Skocz do zawartości

Zootopia (Zwierzogród)


Starlajt

Recommended Posts

Disney jak zwykle nie zawodzi. Nie oglądałem jeszcze filmu, jednak mam do nich kredyt zaufania (wymieńcie chociaż jedną zła produkcją spod ich stajni może jakaśtam się znajdzie). Na trailery patrzyłem trochę sceptycznie, dla mnie wyglądały jak zapowiedź kolejnej animowanej komedii familijnej. Taki już jestem. :rainderp:

 

Jak zwykle bywa z takimi filmami, obejrzę Zootopię za dwa lata w telepudle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu Sparkle napisał:

Nie oglądałam, jednak, jak to zwykle bywa, planuję. W internecie, za jakieś 3-4 lata, kiedy w końcu będzie wersja Z napisami.

 

Bez przesady. Wersja z napisami to może i do końca miesiąca się pojawić, a chwilę potem dostaniemy dubbing w wersji nagranej w kinie. Innymi słowy jeszcze w tym roku i to przed zimą, przed jesienią nawet, dostaniemy wersję HD z dubbingiem. Mówię wam, zobaczycie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Film ŚWIETNY. Przez całe 1,5 h siedziałem w kinie w bananem na ryju <3 Co najważniejsze polski dubbing jest bardzo dobrze zrobiony - nie sugerujcie się trailerami, gdzie rzeczywiście jest kiepski - poprawili to! Historia jest wciągająca, a bohaterowie są przekonywujący i dają się polubić już od pierwszych scen filmu. Bardzo mi się podobało, że film nie stara się być na siłę śmieszny głównie dla pięciolatków. Disney nie tylko trzyma poziom, ale moim zdaniem go podnosi i Zootopia będzie chyba moim ulubionym ich filmem ostatnich lat. Bezwzględnie polecam. W ogóle jak tylko będzie go można ściągnąć w dobrej jakości, zamierzam obejrzeć jeszcze raz, tym razem w oryginale :v

  • +1 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5.03.2016 at 16:48 OjtamOjtam napisał:

Bardzo mi się podobało, że film nie stara się być na siłę śmieszny głównie dla pięciolatków

 

A mimo to niektórzy rodzice sądzili, że i owszem, bo opowieść o zwierzątkach, co zaowocowało tym, że wiele dzieciaków w kinie się zwyczajnie nudziło (padło również sakramentalne: "tato... długo jeszcze?" ;p). Film zdecydowanie celuje w starszego odbiorcę (powiedzmy... 3 klasa SP; dzieciaki z klasy mojej mamy były i im się Zootopia podobała bardzo). 

 

A nawiązując do cytatu, też mnie to cieszy. Zauważyłem jednak, że na topie w filmach dla dzieciaków jest humor klozetowy i pierdzenie. Przed filmem były zapowiedzi czterech produkcji i tylko JEDNA darowała sobie prezentowanie tych JAKŻE ŚMIESZNYCH "dowcipów"... Księga Dżungli. Pozostałe, wraz z Angry Birds the Movie, solidarnie zaprezentowały w trailerze taką scenę...

 

A co do Zootopii... Fabularnie było całkiem w porządku, plan tych złych całkiem niegłupi, postacie dające się lubić, dubbing bardzo w porządku. Ot, przyjemnie spędzony czas w kinie. 

Edytowano przez Niklas
  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu turbo638 napisał:

Ja czekam na wypłatę i pójdę do kina, nawet prawie trzydziestka na karku mi nie przeszkadza ;)

 

No i to jest słuszna koncepcja :brohoof: 

 

9 godzin temu turbo638 napisał:

wymieńcie chociaż jedną zła produkcją spod ich stajni

 

Wylansowanie Miley Cyrus :rd8: 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
5.03.2016 at 16:08 Sparkle napisał:

Nie oglądałam, jednak, jak to zwykle bywa, planuję. W internecie, za jakieś 3-4 lata, kiedy w końcu będzie wersja Z napisami.

