Skocz do zawartości

Zootopia (Zwierzogród)


Starlajt

Recommended Posts

  • 1 month later...
14 minuty temu Triste Cordis napisał:

Scena z klawiaturą jest świetna (chociaż trochę przesadzili z rozmiarem. Hoops nie jest chomikiem). 

No szkoda, że tego nie dali w filmie, ale może dlatego to usunęli, bo skalę pomieszali?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Bohaterka jest mniejsza, ale nie aż tak. Gdyby dali to w zwiastunie pomyślałbym, że w pewnym momencie zostaną zmniejszeni ("Kochanie zmniejszyłem zwierzaki"?). Chociaż, w sumie czemu nie? Byłoby ciekawe. Nick mógłby powiedzieć: "mam ciebie w kieszeni partnerko życiowa. Dosłownie" :rainderp: 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
23 minuty temu fallout152 napisał:

W rożnych wersjach językowych Zootopi występowały różne zwierzęta w roli prezenterów telewizyjnych.
 

  Ukryj zawartość

 

 

 

 

 

A w Polskiej wersji jakie zwierzę było, bo chyba to nie był Orzeł, czy Żubr...?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

ryHa3aE.png?1

 

Witajcie w temacie poświęconym jednej z najlepszych animacji, Zootopii (Zootropolis, Zwierzogrodzie). Możecie tu zamieszczać swoje opinie, arty, ciekawostki i inne rzeczy związane z tym filmem.

 

 

Komiks na dziś:

"Pierwsza randka" [short] [comedy] [romance]

Spoiler

eQ5Vq5L.jpg

Ciekawostka dnia: w Chinach Zootopia nazywa się - uwaga - "Crazy Animal City" . :drurrp:

###

Zacznijmy od dyskusji. Czy waszym zdaniem powinien powstać sequel?

 

Edytowano przez BiP
  • +1 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Film miał dobre wzięcie więc moim zdaniem jest bardzo duża szansa na sequel. Większość wątków wydaje mi się została zamknięta więc raczej powinno paść pytanie o czym mogłaby być ewentualna następna część, nasuwa mi się tu jedno - a mianowicie jakaś wspólna policyjna przygoda Nicka i Judy. Przeszłość odpada bo jest zakreślona w pierwszej części. Albo wątek jakichś kompletnie  nowych postaci, w końcu potencjał na to jest. Poprzedni bohaterowie nie mieliby problemu żeby się pojawić. Ale nadal nie odpowiedziałem na pytanie, więc - nie uważam że sequel koniecznie powinien się pojawić, bo to brzmi trochę na siłę, a co jest robione na siłę rzadko wychodzi dobrze. Poza tym wzrastają oczekiwania i łatwo można się rozczarować. Ot, byłoby miło zobaczyć jakby jednak powstał. A i nie obraziłbym się jakby pojawił się twór typu Owadotopia :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie powinno być sequela, prequela, serialu... Dlaczego? Już mówię (nie bijcie) :) Największą zaletą Zootopii jest jej drugie dno, wątki które zrozumieją tylko starsi widzowie. W większości animacji autorzy dodają coś dla rodziców lub/i starszego rodzeństwa. Z reguły są to drobne nawiązania czy gry słowne, tutaj mamy cały wątek fabularny. W tytule "Zootopia" słychać słowo "utopia". To nie przypadek. Tytułowa Zootopia to w teorii miejsce idealne: drapieżniki i roślinożercy żyją w zgodzie, każdy lubi każdego, a wszyscy są sobie równi. A w praktyce? Stereotypy, uprzedzenia, a nawet rasizm (traktowanie lisów). Drugi raz nie da się zaskoczyć widza tak dorosłym tematem. W najlepszym wypadku byłaby to solidna historyjka o rozwiązywaniu kolejnej sprawy. Nie chciałbym, żeby Zootopia została rozmieniona na drobne, tak jak np. Epoka Lodowcowa. 

 

Powód drugi - osobisty. Autorzy pozostawili otwartą furtkę: "chcecie to róbcie z nich parę". Jeśli powstanie sequel, padnie: "o takiego wała. To przyjaciele, coście myśleli, że pozwolimy aby lis romansował z królikiem"? Disney, nie zrań Nicka "friendzonem" :drurrp:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. Zootopia ma duży potencjał na sequel. Wiele z pierwotnych koncepcji nie zostało wykorzystanych. Sama relacja Judy - Nick mogła by zostać w czymś takim wyjaśniona. Jeśli by za film miała odpowiadać ekipa z pierwszej części to jestem jak najbardziej za, jeśli miało to by być na szybko przez przypadkowych ludzi to niech lepiej odpuszczą, bo ja w tym sensu bym nie widział. Jak dla mnie lepszym pytaniem byłoby kiedy owy sequel powstanie, bo sami twórcy nie kryją, że chcą kolejnych części i mają na nie pomysły.
Mnie pasuje, bo miałbym o czym pisać na blogu, a nie tylko śmieszkować, że odchodzę :)

Rozumiem jednak opinię Tristego. Raczej drugi "Ice Age" nie grozi. Disney nie Blue Sky i nie robi hurtowo. Z tym drugim to nie do końca się zgodzę. Jak dla mnie zostawienie ich w sferze przyjaźni byłoby ciekawym rozwiązaniem i czymś odmiennym ddo takiego "Frozen" czy "Tangled". Bardziej coś podobnego jak w "Bolt". Mnie to pasuje, no ale jak zaznaczałem nie jestem zwolennikiem ich shipu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

godzinę temu Polineks napisał:

Powiem tak. Zootopia ma duży potencjał na sequel. Wiele z pierwotnych koncepcji nie zostało wykorzystanych. Sama relacja Judy - Nick mogła by zostać w czymś takim wyjaśniona. Jeśli by za film miała odpowiadać ekipa z pierwszej części to jestem jak najbardziej za, jeśli miało to by być na szybko przez przypadkowych ludzi to niech lepiej odpuszczą, bo ja w tym sensu bym nie widział.

