnie wspomnienia z dzieciństwa nie tylko jak siedziałem na drzewie z kolegami ale również gdy chodziłem się tam bawić z moją babcią. To miejsce jest dla mnie naprawdę ważne a w szczególności drzewo. Gdyby zostało wyznaczone do wycinki nie zgodziłbym się i bym protestował.

Spoiler

0d367a0eee59a.jpg

 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc ja nie mam ulubionego miejsca, więc dam zdjęcie miejsca gdzie kiedyś chodziłem się uspokoić. Jest to pomnik Jana III Sobieskiego sfinansowany przez mieszkańców Lwowa w XVII wieku. Co mam dużo mówić jest to pomnik króla polski który przegonił Turków spod Wiednia, wszyscy powinni go znać. 

Podałem linki bo zdjęć nie mogłem wstawić. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje ulubione miejsce w okolicy jest dosyć długie, bo jest nim fragment starego torowiska biegnącego z mojej wsi do mostu nad rzeką Sępolenką 10km dalej. Nie za bardzo umiem cokolwiek o nim powiedzieć, kiedyś jeździły nim wyłącznie pociągi towarowe ale to było dawno temu, za to od niedawna jest całe pokradzione przez złomiarzy rozebrane łącznie z podkładami i jedyne co zostało to tłuczeń. Ścieżka co prawda trochę zarosła, ale nadal przyjemnie się idzie podziwiając wiejski krajobraz, a nie ma zbyt wielu gospodarstw po drodze tylko same pola, lubię tędy chodzić w spokoju i ciszy. Dodam że spotyka się po drodze pełno zwierzyny, udało mi się napotkać ze 4 sarny, nieumyślnie spłoszyć jakiegoś dużego drapieżnego ptaka, i spotkać sporo innych, zwykłych, mniejszych ptaków. Natomiast sam most jest taką moją "myślodsiewnią", miejscem gdzie ot, lubię sobie pójść, posiedzieć, kontemplować nad problemami egzystencjalnymi popatrzeć na rzeczkę. No to pozostały zdjęcia:

Spoiler

UIqXNKt.jpg

Cały czas trasa tak wygląda, dla mnie jest ładnie niezależnie od pory roku.

YDrrbCJ.jpg

Kawałek przejścia lasem za mostem

yGoiCUq.jpg

I tak w zasadzie wygląda te 10 kilometrów

jemJSCL.jpg

A to sam widok z mostu, czyli miejsca docelowego. Zdjęcie nie oddaje, bo pogoda się popsuła, jest prawie lato więc cały teren jest już zarośnięty i nie wiele było widać, na dodatek zaczęła padać mi bateria.

OJXD9yz.jpg

Łiiiiii (spoiler alert: nie, nie skoczyłem :kappa:)

nCtnz7Z.jpg

Dla porównania dam zdjęcia ze słonecznego dnia, samego mostu, kiedy były jeszcze barierki, fragmenty torów i podkłady

fh1np6G.jpg

I widok na rzekę wczesną wiosną8ddUh1J.jpg

Zdjęcia z dołu nie mam, bo już nie miałem ochoty schodzić, a nie będę wstawiał cudzego. Jak ktoś chce to sobie zobaczy :P

Wiem że to nic specjalnego, ale nikt nie powiedział że ulubione miejsce musi być jakimś nadzwyczajnym.

Jak coś jest nie tak to sorki, musiałem zmienić kolor tekstu w spojlerze na biały bo zupełnie nic nie było widać.

Edytowano przez Lemi
poprawa jednego błędu
  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku chcę przeprosić za brak udziału w pierwszym zadaniu (ślepota).
Tak więc zacznijmy po przeprowadzce do wsi na północy polski zwanej szerzej jako Elbląg (123 tys. ludu), postanowiłem przejść się na spacer w celu zapoznania okolicy, jako że jestem leniwcem padło na Biedronkę (bo prowiant na dalszą drogę musi być), kościół nawet nie wiem jakiego patrona i park, mały park znajdujący się za przychodnią
przy wydeptanym wejściu zobaczyłem wieżyczkę, niewielka z 2 może 3 piętra wysokości, stwierdziłem, że wejdę na górkę (niewielką co widać na zdjęciu) i stwierdziłem, że w sumie fajne miejsce, po czym sobie usiadłem zjadłem prowiant rozkminiając przy tym o sensie bytowania, fizyce wantowej i tak dalej, w sumie minęła godzinka za nim poszedłem oglądać park dalej, po przejściu przez most znalazłem wielki plac zabaw i polankę mającą tak z 200x250m to na niej zgubiłem pierwszy telefon, znalazłem pierwszą stówę w życiu -rozbijam- latam samolotem na sterowanie, do parku tego chodzę dosyć często głównie "polatać" oraz na nocne spacery (koło 1:00). Nie bijcie za brak zdjęcia polany zgubiłem je gdzieś w odmętach dysku.
EDIT 13:30 - Byłem w parku zabrałem mój ukochany telefon więc zmieniam zdjęcia