Wersje 720p i 1080p pojawiają się kilka dni po wyjściu DVD/Blu-ray. Także bez obaw. Pojawi się za jakieś 4-5 m-cy. Najprawdopodobniej wydadzą to w jakimś czasopiśmie (książka + film). Moim zdaniem, jeśli film będzie przynajmniej w połowie tak dobry jak na trailerze, to warto będzie wydać te 30zł. Swoją drogą przypomina mi to motyw z filmu "Złap mnie, jeśli potrafisz", a raczej kontynuację zakończenia. :crazytwi3:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Spoiler

No nareszcie obejrzałem ten film i przyznaję, że mnie powalił. Zasadniczo posiadał chyba wszystkie cechy tego typu produkcji, które zawsze występują w bajkach. Niestety już w chwili gdy ta króliczka przybyła aby przeprosić lisa i wspomniała o tych kwiatach, to stało się już jasne, że ta była sekretarka burmistrza będzie winna. Trochę szkoda, że zakończenie dało się przewidzieć, ale i tak bardzo dobry film.

 

Edytowano przez BiP
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

W sumie oglądałam go dość dawno, kiedy wyszedł do kina, ale teraz zauważyłam temat ^^

 

Film animowany naprawdę zasługujący na swoją popularność. Nawet jak był przewidywalny lekko, to trudno, mi przynajmniej takie rzeczy nie przeszkadzają, w końcu to film animowany dla dzieci :D Postacie były przezabawne. Najbardziej mnie chyba urzekły leniwce, mimo ze w trailerze jakoś nie wcale nie bawiły ^^

Jedno mnie  tylko zawiodło. Że były to same ssaki. A ja jako ogromna miłośniczka gadów, płazów i owadów...cóż.

ALE! Apropo owadów. To właśnie oprócz ssaków to był jeden gatunek owadów. A mianowicie muchy, które latały dookoła głowy tego jaka czy bizona z klubu :rainderp: 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu Seluna napisał:

W głębi mojej dziewczęcej duszy chciałabym, aby Nick i Judy byli razem.

A nie są? Myślałam, że końcówka to dobitnie pokazuje :rainderp:

Czy chciałabym kolejnej części? To zależy, czy by mieli pomysł. Jeśli mieliby żerować tylko dlatego, że pierwsza osiągnęła sukces to nie bardzo. Może by dodali inne gromady ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo, jest i wątek o Zootopii, cudnie! Byłam w kinie w marcu i to było coś pięknego, do dziś się tym zachwycam, zdecydowanie jest to jeden z moich ulubionych filmów animowanych. Ciekawa fabuła i postacie, rozbudowany świat, te wszystkie żarciki i nawiązania i oczywiście przepiękna, szczegółowa animacja... ach.

 

4 godziny temu Seluna napisał:

W głębi mojej dziewczęcej duszy chciałabym, aby Nick i Judy byli razem.
 

Brak wątku romantycznego w pierwszej części wyszedł filmowi na dobre, ale w drugiej bym nim nie pogardziła. Przynajmniej raz Disney pokazałby relację dojrzałą, wyrosłą na przyjaźni, a nie naiwną miłość od pierwszego wejrzenia.

 

Równocześnie się z tobą zgodzę, ale z drugiej strony relacja między nimi już jest piękna, a miłość mogłaby to zniszczyć. Niby chcę, żeby byli razem, ale czy naprawdę chcę to zobaczyć w filmie? Ciężko powiedzieć, naprawdę łatwo by było zepsuć ten wątek, ale jeśli twórcy to dobrze rozegrają, będę zachwycona!

Trzeba jednak pamiętać, że mimo ogromnego sukcesu wśród starszych widzów to wciąż film dla dzieci i nie wiem, czy jest tam miejsce na tak dojrzałą miłość między bohaterami.