I tego się najbardziej obawiam - filmu zrobionego byle szybciej, byle jak, bo jeszcze ludzie o marce zapomną. Co do odrzuconych pomysłów to fakt, jest tego trochę. Chociażby postaci, o których napiszę innym razem. Jeszcze mi tu się rozpiszesz i nie będę miał o czym pisać :rdblink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie. Disney nie DreamWorks czy Iluminations. Przemyśli i zrobi na spokojnie. Po takim sukcesie na skalę globalną wątpię, że to przepuszczą, a jak jeszcze odpowiednio rozreklamują to ma szansę przebić jedynkę. Tylko muszą podejść do tego z sercem.

 

No i obrazkowy klasyk
 

Spoiler

twilight_as_judy_hopps_by_deannart-d9uuc

 

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu Polineks napisał:

Tylko muszą podejść do tego z sercem.

A nie jak to zwykle bywa, na szybcika, póki ludzie pamiętają jedynkę i autorzy starają się wydać byle co z "2", aby ona zdążyła na falę popularności z jedynki... Przez co często kontynuacje są gorsze, niż oryginały. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pora na nowy komiks (tym razem krótki. Następny będzie dłuższy) :) 

Spoiler

IrKQ10I.jpg

 

Ciekawostka: Jedną z usuniętych postaci jest Wooly - spasiona owca ukrywająca swoją tożsamość... przebierając się za wilka. Tja, owca w skórze wilka. Śmieszki :drurrp:

Spoiler

MLPD5rC.jpg

 

A która scena jest waszą ulubioną? 

 

Moja to zdecydowanie przeprosiny. Być może doszukuję się czegoś, czego nie ma, ale wyjście Judy z cienia = przyjęcie przeprosin przez Nicka (z drugiej strony... Czy on kiedykolwiek był na nią zły)? Poza tym znakomicie dobrano muzykę, dialog jest świetnie zagrany (podobno aktorka dubbingowa na serio się popłakała), a płynna animacja uszu Karotki jest przysłowiową wisienką na torcie.  

Spoiler

hw8XQUL.jpg

 

Ogromne wrażenie robi też to (fotorealizm):

Spoiler

G7GMA8F.jpg

 

Edytowano przez Triste Cordis
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Film jest pełny takich smaczków.

Moją ulubioną sceną pozostanie ta w której Judy wciąga Nicka do śledztwa. Mimika lisa tu była świetna.

Spoiler

20e2ded3e49fc545586da67926b74f8b.jpg.eb56a64452d9f647b870be89b820b36f.jpg

 

Dość zabawna i jest tam również mój ulubiony tekst. Relacje między główną dwójką, ich przekomarzanie się, to jest jedna z tych rzeczy za którą kocham ten film.

 

Inna scena. Konferencja prasowa, a właściwie to co po niej. Widzisz wtedy jak ktoś komu ufałeś cię zawodzi. Czujesz jakby ci wbił szpilę. Pokazuje, że osoba walcząca ze stereotypami, łamiąca je, sama ich się nie wyzbyła. To jedna z tych scen, która porusza mnie do głębi.

 

A dam jeszcze jakiś arcik:

Spoiler

nick_wilde_by_jade_viper-daczxbe.thumb.jpg.512907dd5a9e0275a2a5c65ededd3265.jpg

 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś mam dla was pierwszą część krótkiej mini-serii. Co prawda całość jest ze sobą luźno powiązana, ale i tak dla mnie się podoba :) 

 

Nick & Judy 1- "Klub naturystów" [komedia][romans]

Spoiler

2KQYdyT.jpg

 

Ciekawostka.

Nie wiem ile w tym prawdy, ale początkowo w scenie w klubie naturystów Nick miał być nagi. Jako dowód - wychodząc z klubu Nick poprawia krawat. W sumie, wiarygodne :) 

 

Temat do dyskusji, póki co bez zmian (ulubiona scena). 

Edytowano przez Triste Cordis
  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komiks. 

Nick & Judy #2: Lody [komedia]

Spoiler

9dBumD2.jpg

 

Ciekawostka: Amerykańska policja pokazuje Zootopię na... szkoleniach :drurrp: Film pokazuje wiele "dorosłych" tematów takich jak uprzedzenia, dyskryminacja (Nick), a nawet rasizm. W metaforach pokazano stosunki panujące pomiędzy różnymi rasami i jak sobie z nimi radzić. Dzięki temu, że w animacji nie ma ludzi, łatwiej dyskutować na te trudne tematy.

 

Źródło

 

Spoiler

JdAO7EY.png

 

Co sądzicie o pozwie niejakiego Gary'ego Goldmana?

Facet twierdzi, że Disney "zainspirował się" jego artami oraz pomysłem na fabułę. Okazuje się jednak, że te jego "oryginalne" pomysły są bardzo uniwersalne. Serwis ZNN porównał projekty jego postaci do postaci z filmu Sing. Może i ich powinien pozwać?

Spoiler

wzqjiQ5.png

 

Jak dla mnie, facet po prostu szuka łatwego zarobku. Najwidoczniej liczy, że Disney dla świętego spokoju da mu to odszkodowanie. Mam nadzieję, że sąd przyzna rację Disney'owi. Aha, jego "Zootopia" miała nazywać się "Looney". 

Spoiler

zv0yeZP.png

 

Edytowano przez Triste Cordis
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...