 

Edytowano przez DobryDobry ;)
opisany powyżej
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak w przypadku "Dark Technology", ja też nie mam swojego ulubionego miejsca. Zwiedziłem naprawdę kawał świata, widziałem różne niesamowite miejsca, że trudno mi  zdecydować. Więc wysyłam kilka zdjęć z ostatnich "wakacji" z Japonii. Byłem tam razem z moją rodziną i polską reprezentacją na Mistrzostwach Świata Chambary (walki z bronią miękką) oraz przy okazji na zwiedzanie. Pierwsze zdjęcie (do oceny) przedstawia górę Fudżi - czynny stratowulkan i zarazem najwyższy szczyt Japonii. Kolejne zdjęcia przedstawiają liczne świątynie, Akihabara (dzielnica elektroniki) oraz moją rodzinkę w koszulkach reprezentacyjnych. 



IMG_6962.thumb.JPG.6e61898a7e456e7f3421dde387c6dbbc.JPGPB020587.thumb.JPG.a3ff1cf4aa681c6c9df73cbe3223cafc.JPGIMG_6522.thumb.JPG.200da6d5f501da6ff02d9ef53c4dbe86.JPGIMG_6378.thumb.JPG.18ea8ec810e873dc4603745819acc372.JPGIMG_7506.thumb.JPG.7b1da3ceacf5d4149da08d88204bf901.JPG


(Zmniejszacz.pl to strona do zmniejszenia formatu zdjęć)

Edytowano przez Kruczek
  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas minął~
Uczestnicy którzy nie wywiązali się z zadania otrzymują po 0 pkt. (Tym razem frekwencja 50% - 50%)
@Maffle Fluff @Ziemowit @Cahan @Cyan Leaf @falconek @Wonsz @Nightmare Xeno @starlight glimmer human
Reszcie natomiast (reszcie liczniejszej niż w poprzednim tygodniu!) dziękuję za wywiązanie się z zadania.

Na początek chciałbym się jeszcze odwołać do liczby zdjęć, umieszczanych w temacie. Nie mam nic przeciwko sporej ilości zdjęć, miło widzieć, że robicie ich po parę, jednak ocenie będzie podlegać tylko jedno na zadanie. Mój błąd, że wyraźnie tego nie zaznaczyłem, liczę, że jesteście w stanie to wybaczyć ^^
Jeśli daliście więcej fotek, z następnym zadaniem możecie zaznaczyć, którą z fotek chcecie poddać ocenie (napiszcie: Zadanie numer 2 - pierwsza/druga/blabla fota), jeśli nie odpowiecie, pod koniec miesiąca ocenione zostanie pierwsze z rzędu zdjęcie w poście. 
Tym samym nie potępiam a nawet zachęcam do dalszego postowania więcej fotek niż jedną, to temat wakacyjny, więc nic nie stoi na przeszkodzie podzielenia się zdjęciami (z umiarem, na temat zadania oczywiście ^^)
 

Jezior w Ponyville było parę, jednak jedno wyróżniało się szczególnie na tle innych. To wyjątkowe jezioro, było częstym miejscem spotkań kucyków. W zimę zbierały się tutaj aby pojeździć na łyżwach, w lato natomiast - aby popluskać się w kojąco chłodnej wodzie lub by po prostu się zrelaksować. 
Rainbow Dash często odwiedzała to miejsce. Czasami aby zwyczajnie się zrelaksować na leżaku, czasami popływać, ale głównie po to, aby poleniuchować. Odkąd dostała się do Wonderbolts, wpadała tam znacznie rzadziej, jednak nadal od czasu do czasu widywano ją na dmuchanym kole w ciemnych okularach przeciwłonecznych, leciutko sunącą po wodzie. 
Trixie nie przepadała aż tak za tym miejscem. Była tam parę razy, ale nie spodobało jej się to tak, jak większości kucyków. Znacznie bardziej lubiła przesiadywać przy Ponyvillskiej fontannie, tej, przy której miała dobry widok na miejscowe SPA. Zwykle zajmowała jakąś najbliższą ławeczkę i czekała na Starlight. Czasami kompletnie zapominały, że miały się udać do SPA i rozmawiały ze sobą, wpatrując się w wodę, powoli tańczącą w fontannie przed nimi. 