 

24 minuty temu Seluna napisał:

Sami reżyserzy twierdzą, że bardzo chętnie zrobiliby sequel, ale Disney jeszczebie wyraził zgody. Ale patrząc na hajp w internetach, myślę, że będzie. Szczerze, to uważam, że Zootopia zasługuje na to bardziej niż na przykład, Kraina Lodu.

 

Myślę, że ogłoszenie sequelu to tylko kwestia czasu, wątpię, żeby zmarnowali taki potencjał. Frozen to był całkiem przyjemny film, ale nie aż tak dobry i nie wiem, co miałoby być w kontynuacji, będzie ona raczej robiona na siłę. Z kolei Zootopia to praktycznie cały świat do odkrycia i materiał na kilka kolejnych filmów.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu Seluna napisał:

Da mne tez ale ludzie wątpią, wątpią bardzo, a sam reżyser napisał na twitterze "to nie jest kanoniczne >smutna mordka<". W sumie, jeśli w ewentualnym sequelu byliby parą, to byłaby to moim zdaniem, najdojrzalsza para Disneya.

Albo źle zapamiętałam, ale przecież pod koniec mówili, że siebie kochają nawet ;_;

 

Czemu akurat najdojrzalsza?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu PervKapitan napisał:

Albo źle zapamiętałam, ale przecież pod koniec mówili, że siebie kochają nawet ;_;

 

Z końcówki napisów do Zootopii:

So, are all rabbits bad drivers, or is it just you?

Oops. Sorry.

Sly bunny.

Dumb fox.

You know you love me.

Do I know that?

Yes. Yes, I do.

 

Raczej to takie przekomarzanie się było, takie typu "i tak mnie uwielbiasz!" :v A może wskazywać na coś więcej w drugiej części. Przekonamy się zapewne, gdy ją zapowiedzą xd

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Widziałam, zassałam i na nielegalu mam na kompie. Ha internet to cudo!

Sam film bardzo mi się podobał, uwielbiam Zootopię i zakochałam się w niej od pierwszego wrażenia. Postacie nie płytkie, grafika fenomenalna, fabuła ciekawa, dowcipy zarówno w wersji angielskiej jak i polskiej pierwsza klasa! Muszę powiedzieć, że znacznie bardziej spodobał mi się od Krainy Lodu. Dodatkowo to co mnie zainteresowało to historie jakie tworzą się dookoła serii. Zajmuję się tłumaczeniem komiksów z Zootopii (klik jakby ktoś chciał :) ). Ponad to autorzy wsadzili wiele pracy w powstanie tego filmu, oglądanie zachowań zwierząt, no i ... fabuła. Właśnie, wiele projektów odrzuconych, sceny alternatywne bardzo ciekawe fabularnie. No i pierwotna wersja gdzie Nick ma być głównym bohaterem. Mogłabym o tym gadać godzinami1 :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiedzieliście jak Zootopia miała z początku wyglądać? Drapieżniki miały mieć obroże, które podczas napadów agresji będą ich razić prądem. 

 

Spoiler

 

 

 

Powyżej jest fragment, gdzie Nickowie zostaje na chwilę zdjęta obroża. Poniżej zamieszczam więcej informacji o tym, ale to tylko dla tych, którzy znają język angielski.

 

Spoiler

 

 

 

Edytowano przez Uszatka
  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oh tak, to co widzieliśmy w filmie to zaledwie szacunkowo około 20-30% pomysłów. Nick miał mieć coś w rodzaju parku rozrywki gdzie drapieżniki miałyby być wolne i można by było im ściągać obroże. Muszę przyznać, że chociaż tematyka bardziej mi odpowiada to nie wydaje mi się jednak, by to było dobre dla dzieci. Kto wie, może zrealizują ten pomysł w dodatkach?

Kolejnym ciekawym pomysłem jaki nie został wykorzystany to Jack Savage (Wściekły Jack), ale może o tym będzie kolejna część, bo już zapowiedziana została kontynuacja (co się dziwić xD). Jack doczekał się już wielu fanów i komiksów oraz opowiadań z nim w roli głównej albo drugoplanowej. Tak więc...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...