 

Trzecie zadanie!
Sfotografuj jezioro/rzeczkę/jakiś zbiornik wodny/fontannę/nie wiem co jeszcze może być, ważne, żeby było mokre i przyzwoitszych rozmiarów niż kałuża! ^^ Napisz, co to i czy ma jakąś historię. Możecie dodać jak trafiliście na wybrany obiekt i dlaczego zdecydowaliście się akurat jego sfotografować. Opis powinien zawierać przynajmniej 2-3 zdania.
Czas na ukończenie zadania:
Od: teraz!
Do: 25 czerwiec 23:59:59
Przypominam o umieszczaniu zdjęć w spoilerach!

Powodzenia misiaczki, pamiętajcie, że liczy się dobra zabawa i jeszcze raz - dziękujemy za zdjęcia! 
Wszelkie uwagi możecie zgłaszać tutaj.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu stawy przy Sanktuarium Św. Otylii w Urzędowie. Prowadzi do niego aleja z figurami Świętych po obu jej stronach. Na jej końcu znajduje się mała drewniana kaplica, Krzyż i ławki. Kapliczka ta pochodzi z 1890 roku i stoi w miejscu dawnego drewnianego kościoła. Za kaplicą schodzi się schodami w dół, spod wysokich fundamentów kaplicy bije źródło wody. Uważa się, że ma właściwości lecznicze w chorobach oczu, gardła. Początkowo jest strumyk , następnie przechodzi w rozlewisko i dzikie zarośnięte stawy. W stawach można spotkać różne ptaki m.in. łabędzie. Miejsce piękne, ciche, można się tam oderwać od codzienności, pomyśleć. Wokół tylko natura, woda, roślinność, szmer płynącej wody i śpiew ptaków.

P7080503.JPG

Edytowano przez Kruczek
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woops, to trochę wtopa. W takim razie zdjęciem głównym w zadaniu numer 2 jest zdjęcie piąte.
A na trzecie zadanie wybrałem sobie Zalew Koronowski. Jezioro jakich pełno, na które ludzie przyjeżdżają aby wypocząć, wykąpać się, miło spędzić czas. Nie jestem wyjątkiem, mamy tam sympatyczną działeczkę rodzinną przy samym jeziorze. Aktywności jest dużo, czy to wędkowanie, spacery, kajakarstwo, zbieranie grzybów, także nikt nigdy się tam nie nudzi. Do fotografii wybrałem akurat to miejsce bo jest mi akurat pod ręką. A teraz do zdjęć (ważna notka, od tego momentu zdjęciem głównym jest zawsze zdjęcie pierwsze, a reszta to tylko miły dodatek bądź ciekawa informacja):

Spoiler

5rwihoA.jpg

Taki widoczek z powrotu ze spaceru przy jeziorze. To zdjęcie główne, powtórzę się jakby co :P

M0mhMrT.jpg

A to fotka robiona z naszego pomostu, codzienny widok. Sam pomost unosi się na beczkach i można go odczepić, zamontować silnik, i popłynąć gdzieś w siną dal. Policja często przepływa, ale się nie czepiają więc chyba można takim urządzeniem normalnie pływać, nie trzeba żadnej licencji sternika ani nic, jedynie trzeźwość osoby odpowiedzialnej za sterowanie sprawdzają xD

O0h3WVR.jpg

A tu spory minus jeziora, latem powierzchnia często jest pokryta takim śmierdzącym zielonym kożuchem, a widoczność samej wody jak się go odgarnie spada niemalże do zera. Na dodatek rozwijają się sinice, przez co rzekomo nie wolno się kąpać. Nie wiem czym jest to spowodowane, czy to przez nawozy rolnicze które trafiają do wody z pól, czy samym kwitnieniem. Tak czy inaczej przeszkadza bardzo. Zdjęcie robione w zatoczce, dlatego tak dużo tego jest. Rano całe jezioro potrafi być tym syfem pokryte, do momentu aż nie otworzą śluz i będzie silniejszy przepływ.

Imgur czasem jest pijany i nie ładuje zdjęć, więc jak coś byłoby nie tak to proszę o sygnał (u mnie działa) :fluttershy4:

Edytowano przez Lemi
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako miejsce do trzeciego zadania wybrałem rzekę Elbląg, którą mieszkańcy Elbląga bardzo często błędnie mylą z kanałem Elbląskim (Ten zaczyna się w jeziorze Drużno i płynie do Ostródy) z kolei rzeka Elbląg płynie od jeziora Drużno do zatoki Elbląskiej. Miejsce w którym wykonałem zdjęcie znajduje się ~5km na północ od Portu Morskiego Elbląg (Nie Elbląg nie jest nad morzem ale ma port morski), dokładniej jest to ścieżka prowadząca aż do Nowakowa (Tam zaczyna się zatoka Elbląska), można na niej spotkać wędkarzy rzadziej ludzi którzy poszli z znajomymi na piwo lub się poopalać, czasami chodzę tu posłuchać ptaków, pooglądać ptaki, przespacerować się rzadziej pobiegać . Jako ciekawostkę mogę powiedzieć że w zależności od pogody, księżyca i Bałtyku woda raz płynie Bałtyk-Drużno/Drużno-Bałtyk . Co ciekawe pływają tu małe statki (Jest port, są i statki odkrywcze)

Spoiler

Tutaj widać rzekę oraz maszynę pływającą po niej maszynę na którą czekałem 1h (czego się nie zrobi dla punktów). (Do oceny)

Roślinność to głównie lilie wodne, oraz wysoka trwa.

A tak wygląda ścieżka prowadząca wzdłuż rzeki

 

https://www.google.pl/maps/place/Elbląg

Dam 100L powietrza jak ktoś znajdzie granicę morską.


Wiem dużo tu słów "Elbląg" i "Rzeka" przepraszam.
 

Edytowano przez DobryDobry ;)
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zdjęcie przedstawia szczególnie dla mnie ważną część Strumienia Różanego gdzie lubiłem chodzić z kolegami za czasów podstawówki. Na zdjęciu widać dosyć ciekawie rozwinięte drzewo, które używaliśmy jako mały most. Dalej widać drugi, ułożony z patyków. To miejsce zdążyło mocno zarosnąć, przez te lata gdy mnie tam nie było. Dojście było dosyć trudne i sobie poparzyłem nogi pokrzywami... ale było warto :rainderp: 

Spoiler

IMG_20170621_163756.thumb.jpg.8ba5edbaa71a5cf1ac99cf6b4a39d71b.jpg

 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to rzeka w oliwie która wpływa do jeziora ( jeżeli można to tak nazwać ) oraz także wypływa napędzając stary oliwski młyn. Wybrałem ten zbiornik wodny bo miałem po drodze do lokalu gdzie klub 3city40k spotyka się na gry co czwartek w warhammera 40000 oraz że jest najładniejszym zbiornikiem wodnym w Gdańsku.  

 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezioro Zamkowe w moim mieście, jedno z trzech otaczających moje miasteczko. Zamkowe dlatego, że na wzgórzu nieopodal znajdował się kiedyś zamek biskupów chełmińskich, którzy rezydowali tutaj od czasu do czasu. Po zamku nie zostało zbyt wiele, raptem kilka zbitek cegieł, ponieważ został zniszczony przez Szwedów w czasie Potopu, a potem nigdy nie podejmowano się jego odbudowy, tylko z cegieł jakie zostały wybudowano m.in. budynek poczty, czy urząd miasta już w czasach panowania pruskiego.

 

Spoiler

pjvhLyv.jpg

 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu widać zbiornik wodny "Silesia", położony tuż przy granicy miasta Opola w dzielnicy Zakrzów. Jak poziom wody było niższy to często jechałem razem z rodziną, żeby tam popływać. Uczyłem się nurkowania właśnie w tym zbiorku. Jak dobrze pamiętam...    na dnie jest stary samochód i komputer. Teraz rzadko tam idę, ponieważ większość plaży jest zalana i odbywają się tam zawody motorówek. Mimo tego to świetnie miejsce na biwak :cydr:

WP_20170624_20_56_09_Pro.jpg

Edytowano przez Kruczek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka minut spóźnienia... mam nadzieję, że się jeszcze załapie. Foto z dzisiejszego wypadu z dziewczyną i przyjacielem do Wrocławskiego Parku Botanicznego. Fajne miejsce, gdzie można wypocząć i spędzić miło czas... opisałbym więcej ale i tak nie wiem czy już nie nagiąłem regulaminu konkursu. Przejdźmy do zdjęcia ( tym razem jedno byle szybciej posta napisać :p).

 

h4OfYMg.jpg

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...